ما در این مقاله که ترجمه ای است از یکی از مقالات جدید “نیل پتل” به این موضوع پرداخته و نگاهی می کنیم که راهکارهایی که این متخصص سئو، برای تطبیق بازاریابی دیجیتال با ویروس کرونا ارائه داده است.

اکنون تقریباً یک ماه است که ویروس کرونا روال زندگی ما را وارونه کرده است! از داشتن تمرین مسافت اجتماعی و عادت کردن به زندگی جدید بدون خروج از منزل، شستن مداوم دستان و ماسک زدن و همچنین دیدن بیماری عزیزان و دوستان، کرونا ویروس چیزی است که هیچ یک از ما انتظار آن را نداشت. حتی مشاغل ما از این بابت رنج می برند. فقط کافی است به آمار بازاریابی دیجیتال در زمان شیوع کرونا ویروس نگاه کنید. نتایج ویرانگر است.

به همین دلیل تصمیم گرفتیم نرم افزار Ubersuggest را تغییر داده و آن را رایگان تر کنیم تا به مشاغل کوچک کمک کنیم.

از آن زمان تغییرات زیادی رخ داده است و فرصت های جدیدی وجود دارد که در مورد فعالیت های بازاریابی به وجود می آید.

فرصت شماره 1: به دیگران خیر خواهانه کمک کنید.

وقتی دیدیم که برخی از مشاغل ضرر زیادی متحمل می شوند، تصمیم گرفتیم بیشتر ویژگی های Ubersuggest را به صورت رایگان ارائه دهیم. به تصویر زیر نگاه کنید … چیز جالبی خواهید دید.

نمودار آماری ثبت نام در ubersuggest

نمودار نشان می دهد که تعداد زیادی از ثبت نام های آزمایشی را Ubersuggest در طی یک ماه گذشته دریافت کرده است.

در نظر داشته باشید مشتریان جدید از این ابزار رایگان استفاده می کنند. ممکن است بخش بزرگی از کاربران آزمایشی رایگان به مشتریان اصلی که هزینه پرداخت می کنند، تبدیل نشوند، اما با این وجود هرچه تعداد کار آزمایی ها بیشتر به صورت تئوری انجام شود، در نهایت مشتری های بیشتری با درآمد بیشتری دریافت خواهید کرد.

کاهش نرخ تبدیل
کاهش نرخ تبدیل در ubersuggest

همانطور که مشاهده می کنید نمودار در حال کاهش است. دلیل این امر است که بیشتر ویژگی های پرداختی Ubersuggest رایگان شده است.

اما جالب اینجاست که ترافیک ما از لحظه ای که اعلام کردیم که به صورت رایگان امکان استفاده از Ubersuggest وجود دارد، شروع به افزایش کرد.

افزایش ترافیک وب سایت

با وب سایت و تجارت خود آنچه را که می توانید به صورت رایگان هدیه دهید، در نظر بگیرید.

از کاری که می توانید برای کمک به افراد انجام دهید، به ویژه در این زمان دشوار دریغ نکنید. همچنین خواهید فهمید که بازدید کنندگان بیشتری به سمت شما سوق پیدا می کنند و این یک فایده غیر مستقیم است.

فرصت شماره 2: هزینه تبلیغات بسیار ارزان شده است

آخرین روندی که مشاهده می کنیم این است که تبلیغات پولی و کلیکی ارزان تر شده است. منطقی است زیرا راهی که این شبکه های تبلیغاتی بزرگ از آن می توانند در این شرایط درآمد کسب کنند از طریق یک سیستم آفر و تخفیف است.

آن ها نیاز به مشاغل کوچک دارند تا هزینه هر کلیک (CPC) را برای تبلیغات بالا ببرند تا شرکت های بزرگ میلیارد دلاری مجبور شوند برای تبلیغات بیشتر هزینه کنند.

این ویروس باعث شده است که ما وقت بیشتری را به صورت آنلاین بگذرانیم، به حدی که شرکت هایی مانند Netflix مجبور شده اند کیفیت فعالیت خود را برای کمک ارائه دهندگان خدمات اینترنتی کاهش دهند.

به عبارت دیگر ترافیک در وب رو به افزایش است و کمتر تبلیغ کننده وجود دارد. این بدان معنی است که تبلیغات ارزان تر است.

اکنون نیز شاهد کاهش نرخ تبدیل در صنایع خاص هستیم اما هیچکدام به همان نرخ CPC های سابق نزدیک نیست.

هنگامی که ما به طور میانگین ​​در هر صنعت و در سطح جهان مواردی را کاهش ​​می دهیم، می بینیم که تبلیغات پرداخت شده نسبت به قبل از شیوع کرونا ویروس، ROI بسیار بالاتری تولید می کند.

ROI

به طور کلی مشتری های ما دیده اند که ROI آن ها از 31٪ به 53٪ تغییر می کند. این افزایش 71٪ در ROI است.

اگر هنوز تبلیغات پولی را امتحان نکرده اید، بهتر است از آن استفاده کنید. اگر این کار را انجام دهید بیشتر از آنچه در طی این سال ها به دست آورده اید اعتبار کسب می کنید.

فرصت شماره 3: تبدیل ها پایین آمده است، اما راه حلی وجود دارد

برای بسیاری از صنایع نرخ تبدیل کاهش یافته است. با این وجود برای برخی شرایط کمی بهبود یافته است.

کاهش نرخ تبدیل در صنایع
کاهش نرخ تبدیل در صنایع پس از شیوع کرونا

اما ما راه حلی پیدا کردیم که به طور متوسط ​​12 درصد نرخ تبدیل را افزایش داده است.

اگر فروشگاهی هستید که چیزی را به صورت آنلاین می فروشید، می توانید از برنامه های پرداخت خدماتی استفاده کنید.

لازم نیست یک فروشگاه اینترنتی باشید که بتوانید از برنامه های پرداختی استفاده کنید. اگر در حال فروش خدمات مشاوره ای هستید نیز می توانید برخی از خدمات خود را به صورت آنلاین ارائه داده و هزینه آن را به صورت آنلاین دریافت کنید.

اگر در حال فروش کتاب های الکترونیکی یا دوره های دیجیتال هستید، می توانید یک برنامه اقساطی ماهانه نیز داشته باشید.

این یک روش آسان برای افزایش نرخ تبدیل شما است، به خصوص در زمانی که بسیاری از افراد به دنبال کاهش هزینه های نقدی خود در کوتاه مدت هستند.

فرصت شماره 4: یک فرصت آموزشی مبتنی بر آموزش را ارائه دهید

اگر به دنبال فرصت مناسبی برای ارائه دوره های آموزشی برای کاربران خود هستید تا آن ها را به فروش برسانید، اکنون زمان مناسبی است. با افزایش زمان بیکاری، اکنون تعداد بیشتری از مردم به دنبال فرصت های جدید هستند.

بسیاری از این فرصت ها در زمینه هایی مانند فناوری پیشرفته است که همه افراد در آن تجربه ندارند. بنابراین افراد برای یادگیری به کجا می روند؟ هر وب سایتی که آموزش آنلاین ارائه می دهد راهنمایی و دوره های بسیار خاص و مفید دارد.

فرصت شماره 5: تنوع جغرافیایی

COVID-19 یک مسئله جهانی است. اما این بیماری بر برخی کشور ها بیشتر تأثیر می گذارد.

به عنوان مثال کره جنوبی در مقایسه با بسیاری از کشورهای دیگر، شانس بهتری در کنترل شیوع ویروس داشته است.

با بیش از 84000 مورد جدید در روز و رشد سریع شیوع کرونا ویروس یا کند شدن آن می تواند ترافیک شما را در بازاریابی دیجیتال به شدت تحت تأثیر قرار دهد. به همین دلیل باید تنوع مناطقی را که در آن فعالیت می کنید، در نظر بگیرید.

از طریق سئو بین المللی می توانید به سرعت ترافیک بیشتری کسب کنید و به اقتصاد یک کشور وابستگی کمتری داشته باشید.

به عنوان مثال در اینجا آماری از ترافیک سئو ما در ایالات متحده در طی چند ماه گذشته وجود دارد.

ترافیک سئو در ایالات متحده

ترافیک ایالات متحده به آرامی شروع به افزایش می کند. هنوز به نقاط اوج من در تمام مدت گذشته بازنگشته است، اما به اندازه وقتی هم که کرونا ویروس برای اولین بار به ایالات متحده حمله کرد، نیست.

از طرف دیگر ترافیک ما در برزیل از سقف عبور کرده است.

ترافیک سئو در برزیل

ما استراتژی خود را تغییر نداده ایم، این به الگوریتم مربوط نیست. ما بیش از حد معمول محتوای بیشتری تولید نکرده ای. فقط شاهد افزایش آن بوده ایم.

ما همچنین شاهد افزایش ترافیک خوبی در هند هستیم.

افزایش ترافیک سئو در هند

با ترجمه مطالب خود برای سایر مناطق و بهره برداری از سئو بین المللی، می توانید به سرعت ترافیک خود را رشد دهید.

مطمئناً دیدن نتایج در ایالات متحده ممکن است 6 ماه تا یک سال طول بکشد، اما در مورد مناطقی مانند برزیل جایی که رقابت چندانی وجود ندارد، اینگونه نیست.

نتیجه

بنظر می رسد متاسفانه این وضعیت در چند ماه آینده بدتر می شود. تعداد روزانه قربانیان جدید کرونا ویروس رو به افزایش است.

از نظر شخصی تنها کاری که می توانید انجام دهید این است که در داخل خانه بمانید و مسافت اجتماعی را تمرین کنید. اما از منظر بازاریابی دیجیتال می توانید از کرونا ویروس به عنوان یک تغییر استفاده کنید.

اکنون باید زمان بیشتری داشته باشید (متاسفانه)، بنابراین از آن به نفع خود استفاده کنید. تلاش کنید تا رشد کنید، به این ترتیب پس از کرونا ویروس قوی تر بیرون خواهید آمد.

اکنون که در خیلی از موارد شیوع کرونا ویروس فعالیت ما را محدود کرده است، امیدواریم که این مطلب آموزشی در رابطه با بازاریابی دیجیتال برای شما مفید بوده باشد.