بخش Enhancements محلی برای جمع آوری همه اینسایت ها (Insights) و پیشرفت هایی است که می تواند به نتایج عالی منجر شود. در این بخش یک تست استفاده از تلفن همراه و یک تست AMP وجود دارد، اما در این پست قصد داریم بیشتر، موارد دیگر این بخش مانند breadcrumbs و videos را بررسی کنیم. همه این تب ها نشان می دهد که چه تعداد پیشرفت معتبر دارید یا چقدر خطا و هشدار دارید. شما جزئیاتی درباره نوع خطا ها و هشدار ها و آدرس های اینترنتی موجود در آن ها دریافت می کنید. همچنین یک خط روند وجود دارد که نشان می دهد تعداد این پیشرفت ها و خطا ها در حال افزایش یا کاهش است.

داده های ساخت یافته یا structured data چیست؟

در این پست، نقطه کانونی اصلی ما داده های ساختاری هستند، بنابراین به بخش گزارش پیشرفت درگوگل سرچ کنسول می رویم. با کلیک بر روی گزارش های مختلف داده های ساختار یافته، مشخص شده توسط نماد لایه، نمای کلی از صفحاتی که به نوعی داده های ساختاری به آن ها متصل هستند، به شما نشان داده می شود.

داده های ساختار یافته، اطلاعات اضافی است که شما به موتور های جستجو می دهید تا به آن ها کمک کنید درک کنند یک صفحه دقیقاً چیست. به عنوان مثال، من به عنوان نویسنده این مقاله، هم شخص هستم و هم نویسنده. اگر این داده ها را به کد منبع این صفحه اضافه کنم، موتور های جستجو می توانند از این داده ها برای کار های جالب استفاده کنند. در صورت فروش محصولات، می توانید لیست های جستجوی خود را با بررسی و رتبه بندی، قیمت ها و در دسترس بودن ارتقاء دهید. این ها حتی ممکن است در نتایج جستجو قابل مشاهده باشند.

گزارش های بخش Enhancements

گزارش های بخش Enhancements به شما کمک می کند مواردی را که مانع عملکرد شما در جستجو هستند را پیدا و رفع کنید. با بررسی مشکلات، خواندن اسناد پشتیبانی و تأیید صحت اصلاحات، می توانید شانس کسب نتایج بهتر در جستجو را افزایش دهید.

گزارش های Enhanctions

چه چیزی می توانید در گزارش های بخش Enhancements پیدا کنید؟

چیز های زیادی در گزارش های بخش Enhancements می توانید پیدا کنید. برای هر نوع مختلف Enhancements، گوگل داشبوردی را به شما نشان می دهد که نحوه عملکرد سایت یا صفحه شما را نشان می دهد. این اینسایت به شما کمک می کند تا به سرعت وضعیت خود را ببینید و زمینه هایی برای بهبود پیدا کنید. همچنین جنبه بصری کمک می کند تا داده ها ملموس تر و راحت تر درک شوند.

ارور ها / هشدارها

البته، شما دوست دارید که داده های ساختار یافته گزارش های مثبت باشند، اما احتمالاً در برخی موارد به مشکلاتی برمی خورید. وقتی دستورالعمل ها را دنبال کنید و خصوصیات مورد نیاز را اضافه کنید، با حل مشکلات گزارش ها مثبت خواهند شد. مواردی وجود دارد که گوگل درخواست ورودی بیشتر، به اصطلاح موارد توصیه شده را دارد. با افزودن این موارد، داده مورد نظر شما از نارنجی به سبز تبدیل می شود. به آن ها هشدار می گویند و به طور خلاصه می توان گفت:

خطا ها مشکل هستند و باید حل شوند، هشدار ها موارد بالقوه ای برای بهبود نتایج هستند.

به عنوان مثال، تعدادی از پست در سایت ما از بلوک های داده ساختار یافته Yoast SEO How-To برای وردپرس استفاده می کنند. این بلوک ها به طور خودکار داده های ساختاری معتبر را ایجاد می کنند که منجر به نتایج غنی می شود. اکنون، ما هنوز از پشتیبانی و انواع پیشنهادی ابزار پشتیبانی نکرده ایم، بنابراین می بینیم Search Console هشدار هایی را برای این موضوع ایجاد می کند. با این حال نحوه کار ما معتبر است و برای اثبات آن نتیجه غنی داریم.

گزارش های مربوط به بخش How to

خطا ها به معنی واجد شرایط نبودن هستند

اگر در داده های ساختاری خود خطایی داشته باشید، برای نتایج غنی واجد شرایط نخواهید شد. به این معنی نیست که صفحه شما از رتبه خوبی برخوردار نخواهد شد. این ها چیز های جداگانه ای هستند. اگرچه داشتن داده های ساختار یافته معتبر می تواند تناسب شما را بهتر کند.

نمونه ای از یک خطا

با کلیک روی یک صفحه با خطا، یک حالت با داده های ساختاری برجسته باز می شود. از اینجا، می توانید کد را کپی کنید تا برای رفع آن شروع به کار کنید. پس از انجام این کار، این مشکل را به عنوان بر طرف شده علامت گذاری کنید تا گوگل بداند شما روی این مشکل کار کرده اید. اگر مشکل ادامه پیدا کند، این مشکل در گوگل سرچ کنسول دوباره نمایش داده می شود.

همچنین می توانید در گوشه پایین سمت راست Inspect را بزنید تا صفحه را از فهرست بازیابی کنید تا ببینید چه چیز های دیگری در آن صفحه در جریان است. از آنجا می توانید برای انجام آزمایشات بیشتر، URL مستقیم را اجرا کنید.

اجرای URL مستقیم

بنابراین، اگر این صفحه را در Google Testers Rich Results مشاهده کنید، می گوید که این صفحه برای نتایج غنی واجد شرایط نیست.

نتیجه تست URL در Google Testers Rich Results

اگر سرچ کنسول نتواند داده های ساخت یافته شما را به دلیل خطا های برنامه نویسی بخواند یا نتواند تعیین کند نوع مورد نظر را توصیف کند، این پیام ها را به گزارش داده های ساختاری ناپذیر ارسال می کند. کد خود را در ابزار آزمایش ساختار داده اجرا کنید، خطا ها را برطرف کنید و ببینید آیا آن ها از بین می روند یا نه.

واجد شرایط بودن برای نتایج غنی

سبز خوب است! این موارد دارای داده های ساختاری متصل به آن هستند و ممکن است به نتیجه غنی منجر شوند. قرمز یک خطا است و اگر تجربه کامل نتیجه غنی را بخواهید باید آن را بر طرف کنید. هشدار ها نارنجی هستند و به شما این فرصت را می دهد تا داده های ساخت یافته خود را برای به دست آوردن تجربه کامل بهبود یا گسترش دهید. با این حال، اگر می خواهید آن را برطرف کنید، به خود شما بستگی دارد.

سبز شدن پس از برطرف کردن خطا ها

روند های کرال و خطا ها در بخش Enhancements

خط روند یک ویژگی اضافی مفید است. این به شما کمک می کند روند تعداد موارد تأیید شده و تغییرات خطا ها را مشاهده کنید.

نمونه ای از خط روند

برای ارزیابی / اصلاح، پست را از ایندکس بازیابی کنید

از آنجا که Search Console به شما اطلاعاتی در مورد عملکرد صفحات شما در گوگل می دهد، جالب است که ایده ای درباره نحوه مشاهده گوگل آن صفحات بدست آورید، درست است؟ خوشبختانه، شما می توانید! روش های مختلفی برای انجام این کار وجود دارد، اما ساده ترین راه چسباندن URL شما در نوار جستجوی بزرگ در بالای رابط سرچ کنسول است.

بازیابی URL

این به شما یک نمای کلی از هر ایندکس مربوط به این URL خاص، از جمله چگونگی کرال صفحه توسط گوگل را می دهد. به بخش زیر مراجعه کنید. حتی می توانید با زدن Live Test در گوشه سمت راست، URL فهرست شده را با URL زنده مقایسه کنید. این موارد باید یکسان باشد، اما گاهی اوقات در صفحه زنده شما خطا هایی وجود دارد که هنوز به ایندکس نرسیده اند. از اینجا می توانید انواع تست ها و بررسی ها را انجام دهید.

بررسی تست Live و ایندکس url

چه نوع محتوایی در بخش Enhancements موجود است؟

گوگل به سرعت در حال گسترش انواع محتوایی است که در Search Console مشاهده می کنیم. هر نوع نتیجه غنی یک گزارش در بخش Enhancements به آن لینک ندارد. می توانید لیست کامل داده های ساختاری پشتیبانی شده را در اسناد داده های ساخت یافته گوگل یا مروری بر انواع مختلف نتایج غنی در گالری جستجو مشاهده کنید.

به یاد داشته باشید، هنگام پیاده سازی، سعی کنید از قوانین پیروی کنید در غیر این صورت ممکن است هیچ نتیجه ای نگیرید. داده های ساختاری اجرا شده بد به درد شما نمی خورد.

Breadcrumbs

افزودن داده های ساخت یافته با Breadcrumbs به سایت شما به گوگل کمک می کند تا نحوه کارکرد پیمایش شما و نحوه قرارگیری یک صفحه خاص در سلسله مراتب سایت را دریابد. برای فعال کردن این ویژگی فقط باید مقداری کد به قالب وردپرس خود اضافه کنید. پس از آن، Breadcrumbs را در Yoast SEO فعال کنید و Breadcrumbs را مطابق میل خود تنظیم کنید. پس از مدتی، پرچ کنسول خود را بررسی کنید تا ببینید آیا در اجرای شما هیچ خطایی وجود دارد یا نه.

Events

علامت گذاری رویداد های خود با داده های ساختاری Events به آن ها کمک می کند تا در نتایج جستجو برجسته شوند. علامت گذاری Events برای هر نوع رویدادی در دسترس است. برای استفاده بیشتر از لیست های خود می توانید تاریخ، مکان، تصویر، نمایش و موارد دیگر را اضافه کنید. در Search Console، خواهید دید که آیا رویداد های شما به درستی با موارد ضروری مشخص شده اند یا نه، اما همچنین ویژگی های پیشنهادی که به بهبود لیستینگ شما کمک می کنند نیز مشخص شده اند.

FAQ

یکی از آخرین نتایج ساختار یافته غنی از اطلاعات متداول، FAQ است که برای علامت گذاری صفحات سؤالات متداول استفاده می شود. با اجرای این کار، ممکن است در نتایج جستجو یک بخش کشویی چشم نواز و جالب توجه داشته باشید. به لطف بلوک های ساختار یافته محتوای داده در Yoast SEO، ایجاد یک بلوک FAQ معتبر راحت است. به سادگی بلوک FAQ را انتخاب کنید، قسمت ها را پر کنید. سرچ کنسول به شما نشان می دهد فهرست شما معتبر است. پس از آن، می توانید آن را در تستگر نتایج غنی بررسی کنید تا ببینید چه شکلی است.

How-to

در مرحله بعدی، یک نتیجه غنی دیگر با ساختار جدید وجود دارد: نحوه کار. این نتیجه غنی در دستگاه های تلفن همراه به شکل بهتری در دسترس است. در چند مرحله می توانید داده های ساخت یافته را به محتوایی که نحوه انجام کار را توصیف می کند، اضافه کنید. مانند FAQ در بالا، Yoast SEO بلوک های محتوای داده را برای کمک به شما در ساخت یک روش معتبر ساخته است. بلوک را انتخاب کنید، فیلد هاب بلوک How-to را پر کنید، تصاویر را اضافه کنید و منتشر کنید. به همین راحتی! باز هم، در سرچ کنسول، خواهید دید که نحوه کار شما معتبر است یا می توان آن را بهبود بخشید. بلوک محتوای Yoast SEO How-to به شما کمک می کند آن را در پست های وردپرس خود اضافه کنید.

Job Postings

اعلانات شغلی مورد جالب دیگری است. گوگل یک سایت شغلی را اداره می کند که دوست دارد لیست های خود را به صورت ساختاری ارائه دهد. افزودن داده های ساختاری ارسال شغل به مشاغل موجود به آن ها کمک می کند تا آگهی های شغلی شما را غنی کنند، که به نوبه خود منجر به دید بهتر شغل شما می شود. همانند Enhanctions های قبلی، سرچ کنسول به شما ایده ای درباره نحوه عملکرد لیست های شما می دهد و نکاتی را برای بهبود بیشتر آن ها به شما می دهد.

Logos

افزودن علامت گذاری به لوگوی شما به موتور های جستجو کمک می کند تا لوگوی شما را مورد استفاده قرار دهد تا از علامت صحیح در جستجو استفاده کنند. گوگل دوست دارد از این فایل ها در مواردی مانند پانل های دانش مجهز به نمودار دانش در سمت راست صفحه شما استفاده کند. Yoast SEO به طور خودکار داده های ساختاری را به لوگوی شما اضافه می کند تا بتواند به درستی توسط موتور های جستجو دریافت شود.

Products

محصولات ویژگی بسیاری از سایت ها هستند. داده های ساختاری می تواند به نمایش محصولات در جستجو کمک کند. با افزودن داده های مرتبط، ممکن است در جستجو با بررسی، رتبه بندی، قیمت، در دسترس بودن و موارد دیگر در برجسته شوید. مانند سایر گزارش های اینجا، سرچ کنسول به شما نشان می دهد کدام محصول برای نتایج غنی معتبر است و کدام یک نه. به علاوه، شما نکاتی درباره آنچه باید برای دریافت آن ها اصلاح کنید، دریافت می کنید.

اگر از Yoast SEO استفاده می کنید، افزونه WooCommerce SEO راهی آسان برای افزودن داده های ساخت یافته برای محصولات شما ارائه می دهد. این به طور خودکار همه چیز را برای شما مرتب می کند و حتی داده های ساخت یافته محصول شما را به بقیه داده های ساخت یافته Yoast SEO اضافه می کند، و یک مرور کلی و بهم پیوسته برای موتور های جستجو ایجاد می کند.

آیا می دانید نوار جستجو برای برخی از سایت ها در نتایج جستجو چیست؟ این یک جعبه جستجو برای لینک های سایت است. این به کاربران اجازه می دهد بدون اینکه ابتدا سایت را باز کنند، مستقیماً در یک سایت جستجو کنند. Yoast SEO به طور خودکار تمام داده های ساختاری لازم برای جعبه های جستجو برای لینک های سایت را برای سایت شما اضافه می کند، اما این گوگل است که تصمیم می گیرد چه کسی یکی را دریافت کند و چه کسی نه. در سرچ کنسول خواهید دید که کدام URL ها در سایت شما ممکن است جعبه جستجو داشته باشند.

New: Video

آخرین مورد اضافه شده در گزارش های بهبود، ویدئو است. در اینجا، اطلاعات بیشتری درباره نحوه مشاهده گوگل ویدئو های تعبیه شده خود پیدا خواهید کرد. نه تنها این، زیرا گوگل یک ویژگی جستجوی ویژه را در قسمت Search Appearance در برگه Performance پیاده سازی کرده است، بنابراین شما می توانید ببینید چند بار فیلم های شما در جستجو نشان داده می شوند و چند نفر روی آن ها کلیک کرده اند.