اینترنت پر از اطلاعات است و برای اینکه به عنوان یک بیزینس آنلاین مطرح شناخته شوید، باید عناصر خاصی را پیاده سازی کنید. یکی از موثر ترین راه ها برای تقویت بیزینس آنلاین خود، بهینه سازی موتور جستجو (سئو) است. با این حال، این مسئله می تواند بسیار وقت گیر باشد. آنچه شما نیاز دارید ابزاری برای خودکار کردن کار ها است که انجام آن ها در غیر این صورت ماه ها به طول می انجامد. یکی از راه های این کار (بهبود سئو) استفاده از زبان برنامه نویسی پایتون است.

پایتون یک زبان برنامه نویسی متن باز و تعاملی است که می تواند با استفاده از API ها، استخراج داده ها و پیاده سازی الگوریتم های یادگیری ماشین، به صورت خودکار کار های سئو خسته کننده را انجام دهد. اگر می خواهید این مسیر را طی کنید، استفاده از تخصص توسعه دهندگان پایتون که می توانند زبان برنامه نویسی پایتون را برای سئو در فرآیند های تجاری شما پیاده کنند، بسیار مهم است.

چگونه می توان با استفاده از پایتون، خلاصه محتوا را اسکریپ (scrape data) کرد؟

بخش اصلی سئو، ایجاد محتوای ارزشمند است. وقتی می خواهید محتوای جدیدی ایجاد کنید، به اطلاعات یا داده هایی از اینترنت نیاز دارید که افراد به دنبال آن هستند. با استفاده از این داده ها می توانید محتوایی ایجاد کنید که بازدید کنندگان را با پاسخ دادن به سوالات آن ها جذب کند.

بهترین روش برای تولید محتوای موثر در سئو، استخراج داده ها از صفحات نتایج موتور جستجو (SERP) است. این جایی است که زبان برنامه نویسی پایتون می تواند بسیار مفید باشد. پایتون برای ارائه طیف وسیعی از فرصت های اتوماسیون برای کار های سطح پایین طراحی شده است. یکی از این موارد استخراج داده ها از موتور های جستجو است.

رتبه بندی گوگل چگونه است؟

پایتون می تواند داده هایی مانند عناوین، قطعه ها و URL ها را برای کلمات کلیدی داده شده استخراج کند. این مزیت به شما امکان می دهد هوش رقابتی کسب کنید و ببینید کدام نتایج جستجو به خوبی انجام می شود. به نوبه خود، این قابلیت شما را قادر می سازد تا محتوای خود را تنظیم کنید. آنچه برای انجام این کار نیاز دارید نصب پایتون و یک کتابخانه سازگار مانند TensorFlow ،NumPy ،SciPy و SciKit Lear است.

پس از نصب کتابخانه ها باید همه آن ها را وارد کرده و شی browser مرورگر خود را تنظیم کنید. سپس می توانید برای شروع روند استخراج اطلاعات، از گوگل بازدید کنید. در موتور جستجو شما باید HTML ها را پیدا کنید و عناصر را بررسی کنید. برای این کار می توانید بر روی وب سایت راست کلیک کنید تا ابزار های Google Chrome Developer باز شود. اکنون باید XPath را در پایتون کپی و پیست کنید.

با این کار پایتون تمام عناصر سازگار با XPath را استخراج کرده و لیستی کامل از اشیا را برمی گرداند. برای به دست آوردن ناوبری از عناصر HTML خاص، باید چند خط کد اضافه کنید. سپس پایتون عنوان و لینک را برای هر جستجو استخراج کرده و نتایج را در کتابخانه شما ترکیب می کند. سپس می توان از این داده ها برای ایجاد محتوا بر اساس نتایج برتر استفاده کرد.

استفاده از زبان برنامه نویسی پایتون برای بهبود سئو

اگرچه این کار ساده به نظر می رسد، اما به سطح تخصصی نیاز دارد. اگر می خواهید این روش را برای تجارت خود پیاده کنید، عاقلانه است که یک یا چند برنامه نویس پایتون با تجربه کافی استخدام کنید. آن ها می توانند پایتون را نصب کنند، کد مربوطه را اضافه کنند و داده ها را با سهولت استخراج کنند تا اینگونه با کمک زبان برنامه نویسی پایتون به بهبود سئو سایت شما کمک بزرگی کرده باشند.

زبان های برنامه نویسی دیگر برای کمک به شما در سئو

گوگل مرتباً ساختار SERP و الگوریتم کلی خود را تغییر می دهد. بنابراین اسکریپ کردن نتایج جستجو از طریق منابع دقیق ضروری است. بیایید زبان های برنامه نویسی مختلفی جز پایتون را که می توان برای به دست آوردن داده ها برای اهداف سئو استفاده کرد، کشف کنیم.

C و C ++

با C و C ++ می توانید یک تنظیم اسکریپ را ایجاد کنید. هر چند هزینه این پیشرفت در این زبان ها می تواند بسیار زیاد باشد. بنابراین مگر اینکه مشاغلی فقط بر روی وب متمرکز باشد، همیشه ایجاد خزنده با استفاده از زبان های برنامه نویسی C یا C ++ توصیه نمی شود.

Node.js

این زبان در اسکریپ کردن (scrape) وب سایت ها بسیار خوب شناخته شده است. این زبان از روش های جامع کد گذاری استفاده می کند که روند را سریع و کارآمد می کند. اما حتی اگر Node.js اجازه می دهد تا crawling را گسترش یابد، سطح استحکام ارتباطات نسبتاً ضعیف است. بنابراین به طور معمول برای پروژه های بسیار بزرگ استفاده نمی شود.

PHP

PHP برای اسکریپ کردن وب استفاده می شود، اما به عنوان کمترین زبان برای استفاده به عنوان یک راه حل crawler دیده می شود. پشتیبانی ضعیفی از چند رشته را ارائه می دهد. این ممکن است طیف وسیعی از مشکلات را در زمان بندی کار ایجاد کند.

Ruby

Ruby با سادگی فوق العاده ای در هم آمیخته شده است. این زبان یک نحو دارد که به راحتی قابل پیگیری است و برای نوشتن راحت است. بنابراین یکی از محبوب ترین زبان های برنامه نویسی متن باز برای اسکریپ کردن وب است. با این حال در مقایسه با سایر زبان های برنامه نویسی نیز کند تر است.

کدام یک برای استراتژی سئو بهترین است؟

بهترین زبان برنامه نویسی برای سئو چیست؟

زبان و تمپلیتی که استفاده می کنید تأثیر قابل توجهی در کارایی crawling صفحه شما خواهد داشت. اما کدام یک بهتر است به عنوان بخشی از استراتژی سئو انتخاب شود؟ هنگام ارزیابی جوانب مثبت و منفی زبان های مختلف برنامه نویسی، این پایتون است که در مبحث سئو برجسته می شود. پایتون یک زبان برنامه نویسی سطح بالا است که به شما امکان می دهد داده ها را از اینترنت به سرعت اسکریپ کنید. این سیستم جمع آوری اطلاعات را آسان می کند.

آنچه پایتون را متمایز می کند این است که چندین فریم ورک و کتابخانه دارد که درک و یادگیری آن ها بسیار آسان است. می تواند برای هدف قرار دادن صفحات وب ساده و پویا استفاده شود. علاوه بر این شما می توانید فریم ورک خود را با پایتون بسازید که کیفیت داده های اسکریپ شده را به خطر نیندازد. این باعث می شود پایتون بهترین زبان برنامه نویسی برای سئو وب سایت باشد.

وب اسکریپینگ یک راه حل عالی است که می تواند به شما کمک کند گردش کار بیزینس خود را به سمت یک فرآیند راحت تر پیش ببرید. به یاد داشته باشید وقتی تصمیم می گیرید از یک زبان برنامه نویسی برای اسکریپ کردن وب سایت استفاده کنید، باید شرایط و ضوابط یک وب سایت را در ذهن داشته باشید. همچنین شما هرگز نباید داده ها را در هر مکانی بر روی سیستم عامل عمومی ارسال کنید و هرگز آن ها را با شخص ثالثی به اشتراک نگذارید.

اگر از نحوه استفاده از زبان برنامه نویسی پایتون برای سئو اطمینان ندارید، استخدام تیمی از توسعه دهندگان پایتون برای کمک به روند کار ضروری است. متوسط دستمزد توسعه دهندگان پایتون در مقایسه با ارزشی که می توانند برای کسب و کار شما داشته باشند بسیار پایین است.

منبع: oneseo.net