امروزه کاربران گوشی های هوشمند، می خواهند که در هر زمان و در هر مکانی، به راحتی به خدمات و محصولات دسترسی داشته باشند. اینجاست که برای جلب رضایت بیشتر مشتری، شما نیاز به استراتژی بازاریابی همیشه فعال، خواهید داشت.

همراه با پیشرفت تکنولوژی و ارائه و گسترش خدمات اینترنتی، انتظارات مشتریان نیز بیشتر می شود. هر چقدر در برآورده کردن نیاز های مشتریان نسبت به دیگر رقیبان بهتر عمل کنید، مسلما مشتریان و کاربران بیشتری را نیز جذب خواهید کرد، که این به معنای موفقیت در کسب و کار است. در ادامه، به توضیح این استراتژی خواهیم پرداخت.

بازاریابی همیشه فعال چیست؟

بازاریابی همیشه فعال که به آن «فعالیت های بازاریابی مستمر» نیز گفته می شود، 24 ساعت شبانه روز، هفت روز هفته و 365 روز سال فعال است.
با در دسترس بودن دائمی مشتریان در سراسر جهان، بازاریابی همیشه فعال به برند ها اجازه می دهد تا حفظ و جذب مشتری را ایجاد کنند.

چگونه کار می کند؟

هدف از بازاریابی همیشه فعال، دستیابی به حداکثر دید و متقاعد سازی برای هر مشتری با حضور در هر لحظه است.

به جستجو پولی سئو یا بازاریابی رسانه‌ های اجتماعی فکر کنید، تیم بازاریابی شما نیازی ندارد دقیقاً در لحظه‌ ای که مشتری، شما را پیدا می‌ کند، آنلاین باشد. هنگامی که مشتری به لطف تبلیغات آنلاین یا کار سئو شما به اوج مرحله آگاهی رسید، می توانید او را به مرحله پرورش رابطه با بازاریابی محتوا و ایمیل، منتقل کنید.

از آنجا که بازاریابی، همیشه در مورد رضایت مشتری است، تمرکز بر شخصی سازی پویا در مواد بازاریابی، بسیار مهم است و همیشه باید آزمایش و بهبود یابد. گوگل این را «لحظه صفر حقیقت» می‌نامد، که در آن اقدامات بازاریابی به طور مداوم در یک حلقه بی‌ پایان، خواسته‌ های مشتریان را برآورده می‌ کنند.

نکته اصلی در استراتژی بازاریابی همیشه فعال، این است که همیشه در دسترس مشتریان خود، هر کجا که هستند، باشید.

چرا باید یک استراتژی همیشه فعال را در نظر بگیرید؟

بازاریابی همیشه فعال، تعهد بزرگی است اما ارزشش را دارد. استفاده از کنترل و هدایت خودکار، به شما این امکان را می دهد که محتوای بازاریابی خود را به روشی جدید، شخصی سازی کنید و نقاط تماس برند مرتبط را برای هر مشتری ایجاد کنید.
می‌ توانید سریع‌ تر، اغلب و در مناسب‌ ترین زمان‌ ها با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید تا به آن ها در فروش، کمک کنید.

همچنین به شما این امکان را می دهد که فراتر از نیروی انسانی تیم دیجیتال مارکتینگ خود برسید و سیستمی را برای رشد ایجاد کنید که ظاهراً برای مشتریان شما قابل لمس است.

در واقع، برای هر تیم بازاریابی با اندازه ای سودمند است. بازاریابی همیشه فعال به شما امکان می دهد در طول سال در بازار، شتاب و آگاهی کسب کنید.

چرا برند ها برنامه های بازاریابی همیشه فعال را چالش برانگیز می دانند؟

این استراتژی، آنچنان هم آسان نیست و حتی ممکن است شما را با چالش هایی روبه رو کند.

کمبود داده

ممکن است در حال حاضر واضح به نظر برسد، اما زمانی که به دنبال اجرای یک استراتژی بازاریابی همیشه فعال هستید، به داده ها نیاز دارید.
برای ایجاد مرتبط ترین مطالب بازاریابی، باید تا حد امکان درباره مخاطبان خود بدانید و اینجاست که شما به داده ها نیازمندید. داده ها، برای اینکه بتوانید کار خود را آزمایش و بهینه کنید( که این جزء ضروری بازاریابی همیشه فعال است)، حیاتی است.

کمبود محتوا

هنگامی که شما به طور مکرر با مخاطبان خود ارتباط برقرار می کنید، به این معنی است که محتوای بیشتری باید تولید کنید. این چیزی است که اکثر کسب و کار ها اغلب برای انجام آن با مشکل مواجه می شوند، به ویژه زمانی که آن ها کوچک هستند و چندین کانال مختلف را به تنهایی اداره می کنند.

قبل از اینکه تصمیم بگیرید با یک رویکرد همیشه رو به جلو حرکت کنید، مهارت ها باید دوباره ارزیابی شوند.

کمبود زیرساخت

اگر سیستم‌ ها با یکدیگر صحبت نمی‌ کنند، داده‌ های ارزشمند ممکن است در طول مسیر از بین بروند.
اگر زیرساخت شما به اندازه کافی قوی نباشد که بتواند تمام داده های جدیدی را که باید جمع آوری کنید و قادر به اشتراک گذاری سریع و کارآمد آن ها در سراسر سازمان خود نیستید، چیزی برای عقب نشینی وجود ندارد.

نرم‌افزار، در حالت ایده‌ آل باید بتواند رفتار ها را در سطح درک مشتری، تشخیص دهد و آن اطلاعات را به نقاط مرتبط در سیستم، اعم از خدمات مشتری، فروش یا بازاریابی، منتقل کند.

این به شما کمک می کند تا زنجیره های بسیار هدفمند و مرتبطی از داده ها و پیام ها ایجاد کنید که بین تمام بخش های مربوطه جریان دارند.

نکاتی برای موفقیت در Always-On Marketing

استراتژی بازاریابی همیشه فعال.
بازاریابی همیشه فعال

1. از کم شروع کنید

رُم، در یک روز ساخته نشده است و استراتژی بازاریابی شما نیز لازم نیست در یک روز ساخته شود.

با تمرکز بر جزئیات کوچک و تجربیاتی که مشتریان شما هر روز با برند شما دارند، شروع کنید و به این فکر کنید که چگونه همه این ها می توانند به رشد و موفقیت گسترده تر شما کمک کنند.

استراتژی های کوچکی ایجاد کنید که بتوانید بر اساس انتظارات و خواسته های مشتری، شخصی سازی کنید. این یک راه عالی برای شروع در بازاریابی همیشه فعال و شروع استفاده از برخی از داده های جدید است. از این فرصت برای آزمایش، تأمل و راه اندازی مجدد در نقاط مختلف در مقیاسی کوچک تر از سطح برند، استفاده کنید و دریابید که چه چیزی برای پایگاه مشتری شما بهترین کاربرد را دارد.

2. به این فکر کنید که کجا می توانید ارتباط را برقرار کنید

پیام رسانی باید ثابت باقی بماند، اما هیچ چیز مانع شما نمی شود که از داده هایی که از قبل در اختیار دارید، استفاده کنید و آن را به بخش متفاوتی از تجربه مشتری مرتبط کنید.

به عنوان مثال، آیا راهی وجود دارد که بتوانید تجربه خرید از طریق تلفن همراه یا خرید در فروشگاه را برای یک مشتری خاص داشته باشید و آن را به بازاریابی ایمیلی خود متصل کنید؟

همچنین باید به این فکر کنید که کجا می توانید نقاطِ اتصال با مشتری را، ایجاد کنید. از این داده ها برای ارائه راه های خلاقانه برای جذب مخاطبان خود استفاده کنید.

3. برای موفقیت بلند مدت برنامه ریزی کنید

هر مشتری منحصر به فرد است، به این معنی که همه انتظارات و تجربه متفاوتی از برند شما خواهند داشت. شما باید برای برآورده کردن این انتظارات و راه هایی که برای هر مشتری منطقی است، برنامه ریزی کنید.

مانند هر چیزی که شامل حجم بالایی از داده است، شما باید تمایل داشته باشید که به طور مستمر، رویکرد های خود را آزمایش و تنظیم کنید و تا آنجا که می توانید آن ها را بر اساس اطلاعاتی که در اختیار دارید بهینه کنید.

این یک خیابان یک طرفه نیست، تا جایی که ممکن است رفتار و بازخورد مشتری را مرور کنید و تغییرات خود را بر اساس خواسته ها و نیاز های مهم ترین مخاطبان خود، قرار دهید.

سخن آخر

هرچه بیشتر بر ایجاد و پرورش پایگاه مشتریان خود تمرکز کنید، آن ها نیز وفاداری بیشتری به برند شما خواهند داشت. اگرچه بازاریابی همیشه فعال برای بسیاری از مشاغل درخواست بزرگی است، اما پاداش هایی که می توانید از این نوع رویکرد ببینید، می تواند سودآور و طولانی مدت باشد.

به عبارتی دیگر این استراتژی، نوعی سرمایه گذاری است که با توجه به نوع اقدامات و عملکرد خود، می توانید پیروز یا بازنده میدان باشید.

منبع: searchenginejournal