اگر نمی دانید که بازاریابی مستقیم چیست ، این مقاله به شما کمک می کند که همه چیز را درباره آن درک کنید. در این مقاله به تعریف، انواع، اهداف، مزایا و راه کارهای بازاریابی مستقیم می پردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

بازاریابی مستقیم چیست؟

بازاریابی مستقیم، روشی برای فروش یک محصول است، جایی که شرکت ها مستقیماً با یک مصرف کننده از قبل تعیین شده ارتباط برقرار می کنند و مستقیماً به درخواست آن ها پاسخ می دهند.

بازاریابی مستقیم چیست؟

درواقع بازاریابی مستقیم نوعی از تبلیغات است که کسب و کارها را قادر می‌ سازد تا توسط انواع مختلفی از رسانه‌ ها (مانند ایمیل‌ ها، پیامک‌ ها، تماس‌ های تلفنی، بروشورها و تبلیغات هدفمند آنلاین) به طور مستقیم با مشتریان خود ارتباط برقرار کنند.

بازاریابی مستقیم آنلاین با تکنیک های سنتی بازاریابی متفاوت است زیرا این کار به طور خاص برای مخاطبان انجام می شود. بازاریابی سنتی مخاطبان بیشتری را هدف قرار می دهد، اما اغلب موارد دیگر، موفقیت کمپین را تعیین می کنند.

انواع بازاریابی مستقیم

انواع رایج بازاریابی مستقیم عبارت اند از:

  • ارسال پیامک
  • ایمیل
  • بازاریابی تلفنی یا از راه دور
  • آگهی اطلاعاتی تلویزیونی
  • تبلیغات آنلاین
  • آگهی چاپی مستقیم
  • آگهی های چاپی کوچک
  • بازاریابی خانه به خانه

اهداف بازاریابی مستقیم

به طور کلی هدف یک کمپین بازاریابی مستقیم این است که مشتریان را به انجام کارهایی مانند خرید و یا عضویت ترغیب کند. کمپین های این بازاریابی باید پیامی مشوق یا وسوسه انگیز ایجاد کنند تا مشتری وادار به عمل شود.

یک کمپین موفق بازاریابی مستقیم به گونه ای است که به مشتریان یک منفعتی ارائه می دهد که می تواند تخفیفی برای خرید بعدی یا یک دعوت نامه به یک رویداد یا تخفیفی در عضویت باشد.

اهداف بازاریابی مستقیم

مزایای بازاریابی مستقیم

ابزار های این بازاریابی مزایای متعددی دارند که باعث محبوبیت خدمات بازاریابی دیجیتال می شوند. در اینجا ما 6 مزیت این بازاریابی را مشخص کرده ایم که این روش را به یکی از کاربردهای مفید تبدیل می کند.

1. مشتریان ایده آل خود را هدف قرار دهید

یکی از مزایای بزرگ این نوع بازاریابی این است که شما می توانید با پیام های شخصی شده به مخاطبان خاص خود دسترسی پیدا کنید.

اگر می خواهید موفق شوید، باید وقت بگذارید و تحقیق کنید و افرادی که به احتمال زیاد به مشتری تبدیل می شوند را شناسایی کرده و تلاش خود را به سمت اقداماتی که واقعاً موثر هستند هدایت کنید.

2. بودجه بازاریابی خود را بهینه کنید

پرداختن به بازاریابی مستقیم آنلاین به مخاطبان خاص، این امکان را برای شما فراهم می کند که با بودجه محدود اهداف واقع بینانه ای تعیین کرده و فروش خود را بهبود بخشید. اگر کمپین مستقیم خود را به درستی بهینه کنید، تنها با درصد کمی از تبلیغات سنتی به نتیجه خواهید رسید.

3. فروش خود را با مشتریان فعلی و قبلی افزایش دهید

بازاریابی مستقیم دیجیتال به شما امکان می دهد با مشتریان فعلی خود ارتباط برقرار کنید. همچنین به شما امکان می دهد با مشتریان قدیمی ارتباط برقرار کرده و فرصت های جدیدی را برای فروش ایجاد کنید.

4. وفاداری مشتری را بهبود ببخشید

ایجاد ارتباط مستقیم با مشتریان با تکنیک های بازاریابی دیجیتال آسان می شود. ارسال پیشنهادات دارای تخفیف و اطلاع رسانی به کاربران در مورد فروش های آینده می تواند آن ها را هیجان زده کرده و به برند شما اعتبار ببخشد. ارسال مطالب تبلیغاتی با لینک می تواند رابطه بین شما و مشتری را افزایش دهد.

5. فرصت های ایجاد مشاغل جدید

برقراری ارتباط مستقیم با مخاطبان علاقه مند بسیار بهتر از بازاریابی انبوه است، زیرا روش های بازاریابی مستقیم میزان موفقیت بالاتری دارند. یکی از اهداف این بازاریابی دستیابی به مشتری جدیدتر است و با استفاده از تکنیک های مناسب می توانید یک شرکت جدید بسازید.
شما می توانید فروش خاص محصول را افزایش دهید، سهام ناخواسته را متوقف کنید و تبلیغات را مستقیماً پیگیری کنید.

6. نتایج را تجزیه و تحلیل می کند

 کمپین های پاسخ مستقیم به شما این امکان را می دهند تا مستقیماً نتایج خود را بسنجید. از فرصت استفاده کنید و بیشترین بررسی را انجام دهید و در زمان واقعی تصمیم بگیرید. 

راهکارهای تبلیغات مستقیم برای بازاریابی ایمیل

راهکارهای تبلیغات مستقیم برای بازاریابی ایمیل

لیست مخاطبین خود را توسعه دهید

اولین قدم برای ایجاد یک استراتژی بازاریابی از طریق ایمیل مستقیم این است که بدانید چه کسی را می خواهید هدف قرار دهید. در بازار می توانید بسیاری از لیست های ایمیل را بر اساس بخش پیدا کنید، اما باید سفارشی سازی خود را بیشتر انجام دهید و کاربرانی را پیدا کنید که علاقه واقعی به محصول شما دارند.

ایمیل را تنظیم کنید

هر کاری که برای ساختن یک استراتژی بازاریابی مستقیم ایمیل انجام می دهید مهم است. از موضوع تا متن، آیکون ها و فراخوان برای اقدام به عمل، همه چیز باید با دقت و سهولت بیان شود. برای اطلاعات بیشتر می توانید مقاله ایمیل مارکتینگ را مطالعه نمایید.

کد یا پیکسل شناسایی را وارد کنید

همانطور که در بالا ذکر شد، یکی از کلیدهای بازاریابی مستقیم توانایی اندازه گیری دقیق تمام نتایج است. برای انجام این کار، باید یک کد پیکسل در ایمیل های خود بگنجانید که کاربرانی را که از طریق این کمپین خاص به سایت شما آمده اند شناسایی کند.

کمپین را تست کنید

از کمپین های ایمیل خود برای تست A / B و کشف آنچه واقعاً بر مخاطبان شما تاثیر گذار است استفاده کنید. موضوع، تصاویر، دکمه و زمان ارسال شده همه انواع ممکن را امتحان کنید.

راه اندازی

پس از ارسال ایمیل های آزمایشی و اطمینان از اینکه همه چیز درست کار می کند، برای راه اندازی کمپین بازاریابی ایمیل در حال انجام آماده شوید. می توانید ایمیلی را که ایجاد کرده اید با کمک شبکه های اجتماعی و سایر ابزارهای تبلیغات دیجیتال ارسال کنید.

دقت کنید که مانند سایر شبکه های اجتماعی، اگر نمی خواهید به فراموشی سپرده شوید، باید آن را در یک ساعت و یک روز معین ارسال کنید.

پاسخ مشتری

اکنون فقط باید منتظر بمانید تا واکنش های مشتری هدف خود را ببینید. پاسخ آن فوری نیست زیرا همه کاربران به محض ارسال ایمیل برای آن ها، آن را بررسی یا واکنش نشان نمی دهند. قبل از نتیجه گیری صبر کنید تا پاسخ آن ها را دریافت کنید.

نتایج را بررسی کنید

تجزیه و تحلیل نتایج کمپین و استفاده از نتیجه گیری برای کمپین بعدی به شما کمک می کند تا یک استراتژی بازاریابی مستقیم موثر ایجاد کنید. تعداد افرادی را که روی ایمیل شما کلیک کرده، آن را باز کرده و و ترغیب به عمل شده اند را مشاهده کنید.

تعداد تبدیل هایی که توانستید انجام دهید می تواند به شما کمک کند استراتژی بازاریابی مستقیم خود را بهتر درک کنید. از این نتیجه گیری ها برای کمپین بعدی استفاده کنید و ببینید با چه سرعتی یک کمپین بازاریابی مستقیم و موثر را می توانید راه اندازی کنید.

به یاد داشته باشید، برنامه ریزی و آمادگی مناسب کلید موفقیت بازاریابان دیجیتال است.

منابع: cyberclickvervelogic