سرمایه گذاری وقت و انرژی شما در تهیه یک استراتژی بازاریابی ارگانیک یکی از مهم ترین اقداماتی است که می توانید برای اطمینان از موفقیت طولانی مدت حضور دیجیتالی کسب و کار خود انجام دهید. ما سال ها به مشاغل کمک کرده ایم تا کمپین های بازاریابی ارگانیک را طراحی و اجرا کنند. این یکی از موثر ترین راه ها برای ایجاد مخاطبان معتبر و طرفداران منحصر بفرد برای محصول یا خدمات شما است. به ثمر رسیدن آن زمان، ثبات و حوصله بیشتری نیاز دارد اما ارزش تلاش بیشتر را دارد.

این اصطلاح بصری است. تعریف بازاریابی ارگانیک به این معنی است که مشتریان شما به مرور به جای اینکه “به طور مصنوعی” از طریق لینک های پولی یا پست های تقویت شده به شما مراجعه کنند، به طور طبیعی به شما مراجعه کنند.

این موضوع شامل هر نوع بازاریابی مستقیم، غریزی و به استثنای ابزار های بازاریابی پولی است. ابزار های پولی مانند تبلیغات لینک شده مصنوعی، بازاریابی غیر ارگانیک محسوب می شوند. اگر تمام تلاش خود را برای تجدید نظر و ایجاد مجدد رابط کاربری سایت خود حفظ کرده اید، حساب های توییتر و فیس بوک خود را فعال کرده، لیست های ایمیل خود را ایجاد کرده و سئو خود را بهبود بخشیده اید، این کار را قبلاً انجام داده اید. حال بیایید نگاهی دقیق تر به دلیل موثر بودن آن و چگونگی انجام این کار بیندازیم.

چرا بازاریابی ارگانیک؟

موفقیت در بازاریابی ارگانیک

در حالی که بازاریابی ارگانیک به ابزار ها و رویکرد هایی اشاره دارد که به استراتژی های بازاریابی پولی متکی نیستند، بگذارید رو راست باشیم، سرمایه گذاری هیچ وقت رایگان نیست. هزینه فرصتی که در مورد آن بحث کرده ایم، اهمیت توجه دقیق به هزینه های واقعی سرمایه گذاری تلاش های شما را به ما یادآوری می کند.

اما همانطور که Jayson DeMers، بنیانگذار و مدیرعامل AudienceBloom می گوید، بازاریابی زمینی جواب می دهد زیرا کارساز است. توجه دقیق به محتوای وب سایت و مراقبت دقیق از حضور در شبکه های اجتماعی کسب و کار شما هیچ جایگزینی ندارد.

تبلیغات پولی می تواند یک ابزار موثر در استراتژی بازاریابی با بودجه بالا باشد، اما اگر مصرف کننده به وب سایت شما برسد و آنچه را که می خواهد پیدا نکند، چگونه این سرمایه گذاری برای شما مفید است؟ اگر یک توییت تبلیغاتی کاربران را به سایت شما جلب کند اما زمان انتظار آن ها را به جایی دیگر بدرقه کند، چه فایده ای دارد؟

واضح است که بازاریابی ارگانیک فرآیندی طولانی است، اما در نهایت باعث جذب مشتری معتبر تر و سئوی دقیق تری می شود. پس همانطور که در ادامه مطلب می خوانید، نگاهی بیندازید که کدام استراتژی ها طبیعی ترین موارد منطبق بر اخلاق بازاریابی و اهداف حضور دیجیتالی شما هستند.

استراتژی های بازاریابی ارگانیک

استراتژی های بازاریابی ارگانیک

تنوع چاشنی زندگی است و همچنین کلید اصلی حضور پر رنگ در سیستم دیجیتال است. یک پلن اقدام به بازاریابی ارگانیک ایجاد کنید که شامل اقدامات متنوعی باشد که می توانید طبق روال معمول خود و روز های سنگین کاری خود انجام دهید. بعضی از آن ها چند دقیقه بیشتر طول نمی کشد.

اقدامات بیزینسی سبک و موثر

  1. توضیحات و نظر های تحریف شده در وب سایت خود را دوباره بخوانید و درباره آن ها تجدید نظر کنید. صحت آن ها را بررسی کرده و هرگونه اطلاعات قدیمی را به روز کنید.
  2. مفید بودن و مرتبط بودن صفحاتی که به آن ها لینک داده اید را ارزیابی کنید. اطمینان حاصل کنید که لینک ها به ترتیب کار می کنند.
  3. استراتژی بازاریابی ایمیل خود را بسازید یا بهبود ببخشید. اجرای Call to Action را در نظر بگیرید که خوانندگان شما را به روش های فوری درگیر می کند. این کار چه در فروش محصول، چه در میزبانی یک رویداد و چه در ارائه محتوای جدید برای لذت بردن کاربران جواب می دهد. برای متن پیش نویس ایمیل، زمانی را اختصاص دهید، هدف خود را برای نوشتن تعداد مشخصی پیش نویس ایمیل در هفته در نظر بگیرید.
  4. مشاغل مکمل را در شبکه های اجتماعی پیدا کرده و دنبال کنید. از طریق ارتباط مستقیم، روابط رسانه های اجتماعی را با مشاغل منطقه خود توسعه دهید. همچنین می توانید پست ها یا توییت های آن ها را لایک کرده و به اشتراک بگذارید.

اقدامات بیزینسی سنگین

اقدامات بیزینسی برای اعمال بازاریابی ارگانیک
  1. از ترند ها آگاه باشید و از آن ها به طور موثر استفاده کنید. آیا تا به حال از هشتگ ها به درستی استفاده کرده اید؟ مدتی را صرف شناختن و استفاده مفید از آن کنید. با هدف ابزار های رسانه های اجتماعی آشنا شوید و در نظر بگیرید که چگونه تأثیر آن ها می تواند دامنه شما را گسترده تر کند.
  2. پروفایل های شبکه های اجتماعی را کامل کنید. DeMers اشاره می کند که پروفایل ها فرصتی را برای به اشتراک گذاشتن اطلاعات زیادی در مورد برند شما فراهم می کنند، از مزایای کامل آن استفاده کنید. DeMers می گوید: هر یک از این ها ممکن است یک عامل مهم برای یک فالوور یا مشتری بالقوه باشد و بیشتر آن ها فقط به یک یا دو جمله نیاز دارند تا برای آن ها موثر واقع شوید.
  3. اطمینان حاصل کنید که بیزینس شما در فهرست های آنلاین رایگان نمایش داده می شود.
  4. یافتن و پیوستن به آن ها در گپ های توییتر که مربوط به حوزه شما است به عنوان روشی برای گسترش شبکه، به دست آوردن قابلیت مشاهده و نشان دادن تخصص خود در نظر بگیرید.

بازاریابی ارگانیک یک راه حل سریع نیست، اما به شما کمک می کند تا برند خود را تاسیس و حفظ کنید و ارتقا دهید. فقط به استراتژی های بازاریابی پولی اعتماد نکنید، یک برنامه عملیاتی تنظیم کنید و رشد کنید!

منبع: ondemandcmo.com