کشف مزایای بازاریابی رویداد در کسب و کار شما

به آخرین رویدادی که شرکت کرده اید، فکر کنید.

یک کنفرانس بود یا نمایشگاه تجاری؟ سمیناری صمیمی یا مهمانی راه اندازی استارتاپ به صورت آنلاین؟ یک گردش تفریحی 5K یا گلف با فاصله اجتماعی چطور؟

این رویدادها همه بسیار متفاوت هستند، اما از نظر مارک ها یا سازمان هایی که میزبان آن ها بوده اند، همه آن ها یک هدف مشترک داشته اند: سرگرمی و تعامل شرکت کنندگان – یعنی مشتریان بالقوه.

بازاریابی رویداد یک استراتژی بسیار ارزشمند برای انواع مشاغل از فناوری و آموزش و پرورش گرفته تا دارو و خرده فروشی است.

این رویدادها نه تنها به نفع میزبانان و حامیان مالی آن ها است، بلکه زندگی حاضران را نیز غنی می کند. رویدادها برخلاف بیشتر تلاش های بازاریابی، به مردم به گونه ای الهام می بخشند، آموزش می دهند، سرگرم می کنند و گردهم می آورند.

به همین دلیل ما این راهنما را ایجاد کرده ایم – تا شما را قادر به استفاده از بازاریابی رویداد برای مشاغل شخصی خود کنیم.

بازاریابی رویداد چیست؟

بازاریابی رویداد، برنامه ریزی، سازماندهی و اجرای یک رویداد به منظور ارتقا نام تجاری، محصول یا خدمات است. رویدادها می توانند به صورت حضوری یا آنلاین برگزار شوند و شرکت ها می توانند یک رویداد را برگزار کنند، یا به عنوان غرفه دار یا اسپانسر شرکت کنند.

بازاریابی رویداد به انواع رویدادها اشاره دارد. شما می توانید یک میزگرد کوچک متشکل از هفت تا 10 مهمان، شریک یک برند تجاری دیگر برای حمایت از یک نمایشگاه در یک نمایشگاه بزرگ تجاری ترتیب دهید – یا یکی از اینها را بصورت آنلاین برگزار کنید.

شما می توانید یک رویداد چند روزه برگزار کنید که هزاران نفر از شرکت کنندگان، حامیان مالی و سخنرانان را جذب کند … مانند INBOUND. INBOUND 2020 جلساتی را کاملاً آنلاین برگزار می کرد و هزاران شرکت کننده در سراسر جهان را به خود جلب می کرد.

اندازه یا بستر رویداد شما کاملاً مهم نیست تا زمانی که برای مشتریان، مشتریان بالقوه و نام تجاری خود ارزش قائل شوید. در زیر در مورد چگونگی ایجاد استراتژی بازاریابی رویداد بیشتر صحبت خواهیم کرد.

انواع بازاریابی رویداد

اجازه دهید برخی از انواع مختلف رویدادهای بازاریابی را که شرکت شما می تواند میزبان، حمایت مالی یا شرکت کننده در آن ها باشد را مرور کنیم. توجه داشته باشید که همه این وقایع نیز می توانند به صورت مجازی رخ دهند.

کنفرانس

کنفرانس

کنفرانس ها رویدادهای بزرگی هستند که به طور معمول توسط یک شرکت بزرگ سازماندهی و میزبانی می شوند و توسط لیست طولانی از برندهای کوچک و مشاغل پشتیبانی می شوند. کنفرانس ها برای هر دو مارک B2B و B2C ارزشمند هستند. این رویدادها معمولاً پویاترین دستور کارها را از جمله سخنران، کارگاه و فرصت های شبکه ارائه می دهند.

نمایشگاه های تجاری

نمایشگاه های تجاری

نمایشگاه ها رویدادهای بزرگی هستند که در اطراف صنعت یا نوع خاصی از محصول نظیر فناوری فروش یا تجهیزات پزشکی سازمان یافته اند. نمایشگاه های تجاری به شرکت ها این فرصت را می دهد تا محصولات و خدمات خود را به نمایش بگذارند و معمولاً بالاترین بازدهی واجد شرایط را دارند. در حالی که همایش ها برای عموم آزاد است، شرکت کنندگان در نمایشگاه به طور معمول خریداران، نمایندگان شرکت ها و فروشندگان از قبل واجد شرایط هستند.

سمینارها

سمینارها

سمینارها (که معمولاً هنگام میزبانی آنلاین وبینار نامیده می شوند) رویدادهای ارزنده و با محوریت آموزش هستند که تعداد کمی از مردم در آن شرکت می کنند. آن ها شامل بحث ها، سخنرانی ها و فرصت های شبکه ای هستند.

میزگردها شبیه سمینارها هستند، اما معمولاً شرکت کنندگان کمتری در “سطح” قابل مقایسه مانند مدیر عامل، جراح یا معلم دارند. هر دو رویداد به طور معمول بیش از یک روز طول نمی کشد.

فروشگاه های پاپ آپ

فروشگاه های پاپ آپ

فروشگاه های پاپ آپ فضاهای خرده فروشی موقت است که به شرکت ها این فرصت را می دهد تا محصولات خود را در یک محیط کنترل شده به فروش برسانند. آن ها به طور معمول توسط مارک های تجارت الکترونیکی سازمان یافته اند که در ویترین فروشگاه های فیزیکی حضور ندارند. فروشگاه های پاپ آپ همچنین به مارک های دیجیتال اجازه می دهند برند خود را از طریق یک فضای فیزیکی و همه جانبه برای مشتریان خود زنده کنند.

راه اندازی جشن و مهمانی ها

مهمانی ها یا جشن های شروع، رویدادهای شخصی کوچکی هستند که در هنگام راه اندازی مشاغل جدید، با اعلام یک خبر بزرگ، یا برای جشن گرفتن موفقیت یا یک نقطه عطف بزرگ برگزار می شوند. برخی از شرکت ها مهمانی سالانه را برای میزبانی و سرگرمی مشتریان برگزار می کنند. اگرچه این نوع رویدادها نباید متمرکز بر یک محصول یا برند تجاری باشند، اما یک سخنرانی ساده می تواند به هماهنگی رویداد با یک شرکت کمک کند و به شرکت کنندگان یادآوری کند که چرا در آنجا حضور دارند.

کارگاه های آموزشی

کارگاه های آموزشی

کارگاه های آموزشی از نظر تمرکز بر اشتراک دانش و آموزش شرکت کنندگان به سمینارها و میزگردها شبیه هستند. اما برخلاف سمینارها و میزهای گرد، آن ها به طور معمول برای عموم آزاد هستند. کارگاه های آموزشی می توانند بصورت مجازی و حضوری ارائه شوند و گرچه به طور سنتی تبلیغاتی نیستند، اما آن ها معمولاً پیرامون موضوعی مرتبط با کسب و کار متمرکز هستند – همین امر باعث می شود یک شرکت در زمینه خود معتبرتر به نظر برسد.

انواع دیگر بازاریابی رویداد شامل نمایشگاه های شغلی، کنفرانس های مشتری، جلسات شبکه، تجربیات VIP، حمایت مالی، جوایز و مسابقات است.

بسیاری از روش های ممکن برای بازاریابی کسب و کار و محصولات شما از طریق رویدادها وجود دارد زیرا رویدادها موثر هستند.
در مقاله اخیر درباره توصیه نهایی بازاریابی، چندین متخصص ذکر کردند که رویدادها بهترین راه برای برقراری ارتباط با مخاطبان و رشد نام تجاری شما هستند. در اینجا یک نقل قول مستقیم از کنی نگوین از ThreeSixtyEight (که در INBOUND صحبت کرد):

… مشاغل بیش از هر زمان دیگری از استراتژی های رویدادها استفاده خواهند کرد زیرا تجارب بشری نحوه انتخاب شرکت ها برای تمایز دادن به خود است، به ویژه آن هایی که نمی توانند از طریق فناوری این کار را انجام دهند. کلید هر استراتژی عالی برای رویدادها بسیار ساده است – حافظه ای را که می خواهید شرکت کنندگان با آن به دنبال شما بیایند را شناسایی کنید. “

رویدادها کار می کنند زیرا از هر نوع بازاریابی متفاوت هستند. آن ها همه جانبه، سرگرم کننده و به یاد ماندنی هستند. همچنین برای مشاغل هر صنعتی مفید هستند.

مزایای بازاریابی رویداد

بازاریابی رویداد به موفقیت شرکت ها کمک می کند – ما این را در بالا اثبات کردیم.

اما چگونه آن ها به طور خاص این کار را انجام می دهند؟ چرا باید در این استراتژی برای تجارت خود سرمایه گذاری کنید؟ در اینجا برخی از مزایای مشخص بازاریابی رویداد آورده شده است.

بازاریابی رویدادها کسب و کار ایجاد می کنند.

شرکت ها سرمایه گذاری در بازاریابی رویداد را انتخاب می کنند زیرا رویدادها ذاتاً فرصت های جدید کسب و کار و درآمد را ایجاد می کنند – 95٪ از بازاریابان معتقدند که رویدادهای حضوری می تواند تأثیر عمده ای در دستیابی به اهداف اصلی شرکتشان داشته باشد.

به عنوان میزبان رویداد، فرآیند ثبت نام به تنهایی لیستی از افرادی را که قبلاً به محصول یا صنعت شما علاقه مند هستند یا حداقل در جمعیتی مورد نظر شما قرار دارند، ایجاد می کند. اگر در یک رویداد شرکت می کنید یا از آن حمایت مالی می کنید، می توانید از طریق یک لیست ایمیل، پیشنهاد آزمایشی یا اجرای یک مسابقه، افراد را تبدیل مشتریان بالقوه کنید.

بازاریابی رویداد تعامل مشتری یک به یک را فراهم می کند.

بسیاری از مشاغل نرم افزاری و تجارت الکترونیکی امروز هرگز به صورت حضوری با مشتریان خود ملاقات نمی کنند. آنجاست که بازاریابی رویداد سودمند است.

یک مطالعه 2020 نشان داد که 93٪ از بازاریابان معتقدند رویدادهای حضوری فرصت ارزشمندی را برای شرکت کنندگان فراهم می کند تا بتوانند در دنیای دیجیتالی که به طور فزاینده ای برقرار می شود، ارتباط برقرار کنند.

درگیر شدن مشتریان و مشتریان بالقوه در رویدادها تعاملات شخصی را آغاز می کند. این تعاملات شخصی یکی باعث ایجاد وفاداری به برند می شود و به مشتریان کمک می کند تا برند شما را انسانی کنند. رویدادها همچنین باعث از بین رفتن حواس پرتی در کار روزمره می شوند – به این معنی است که شما می توانید توجه مشتری را بهتر از تماس تلفنی یا محل کار در دفتر جلب کنید. با این توجه، شما فرصتی برای فروش – یا فروش بیش از حد – محصولات و خدمات خود را دارید.

چگونه سطح وفاداری به برند را بالا ببریم و مشتریان خود را حفظ کنیم؟

بازاریابی رویداد باعث افزایش آگاهی از برند می شود.

میزبانی یا شرکت در رویدادها یک روش اصلی برای تأسیس و رشد نام تجاری شرکت ها است. 64٪ از بازاریابان رویداد اعلام کردند که دلیل اصلی میزبانی رویدادها آگاهی از برند برای شرکت یا محصولاتشان است.

بازاریابی رویداد به شما امکان می دهد هویت فیزیکی و زیبایی شناسی را با یک مارک دیجیتال دیگر مرتبط کنید. مانند فروشگاه های پاپ آپ، رویدادها تجربه ای کاملاً غوطه وری ارائه می دهند که در آن مصرف کنندگان و مشتریان می توانند احساس واقعی نسبت به برند شما و آنچه در آن شخصاً به نظر می رسد، داشته باشند.

بهترین قسمت در مورد استفاده از رویدادها برای ایجاد آگاهی از برند؟ مردم درباره وقایع صحبت می کنند. مصرف کنندگان، مشتریان، رسانه ها، نظاره گران و تأثیرگذاران در مورد رویدادها به صورت شخصی صحبت می کنند، در رسانه های اجتماعی، در مطبوعات … شما آن را نام می برید و این رویدادها را به روشی خارق العاده برای آموزش و هشدار دادن به افراد از برند و محصولات خود تبدیل می کند.

بازاریابی رویداد آموزش محصول و صنعت را تشویق می کند.

صرف نظر از نوع رویدادی که شرکت شما میزبان یا در آن شرکت می کند، به احتمال زیاد یک مولفه آموزش وجود دارد. این همان چیزی است که باعث می شود بازاریابی رویداد بسیار موفق باشد – آن ها فقط بر روی یک مارک یا محصول تمرکز نمی کنند.

در عوض، آن ها بر آموزش و سرگرمی جمعیتی یا صنعتی تمرکز می کنند … و محصولات و خدمات را در کنار هم تبلیغ می کنند. (در حقیقت، این امر باعث ایجاد بازاریابی عالی در سراسر کشور می شود.)

برنامه بازاریابی رویداد

اکنون، بیایید در مورد چگونگی اجرای رویداد بعدی خود صحبت کنیم. در رویدادهای شما باید یک برنامه بازاریابی جدا از سایر تلاش هایی که برای تجارت خود انجام می دهید، داشته باشد.

می توانید تبلیغات متقابل انجام دهید (به عنوان مثال اطلاعات رویداد را در رسانه های اجتماعی شرکت و بالعکس به اشتراک بگذارید)، اما عاقلانه است که جزئیات بازاریابی رویداد خود را به عنوان یک استراتژی مستقل برای تبلیغات انتخاب کنید.

در اینجا چند سوال برای کمک به شما در ساختن استراتژی بازاریابی رویداد بعدی آورده شده است.

اهداف SMART شما چیست؟ بودجه شما چقدر است؟

اهداف SMART به معنای خاص، قابل اندازه گیری، قابل دستیابی، مرتبط و به موقع است. نگه داشتن اهداف خود به شما کمک می کند تا از رفتن به سمت اهداف مبهم مانند “آوردن امتیاز” جلوگیری کنید.

اهداف SMART یک هدف دوگانه دارند: به شما در هنگام برنامه ریزی و اجرای رویداد خود راهنمایی می کنند و به شما کمک می کنند تا تصمیم بگیرید موفقیت رویداد شما موفقیت آمیز است یا خیر (و اگر اینگونه نبود، بدانید که چگونه می توانید پیشرفت کنید).

یک مثال از هدف بازاریابی رویداد SMART این است که “لیست آگهی های احتمالی محصول جدید خود را با 100 نام در پایان رویداد رشد دهیم.”

این هدف خاص (هدایای احتمالی فقط برای محصول جدید)، قابل اندازه گیری (100 نام)، قابل دستیابی و مرتبط است (با فرض اینکه این رویداد مرتبط باشد و بیش از 100 نام شرکت کنند) و به موقع (تا پایان دوره رویداد).

توجه: رویداد خود را به یک هدف محدود نکنید. شما همچنین باید اهداف نامحسوس مانند “تقویت روابط” و “درگیر کردن مشتریان احتمالی” را تعیین کنید، اما از نظر تصمیمات خلاقانه و مالی، از اهداف SMART خود برای راهنمایی – و اندازه گیری در پشت صحنه استفاده کنید.

در آخر، برای تعیین بودجه بازاریابی رویداد خود کمی وقت بگذارید. این بسیار مهم است زیرا احتمالاً عامل تعیین کننده ای برای همه موارد از محل برگزاری تا سرگرمی تا وب سایت خواهد بود.

موضوع، برند و برنامه رویداد شما چیست؟

برای بازاریابی رویداد خود، باید بدانید که چه اطلاعات و محتوایی را به بازار عرضه کنید. قبل از حرکت بیشتر، نام، موضوع، برند و هدف رویداد خود را تعیین کنید. چرا مردم باید در آن شرکت کنند؟ چه چیزی بدست خواهند آورد؟ آیا رویداد شما شاخه ای از شرکت شما است یا یک برند مستقل است؟

بعد، بفهمید که رویداد شما در کجا و چه زمانی برگزار می شود. اینها احتمالاً بیشترین سوالات شرکت کنندگان خواهد بود.

سپس، درباره برنامه رویداد خود، مانند سخنرانان اصلی، جلسات کارگاه، بخشهای سرگرمی و زمان جمع آوری و شبکه کردن، تحقیق و شرح دهید.

لازم نیست قبل از شروع تبلیغات خود همه اینها را آماده کنید، اما حداقل باید تصور کنید که چه کسی در آنجا خواهد بود و آنچه را برای شرکت کنندگان ارائه می دهید.

به چه کسانی بازاریابی می کنید؟ چگونه به آن ها خواهید رسید؟

مخاطبان خود را مشخص کنید. چه کسی از حضور در مراسم شما بیشترین سود را می برد؟ چه نوع افرادی از کارگاه های شما لذت می برند، از سخنرانان شما می آموزند و اسپانسرهای شما را درگیر می کنند؟

ایجاد مخاطبان به شما کمک می کند کانال های مناسب بازاریابی را هدف قرار داده و سرمایه گذاری کنید. اگر رویداد شما محلی است، تبلیغات چاپی را در نظر بگیرید. در نظر داشته باشید که رویداد خود را به وب سایت فهرست رویدادهایی مانند Eventful ، Hey Event و 10times اضافه کنید تا به افراد بیشتری دسترسی پیدا کنید.

بازاریابی رویداد با ایمیل

ایمیل روشی محبوب و موثر دیگری برای تبلیغ رویدادهاست. 39٪ از بازاریابان دریافتند که ابزار بازاریابی از طریق ایمیل بیشترین کمک را به موفقیت رویداد می کند.

اطلاعات ایمیل به راحتی هنگام ثبت نام جمع آوری می شود و شرکت کنندگان ایمیل را چک می کنند، بنابراین به راحتی متوجه به روزرسانی ها و تأییدها می شوند.

اغلب اوقات، شرکت ها آدرس های ایمیل و خبرنامه های جداگانه ای را برای رویدادهای خود ایجاد می کنند تا راهی برای جدا کردن ارتباطات و تبلیغات از سایر تلاش های بازاریابی باشد.

این به نفع شرکت کنندگان شماست – آن ها احتمالاً نمی خواهند صندوق های ورودی شان پر شود.

ایمیل مارکتینگ چیست و چرا باید آن را در کسب و کار خود به کار ببریم؟‎

برنامه تولید و مدیریت محتوا چیست؟

تبلیغ رویداد شما شامل اطلاعات زیادی است – چه کسانی، چه زمانی، کجا، چرا، چه کسی و چگونه برای مبتدیان. برای مدیریت صحیح همه این اطلاعات، باید برنامه ای مناسب برای ایجاد و کنترل آن ها تنظیم کنید.

از آنجا که احتمالاً جزئیات رویداد شما به یک باره آماده نخواهند شد، شما وظیفه انتشار، به روزرسانی و تغییر اطلاعات را برای ماه های قبل از رویداد را دارید. آیا این کار را از طریق خبرنامه انجام می دهید؟ چه کسی مسئول به روز بودن وب سایت خواهد بود؟ آیا شما در یک برنامه رویداد سرمایه گذاری می کنید تا شرکت کنندگان همیشه این اطلاعات را در جیب خود داشته باشند؟

جدول زمانی بازاریابی رویداد شما چیست؟

برای درگیر کردن مخاطبان خود، بهتر است رویداد خود را در طول هفته ها و ماه های منتهی به آن تبلیغ کنید. این کمک می کند تا یک جدول زمانی تبلیغ را ترسیم کنید تا بدانید چه زمانی و چه چیزی را منتشر کنید. یک جدول زمانی مانند این همچنین به شما کمک می کند تا کنجکاوی حاضران را در هنگام انتشار نام یا اطلاعات جدید در زمان های مختلف، تحریک کنید.

همچنین تهیه یک تبلیغ چند وجهی بسیار عاقلانه است. برای دسترسی به حداکثر تعداد افراد، انواع مختلفی را وارد کنید (به عنوان مثال ایمیل، رسانه های اجتماعی، نامه های مستقیم، تماس های تلفنی، تبلیغات چاپی و تبلیغات پولی).

صرفاً درج کلمه در آنجا می تواند تفاوت چشمگیری در ثبت نام شما ایجاد کند.

در طول این رویداد چگونه تبلیغ و بازاریابی خواهید کرد؟

بازاریابی رویداد شما نباید هنگام شروع رویداد متوقف شود. همزمان با وقوع رویداد خود، برخی منابع را برای ارتقا رویداد اختصاص دهید. ممکن است شرکت کنندگان در مورد آنچه ارائه می شود چیز جدیدی بیاموزند و کسانی که ثبت نام نکرده اند در مورد آنچه از دست می دهند کنجکاو خواهند شد.

بیشتر شرکت ها از رسانه های اجتماعی برای درگیر کردن افراد در حین وقوع رویدادشان استفاده می کنند. 73 درصد مشاغل از رسانه های اجتماعی برای تبلیغ رویدادها و ویژگی های خاص در طول رویداد، 55 درصد از آن برای ارسال عکس و 35 درصد از آن برای تقویت اعلامیه های محصول استفاده می کنند.

در حین برگزاری رویداد خود، استفاده از Facebook Live Video Live یا Tweeting Live را در نظر بگیرید.

موفقیت رویداد خود را چگونه ارزیابی خواهید کرد؟

در میان یک رویداد پر جنب و جوش، آسان است که به دور و بر خود نگاهی بیندازید و از حضور خود احساس خوبی داشته باشید. اما آیا این بهترین روش برای ارزیابی موفقیت آمیز بودن رویداد شما است؟ احتمالا نه.

مانند هر سرمایه گذاری بازاریابی دیگر، تعیین برخی شاخص های اصلی عملکرد (KPI) که برای اندازه گیری رویداد خود و ارزیابی عملکرد آن عاقلانه است.

در اینجا چند KPI متداول برای بازاریابی رویداد آورده شده است.

ثبت نام و اعلام حضور

همه افرادی که برای رویداد شما ثبت نام می کنند در آن شرکت نخواهند کرد. ثبت نام های خود را با حضور واقعی خود مقایسه کنید و در نظر بگیرید که چند نفر ثبت نام کرده اما حضور پیدا نکرده اند. به داده های ثبت نام خود نگاهی بیندازید که آیا انواع بسته های بلیط یا گزینه های مختلف را خریداری کرده اید، چه زمانی بیشترین و کمترین بلیط خریداری شده و چه نوع بلیط خریداری شده است.

نسبت درآمد و هزینه به درآمد

رویداد شما چقدر درآمد داشت؟ اگر رویداد شما به بلیط پرداخت شده نیاز داشت، درآمد ناخالص اندازه گیری مهم موفقیت است. چگونه این مبلغ با مبلغی که برای این رویداد خرج کردید مقایسه می شود؟ این مقایسه به شما کمک می کند ارزش رویداد خود و منابع ارائه شده را بهتر درک کنید. رویدادها گران هستند، اما ارزش پرداخت بدهی را ندارند.

رضایت حاضران

آیا شرکت کنندگان از رویداد شما لذت بردند؟ آن ها در چه چیزی شرکت کردند و بیشتر لذت بردند؟ “رضایت” ممکن است یک معیار مبهم به نظر برسد، اما درک نظرات و دیدگاه شرکت کنندگان در رویداد می تواند به شما کمک کند درک درستی از موفقیت رویداد خود… و کجا می توانید پیشرفت کنید را نشان دهد. ساختن یک نظرسنجی را در نظر بگیرید تا از شرکت کنندگان در مورد تجربه، نحوه انجام کار و محاسبه یک امتیاز خالص تبلیغ کننده (NPS) برای رویداد خود بپرسید.

در اینجا یک نقل قول مستقیم از یک متخصص دیگر ارائه شده است، مایک پیدوک از گلیسر در INBOUND صحبت کرد:

“رویدادها باید با معیارهای سخت ارزیابی شوند، نه فقط” احساس قلبی “و فرم های بازخورد برای ارزیابی قهوه. تعامل شرکت کنندگان را اندازه گیری کنید، به جای اینکه فقط افراد ثبت نام و کسانی که نشان داده شده را حساب کنید، زیرا این یک راه عالی برای اثربخشی است از این رویداد. “

رسانه های اجتماعی منشن / تعامل

هر چند وقت یک بار در شبکه های اجتماعی درباره رویداد شما بحث شده است؟ اتفاق نظر عمومی پیرامون این رویداد چگونه بود؟ آیا شرکت کنندگان شما درگیرمحتوایی شده اند که افراد غیر شرکت کننده را نیز درگیر خود کرده است؟ (بسیار محتمل است – یک مطالعه در سال 2016 نشان داد که 98٪ از مصرف کنندگان در رویدادهای محتوای دیجیتال ایجاد می شوند و این تعداد احتمالاً امروز افزایش یافته است.) در دنیای دیجیتال امروز، رسانه های اجتماعی معیار بزرگی برای موفقیت و دستیابی به رویدادها هستند. به موارد ذکر شده خود در فیسبوک، توییتر، اینستاگرام و موارد دیگر نگاهی بیندازید. استفاده از هشتگ را در نظر بگیرید تا بتوانید به راحتی پست ها را ردیابی کنید.

جذب و تبدیل مشتری

جذب و تبدیل مشتری یکی از مزایای اصلی بازاریابی رویداد است، بنابراین منطقی است که این موارد را به عنوان KPI رویداد خود بسنجید. تعداد هدایت های واجد شرایط خود را از رویداد خود یادداشت کنید و سپس پیگیری کنید که چه تعداد از این منجر ها به مشتریان پرداخت کننده تبدیل می شوند. این می تواند به شما کمک کند تا ROI (بازگشت سرمایه) مستقیم رویداد شما آشکار شود و ببینید کدام تاکتیک ها برای جمع آوری و تبدیل افراد مفید هستند.

با بازاریابی رویداد شروع کنید

سازماندهی و اجرای یک رویداد کاری دلهره آور است. اما با یک استراتژی “میان وعده” به آن نزدیک شوید و در اولین فرصت اولین رویداد خود را برنامه ریزی خواهید کرد.

این که آیا شما قصد سرگرم کردن مشتریان جدید، ایجاد لیست تماس خود یا جمع آوری پول برای خود را دارید، بازاریابی رویداد می تواند راه حل شما باشد – و بیشتر سرگرم کننده برای مشتریان تان.

منبع: hubspot