اگر یک عکس هزار کلمه ارزش دارد، یک فیلم چقدر با ارزش است؟ این اساس بازاریابی ویدیویی است، یک استراتژی بازاریابی رو به جلو که یک فیلم جذاب را در کمپین های بازاریابی جامعه هدف شما ترویج می کند.

بازاریابی ویدیویی را می توان برای همه جوانب از ایجاد گزارش برای مشتری، تبلیغ برند، خدمات یا محصولات خود استفاده کرد. علاوه بر این، بازاریابی ویدیویی می تواند به عنوان واسطه ای برای ارائه چگونگی کار، رویدادهایی که نیاز به پخش مستقیم دارند و ارائه محتوای سرگرم کننده باشد.

ویدیو مارکتینگ چگونه کار می کند؟

بازاریابی ویدیویی

از طرف دیگر، نحوه بازاریابی ویدیویی بسیار ساده است: برند شما فیلم هایی را ایجاد می کند که به طریقی، شرکت شما را ارتقا بخشد، فروش را هدایت کند، آگاهی از محصولات یا خدمات شما را بالا ببرد، یا مشتری ها را درگیر محصول می کند. اما باید در نظر داشته باشید که در عمل، این کار کمی پیچیده تر است. مانند بسیاری از تلاش های بازاریابی شما، بازاریابی ویدیویی مبتنی بر داده است، بنابراین باید معیارهای مختلفی را تحت نظر بگیرید و مشتری را نیز درگیر کنید.

برای توسعه استراتژی بازاریابی ویدیویی به چه چیز هایی نیاز دارید؟

  • منابع را تخصیص دهید. شما برای تهیه ویدئو حداقل به تجهیزات مناسب، نرم افزار ویرایش خوب و یک تیم بازاریابی ویدیویی، زمان لازم برای تهیه آن و نیاز به بودجه ای مناسب برای اینکار دارید.
  • ایده های خود را بیان کنید و طوفان مغزی راه بیندازید.
  • مخاطبان خود را درگیر کنید. شما باید مخاطبان خود را در حین انجام این کار درگیر کنید. چگونه داستان های خود را جالب می کنید؟ چه چیزی مخاطبان شما را جذب می کند؟
  • سعی کنید کوتاه باشد. طول مشخصی برای فیلم های بازاریابی وجود ندارد (اگرچه توصیه هایی نیز وجود دارد)، اما قاعده کلی این است که هرچه کوتاه تر و پرمعناتر باشد، بهتر است. بازه های توجه مخاطبان بسیار کوتاه است، بنابراین از آنچه به دست می آورید بهترین استفاده را ببرید.
  • در سطح وسیعی از مخاطبان انتشار دهید. ویدیوهای خود را به صورت گسترده و گسترده تر منتشر کنید. در وب سایت خود آپلود کنید، در YouTube متعلق به Google و در تمام کانال های رسانه اجتماعی خود بارگذاری کنید. سپس، تبلیغ، تبلیغ و ترویج کنید.
  • نتیجه را تجزیه و تحلیل کنید. معیارها و آمارها را ردیابی کنید تا تعیین کنید کدام فیلم ها بهترین عملکرد را دارند. دلایل شکست و یا موفقیت ویدیو های خود را بررسی کنید.

نمونه هایی از ویدیو مارکتینگ

بازاریابی ویدیویی در سراسر اینترنت گشترده است. امکان ندارد در مورد برند مورد علاقه خود در فیس بوک یا صفحه اصلی YouTube جستجو کنید و آن را پیدا نکنید. این نوعی بازاریابی ویدیویی موفقیت آمیز است که راه خود را به چشمان شما رسانده است.

اگر می خواهید چند نمونه فیلم برتر بازاریابی ویدیویی را در عمل مشاهده کنید، لیست زیر نمونه ای از ویدیو های موفق بازاریابی را نشان می دهد.

مزایای بازاریابی ویدیویی

مزایای بازاریابی ویدیویی

مزایای بازاریابی ویدیویی

مزایای بازاریابی ویدیویی بسیار است. ویدئو به شما کمک می کند تا با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید. امروزه، بیشتر تلاش های بازاریابی یک شرکت برای کمک به اعتماد سازی طراحی شده است. فیلم مانند پلی است بین آنچه شما می گویید و آنچه که واقعا هستید و به مشتریان این امکان را می دهد که از پشت پرده تجارت شما آگاه شوند و به نحوی از برند شما مطلع شوند.

ویدئو یک معدن طلای سئو ، کمک به ایجاد بک لینک به سایت شما، افزایش لایک در اینستاگرام و سایر شبکه های اجتماعی است (که می تواند در رتبه بندی جستجو تأثیر بگذارد) و ترافیک سایت شما را افزایش می دهد. فراموش نکنیم که YouTube متعلق به Google است، بنابراین حتما فیلم های خود را در YT قرار داده و برچسب را با کلمات کلیدی/عبارات کلیدی بنویسید.

فیلم ها باعث افزایش اطلاعات می شوند. اگر مشتریان شما فقط چیزی را بشنوند، احتمالاً حدود 10٪ از این اطلاعات را تا سه روز بعد حفظ می کنند؛

در مقابل، اگر آنچه می شنوند همراه با تصاویر مربوطه است، به طور متوسط ​​65٪ از این اطلاعات را تا سه روز بعد در حافظه دارند.

در سال 2017، محتوای ویدئویی 74 درصد از کل ترافیک آنلاین را تشکیل داده بود. مشتریان شما ویدیو را دوست دارند. به این معنی که بازاریابی ویدیویی خوب می تواند بازدید کنندگان جدیدی را به سمت خود جلب کند. کلماتی که شامل کلمه “ویدئو” می شود، 19٪ افزایش نرخ داشته است و 65٪ افزایش در کلیک را مشاهده می کنید. بیشتر مشتریان ترجیح می دهند ویدیوی محصول را تماشا کنند تا توصیف محصول را بخوانند. بنابراین این موضوع را در نظر بگیرید: پس از تماشای ویدیو، مشتریان 64-85٪ بیشتر احتمال خرید دارند.

چالش های بازاریابی ویدیویی

چالش های بازاریابی ویدیویی

چالش های بازاریابی ویدیویی

مدتی قبل هزینه برای بازاریابی ویدیویی یک چالش جدی بود: هزینه تجهیزات، ویرایش نرم افزار و از دید کاربر نهایی، هزینه داده های مصرف ویدیوی آنلاین. اما امروز، این چالش ها کمرنگ تر شده اند. بله، شما هنوز هم به بودجه نیاز دارید، تجهیزات خوب، نرم افزارهای ویرایش و بستر های تحویل که نسبت به گذشته مقرون به صرفه تر شده اند و هم چنین به یک تیم بازاریابی با تجربه در زمینه فیلم نیاز دارید، اما اینها همه موانع قابل حل می باشد.

در حقیقت، بزرگترین چالش های بازاریابی ویدیویی در سال 2017 استراتژیک است: چگونه می توان یک استراتژی خوب و موثر برای بازاریابی ویدیویی ایجاد کرد، چگونگی ایجاد محتوا را که افراد می خواهند از آن استفاده کنند و همچنین ایجاد فیلم های جذاب که به اشتراک می گذارند و … . علاوه بر این، بازاریابان محتوای ویدیو باید درک کاملی از معیارها و چگونگی موفقیت یک فیلم و زمینه هایی برای بهبود نشان دهند.

بهترین روش ها برای بازاریابی ویدیویی

بازاریابی ویدیویی

روش های بازاریابی ویدیویی

با استفاده از این چالش ها، از بهترین شیوه های بازاریابی ویدیویی بهترین استفاده را بکنید. همه این چالش ها به استراتژی خلاصه می شود: اگر می خواهید بازاریابی ویدیویی شما نتیجه داشته باشد، باید بارها و بارها برنامه ریزی کنید، آزمایش کنید، تجزیه و تحلیل کنید و دوباره آزمایش کنید. بله، هدف فیلم های شما این است که داستانی را بیان کنید و مشتریان خود را درگیر کنید. اما از دید بازاریابی، فیلم های شما باید با قیف فروش شما هماهنگ باشند. هدف هر فیلم چیست؟ مخاطب کیست؟ چگونه ویدیو اهداف بازاریابی شما را بیشتر می کند؟

استراتژی کلی و داده ها باید استراتژی بازاریابی ویدیویی شما را هدایت کنند. ابتدا، برای ایجاد ویدیو برای هر سطح از قیف فروش خود، یک استراتژی محکم برنامه ریزی کنید. به تشریح محتوا و اهداف هر فیلم به صورت اختصاصی بپردازید. مشخص کنید که چه معیارهایی بهترین نتیجه موفقیت یک فیلم را تعیین می کند. سپس، تست و تجزیه و تحلیل کنید. برای مؤثرتر کردن آنها تلاش کنید زیرا بازاریابی ویدیویی در سال 2017 و بعد از آن، سنگ بنای تلاش های بازاریابی برند شما است.