اینستاگرام اکنون محتوای حذف شده از پروفایل های کاربر را به پوشه “اخیراً حذف شده” ارسال می کند و در آنجا قابل بررسی و بازیابی است.

اینستاگرام پوشه “اخیراً حذف شده” را برای محتوای حذف شده اضافه می کند.

اینستاگرام یک پوشه “اخیراً حذف شده” اضافه می کند که به کاربران این امکان را می دهد قبل از حذف دائمی، محتوای حذف شده خود را بررسی کنند.

اکنون هنگامی که کاربران محتوا را از حساب خود حذف می کنند، بلافاصله به پوشه ی “اخیراً حذف شده” ارسال می شود.

از آنجا می توان محتوا را برای همیشه حذف کرد یا اگر کاربران نظر خود را تغییر دهند و بخواهند دوباره مطالب را در پروفایل خود قرار دهند، می توانند آن را از پوشه اخیراً حذف شده بازیابی کنند.

بازیابی پست حذف شده در اینستاگرام

پوشه شامل مطالبی مانند:

  • عکس ها و فیلم ها از پروفایل
  • عکس ها و فیلم ها از استوری اینستاگرام
  • استوری های اینستاگرام از بایگانی استوری های شما
  • ریلز (Reels)
  • دایرکت

همه موارد ارسال شده به پوشه “اخیراً حذف شده” پس از 30 روز به طور خودکار حذف خواهد شد، به استثنای استوری هایی که از زمان انتشار تا 24 ساعت در پوشه باقی می مانند.

اگر در هر دوره از این 30 روز، کاربران بخواهند آنچه را حذف کرده اند مرور کنند، می توانند با رفتن به Settings > Account > Recently Deleted دسترسی پیدا کنند.

قبل از اتکا به پوشه اخیراً حذف شده برای ذخیره موارد حذف شده، مطمئن شوید که برنامه اینستاگرام شما به آخرین نسخه به روز شده است.

کاربرد های دیگر برای پوشه “اخیراً حذف شده”

این پوشه مطمئناً هنگام تغییر نظر کاربران در مورد حذف محتوا مفید خواهد بود، اما اینستاگرام به کاربرد دیگری برای آن اشاره کرده است.

اینستاگرام خاطرنشان می کند که پوشه اخیراً حذف شده چگونه می تواند از محتوای کاربران در صورت هک شدن حساب آن ها محافظت کند.

بعضی اوقات هکرها محتوا را حذف می کنند و در صورت ذخیره نشدن در تلفن، کاربران راهی برای بازگرداندن آن ندارند.

اینستاگرام علاوه بر معرفی پوشه اخیراً حذف شده، محافظت هایی را در مورد حذف دائمی محتوا ارائه می دهد.

قبل از حذف یا بازیابی محتوا از پوشه اخیراً حذف شده، کاربران ملزم به اثبات مالک بودن حساب خود می شوند.

بایگانی اکانت اینستاگرام و پوشه اخیراً حذف شده

اینستاگرام می گوید پوشه اخیراً حذف شده ویژگی ای است که به طور منظم توسط کاربران درخواست می شود. این ویژگی جالب است زیرا برنامه اینستاگرام همیشه چیزی شبیه به آن را در قالب بایگانی حساب داشته است.

پیش از این اگر کاربران می خواستند محتوا را از پروفایل خود به طور موقت حذف کنند، می توانستند آن را بایگانی کنند.

محتوای بایگانی شده می تواند در هر زمان بازیابی و یا به طور دائمی حذف شود. از نظر من محدودیتی در میزان بایگانی محتوا توسط یک حساب واحد وجود ندارد و همچنین محدودیتی در مدت زمان بایگانی محتوا وجود ندارد.

در تئوری کاربران می توانند هر محتوایی را که می خواهند حذف کنند بایگانی کنند و امکان بازیابی آن را چند روز، ماه یا حتی سال ها بعد دارند. وقتی محتوا بایگانی می شود به غیر از کاربری که آن را منتشر کرده است، برای دیگران قابل دسترسی نیست.

از بسیاری جهات بایگانی اینستاگرام هنگام ذخیره مطالب کاربران بهتر از پوشه اخیراً حذف شده است. یعنی اگر کاربران به یاد داشته باشند که مطالب خود را به صورت دستی بایگانی کنند، بهتر است.

یک مزیت پوشه ی اخیراً حذف شده، اتوماتیک بودن آن است. نیازی به یادآوری نیست که از آن استفاده کنید زیرا این کار برای شما انجام شده است. اگر به طور تصادفی بخشی از محتوا را به جای بازیابی آن حذف کنید، می توانید آن را ذخیره کنید.

بایگانی اینستاگرام می تواند به عنوان گزینه پشتیبان مورد استفاده قرار گیرد. اگر مدت زمان 30 روز ارائه شده توسط پوشه اخیراً حذف شده کافی نیست، می توانید به جای آن محتوا را به بایگانی منتقل کنید.

منبع: searchenginejournal