وب سایت ابزاری عالی برای بازاریابی است. نمایندگی تجارت شما در اینترنت است و یکی از مهمترین کانال های دیجیتال مارکتینگ است که می توانید برای ترافیک بیشتر یا فروش بیشتر استفاده کنید. در ادامه مطلب بیشتر با بازاریابی وب سایت آشنا می شوید.

هر حرفه ای که می خواهد به صورت آنلاین موفق شود، باید یک استراتژی بازاریابی وب سایت تعریف شده داشته باشد. این امر اختیاری نیست بلکه برای کسب و کارهایی که می خواهند در بازار آنلاین زنده بمانند، ضروری است.

بازاریابی وب سایت چیست؟

بازاریابی وب سایت فرایند تبلیغ وب سایت شما در اینترنت است. این یکی از کانال های بازاریابی آنلاین است که می توانید به عنوان بخشی از استراتژی کلی دیجیتال مارکتینگ خود استفاده کنید. هدف اصلی کمپین بازاریابی وب سایت، مراجعه بیشتر به وب سایت شماست.

نکات مهم در رابطه با مفهوم بازاریابی و ب سایت

شماره 1: دیگر به SEO و رسانه های اجتماعی مربوط نمی شود

چند سال قبل وقتی شخصی در مورد بازاریابی وب صحبت می کرد، بازاریابان به سئو فکر می کردند. بعداً این درک تغییر کرد و رسانه های اجتماعی به تصویر کشیده شدند و امروزه ارتباط بازاریابی دیجیتال با رسانه های اجتماعی و سئو بسیار رایج است.

همانطور که از نمودار زیر می بینید ، بازاریابی دیجیتال دارای ستون های بسیار بیشتری از جمله بازاریابی محتوا، بازاریابی موبایل، بازاریابی ایمیل و موارد دیگر می باشد. رسانه های اجتماعی و SEO تنها بخشی از معادله هستند.

بازاریابی وب سایت

یک استراتژی بازاریابی خوب برنامه ریزی شده به شما کمک می کند تا از تمام کانال های موجود برای ارتقاء تجارت آنلاین خود استفاده کنید.

شماره 2: شما به یک استراتژی و برنامه احتیاج دارید

اگر استراتژی بازاریابی وب خود را که شامل کارهایی است که می خواهید به صورت آنلاین و چگونگی انجام آن انجام دهید، یادداشت نکنید، این کار مانند رانندگی با چشمان بسته است. با تهیه یک استراتژی همراه با یک برنامه، شما دقیقاً می دانید که از کدام ابزارها استفاده کنید، نحوه استفاده از آنها و آنچه که به عنوان نتایج واقع بینانه از هر ابزار انتظار دارید، چگونه است.

چگونه بازاریابی وب سایت انجام دهیم؟

برای ارتقاء موفقیت آمیز وب سایت خود در اینترنت، به یک استراتژی مستحکم نیاز دارید که از کلیه کانال های بازاریابی دیجیتال بهره می برد.

در اینجا 10 مرحله برای دنبال کردن استراتژی موفق آورده شده است.

  • بررسی طراحی وب سایت را انجام دهید
  • وب سایت خود را برای سئو بهینه کنید
  • وب سایت خود را برای رسانه های اجتماعی بهینه کنید
  • یک برنامه بازاریابی محتوا ایجاد کنید
  • وب سایت خود را در شبکه های رسانه های اجتماعی تبلیغ کنید
  • برای رسیدن به مشتریان بیشتر از تبلیغات پرداخت شده استفاده کنید
  • برای ارتباط با مخاطبان خود از بازاریابی ایمیل استفاده کنید
  • برای بازگرداندن کاربران به وب سایت خود از بازاریابی استفاده کنید
  • وب سایت و محتوای خود را به روز نگه دارید و به جلو پیش بروید
  • اندازه گیری، تجزیه و تحلیل و تکرار کنید

متداول ترین اهداف یک کمپین این مدل بازاریابی این است که افراد به سایت شما مراجعه کنند. که در نهایت منجر به افزایش تبدیل (باعث افزایش فروش می شود، مشترکین ایمیل جدیدی دریافت می کنید و غیره) می شود.

این اهداف باید در Google Analytics ردیابی شوند و مورد تجزیه و تحلیل قرار گیرند تا بتوانید تصمیمات درستی بگیرید.

به عنوان مثال، اگر توجه داشته باشید که پست هایی که موضوعات خاصی را در بر می گیرند بهتر از سایرین عمل می کنند، باید تلاش های بازاریابی خود را در ایجاد محتوا که حول آن مباحث است متمرکز کنید.

نکات اصلی

وب سایت ابزاری عالی برای بازاریابی است و در این مورد شکی نیست.

قبل از شروع یک کار تبلیغاتی در زمینه بازاریابی وب، وب سایت خود را بررسی کنید و مطمئن شوید که می تواند نماینده تجارت شما در دنیای آنلاین باشد. یک وب سایت خوب باید mobile friendly، سریع و دارای ساختار سلسله مراتبی ساده باشد.

بازاریابی وب سایت
وب سایت ابزاری عالی برای بازاریابی است

در مرحله بعدی، وقت خود را صرف سئو کنید. این یک عامل مهم موفقیت برای هر کمپین بازاریابی آنلاین است. اگر بتوانید SEO خود را به درستی انجام دهید و شروع به رتبه بندی برای کلمات کلیدی مهم برای تجارت خود کنید، به طوری که وب سایت خود را برای قرارگیری در رتبه های بالاتر گوگل آماده کنید، همه چیز ساده تر می شود.

در حالی که منتظر نتیجه کار SEO هستید، به بازاریابی در رسانه های اجتماعی و تبلیغات پولی بپردازید. این دو کانال می توانند سریع تر از هر روش دیگری، ترافیک هدفمند را به وب سایت شما هدایت کنند.

با شروع ترافیک، زمان مناسبی است که درباره راهبردهای بازاریابی و بازاریابی ایمیل خود فکر کنید. هر دو کانال بهتر از هر کانال دیگر می توانند ترافیک را به مشتری تبدیل کنند.

در آخر، فراموش نکنید که به عقب برگردید و وب سایت و محتوای خود را مرور کنید و اطمینان حاصل کنید که همیشه به روز و مناسب برای برآورده کردن هدف کاربر است.