در این مقاله قصد داریم برای شما عزیزان بهترین روش های ایجاد URL را بازگو کنیم. لطفا در ادامه با ما همراه باشید و تمامی راهکار های ممتاز سئو را برای داشتن سایتی بهتر، دنبال کنید.

خیلی وقت است که ما یکی از اساسی ترین بلوک های ساخت و ساز SEO را پوشش داده ایم، ساختار نام دامنه ها و آدرس های اینترنتی. فکر می کنم زمان آن فرا رسیده است که این موضوع دوباره مورد بررسی قرار گیرد. اما، یک احتیاط مهم قبل از شروع را باید مد نظرتان داشته باشید.

این مقاله باید به عنوان “این امر بسیار عالی باشد اگر بتوانیم” منتشر شود و نه این عنوان که “اگر کارهایی از این طریق انجام ندهیم، موتورهای جستجو هرگز به ما رده خوبی نمی دهند”.

بهترین روش های ایجاد URL

به زبان ساده ساختارها و روشهای بهینه ای که در نکات زیر توضیح خواهم داد، در هر صفحه ای که ایجاد می کنید کاملاً حیاتی نیست، بلکه فقط بهترین روش برای ایجاد URL ها است. URL ها بسیار منحصر بفرد هستند و برای بهبود وضعیت سایت خود و افزایش رتبه الکسا در سایت شما باید رعایت این نکته را که آدرس ها به بهترین شکل باشند، در نظر داشته باشیم.

گوگل و بینگ مسیری طولانی را پشت سر گذاشته اند و می توانند چالش های فنی زیادی را برطرف کنند، اما مثل همیشه در سئو، هرچه کارها را برای آنها راحت تر کنیم (و برای کاربران)، نتایج بهتری نیز پیدا خواهیم کرد.

هر زمان که لازم است، از یک دامنه و زیر دامنه استفاده کنید

استدلال در مورد این امر با توجه به تسلط بر شواهد و نمونه هایی از افرادی که محتوای آنها را از زیر دامنه به زیر پوشه و مشاهده نتایج بهبود یافته (یا بدتر، انتقال محتوا به یک زیر دامنه و از دست دادن ترافیک) دشوار است.

هر زمان ممکن باشد از یک دامنه و زیر دامنه استفاده کنید

هر موتور فن آوری مورد استفاده برای قضاوت و آنالیز در مورد این که آیا محتوا باید از توانایی رتبه بندی دامنه اصلی والدین خود برخوردار باشد، به نظر می رسد که به طور مداوم در عبور از زیر دامنه ها مشکل دارد.

اگر در سایت های اصلی تان زیر دامنه داشته باشید، مشاهده خواهید کرد که زیر دامنه تان نیز، رنک دامنه تان را کسب کرده است.

این به این معنی نیست که نمی تواند درست کار کند و اگر زیر دامنه تنها راهی است که می توانید یک وبلاگ راه اندازی کنید یا محتوای مورد نیاز خود را تهیه کنید، بهتر از هیچ چیز نیست. اما احتمالاً وبلاگ شما در رتبه بندی عملکرد خوبی داشته و به سایر مطالب سایت کمک می کند اگر همه در یک دامنه فرعی و ریشه ای با هم باشند و عملکرد خوبی داشته باشند، رنک های بهترین نیز دریافت خواهند کرد.

هرچه URL برای انسان ها مفهوم تر باشد، برای گوگل نیز بهتر است!

جای تعجب نیست که هرچه URL برای انسان راحت تر باشد، برای موتورهای جستجو بهتر خواهد بود. دسترسی همیشه بخشی از سئو بوده است، اما هرگز بیش از امروز، این موضوع اهمیت نداشته است، وقتی موتورها می توانند از سیگنالهای داده جست و جوی پیشرفته کاربر استفاده کنند تا مشخص شود که مردم بیشتر به دنبال چه چیز هایی هستنند و یا اکثرا با چه چیز هایی درگیر هستند.

خوانایی می تواند یک موضوع ذهنی باشد ، اما امیدوارم این تصویر بتواند به شما کمک کند:

بهترین روش ایجاد URL

شرط این نیست که همه جنبه های URL باید کاملاً تمیز و کامل باشد، بلکه حداقل می توان آن را به راحتی درک کرد و امیدوارم برای کسانی که به دنبال محتوای آن هستند، قانع کننده باشد.

کلید واژه ها در URL هنوز هم نکته مهمی است!

این هنوز هم اتفاق می افتد که استفاده از کلمات کلیدی که برای رتبه بندی در URL های خود هدف قرار می دهید ایده کاملی است. این موضوع به دلایل مختلفی درست است و استفاده از آن به نفع سایت شما است.

  1. کلمات کلیدی در کمک به URL به کسانی که URL شما را در رسانه های اجتماعی، از طریق ایمیل مشاهده می کنند، نشان می دهند که آن ها می توانند کلیدواژه ای را که در انتظارش بودند و به دنبال آن می گشتند، پیدا کرده اند و می توانند برای رسیدن به مطالب مورد نظرشان، مقاله شما را مطالعه کنند، همانطور که در مثال Metafilter در زیر نشان داده شده است ( توجه داشته باشید که چگونه نشانگر در پیوند URL را در گوشه سمت چپ پایین نشان می دهد):
 کلید واژه ها در URL هنوز هم نکته مهمی است!

2. URL ها به طور مرتب کپی و چسبیده می شوند ، و هنگامی که هیچ متنی از لنگر استفاده شده در یک لینک وجود ندارد ، خود URL به عنوان آن متن لنگر (که هنوز یک ورودی قدرتمند برای رتبه بندی هاست) عمل می کند ، به عنوان مثال:

 کلید واژه ها در URL هنوز هم نکته مهمی است!2

3. سرانجام، کلمات کلیدی در URL در نتایج جستجو نمایان می شوند و تحقیقات نشان داده اند که URL یکی از برجسته ترین عناصری است که جستجوگرها هنگام انتخاب سایت ها و برای کلیک روی آن ها در نظر می گیرند.

 کلید واژه ها در URL هنوز هم نکته مهمی است!3

مهم است که تحقیقات کلمات کلیدی شما آگاهانه باشد، به خصوص اگر در URL شما استفاده می شود. اگر در جستجوی یک ابزار رایگان برای شروع کار هستید، ما به شما عزیزان توصیه می کنیم از Keyword Explorer استفاده کنید.

چند آدرس اینترنتی که با آن مطالب مرتبط می باشند، کانونیزه کردن!

اگر دو آدرس اینترنتی دارید که محتوای بسیار مشابهی دارند، آنها را به صورت کانونیالیزه در نظر بگیرید، یا از یک تغییر مسیر 301 استفاده کنید (اگر دلیل واقعی برای حفظ نسخه برداری وجود ندارد) یا یک rel = canonical (اگر می خواهید برای برخی از بازدید کنندگان نسخه های کمی متفاوت را نشان دهید، به عنوان مثال صفحه سازگار با چاپگر).

محتوای تکراری واقعاً مجازاتی برای شما از سمت موتور جستجو در نظر گرفته نمی شود (حداقل، تا زمانی که در مقیاس های بسیار بزرگ شروع به کپی برداری کنید)، اما می تواند باعث تقسیم سیگنال های رتبه بندی شود که می تواند به پتانسیل ترافیک جستجوی شما آسیب برساند. اگر صفحه A دارای مقداری از توانایی رتبه بندی باشد و نسخه تکراری آن، صفحه A2 نیز دارای توانایی رتبه بندی مشابه است، با استفاده از کانونیک کردن آنها، صفحه A می تواند شانس بهتری برای رتبه و کسب بازدید داشته باشد.

پارامترهای پویا را در صورت امکان حذف کنید

اگر می توانید از استفاده از پارامترهای URL خودداری کنید، این کار را انجام دهید. اگر بیش از دو پارامتر URL دارید، احتمالاً ارزش آن را دارد که بازنویسی آنها را به صورت متنی ثابت و قابل خواندن انجام دهید.

بهترین روش ایجاد URL

اکثر سیستم عامل های CMS با گذشت این سالها به این موضوع تبدیل شده اند، اما هنوز کمی باقی مانده است. برای کمک به این فرایند، از ابزارهایی مانند mod_rewrite و ISAPI برای بازنویسی یا ماژول بازنویسی آدرس اینترنتی MS (برای IIS) بازدید کنید.

برخی از پارامترهای پویا برای ردیابی کلیکها استفاده می شود (مانند نمونه هایی که توسط برنامه های اشتراک گذاری اجتماعی محبوب مانند بافر درج می شوند) به طور کلی، این ها مشکل بزرگی ایجاد نمی کنند، اما ممکن است URL های طولانی و ناخوشایندی را ایجاد کنند. از قضاوت خود در مورد این که آیا پارامتر ردیابی از منفی بالاتر است یا نه استفاده کنید.

امیدواریم با خواندن مقاله بهترین روش ایجاد URL بتوانید بهترین URL مورد نظر گوگل را ایجاد کنید تا بتوانید به کاربران و گوگل در پیدا کردن مطالب مفیدتان، کمک کنید.