شما زمان، انرژی و هزینه زیادی را صرف تبلیغ وب سایت خود کرده اید و احتمالاً هر زمان که بازدیدکنندگان جدیدی به وبسایت شما مراجعه می کنند، نشان دهنده این است که شما انتخاب شده اید. اما اگر افزایش آن ها به شما کمک نکند تا سود شما زیاد شود، در نهایت تلاش شما بی نتیجه خواهد ماند. با ما همراه باشید تا بیشتر در باره بازاریابی تبلیغاتی صحبت کنیم.

مطالعات نشان می دهد که مشاغل آنلاین و فروشگاه های تجارت الکترونیکی موفق به تبدیل تنها 3٪ از بازدید کنندگان خود به مشتری می شوند.

به عبارت دیگر به طور میانگین از هر 100 بازدید کننده فقط 3 مشتری دریافت خواهید کرد.

بازاریابی تبلیغاتی چیست؟

بازاریابی تبلیغاتی، روشی برای بازاریابی است که در آن شما تبلیغاتی را به کاربرانی اختصاص می دهید که قبلاً با وب سایت یا پلتفرم رسانه های اجتماعی شما درگیر بوده اند و به مشتری تبدیل نشده اند.

به عنوان مثال اگر شخصی به وب سایت شما مراجعه کند و چند صفحه مختلف را بررسی کند، اما فرم تماس شما را پر نکند یا خریدی انجام ندهد، تبلیغات بازاریابی می تواند به شما در بازگشت دوباره آن ها کمک کند.

از آنجایی که اطلاعات ایمیل یا تماس آن ها را ندارید، می توانید از طریق کوکی ها اقدام کنید.

بنابراین هنگامی که شخصی به وب سایت شما می آید و بدون خرید آنجا را ترک می کند، می توانید یک کمپین تبلیغاتی را انتخاب کنید تا پیام های بازاریابی بیشتری را برای آن ها ارسال کنید.

به جای اینکه کل بودجه تبلیغاتی خود را برای به دست آوردن بازدید کنندگان جدید هدر دهید، باید افرادی را که قبلاً از وب سایت شما بازدید کرده اند با تبلیغات و پیام های شخصی به خرید و بازگشت دوباره ترغیب کنید.

بازاریابی چگونه کار می کند؟

بازاریابی تبلیغاتی

وقتی بازدید کنندگان در وب سایت شما فرود می آیند، آن ها با کوکی ها برچسب گذاری می شوند.

این امر به شما این امکان را می دهد تا با تبلیغات شخصی سازی شده این افراد را مشخص کرده و هدف قرار دهید.

بازاریابی یک روند بسیار ساده در طبیعت است:

 1. ابتدا یک تبلیغ کننده “برچسب” را به وب سایت خود اضافه می کنید که رفتار بازدید کنندگان را ردیابی می کند.
 2. وقتی بازدید کنندگان روی وب سایت شما قرار می گیرند، از طریق کوکی ها برچسب گذاری و ردیابی می شوند.
 3. در مرحله بعد تبلیغ کننده برنامه ای را اجرا می کند که اطلاعات مربوطه را که کاربر به آن ها علاقه مند بوده به آن نمایش دهد.
 • بازاریابی مجدد شانس تبدیل ترافیک وب سایت را 70 درصد افزایش می دهد.
 • بازاریابی می تواند 147٪ نرخ تبدیل متوسط ​​را تولید کند.
 • بازاریابی مجدد باعث افزایش چشمگیر آگاهی از برند (500٪) در نتایج جستجو می شود.
 • با بازگرداندن بازدید کنندگان قبلی، 700 درصد از ترافیک وب سایت خود را مشاهده می کنید.

مزایای استفاده از بازاریابی

در یک کمپین استاندارد بسیاری از افرادی که مشتری بالقوه شما نیستند، هنگامی که تبلیغ شما دیده می شود روی آن کلیک می کنند.

این بدان معنی است که شانس شما برای فروش به طرز چشمگیری افزایش یافته است. چرا؟

اکنون لیستی از افرادی که قبلاً به آنچه که می فروختید علاقه نشان داده اند را هدف قرار می دهید!

در اصل این تبلیغ برای یک مخاطب “داغ” است، به مخاطبی که قبلاً با شما درگیر بوده است سیگنال هایی را نشان می دهد که مناسب هستند.

بازاریابی تبلیغاتی

بازاریابی فوق العاده است برای:

 • ایجاد تبلیغات شخصی: بسته به نوع رفتار آن ها می توانید بازدید کنندگان سایت خود را طبقه بندی کرده و سپس برای هر یک از تبلیغات شخصی سازی شده استفاده کنید. به عنوان مثال، یک فروشگاه تجهیزات بدن سازی می تواند افرادی را که از گروه تمرینی هوازی با تبلیغات لوازم جانبی هوازی بازدید کرده اند را هدف قرار دهد در حالی که افرادی که از تمرینات قدرتی بازدید کرده اند، تبلیغات تجهیزات مربوط به تمرینات قدرتی را مشاهده می کنند.
 • دریافت تبدیل های بیشتر: بازاریابی تبلیغات باعث می شود نرخ تبدیل بسیار بهتر باشد و هزینه کمتری هم داشته باشد، زیرا شما افراد مناسب را با تبلیغات مناسب هدف قرار می دهید.
 • آگاهی از نام تجاری شرکت: بازدید کنندگان بسیار کمی از برندی که برای اولین بار با آن روبه رو می شوند اعتماد می کنند و از این رو نرخ تبدیل پایین می آید، زیرا از برند مورد نظر خود خرید می کنند. در واقع مطالعات نشان می دهد که اولین چیزی که مصرف کنندگان در نتایج جستجوی گوگل به دنبال آن هستند، یک نام تجاری (خرده فروش شناخته شده) است.

خوشبختانه بازاریابی مجدد به شما امکان می دهد تا تقریباً در هر مکانی که در نمایش داده شوید و این امر به آن ها این احساس را می دهد که یک برند بزرگ و مشهور هستید.

با دیدن نام تجاری بیشتر، آن ها به کمک آگاهی از برند برای فروش های آینده، با آن آشنا می شوند.

وقتی تبلیغات شما را در بسیاری از وب سایت ها مشاهده می کنند، از شما آگاه تر می شوند و تحت تأثیر هویت برند شما قرار می گیرند.

اکنون که مزایای بازاریابی تبلیغات را می دانید، اجازه دهید انواع مختلفی را که می توانید برای فروش خود استفاده کنید، بررسی کنیم.

انواع بازاریابی تبلیغاتی

بازاریابی تبلیغاتی

شما می توانید بر اساس انواع کارها از جمله جستجو، هدف، بازدید از وب سایت، ایمیل و … مشتریان را جذب کنید و همه این موارد می تواند در بازگرداندن ترافیک به وب سایت شما و افزایش فروش بسیار مؤثر باشد.

بیایید با جزئیات بیشتر در مورد هر یک از آن ها بخوانیم.

1. بازاریابی وب سایت عمومی

هدف گذاری عمومی وب سایت رایج ترین نوع بازاریابی است. در سیستم عامل هایی مانندFacebook ، Twitter ،Quora ،Google Ads ،Bing یا LinkedIn می توانید از این نوع بازاریابی استفاده کنید.

در اصل شما با بازخوانی کلی وب سایت چند گزینه مختلف دارید. متداول ترین روش ایجاد لیست retargeting برای هرکسی است که طی 30-90 روز گذشته به وب سایت شما مراجعه کرده است.

این بدان معنی است که هر شخصی که در 30 روز گذشته به هر صفحه از وب سایت شما مراجعه کرده باشد، تبلیغات بازاریابی بیشتری دریافت می کند.

گزینه دوم کمی پیچیده تر است، شما می توانید تبلیغات خود را شخصی سازی کنید.

به عنوان مثال، شاید شما می خواهید تبلیغات خود را به افرادی که قبلاً محصول شما را خریداری کرده اند یا فرم تماس شما را پر نکرده اند، نشان ندهید که این باعث کاهش هزینه تبلیغات می شود.

یا فقط می توانید تبلیغات بازاریابی را فقط به آن دسته از بازدید کنندگانی که از صفحات خاصی در سایت شما بازدید کرده اند نشان دهید.

این به شما امکان می دهد تا تبلیغات را متناسب کنید، به عنوان مثال، اگر لباس زنانه و مردانه را می فروشید، اگر همه بازدید کنندگان وب سایت را هدف قرار دهید، شخصی سازی تبلیغات سخت تر خواهد بود.

اما اگر بازدید های وب سایت را هدف قرار دهید:

 • لباس مردانه
 • لباس زنانه

سپس می توانید محتوای تبلیغاتی خاص و شخصی تر ایجاد کنید! بازاریابی وب سایت های عمومی اغلب در سیستم عامل هایی مانند فیسبوک و سایر سیستم عامل های رسانه های اجتماعی انجام می شود.

2. بازاریابی شبکه جستجو

برخی از بسترهای تبلیغاتی به شما این امکان را می دهند تا بر اساس جستجوهای اخیر که افراد در موتورهای جستجوگر محبوب انجام داده اند، افراد را شناسایی کنید.

بر اساس این جستجو بازدید کننده برچسب گذاری می شود و می توانید آن ها را برای تبلیغات شغلی خود هدف گذاری کنید.

3. لیست های بازاریابی برای تبلیغات جستجو

Google Ads به شما این امکان را می دهد تا بازدید کنندگان سایت خود را هنگام جستجوی محصول مورد نظر در جستجوی های خاص در گوگل، شناسایی کنید.

این ها به عنوان لیست های تبلیغاتی برای تبلیغات جستجو نامیده می شوند که با عنوان RLSA بهتر شناخته می شوند.

بازاریابی تبلیغاتی

شما می توانید به افرادی که اخیرا از وب سایت شما بازدید کرده اند، پیشنهادات بالاتری ارائه دهید زیرا این افراد به احتمال زیاد تبدیل به مشتری می شوند.

RLSA راهی عالی برای بازگرداندن مجدد بازدید کنندگان به وب سایت شما با استفاده از کلمات کلیدی خاص است که آن ها در گوگل جستجو می کنند.

4. بازاریابی تبلیغاتی ایمیل

دقیقاً مانند روش های فوق با ایمیل نیز انجام می شود!

بازاریابی ایمیل به شما این امکان را می دهد تا مشتریان بالقوه را با تبلیغات سفارشی مستقیم در بالای صندوق ورودی آن ها با تبلیغات Gmail شناسایی کنید.

بعضی از سیستم عامل ها CRM را بازاریابی می کنند که می توانید افراد را در لیست خود هدف قرار دهید حتی اگر ایمیل یا خبرنامه شما را باز نکرده باشند.

در چه بسترهای نرم افزاری می توانید بازاریابی تبلیغاتی را اجرا کنید؟

اگر به دنبال تلاش برای بازاریابی تبلیغات هستید، باید از یک سرویس شخص ثالث برای مدیریت موارد فنی استفاده کنید.

اگر به توانایی خود در اجرای کمپین ها اطمینان بیشتری دارید، می توانید از سیستم عامل هایی مانند Google Ads یا AdRoll استفاده کنید.

در اینجا چند سیستم عامل عالی به شما معرفی خواهیم کرد.

Google Ads

Google Ads محبوب ترین شبکه تبلیغاتی است، با استفاده از داشبورد آسان و راه اندازی سریع می توانید تبلیغات را در مدت زمان چند روز انجام دهید.

اگر از Google Ads استفاده می کنید، راه اندازی یک کمپین بازاریابی بسیار ساده است.

شما فقط نیاز به فعال کردن بازاریابی، ایجاد لیست های بازاریابی و ایجاد تبلیغات سفارشی جهت جذب کاربران در آن لیست ها دارید.

همچنین لیست های بازاریابی و بازاریابی سایت برای تبلیغات جستجو (RLSA) را ارائه می دهد. حتما راهنمای مفصل ما را در مورد نحوه استفاده از Google AdWords برای تجارت خود مطالعه کنید.

AdRoll

AdRoll تنظیم، اجرا و تجزیه و تحلیل کمپین های retargeting را بسیار آسان می کند.

این برنامه از تمام شبکه های محبوب و تبادل تبلیغات مانند گوگل، فیس بوک یا توییتر پشتیبانی می کند بنابراین شما می توانید مشتریان بالقوه خود را در هر کجا که هستید دنبال کنید.

Perfect Audience

Perfect Audience یکی دیگر از پلتفرم های آسان است که قابلیت های متعددی دارد و می تواند در این زمینه به شما کمک کند.

Retargeter

Retargeter خدمات DIY و مدیریت را به مشتریان خود ارائه می دهد، برنامه های DIY محدود به بازاریابی سایت و بازاریابی فیس بوک هستند در حالی که خدمات مدیریت شده دارای گزینه های اضافی مانند CRM یا جستجوی مجدد هستند.