در این مقاله قصد داریم که عوامل مهم در سئو 2019 را ذکر کنیم و شما را با تکنیک های جدیدی از سئو آشنا کنیم و به شما کمک کنیم تا روش های قدیمی را کمتر استفاده کنید. چه استراتژی و تاکتیک هایی وجود دارد که به شما کمک می کند تا در  SERP موفق تر باشید و در سال 2019 در آمد بیشتری کسب کنید؟


در این جا 10 روند سئو که توسط 47 نفر از بهترین متخصصان سئو  ارائه شده است را شرح می دهیم.

1) قصد کاربر و مخاطبان خود را درک کنید.

اولین نکته ای را که در  عوامل مهم در سئو 2019 باید در نظر داشته باشید این است که مخاطبان شما چه چیزی را ترجیح می دهند؟ فیلم، عکس و یا متن ساده؟؟

به گفته کارشناسان این نکته یکی از مهم ترین نکاتی است که باید در نظر گرفته شود. با در نظر گرفتن این سوال برای خودتان سعی کنید محتوایتان را با توجه به سلیقه کاربرانتان تولید کنید.

عوامل مهم در سئو 2019

هنگامی که کاربر عبارت مورد نظر خود را تایپ می کند از شما انتظار دارد که منظور او را بفهمید و به ساده ترین روش ممکن پاسخش را بدهید.

موتوکو هانت، رئیس AJPR: “علاقه ها، سلیقه و ترجیحات مخاطبان شما در سریعتر از آنچه که فکرش را بکنید تغییر خواهد کرد. حتی اگر وب سایت شما کاملا بهینه باشد، اگر این نکته را در نظر نگیرید، باعث نارضایتی کاربرانتان و د رنتیجه عدم رشد کسب و کارتان خواهد شد”.

جولیا مک کوی، مدیر عامل شرکت Express Writers گفت:

“در آینده رنک های بالا برای سایت هایی خواهد بود که محتوای آن ها کاملا در مورد کاربرانشان می باشد. اگر سایت شما کاربرانتان را به درستی هدایت کند، گوگل روی شما سرمایه گذاری خواهد کرد و شما را به عنوان سایت معتبر شناسایی می کند”.

جسی مک دونالد، متخصص سئو و مدیرعامل TopHatRank.com گفت: “این امر به ویژه مهم است زیرا رتبه بندی ها طی یک سال گذشته در نوسان بوده اند تا بتوانند بر مبنای مفهوم جستجوی کاربر باشد”.

Casie Gillette، مدیر ارشد بازاریابی دیجیتال در KoMarketing، همچنین متوجه تغییرات Google در قصد کلمه کلیدی شده است.

پرست گفت: “هنگام انجام تحقیقات در مورد کلید واژه ها در سال 2019 به این نتایج رسیدم که، ضروری است که SERP ها را بررسی کنید تا ببینید وب سایت ها را مانند شما برای یک عبارت هدفمند رتبه بندی می کنند یا خیر، اگر SERP های برتر از سایت های دیگر پر شده اند و سایت شما یکی از این موارد نیست، پس به دنبال عبارت دیگری بروید.”

جرمی كنوف، مدیرعامل اسپارتان مدیا گفت: اکنون زمان آن است كه تطابق كلمه های کلیدی با عبارت کاربر را متوقف كنیم و مطمئن شویم كه محتوای شما به سؤالاتی که کاربر از طریق جستجو می پرسد پاسخ می دهد یا خیر.

كانوف گفت: “در حالت ایده آل، ما باید با پیش بینی و پاسخ دادن به سؤالات بعدی كه پس از دریافت پاسخ به سؤال اولیه کاربر دریافت می كنیم، مطالب خود را گامی فراتر بگذاریم.”

2) فراتر از جست و جوی گوگل بروید.

آیا آمازون و اپل می توانند به تسلط جستجوی Google دامن بزنند؟ الی شوارتز، مدیر SEO و رشد شرکت SurveyMonkey نیز در این باره نظر خود را اظهار کرد.

شوارتز گفت: “من فکر می کنم که سال 2019 سالی خواهد بود که، یک بار دیگر، SEO فقط به چگونگی بهینه سازی گوگل نخواهد پرداخت، بلکه ما باید موتورهای دیگر را نیز در نظر بگیریم.”

عوامل مهم در سئو 2019

همانطور که سیندی کروم، مدیرعامل MobileMoxie خاطرنشان کرد، SEO در هر مکان و برای هر افرادی در حال جستجو هستند، نتیجه دلخواهشان را نشان می دهد و نه اما نه فقط با دریافت اولین لینک آبی. بنابراین شما باید یاد بگیرید که چگونه ترافیک و تعامل را برای موارد دیگری غیر از وب سایت ها هدایت کنید.

اگر مشتریان بالقوه در جستجوی برنامه ها هستند، باید در فروشگاه های اپلیکیشن نیز سایتتان را به عنوان سایت معتبر معرفی کنید، اگر آنها در حال جستجو برای پادکست ها یا فیلم ها هستند، شما باید درجایی که افراد در جستجوی فیلم و یا چیز های مربوط به آن هستند، به سایت خود برای دریافت رتبه توجه کنید. “برند های قوی تبدیل به محتوای چند وجهی می شوند و بیشتر از وب سایتها رتبه دریافت می کنند.سئو های قوی نیز باید چند و جهی بودن را در نظر بگیرند.”

3) نشانه گذاری داده های ساختاری مهم است.

مارکوس تندلر، بنیانگذار و مدیر عامل Ryte می گوید: هر زمان ممکن، از داده های ساخت یافته استفاده کنید! با توجه به اهمیت هوش مصنوعی برای Google، داده های ساخت یافته نیز از اهمیت بیشتری برخوردار می شوند.”

اگر گوگل بخواهد از یک موبایل اول به جهان اول AI منتقل شود، داده های ساختاری اهمیتشان بیشتر خواهد شد. مهم نیست که هوش مصنوعی شما چقدر خوب باشد، اگر “خزیدن” اطلاعات مورد نیاز بیش از حد طول بکشد، هرگز عالی نخواهد بود. هوش مصنوعی نیاز به پردازش سریع مطالب و روابط آنها با یکدیگر دارد.

JP شرمن، کارشناس محقق شرکت Red Hat گفت: شما باید شروع به جستجو و درک داده های ساختاری، طرح واره ای، رفتارهای جستجوی فعال و غیرفعال کنید.

عوامل مهم در سئو 2019

4) تولید محتوای استثنایی و ویژه

آپدیت الگوریتم های گوگل در 2018 منتشر شد. اریک Enge، مدیر کل Perfective Digital گفت: “گوگل تمرکز خود را برای ارزیابی کیفیت محتوا وب سایت ها به صورت عمیق و وسیع تشدید می کند. ما عملکرد سئو تعدادی از سایت های مختلف را، ارزیابی کردیم. سایت هایی که عمق خوبی در پوشش محتوای کیفی داشتند به معنای واقعی کلمه در رتبه بندی در طول سال صعود کردند. سایتهایی که در عمق محتوای خود ضعیف تر بودند، در مقایسه با گروه اول از رنک سایت خود ناراضی بودند.”

Enge گفت: “گوگل در طول سال به طور مداوم الگوریتم های خود را در این زمینه تنظیم می کرد اما من معتقدم که هنوز تنظیمات بیشتری برای انجام آنها وجود دارد.”

الکساندرا تاچالوا ، مشاور بازاریابی دیجیتال می گوید: “اگر شما هنوز هم فقط برای زنده نگه داشتن وبلاگ خود محتوا ایجاد می کنید، دیگر به اندازه کافی خوب نخواهید بود”.

5) افزایش تخصص ، اقتدار ، قابل اعتماد بودن

ایجاد و رشد تخصص، اقتدار و اعتماد به نفس شما معروف تر به E-A-T در رهنمود های رتبه بندی کیفیت جستجوی Google، روند اصلی دیگری در سال 2019 خواهد بود و یکی از عوامل مهم در سئو 2019 می باشد.

عوامل مهم در سئو 2019

دیکسون جونز، بنیانگذار DHJ Ventures گفت:” اگرچه دستورالعمل های E-A-T برای رجیستر الگوریتم گوگل نوشته شده است، که به ما کمک می کند تا بفهمیم که Google در کوتاه مدت چه روندی را در پیش می گیرد. اما من فکر می کنم این به SEO کمک می کند تا درک کنند که” کیفیت “با متن همراه است. شما نمی توانید به راحتی ای که متن ها را رتبه بندی می کنید، مطالب معتبر دیگر مانند ویدئو وعکس ها را رتبه بندی کنید.”

گرانت سیمونز، مدیر بازاریابی جستجو در Homes.com گفت: “شما باید از دیدگاه شهرت به توزیع محتوا و تبلیغ بپردازید.

مانند گوگل، بینگ نیز همچنین می خواهد به E-A-T بابت کمک های شایانی که در این زمینه می کند پاداش دهد.

همانطوری که در توضیحات بالا متوجه شده اید، الگوریتم های گوگل درحال تغییر اند و برای این که سایتتان همیشه به روز باشد. بهتر است با مقاله های ما همراه باشید، زیرا برای شما عزیزان مرتبا جدید ترین مطالب در مورد الگوریتم های گوگل را بازگو می کنیم.