ایجاد موارد زیر در شبکه های اجتماعی عمدتاً به دلیل محبوبیت رسانه های اجتماعی در دوران مدرن امروزی، با بهینه سازی موتور جستجو (SEO) همراه است. هم SEO و هم بسترهای رسانه ای اجتماعی از استراتژی های ورودی برای جذب بازدید کننده استفاده می کنند و باعث می شوند مصرف کنندگان بتوانند شما را از طریق کلمات کلیدی خاصی پیدا کنند. در این مقاله، ما به برخی از بهترین شبکه های اجتماعی برای سئو می پردازیم که می توانید از آن ها برای بهبود عملکرد سئو برند خود استفاده کنید.

چرا از شبکه های اجتماعی برای SEO استفاده می کنیم؟

قبل از اینکه به جستجوی بهترین شبکه های اجتماعی برای سئو بپردازیم، اجازه دهید تا ابتدا هدف آن ها برای سئو را درک کنیم.

بهترین شبکه های اجتماعی برای سئو
استفاده از بک لینک ها باعث بهبود رتبه صفحه وب سایت شما در موتورهای جستجو می شود.

در اینجا چند دلیل وجود دارد که چرا فعال بودن در شبکه های اجتماعی می تواند عملکرد سئو در کسب و کار شما را بهبود ببخشد:

بک لینک ها

وقتی شما پیوندی را در شبکه های اجتماعی منتشر می کنید، لینک های خارجی که به وب سایت شما وارد شده اند ایجاد می شوند که در نهایت به وب سایت شما هدایت می شوند.

استفاده از این بک لینک ها بر روی شبکه های اجتماعی مختلف قابل اعتماد می تواند باعث بهبود رتبه صفحه وب سایت شما در موتورهای جستجو شود.

پروفایل های رسانه های اجتماعی و موتورهای جستجو

بهترین شبکه های اجتماعی برای سئو
بازدید بیشتر از صفحات شما سبب افزایش ترافیک می شود

وقتی از یک موتور جستجو برای جستجوی شغل یا برند آنلاین استفاده می کنید، می توانید صفحات رسانه های اجتماعی را در بین نتایج برتر پیدا کنید.

کانال های اجتماعی شخصی تر از وب سایت ها هستند و بیشتر مصرف کنندگان ترجیح می دهند قبل از مراجعه به وب سایت شما، از پروفایل رسانه های اجتماعی شما بازدید کنند تا حس بهتری از شخصیت برند داشته باشند.

افزایش ترافیک

این یک قانون ساده است، هرچه تعداد افرادی که شما را در رسانه های اجتماعی دنبال می کنند بیشتر باشد، طبیعتا بیشتر به وب سایت شما مراجعه می کنند.

اگر دنبال کنندگان شما، مطالبی را که به اشتراک می گذارید دوست داشته باشند، بیشتر به صفحات شما مراجعه می کنند.

در نهایت می توان گفت که استفاده از شبکه های اجتماعی باعث افزایش ترافیک برای وب سایت شما می شود که این یک نیاز اساسی برای بهبود رتبه های موتورهای جستجو است.

افزایش نفوذ

بهترین شبکه های اجتماعی برای سئو
لایک، اشتراک گذاری و دنبال کننده بیشتر در رسانه های اجتماعی، کلیک وب سایت شما را افزایش می دهد.

تأثیری که شما در رسانه های اجتماعی دارید، اقتدار برند شما را مشخص می کند.

هرچه لایک، اشتراک گذاری و دنبال کننده بیشتری در رسانه های اجتماعی داشته باشید، تعداد بیشتری از افراد روی وب سایت شما کلیک می کنند.

ما گوگل، یاهو، بینگ و امثال آن ها را به عنوان موتورهای جستجو طبقه بندی می کنیم، اما هیچگاه به خاطر نمی آوریم که شبکه های اجتماعی نیز به شدت به عملکردهای جستجوی خود وابسته هستند.

فرایند سئو برای موتورهای جستجو شامل جستجو است که در سیستم عامل های رسانه های اجتماعی انجام می شود. به این معنی که شما باید روی بهینه سازی رتبه بندی خود در رسانه های اجتماعی نیز تمرکز کنید.

با توجه به نکات گفته شده به خوبی دریافتید که شبکه های اجتماعی تاثیر مستقیمی بر سئو دارند.

10 مورد از برترین رسانه های اجتماعی برای بهبود سئو

در زیر لیستی از بهترین شبکه های اجتماعی برای سئو وجود دارد که از SEO پشتیبانی می کنند.

1. +Google

+Google
+Google

از آنجا که +Google در اکتبر 2013، 300 میلیون کاربر داشت، ممکن است بزرگترین بستر رسانه های اجتماعی نباشد اما واقعیت مهم این است که Google صاحب آن است.

Google فعالیت شما را در +Google مشاهده می کند، بنابراین هرچه در این شبکه فعال تر باشید، رتبه های بهتری در محبوب ترین موتور جستجو خواهید داشت.

2. YouTube

YouTube
YouTube

YouTube یک بستر شگفت انگیز برای همه است که فیلم هایی برای نمایش دارد. به افرادی که هیچ ویدیویی در این شبکه ندارند، توصیه می شود که به شروع فعالیت در اینجا فکر کنند زیرا این یکی از موثرترین راه های جذب مردم به سمت برند شماست.

YouTube نیز متعلق به گوگل است و توسط بیش از 1 میلیارد کاربر استفاده می شود و بیش از 4 میلیارد ویدیو هر روز تماشا می شوند و آن را به عنوان دومین موتور جستجوی بزرگ جهان تبدیل کرده است. 22٪ از کل ترافیک رسانه های اجتماعی از طریق ایالات متحده در YouTube است و این رسانه اجتماعی را به یکی از محبوب ترین شبکه های کشور تبدیل می کند.

بنابراین، حتی اگر ترافیک زیادی در وب سایت شما وجود نداشته باشد، حضور شما در YouTube می تواند باعث افزایش آگاهی از برند شما شود. در نتیجه حضور اجتماعی شما افزایش پیدا کرده و به فروش تبدیل می شود.

3. Facebook

Facebook
Facebook

فیس بوک یک سایت بسیار پیشرفته و یکی از بزرگترین سایت های شبکه های اجتماعی در حال حاضر است.

براساس این آمار، ماهانه بیش از 1.71 میلیارد نفر از سراسر جهان از فیس بوک در سه ماهه دوم سال 2016 استفاده کردند.

بسیاری از افراد قبل از بازدید از وب سایت خود به دنبال صفحه فیس بوک برند تجاری هستند. بنابراین، فیس بوک یکی از بهترین مکان ها برای شما به منظور کسب درآمد خوب در تجارت است.

4. Twitter

Twitter
Twitter

توییتر یکی دیگر از بسترهای عالی رسانه های اجتماعی است. با بیش از 313 میلیون کاربر روزانه در سه ماهه دوم سال 2016، توییتر به یک موتور جستجوی بزرگ اجتماعی تبدیل شده است که برای اخبار روزانه نیز بسیار مورد استفاده قرار می گیرد.

معمولاً لینک های ارسال شده در توییتر به سایت شما باز می گردد. برای ایجاد مخاطب و جذب بازدید کنندگان بیشتر در وب سایت خود، باید به طور مرتب فعالیت کنید، از هشتگ های صحیح استفاده کنید، در مورد موضوعات داغ بحث کنید و تیتر های جذاب را برای خوانندگان ایجاد کنید.

5. Pinterest

Pinterest
Pinterest

70٪ افراد در این سایت از آن برای کسب کمک در هنگام تصمیم گیری در مورد خرید استفاده می کنند.

بیش از 1 میلیون صفحه برند در این شبکه وجود دارد و تا سپتامبر 2015، 100 میلیون کاربر داشت.

کارشناسان معتقدند که Pinterest یک مکان بصری عالی است، جایی که می توانید خود را در آنجا پیدا کنید، به اشتراک بگذارید و محصولات خود را به فروش برسانید.

افراد با جستجو، پین های شما را پیدا می کنند، که آن ها را به سمت وب سایت شما سوق می دهد، از این رو باعث افزایش ترافیک در آنجا می شوید.

6. Instagram

Instagram
Instagram

اینستاگرام یک وب سایت تصویری عالی دیگر است. این یکی از بهترین مکان ها برای ارائه مطالب یا محصولاتی است که به تأثیر بصری نیاز دارند. 65 درصد از بهترین برند های برتر که در اینستاگرام حساب دارند، در ماه سپتامبر 2015، 400 میلیون کاربر فعال ماهانه داشتند.

7. LinkedIn

LinkedIn
LinkedIn

LinkedIn یک بستر حرفه ای تر است و یکی از بهترین وب سایت های رسانه های اجتماعی در هنگام ارتباط با مشاغل، به ویژه برای سازمان های B2B است.

با بیش از 380 میلیون کاربر در سراسر جهان، LinkedIn با استفاده از 53٪ شرکت های تجاری به تجارت برای جستجوی مشتری استفاده می شود زیرا افرادی که با آن ها در Linkedin همکاری می کنند 50٪ شانس بیشتری برای خرید دارند.

8. Tumblr

Tumblr
Tumblr

حتی اگر بسیاری از افراد، Tumblr را کمترین شبکه اجتماعی کاربر پسند بدانند، اما آن ها نیز قبول دارند که این یکی از جالب ترین شبکه های اجتماعی است.

طیف گسترده ای از انواع محتوا را می توانید در این وب سایت به اشتراک بگذارید، زیرا این برنامه از پست های ویدئویی و عکس، پست چت، پست صوتی و نقل قول پشتیبانی می کند.

Tumblr امکان بازخورد درست مانند توییتر را فراهم می کند تا مجدداً بازخورد شود و ساده و سریع باشد.

Tumblr که در سال 2007 ایجاد شده، اکنون بیش از 200 میلیون وبلاگ دارد.

نتیجه

بهینه سازی موتور جستجو (SEO) بخشی جدایی ناپذیر از هر بازاریابی دیجیتال است و بیشتر بازاریابان تشخیص می دهند که رسانه های اجتماعی یکی از مؤثرترین سیستم عامل ها برای بهینه سازی عملکرد موتور جستجوگر وب سایت است.