اگر در دنیای تجارت الکترونیک تازه وارد هستید، ممکن است انتخاب هوشمندانه ای داشته باشید و توسعه دهنده ای را برای راه اندازی سایت وردپرس و فروشگاه WooCommerce خود استخدام کرده باشید. اگر تجارت الکترونیکی پر رونقی دارید، اما داشتن مالکیت و اداره یک وب سایت تجربه کمی دارید، تکیه بر یک متخصص راه خوبی برای آنلاین کردن محصولاتتان است. اما به عنوان فروشنده بروزرسانی فروشگاه WooCommerce شما مهم است و بهتر است کاملا به متخصص متکی نباشید و خودتان هم قادر به انجام این کار باشید.

با این حال، وقتی برنامه نویسی وب تمام شد، کار را به شما تحویل داده می شود و ناگهان متوجه می شوید که نیاز به ایجاد تغییراتی در فروشگاه WooCommerce خود دارید، بدون اینکه بدانید چطور کار می کند، چه می کنید؟ وحشت نکنید حتی اگر هرگز پیشخوان وردپرس یا پشت فروشگاه WooCommerce خود را ندیده باشید، خوشحال خواهید شد که بدانید اصول اولیه کاملاً آسان است.

این پست شما را در زمینه اصول بروزرسانی فروشگاه WooCommerce خود راهنمایی می کند، از جمله:

 • نحوه به روزرسانی مجوزها در cPanel
 • افزونه های ووکامرس چیست و چگونه کار می کند
 • نحوه افزودن و ویرایش محصول

نحوه بروزرسانی مجوز ها در فروشگاه WooCommerce

ممکن است لازم نباشد مجوزهای خود را بر اساس نحوه ترک وب سایت از سوی توسعه دهنده وب به روز کنید. اما، همیشه باید هوشمندانه بررسی کنید و مطمئن شوید که مجوز های پرونده شما منظم است. به طور خلاصه، مجوز ها قوانینی هستند که تعیین می کنند چه کسی به چه چیزی در سایت وردپرس شما دسترسی دارد.

به روزرسانی مجوزهای پرونده به معنای این است که به وردپرس بگویید چه کسی به پوشه wp-admin دسترسی دارد و چه کاری می تواند با پرونده ها انجام دهد یا چه کسی می تواند پرونده ها را بخواند، بنویسد و اجرا کند.

از آنجا که فروشگاه WooCommerce و وب سایت وردپرس خود را در اختیار خواهید گرفت، وقت بگذارید و بررسی کنید که تنها در مقابل گروهی از کاربران یا همه افراد در جهان به سایت خود دسترسی دارید. اگر مجوز های خود را بروزرسانی نکنید، ممکن است هکر ها بتوانند به داده های محرمانه دسترسی پیدا کنند یا حتی پرونده های شما را تغییر دهند.

همچنین اطمینان از اینکه دنیا قادر به خواندن (مشاهده پرونده های شما) است اما نمی تواند پرونده ها را بنویسد (ویرایش کند) یا آن ها را اجرا کند (اجرای آن ها) بسیار مهم است.

در اینجا توضیحات دقیق تری در مورد مجوزهای سایت وردپرس و نحوه کار آن ها برای مرجع شما آورده شده است:

 • وارد cPanel خود شوید.
 • روی “File Manager” کلیک کنید.
 • روی لینک”مجوزها” در بالای نوار پیمایش کلیک کنید.
 • روی نام فایلی که می خواهید به روز کنید کلیک کنید.
 • روی نام پرونده کلیک راست کرده و هنگامی که منو ظاهر شد، روی “تغییر مجوزها” کلیک کنید.
 • روی اعداد زیر برگه مجوز ها دوبار کلیک کنید و “0755” را وارد کنید.
 • “ذخیره” را بزنید
 • مجوزهایی را که می خواهید برای پرونده تنظیم کنید، انتخاب کنید.
 • روی “تغییر مجوزها” کلیک کنید.
تعیین مجوز ها

و این تمام است. پس از طی این مراحل، مجوزهای پرونده شما به روز می شوند.

افزونه های ووکامرس چیست؟ و چگونه کار می کنند؟

بیایید از ابتدا شروع کنیم WooCommerce یک پلت فرم محبوب تجارت الکترونیکی آنلاین است و 25 درصد از فروشگاه های تجارت الکترونیک در 1 میلیون سایت برتر در سراسر جهان از آن استفاده می کنند. WooCommerce یک پلت فرم قابل برنامه ریزی و منبع باز است و بر روی وردپرس ساخته شده است. این بدان معنی است که هر کسی می تواند افزونه WooCommerce را برای وردپرس ایجاد کند تا قابلیت استفاده از WooCommerce را افزایش دهد و بهبود بخشد.

به عبارت دیگر، به جای اینکه خودتان کد فروشگاه WooCommerce خود را بزنید، می توانید به سادگی افزونه ای را که شخص دیگری ایجاد کرده است نصب کنید، تنظیمات را پیکربندی کنید و از مزایای قابلیت های پیشرفته بهره مند شوید. افزونه های WooCommerce دقیقاً مانند افزونه های وردپرس کار می کنند، اما به طور خاص برای فروشگاه آنلاین شما ساخته شده اند و آن ها هم گاهی بروزرسانی نیاز دارند.

همانند افزونه های وردپرس، می توانید افزونه های ووکامرس را در بازار وردپرس پیدا کنید. کافی است به صفحه افزونه های سایت وردپرس خود بروید، بر روی “افزودن جدید” کلیک کنید و افزونه WooCommerce را که در ذهن دارید جستجو کنید. روش های دیگر برای یافتن پلاگین های WooCommerce عبارتند از:

 • مرور برنامه های افزودنی WooCommerce. می توانید پسوند ها را مستقیماً در سایت WooCommerce جستجو کنید. می توانید همه برنامه های افزودنی را مرور کنید، براساس نوع محصول جستجو کنید، برنامه های افزودنی ایجاد شده توسط WooCommerce و موارد دیگر را پیدا کنید.
 • برنامه های افزودنی شخص ثالث. همچنین می توانید برنامه های افزودنی شخص ثالث را دریافت کنید. خبر خوب این است که می توانید با جستجو در دسته شخص ثالث، این موارد را در سایت WooCommerce نیز پیدا کنید.

برای دانلود یک افزونه WooCommerce از طریق سایت WooCommerce، آنچه باید انجام دهید در اینجا است:

 • به سایت ووکامرس بروید.
 • برنامه های افزودنی را مرور یا جستجو کنید تا زمانی که مورد دلخواه خود را در سایت خود پیدا کنید.
 • روی نام برنامه افزودنی کلیک کنید.
 • روی “بارگیری رایگان” کلیک کنید.
افزونه Stripe
 • با حساب وردپرس خود وارد ووکامرس شوید.
 • فایل جدید zip خود را به پلاگین WooCommerce دانلود کنید.
 • آن را به همان روشی که یک افزونه آپلود می کنید در وردپرس آپلود کنید.
 • همچنین می توانید روی دکمه “افزودن به سایت” کلیک کنید، جزئیات فروشگاه خود را وارد کنید و دستورالعمل ها را دنبال کنید.

برای افزودن هر تعداد افزونه WooCommerce می توانید این روند را دنبال کنید. به یاد داشته باشید، اگر می خواهید فروشگاه شما نوعی اقدام انجام دهد، اما نمی دانید چگونه کد گذاری کنید، در اکثر کاربران WooCommerce در یک کشتی هستید. بهترین راه حل یافتن یک افزونه WooCommerce است که از قبل کدگذاری شده باشد و تمام کارهای سخت را برای شما انجام دهد.

در اینجا چند پلاگین مفید WooCommerce برای استفاده وجود دارد:

 • WooCommerce Tax: نرخ های زنده، برچسب های تخفیف دار، شماره های ردیابی و موارد دیگر را در داشبورد شما ارائه می دهد.
 • Stripe: یکی از محبوب ترین ادغام های پرداخت است و تمام کارت های اعتباری اصلی را می پذیرد.
 • Square: یکی دیگر از پلتفرم های محبوب پرداخت است که قابل بررسی است.
 • PayPal: یکی دیگر از پلتفرم های پرداخت عالی است که ممکن است فکر کنید آن را به فروشگاه آنلاین خود اضافه کنید.
 • Google Analytics: ممکن است از قبل Google Analytics را در وب سایت خود داشته باشید. در غیر این صورت، قطعاً باید این افزونه را اضافه کنید تا بتوانید تجزیه و تحلیل فروشگاه خود را ردیابی کنید.
 • WooCommerce Subscriptions: اگر روی یک مدل اشتراک کار می کنید، WooCommerce Subscriptions برای شما مناسب است. به راحتی می توانید مدل پرداخت اشتراک را برای مشتریان خود تنظیم کنید.
 • WooCommerce Product Add-Ons: اگر شما به افزودن افزودنی های محصول مانند پیام های ویژه، پک های هدایا و موارد دیگر علاقه مند هستید، این افزونه مفید خواهد بود.
 • WooCommerce One Page Checkout: این افزونه صفحات ویژه ای را برای مشتریان ایجاد می کند تا محصولات را در یک صفحه انتخاب و پرداخت کنند.

این ها تنها برخی از برنامه های افزودنی WooCommerce است که هنگام ساخت فروشگاه باید بررسی شود. به یاد داشته باشید، صرف نظر از اینکه فروشگاه شما می خواهد چه عملکردی انجام دهد، احتمالاً یک پلاگین WooCommerce برای آن وجود دارد.

نحوه افزودن و ویرایش محصول در ووکامرس

قبل از اینکه به جستجو و فعال کردن پلاگین های مختلف WooCommerce بپردازید، بهتر است نحوه افزودن و ویرایش یک محصول را در سیستم عامل بررسی کنید.

بیایید فرض کنیم توسعه دهنده فروشگاه شما را راه اندازی کرده است اما هیچ محصولی برای شما اضافه نکرده است. جای نگرانی نیست خودتان می توانید این کار را انجام دهید. در اینجا نحوه افزودن محصولات و بروزرسانی فروشگاه WooCommerce شما آورده شده است:

 1. با استفاده از نام کاربری و رمز عبور خود وارد وردپرس شوید.
 2. توجه خود را به منوی داشبورد سمت چپ سایت وردپرس خود معطوف کنید، نماد “WooCommerce” را پیدا کرده و بر روی آن کلیک کنید.
 3. وردپرس شما را به داشبورد WooCommerce خود هدایت می کند، جایی که می توانید راه اندازی فروشگاه خود را به پایان برسانید.
 4. به لیست “کارها” در وسط صفحه خود نگاه کنید و روی “افزودن محصولات من” کلیک کنید
 5. صفحه بعدی سه گزینه شامل “Add manually”، “Import” و “Migrate” را ارائه می دهد. روش پیشنهادی برای افزودن یک محصول جدید به یک فروشگاه کوچک افزودن دستی یا همان Add manually آن است.
 6. روی “افزودن دستی” کلیک کنید.
 7. از اینجا، وردپرس شما را به صفحه جدیدی هدایت می کند که در آن می توانید عنوان محصول خود و هرگونه اطلاعات مرتبط را که می خواهید در صفحه محصولتان نشان داده شود، پر کنید.
 8. هنگامی که از محتوای صفحه محصول خود راضی بودید، به پایین پیمایش کنید و داده های محصول خود را پر کنید. داده های محصول عمده اطلاعاتی است که شما پر می کنید. اطلاعات عمومی محصول شامل موارد زیر است: نوع محصول، قیمت عادی، قیمت فروش، فایل های قابل بارگیری، حد بارگیری، تاریخ انقضا بارگیری.
 9. همچنین متوجه خواهید شد که بخش داده های محصول دارای شش زبانه دیگر است که در آن می توانید محصول خود را بیشتر تعریف کنید. این برگه ها شامل موارد زیر است: فهرست، محصولات لینک خورده، ویژگی های پیشرفته، گزینه های بیشتری دریافت کنید.
 10. هنگامی که تمام جزئیات مربوطه را پر کردید، توضیحات محصول را اضافه کنید.
 11. در آخر، هنگامی که آماده رول هستید، “انتشار” را بزنید.

اگر قبلاً محصولاتی را منتشر کرده اید و می خواهید ویرایش کنید، نحوه انجام این کار به شرح زیر است:

 1. با نام کاربری و رمز ورود خود به داشبورد وردپرس خود وارد شوید.
 2. توجه خود را به سمت چپ، منوی عمودی وردپرس معطوف کرده و بر روی “محصولات” کلیک کنید.
 3. نشانگر خود را روی محصولی که می خواهید ویرایش کنید نشان دهید و روی «ویرایش» کلیک کنید.
 4. با این کار صفحه محصول مربوطه شما باز می شود.
 5. ویرایش های لازم را انجام دهید.
 6. انتشار” را فشار دهید

سخن نهایی

فروشگاه WooCommerce خود را با میزبانی وب وردپرس از ممتاز سرور راه اندازی و بروزرسانی کنید!
راه اندازی یک وب سایت پر رونق وردپرس ساده است و اولین قدم ثبت نام در یک شرکت میزبان معتبر مانند ممتاز سرور است. ممتاز سرور برنامه های میزبانی ارزان، قوی و مطمئنی را ارائه می دهد که هرچقدر فروشگاه ووکامرس شما کوچک یا بزرگ باشد، متناسب با نیاز های شما خواهد بود.