بازاریابی وابسته (Affiliate Marketing) مدتهاست – اساساً از ابتدای تجارت الکترونیکی – وجود داشته است. اما این روش “قدیمی” برای کسب درآمد آنلاین به دلیل همه مزایایی که برای کارآفرینان انفرادی در مقیاس کوچک، ارائه می دهد، همچنان ادامه دارد. این به ویژه برای افرادی که تجربه زیادی در تجارت آنلاین ندارند، یک مدل تجاری قدرتمند است. بسیاری از صاحبان مشاغل آنلاین موفق، اولین درآمد خود را به صورت آنلاین با بازاریابی وابسته به دست می آورند.

در اینجا فقط چند مورد از دلایل زیادی وجود دارد که نشان می دهد بازاریابی وابسته به عنوان یک مدل تجاری آنلاین محبوب شناخته شده است:

  • کم هزینه: با بازاریابی شرکت های وابسته، به سرمایه اولیه – در صورت وجود – نیاز چندانی ندارید.
  • بدون موجودی: برای ذخیره سازی آن ها نیازی به ایجاد محصول یا اجاره یا خرید فضای انبار ندارید. به عبارت دیگر نیازی به سرمایه گذاری در “سهام” نیست که ممکن است بفروشد یا نباشد.
  • مشکلات صفر: شاید از همه مهمتر، شما سفارشات را پردازش نمی کنید یا کالایی را ارسال یا مرجوع نمی کنید، تماس های تلفنی یا موارد دیگر را از طرف خدمات مشتری مدیریت نمی کنید.

بازاریابی وابسته بدون دردسر است – به شما این امکان را می دهد که بر بازاریابی، فروش و کسب درآمد تمرکز کنید. این برای مبتدیان عالی است. از آنجا که پتانسیل درآمدزایی فقط با تجربه بیشتری که کسب می کنید افزایش می یابد، کارآفرینان سطح متخصص اینترنت نیز در این بازی باقی می مانند.

بنابراین بازاریابی وابسته چگونه کار می کند؟

در سطح ابتدایی، بازاریابی وابسته یک مدل تجاری کاملاً ساده است.

  1. شما محصولات شرکت دیگری را در تلاش های بازاریابی خود مانند رسانه های اجتماعی، وب سایت، لیست ایمیل، وبلاگ یا هر کانال بازاریابی دیگری که استفاده می کنید تبلیغ می کنید.
  2. وقتی مشتری برای سفارش محصول روی پیوند کلیک می کند، برای انجام معامله به سبد خرید شریک وابسته شما منتقل می شود.
  3. پیوند به شما اختصاص داده شده و پیگیری شده است تا بتوانید برای هر مشتری که برای شریک وابسته خود می فرستید اعتبار کسب کنید.
  4. در صورت خرید احتمالی، کارمزد دریافت می کنید، معمولاً بین 5 تا 25 درصد، گاهی اوقات، حتی بیشتر، بسته به محصول. در موارد پورسانت های بسیار زیاد (برخی تا 100 درصد)، این شرکت اغلب امیدوار است که بعداً به مشتری کالایی با قیمت بالاتر بفروشد. بنابراین آن ها اساساً از شما برای کمک به تبدیل خرید استفاده می کنند.

به دست آوردن فقط درصدی از فروش ممکن است روش خوبی برای کسب درآمد به نظر نرسد اما وقتی شروع به ارسال صدها مشتری در هر هفته می کنید یا حتی فقط چند مورد از بلیط های بزرگ را می فروشید، به سرعت به درآمد منظمی می رسید. به خصوص وقتی که فکر می کنید هزینه های راه اندازی شما بسیار کم است این درآمد بسیار شیرین است.

مانند هر تجارت آنلاین، موفقیت و کسب درآمد ثابت با بازاریابی شرکت های وابسته امکان پذیر است. اما این یک شبه اتفاق نمی افتد این به کار مداوم نیاز دارد، به ویژه هنگامی که شروع می کنید. اما به زودی، می توانید یک تجارت پول ساز مناسب داشته باشید.

بازاریابی وابسته

یک دستورالعمل برای موفقیت در بازاریابی وابسته

یکی از عناصر اصلی موفقیت در بازاریابی شرکت های وابسته، انتخاب محصولات مناسب برای تبلیغات است. اینها می توانند محصولات اطلاعات دیجیتال، عضویت، محصولات فیزیکی، خدمات آنلاین باشند … صنایع زیادی وجود دارند که از این مدل استفاده می کنند. هنگام تبلیغات در بازار هدف خود، ممکن است یکی یا بسیاری از این انواع مختلف محصولات را به عنوان شرکت وابسته تبلیغ کنید.

صحبت از بازارهای هدف است، می خواهید در آن محبوبیت با سابقه اثبات شده برای فروش تمرکز کنید.

وقتی که می توانید از محبوبیت محصولات تثبیت شده ای که مشتریان دوست دارند استفاده کنید، چرا تلاش کنید. نکته جالب اینجاست که شما همچنین می توانید اغلب یک صنعت بازاریابی وابسته را در صنعتی که علاقه شخصی به آن دارید اداره کنید – می توانید اشتیاق را با سود ترکیب کنید.

در اینجا چند روش برای انجام تحقیقات لازم در بازار آورده شده است.

  1. فیسبوک و توییتر را از نظر روند تحت نظر داشته باشید.
  2. چه نوع محصولاتی “داغ” هستند محصولات پرفروش در سایت هایی برای مثال مانند Amazon.com و eBay کدامند؟
  3. در اخبار چه می گویند؟؟ … مردم درباره چه صحبت می کنند؟

هرچه صحبت درباره محصولی بیشتر باشد … برای شما بهتر است. یک محصول محبوب به معنای فروش بیشتر است.

برخی از نقاط محبوب در حال حاضر شامل یوگا، سلامت طبیعی، فاقد گلوتن، ارگانیک، مکمل ها، مشاوره مالی و سرمایه گذاری، دوست یابی، برنامه ها، بازی های ویدیویی آنلاین و موارد دیگر هستند.

به یاد داشته باشید، در حالی که اکثر بازاریاب های بی تجربه از بازارهای محبوب و پرطرفدار پرهیز می کنند، بازاریابان موفق می دانند که این بازارها چه هستند که می خواهید در آن ها تمرکز کنید زیرا پول در اینجاست.

یافتن شرکای وابسته

بسیاری از برنامه های وابسته وجود دارد که تقریباً هر محصول یا خدمتی را که می توان تصور کرد، پوشش می دهد. اما همه آن ها برابر خلق نشده اند. شما می خواهید به یک برنامه مورد اعتماد با شهرت برای مراقبت از شرکای خود – و پرداخت به موقع مقدار مناسب کمیسیون های خود – بپیوندید.

هر زمان شبکه وابسته ای را پیدا کردید که فکر می کنید پتانسیل بالقوه ای دارد، سریع در گوگل یا انجمن های مربوط به بازاریابی شرکت های وابسته جستجو کنید تا ببینید مردم درباره آن ها چه می گویند.

محصولات بازاریابی شرکت های وابسته خود را بازاریابی کنید

رسانه های اجتماعی یک روش رایگان عالی برای تبلیغ کسب و کار شما است.

همه این روزها در فیسبوک و توییتر هستند. آن ها فقط فیلم های خنده دار گربه را به اشتراک نمی گذارند. غالباً تمایل به خرید دارند، به خصوص اگر پیشنهادی جذاب با خوراکی آن ها روبرو شود.

همچنین بهینه سازی موتور جستجو رایگان است. به نظر دلهره آور است، اما SEO در قلب آن یک پیشنهاد ساده دارد. اساساً، شما با استفاده از “کلمات کلیدی” دائماً محتوای ارزشمند مربوط به منطقه خود را به وب سایت یا وبلاگ خود اضافه می کنید که ممکن است شخصی در جستجوی محصولاتی مانند شما یا اطلاعاتی در مورد مکان شما باشد.

حداقل چند بار در هفته به طور منظم پست می کنید و با گذشت زمان موتورهای جستجو مانند Google محتوای شما را پیدا می کنند و با قرار دادن نتایج بالاتر در وب سایت، به شما در ازای ارائه اطلاعات ارزشمند پاداش می دهند. هرچه در نتایج بالاتر باشید، به ویژه در صفحه 1، بازدید سایت شما بیشتر می شود.

صندوق ورودی ایمیل خود را همین حالا اسکن کنید. بدون شک حداقل چند ایمیل از بازرگانان یا مشاغل دیگر با محصولات مورد علاقه خود دریافت می کنید. این بازاریابی از طریق ایمیل است و یک ابزار عالی برای بازاریابان وابسته است. اساساً، در وب سایت خود، یک صفحه فرود، وبلاگ یا رسانه های اجتماعی، از بازدید کنندگان سایت خود می خواهید آدرس ایمیل خود را ارائه دهند. سپس محتوای ارزشمندی را به همراه پیشنهادات تبلیغاتی از طریق ایمیل برای آن ها ارسال می کنید.

ایمیل با مشتریان بالقوه شما ایجاد رابطه می کند. شما می خواهید برای آن ها مبلغی از اطلاعات مفید مربوط به جایگاه خود، شاید یک خبرنامه ایمیل و همچنین پیام های بازاریابی، مانند یک ایمیل فروش، برای آن ها ارسال کنید و از آن ها بخواهید کالایی را در فروش خریداری کنند. اطلاعات رایگانی که ارائه داده اید به آن ها کمک می کند تا مانند شما را بشناسند و به شما اعتماد کنند … که این امر خرید محصولات را بیشتر می کند.

تبلیغات پولی باید آخرین مرحله شما در بازاریابی از محصولات وابسته باشد. باید مطمئن شوید که در یک جایگاه پول ساز قرار دارید و لیست محصولات ثابت شده برای فروش و همچنین یک قیف فروش اثبات شده را دارید که چشم انداز شما را برای خرید روشن می کند. به این ترتیب وقتی پول را در یک آگهی پرداخت شده سرمایه گذاری کنید که ممکن است صدها و هزاران دلار هزینه داشته باشد، بازده مناسبی از سرمایه گذاری خواهید دید.

نکته دیگر: شروع کوچک با تبلیغات پولی. نسخه خود را تست کنید. و هنگامی که رویکردی موثر داشتید و می دانید سیستم های شما در کار است، می توانید یک کمپین عمده پرداختی را برای تجارت بازاریابی وابسته خود ارائه دهید.

گام های بعدی برای شروع بازاریابی وابسته

اکنون شما یک ساختار کلی برای یک کسب و کار بازاریابی وابسته را دارید که دارای یک راهنمای گام به گام برای شروع کار است.

ممکن است طاقت فرسا به نظر برسد. اما اگر هر روز یکبار انجام دهید، می توانید این کار را انجام دهید. فقط یک کار مربوط به شروع کار خود را هر روز انجام دهید، چه 15 دقیقه اختصاص دهید یا چند ساعت. به آرامی اما مطمئناً قادر خواهید بود تجارت خود را راه اندازی کنید.

منبع: thebalancesmb