آیا تا به حال چیزی درباره بازاریابی تخفیف شنیده اید؟

از بین تمام دلایلی که مشتری ها چیزی را خریداری می کنند، پس انداز در نزدیکی بالای لیست قرار دارد. نیاز به صرفه جویی به این دلیل است که کوپن های تخفیف به قسمت بزرگتری از تجارت موفق در تجارت الکترونیک تبدیل شده اند. مطالعات نشان می دهد که مشتریان 25 درصد بیشتر از پول بدون تخفیف، با کوپن تخفیف خرج می کنند. حتی یک برنامه تلویزیونی مشهور وجود دارد که مردم را دنبال می کند زیرا آن ها صدها محصول را با کوپن تخفیف خریداری می کنند.

کوپن ها برای تجارت الکترونیک بسیار ارزشمند هستند زیرا مشتریان را به اقدام وادار می کنند. در واقع 48٪ از مشتریان هنگام دریافت کوپن زودتر خرید می کنند و 37٪ از مشتریان بیشتر از آنچه که در حالت عادی است خریداری می کنند.

مردم مجبور نیستند ساعت ها وقت خود را صرف گشتن از طریق بروشورهای هفتگی، بریدن و سازماندهی کوپن ها یا بررسی کردن سایت های کوپن برای یافتن و چاپ کوپن کنند. با یک استراتژی بازاریابی تخفیف مناسب، می توانید مشتریانی را که وقت خود را به صورت آنلاین می گذرانند، هدف قرار دهید: از طریق ایمیل، متن و رسانه های اجتماعی.

از آنجا که خرده فروشان تجارت الکترونیک بیشتری برای کمک به فروش محصولات خود به کوپن های دیجیتال مراجعه می کنند، وقت آن است که روش های جدیدی را برای به اشتراک گذاشتن تخفیف های خود پیدا کنید. به خاطر داشته باشید که به اشتراک گذاشتن تخفیف با مخاطبان خود راهبردی تر از ارسال مکرر همان تخفیف ها است. برای به حداکثر رساندن مواجهه و پیگیری مشتری، باید ارتباط، به موقع بودن و ارزش درک شده وجود داشته باشد.

1. اضافه کردن تخفیف به فرم های ثبت نام

همانطور که از نام آن ها پیداست، بازاریابی تخفیف، ابزاری مفید برای جذب لیدهای جدید است. آن ها انعطاف پذیر هستند و به شما امکان می دهند انواع مختلفی از انگیزه را بر اساس نوع تجارت و ترجیحات مشتریان خود ارائه دهید. به عنوان مثال، مشترکان می توانند در ازای به اشتراک گذاشتن آدرس ایمیل خود، کتاب الکترونیکی، دسترسی به وبینار، چک لیست، راهنمای منابع و یا حتی یک ویدیو همراه با اطلاعات داخلی دریافت کنند.

یکی از محبوب ترین انواع بازاریابی تخفیف پیشنهاد کوپن تخفیف است. مشترکان می توانند در خرید آینده خود درصدی یا مبلغی را پس انداز کنند.

بازاریابی تخفیف پس از ورود مشتری یا بعد از گردش در سایت ظاهر می شوند مانند:

  • مدتی را به گشت و گذار در فروشگاه تان اختصاص داده اند.
  • به پایین صفحه ای که در آن هستند رفته اند.
  • در هنگام بستن صفحه با آن مواجه شده اند – ایده این است که با ارائه مشوقی مردم را مجبور به ماندگاری بیشتر در سایت کنید.
درصد ثبت نام تخفیف

اگر یکی از اهداف تجاری شما رشد لیست ایمیل تان می باشد، بازاریابی تخفیف به خوبی کار می کند. اگر این به معنای دریافت پیشنهاد ویژه است، 76٪ از مشتریان مایلند آدرس ایمیل خود را به اشتراک بگذارند.

برای بازگرداندن مشتریان، گهگاه پیشنهادهای کوپن خود را به روز کنید زیرا مشتریان همیشه به دنبال معاملات جدید هستند. اطمینان حاصل کنید که پیشنهادات شما براساس آنچه برای مخاطبان شما مهم است مرتبط باشند. به این ترتیب، پس از دریافت آدرس های ایمیل جدید، می توانید مزایای خود را بهتر کنید و پیشنهادات انحصاری که عموم مردم به آن دسترسی ندارند را به اشتراک بگذارید.

به عنوان مثال، Biko ، یک مارک جواهرات کانادایی، علاوه بر دسترسی به تخفیفات فقط در داخل سایت، 15 دلار تخفیف برای سفارش اول خود به خریداران ارائه می دهد:

تخفیف سایت biko

از آنجا که مخاطبان این سایت به احتمال زیاد زنان علاقه مند به مد و لوازم جانبی بی نظیر هستند، Biko ایمیل افرادی را که می خواهند محصولات شگفت انگیز بیشتری بخرند و همچنین در هزینه صرفه جویی کنند را جمع می کند.

برای یافتن بازاریابی تخفیف مناسب، دریابید که چه انگیزه هایی برای مخاطبان شما مهم هستند. به عنوان مثال، 47٪ از مصرف کنندگان می گویند حمل و نقل رایگان برای آن ها مهمتر از پس انداز در محصولات روزمره است.

انگیزه مخاطبان برای خرید

هزینه حمل و نقل، دلیل اصلی عدم تکمیل خرید آنلاین توسط مصرف کنندگان است.

2. از پیشنهادهای با زمان محدود استفاده کنید

پیشنهاد با محدودیت زمانی تخفیفی است که مشتریان می توانند برای مدت زمان مشخصی به آن دسترسی داشته باشند. به عنوان مثال، می توانید میزان دسترسی را چند ساعت یا چند روز تنظیم کنید. هدف این است که با محدود کردن دسترسی مشتری زودتر اقدام کند. مطالعات نشان می دهد که افراد خصوصاً پذیرای پیشنهادات با زمان محدود هستند – 50٪ می گویند که این پیشنهادات جذاب هستند.

پیشنهادات با زمان محدود معمولاً در زمان عرضه محصول یا اوقات خاص سال مانند تعطیلات ظاهر می شود. این روش همچنین برای جذب مشتریانی که در مرحله بررسی مشتری خود هستند، به خوبی عمل می کند. آن ها تحقیق کرده اند و گزینه های خود را محدود کرده اند. وقتی روی سایت شما قرار می گیرند و پیشنهاد را می بینند، ارزش پیشنهادی شما را درک می کنند، به علاوه آنچه را که می خواهند با تخفیف دریافت می کنند.

برای اینکه پیشنهاد شما از مسابقات متفاوت باشد، کمی تحقیق کنید تا ببینید خرده فروشان چه نوع پیشنهادی دارند. سپس راهی پیدا کنید تا یک قدم جلوتر بروید. به عنوان مثال، اگر آن ها در اولین خرید خود 10٪ تخفیف به مشتریان ارائه دهند، همین کار را انجام دهید اما حمل و نقل رایگان را نیز اضافه کنید.

از بازاریابی ایمیلی برای کمک به حفظ پیشنهادات کوتاه مدت برای مشترکان خود استفاده کنید. با قرار دادن یک تایمر شمارش معکوس در ایمیل های خود، احساس فوریت خود را اضافه کنید تا به مشتریان یادآوری کنید که زمان برای خرید کالای مورد نظر خود در حال اتمام است.

تخفیف مدت دار

با افزودن مدرک می توانید کارهای بیشتری با این ایده فوریت انجام دهید. به عنوان مثال، چند نظر از مشتریانی که محصولات مورد تبلیغ را خریداری کرده اند وارد کنید.

3. راهکارهایی را ارائه دهید که انواع معاملات را پیشنهاد می دهد

درصد تخفیف گزینه های محبوب تخفیف هستند زیرا کارایی دارند. اما احساس نکنید که باید خود را فقط به این نوع محدود کنید. تخفیفی که ارائه می دهید به توانایی شما در مدیریت مالی هزینه بستگی دارد. دادن 20 تومان تخفیف به خریداران برای اولین بار یک چیز است، اما این چگونه روی خط اصلی شما تأثیر می گذارد؟ آیا باز هم سود خواهید برد یا ضرر خواهید کرد؟

قبل از اینکه تخفیف خود را راه اندازی کنید، به موارد مهم مخاطبان خود بیندیشید. اگر قبلاً از مشتریان خود نظرسنجی کرده اید، اطلاعات آماری داده برای دستیابی به اطلاعات بیشتر مفید است. اگر مشاغل با پیشنهادهای ارائه شده دنباله رو باشند یا پیشنهادهای آن ها تفاوتی ایجاد کند، 86٪ از مشتریان دوست دارند مورد بررسی قرار گیرند.

بر اساس نتایج نظرسنجی و نظرات مشتری، سایر گزینه های تخفیف عبارتند از:

  • ارسال رایگان.
  • حفظ سبد خرید رها شده.
  • هدیه رایگان همراه با خرید – چیزی ارزان اما ارزشمند ارائه دهید که زمینه ایجاد ارتباط جدید با مشتری را فراهم کند.
  • فرصتی برای برنده شدن در یک نتیجه – چندین نفر در آن ثبت نام می کنند، اما شما فقط تعداد کمی از محصولات را هدیه می دهید.
  • ارجاعات را به اشتراک بگذارید – موثر است زیرا بسیاری از خریداران می خواهند به عنوان یک روند فروش دیده شوند.

با گذشت زمان، به دلیل علایق، تجربیات و توصیه های جدید، ممکن است تنظیمات مشتری شما تغییر کند، بنابراین با انواع پیشنهادی که به اشتراک می گذارید، آن ها را آزمایش کنید.

به عنوان مثال، اگر از ابزاری مانند HubSpot برای مدیریت پیشنهادات بازاریابی تخفیف خود استفاده می کنید، برای اندازه گیری نرخ تبدیل، از تجزیه و تحلیل داخلی استفاده کنید. بررسی کنید چند بار پنجره بازشو ظاهر می شود و چند بار منجر به ارسال آدرس ایمیل می شوید. هنگامی که شروع به مشاهده کاهش مداوم تبدیل می کنید، وقت آن است که تغییری در استراتژی بازاریابی تخفیف خود ایجاد کنید.

4. یک برنامه پاداش مشتری ایجاد کنید

برنامه های پاداش راهی عالی برای تشویق به وفاداری مشتری است. در ازای انتخاب مداوم خرید محصولات خود نسبت به سایر محصولات، مشتریان پیشنهادهای انحصاری دریافت می کنند که ارزش دارد و به آن ها اجازه می دهند تا پس انداز کنند. هرچه مشتریان مدت بیشتری وفادار بمانند، ارزش مادام العمر (LTV) و درآمد شما بالاتر خواهد بود.

با همه حساب ها، به نظر می رسد برنامه های پاداش کار می کنند. مطالعات نشان می دهد که 84٪ از مشتریان می گویند که بیشتر به مارک هایی که نوعی برنامه پاداش ارائه می دهند وفادار هستند.

با ارائه تخفیف های ویژه به وفاداری مشتری پاداش دهید. حتی وقتی مشتری ها به نقاط عطفی برخورد می کنند، می توانید مزایای اضافی مانند یک محصول رایگان به آن ها اضافه کنید. به عنوان مثال، هنگامی که مشتریان به یک سالگی خود در سایت تان می رسند، کالای تشکرآمیز ارسال کنید.

اولین قدم در ایجاد یک برنامه پاداش جذاب این است که بفهمید مخاطبان شما چه می خواهند. این براساس آنچه در مورد آن ها می دانید بنا شده است. از خود سوالاتی بپرسید مانند این که مشتری های تکراری بیشتر از چه کالاهایی خرید می کنند و از چه نوع پاداشی بیشتر استفاده می کنند – درصد تخفیف یا پس انداز.

در مرحله بعد، مشتریان خود را به گروه تقسیم کنید، بنابراین می توانید برای انواع خاصی از مشتریان برنامه ها و پیام رسانی خاصی ایجاد کنید. به عنوان مثال، بگذارید بگوییم شما یک مارک لباس دارید که مورد توجه زنان و مردان است. یک برنامه پاداش ایجاد کنید که به هر بخش اجازه دهد پاداش ، امتیاز و غیره را جمع آوری کند تا از آن برای خریدهای خاص استفاده کند.

برخی از مارک ها مانند Designer Shoe Warehouse (DSW) حتی برنامه های وفاداری با طبقات را نیز ارائه می دهند. به این ترتیب، با صرف هزینه بیشتر مشتریان، پاداش بیشتری را باز می كنند:

تخفیف برند Designer Shoe Warehouse

برای اینکه مشتریان خود را درگیر انتقال به ردیف پاداش دیگری کنند و هیجان زده شوند، از ایمیل یا بازاریابی پیامکی استفاده کنید تا سطح فعلی آن ها را یادآوری کرده و پس اندازهایی را در انتظار آن ها قرار دهید.

همچنین، استفاده از پیشرفت مصنوعی را در جوایز طبقه بندی شده خود در نظر بگیرید. هنگامی که مشتری جدید واجد شرایط برنامه پاداش است، با دادن چند امتیاز یا پول “رایگان” برای شروع از او استقبال کنید. یک مطالعه از اثر پیشرفت وقفه یافته نشان داد که مشتریان برای دریافت پاداش به برنامه هایی جلب می کنند که احساس می کنند از قبل برنامه های خود را در مقابل پاداش شروع کرده اند که از صفر شروع می شوند و مشتریان باید بر اساس آن ها کار کنند.

5. از کانالهای توزیع مختلف استفاده کنید

ارسال کوپن تخفیف از طریق ایمیل قدرت دارد. در واقع، برای کسب و کارهایی که درآمد کسب می کنند 48٪ افزایش درآمد دارد. اما از آنجا که ایمیل ها همیشه بلافاصله باز نمی شوند، با استفاده از کانال های دیگر میزان دسترسی خود را به حداکثر برسانید و منجر به افزایش هدایت خود شوید.

به عنوان مثال، برای به اشتراک گذاشتن تخفیف از Rich Media Messaging استفاده کنید زیرا نرخ باز بودن متن حتی از ایمیل ها نیز بیشتر است. همچنین، 53 درصد از مشتریان می گویند که می خواهند کوپن هایشان از طریق تلفن همراه به صورت دیجیتالی تحویل داده شود. گنجاندن گزینه تلفن همراه در استراتژی بازاریابی تخفیف بسیار مهم است زیرا 72٪ تجارت الکترونیک تا سال 2021 در تلفن های همراه و تبلت ها انجام می شود.

استفاده از کانال ها توزیع مختلف

همچنین رسانه های اجتماعی را در استراتژی بازاریابی تخفیف خود بگنجانید زیرا 71٪ از مشتریان مارک ها را برای دریافت کوپن دنبال می کنند و 74٪ از رسانه های اجتماعی برای تصمیم گیری در مورد خرید چیزی استفاده می کنند. میلیاردها کاربر در سراسر کانال های معروف رسانه های اجتماعی مانند اینستاگرام، فیسبوک و توییتر وجود دارند، بنابراین استراتژی شما باید به طور منظم تخفیف به اشتراک بگذارد. این میزان قرار گرفتن در معرض توجه شما را جلب کرده و انواع مختلفی از مشتریان را به خود جلب می کند.

مراقب استفاده بیش از حد از کوپن ها باشید. اگر محصولات شما همیشه در حال فروش هستند، احساس کمتری در آن ها احساس می شود و آهنرباهای جذب شما بیشتر به عنوان یک ترفند بازاریابی فقط برای گرفتن ایمیل یا دنبال کنندگان بیشتر احساس می کنند. تخفیفات خود را حول رویدادهای خاص، سالگردهای مشتری یا تعطیلات برنامه ریزی کنید. این مواقعی است که مشتری ها به هر حال تمایل به خرید بیشتر دارند و هدف قرار دادن آن ها از طریق کانال های مختلف منطقی است.

6. از تصاویر خلاق استفاده کنید

در اصل کوپن ها در واقع درخواستی از مشتریان برای خرید چیزی است. در نتیجه ، کدهای کوپن به راحتی می توانند به صورت پیام متنی ساده ارسال شوند. اما سرگرمی در آن کجاست؟ مشتریان از تصاویر جذاب استقبال می کنند ، بنابراین از پیشنهاد تخفیف خود برای گرافیک، رنگ و متن چشم نواز استفاده کنید. پس از همه، شما می خواهید پیشنهاد خود را به هیجان مشتریان، درست است؟

اگر از یک کمپین ایمیلی به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی تخفیف خود استفاده می کنید، تصاویر شما می توانند بر اساس بخش های مشتری شما باشند.

از این کمپین ایمیل Sephora استفاده کنید. پس از ثبت نام مشتریان برای خبرنامه ایمیل، اگر 200 دلار یا بیشتر خرج کنند یک نسخه با پیشنهاد ویژه دریافت می کنند و اگر این کار را نکنند نسخه دیگری را دریافت می کنند:

 کمپین ایمیل Sephora

هر دو گزینه از نظر بصری خیره کننده هستند و اطلاعات مربوطه را ارائه می دهند.

برای به اشتراک گذاشتن پیشنهادات ویژه خود از همین مفهوم استفاده کنید. به عنوان مثال، اگر مشتری از کوپن استفاده می کند، یک ایمیل تشکر ارسال کنید و لینک محصولات مشابهی را که ممکن است دفعه دیگر بخواهند بخرد، در آن قرار دهید. اگر مشتری هنگام خرید از کوپن استفاده نمی کند، ایمیلی ارسال کنید که شامل یک پیشنهاد ویژه برای خرید در آینده است.

این رویکرد به این دلیل کارساز است که مشتریان از شخصی سازی استقبال می کنند. 76٪ از مشتریان می گویند وقتی مارک ها بر اساس خریدهای تاریخ خود به محصولات لینک می دهند از آن ها استقبال می کنند. از خلاقیت خود استفاده کنید تا نه تنها از نظر بصری جذاب باشد بلکه شخصی تر باشد.

بردن استراتژی بازاریابی تخفیف خود به سطح بعدی

به خاطر داشته باشید، استراتژی های بازاریابی کوپنی در ترکیب با سایر تاکتیک ها بهترین عملکرد را دارند. اعتماد به کوپن برای رونق کسب و کار خود به تنهایی نتیجه معکوس خواهد داشت زیرا مشتریان ارزش کالای شما را نمی بینند. آن ها ممکن است در فروشگاه دیگری خرید کنند که ارزش ادراک شده بیشتر باشد، فقط به این دلیل که رقابت در مورد زمان و نحوه تخفیف استراتژیک تر است.

کمی وقت بگذارید تا مشتری ایده آل خود و انتظارات او را بشناسید. از آنجا می توانید یک استراتژی بازاریابی تخفیف بسازید که مورد توجه قرار گیرد و مشتریان بیشتری را جذب کند.

منبع: sellbrite.com