1052 نوع مختلف Google Font به صورت رایگان در دسترس است (در زمان نوشتن این مقاله). این به معنای وجود گزینه های بسیار زیادی است! بنابراین جای تعجب نیست که شما برای یافتن فونت مورد نظر بسیار با دقت برخورد می کنید، این کار تقریباً مانند پیدا کردن سوزن در انبار کاه است. در واقع هر کسی ممکن است با لیست بهترین فونت های گوگل به کمک نیاز داشته باشد.

انتخاب فونت چیزی فراتر از یک انتخاب زیباشناختی است – این می تواند تأثیر قابل توجهی در نرخ بانس ریت سایت و همچنین نرخ تبدیل داشته باشد، به خصوص اگر فونت سختی برای خواندن انتخاب کنید. بنابراین، برای انتخاب فونت از خانواده فونت های گوگل برای وب سایتتان، صرف کمی وقت لازم است و نباید از اولین فونتی پیشنهادی استفاده کنید.

چرا از بهترین فونت های گوگل استفاده کنیم؟

هزاران مخزن فونت در اینترنت وجود دارد، بنابراین دقیقاً چه چیزی فونت های گوگل را خاص می کند؟

وبسایت google fonts

اول از همه، رایگان است! علاوه بر این، فونت های گوگل توسط گوگل نگهداری و تحویل داده می شود، به این معنی که ایمن بودن آن ها تضمین شده است. البته، تعداد زیادی وب سایت عجیب وجود دارد که می توانید فونت های رایگان را از آن ها دانلود کنید، اما چه کسی می داند با این فایل ها چه چیز دیگری را دانلود می کنید؟

کیفیت فونت ها در چنین وب سایت هایی نیز ممکن است بعضاً زیر سوال برود. اما گوگل مجموعه ای از بیش از هزار فونت با کیفیت را سرپرستی کرده است. وقتی شما یک طراح گرافیک نیستید که کاملاً به تایپوگرافی علاقه داشته باشد، این یک انتخاب مطمئن است.

همچنین هیچ محدودیت مجوز پیچیده ای وجود ندارد. همه فونت های موجود در کاتالوگ فونت های گوگل منبع باز بوده و استفاده از آن ها در پروژه های تجاری رایگان است. می توانید آن ها را در سایت خود دانلود یا آپلود کنید و حتی می توانید از آن ها در پروژه های چاپی استفاده کنید.

مجوز فونت های گوگل

سایر “فونت های رایگان” به ندرت رایگان هستند و دارای محدودیت های گیج کننده ای برای صدور مجوز هستند که اگر اشتباه کنید می توانند شما را به دردسر بیندازند. فونت های گوگل با همان پکیج های گیج کننده ارائه نمی شوند.

و سرانجام، افزودن فونت های گوگل به وب سایتتان با استفاده از Google Fonts API بدون زحمت است. متناوباً، می توانید آن ها را به صورت جداگانه دانلود کرده و از طریق FTP / SFTP در وب سرور خود بارگذاری کنید.

گرچه فونت های گوگل ساده هستند و شاید به اندازه برخی از فونت های پولی پرزرق و برق نباشند، اما قطعاً از فونت های ایمن وب محسوب می شوند. تا الان باید فهمیده باشید که چرا فونت های گوگل بهترین فونت ها برای استفاده هستند.

بهترین فونت گوگل برای شما کدام است؟

اگر در هنگام طراحی وب سایت قرار باشد یک چیز یاد بگیرید، باید این باشد که چگونه بهترین فونت گوگل مناسب پروژه خود را انتخاب کنید. تایپوگرافی مناسب باعث بهبود یا خرابی سایت شما می شود. به نظر می رسد این یک جزئیات بی اهمیت است، اما این می تواند تفاوت در این باشد که کسی سایت شما را زود ترک کند یا به یک خواننده یا مشتری وفادار تبدیل شود.

انتخاب فونت مناسب چیزی است که طراحان گرافیک سال ها به آن تسلط دارند، اما با در نظر داشتن چند اصل، می توانید فونت زیبایی را برای وب سایت خود انتخاب کنید.

  • متناسب با نام تجاری شما: این ممکن است مهم ترین جنبه باشد. بهترین وب سایت ها دارای نوعی فونت هستند که شخصیت آن ها را نشان می دهد در حالی که هنوز قابل خواندن و متناسب با طراحی فعلی است. به عنوان مثال، Apple و Iron Maiden از فونت های بسیار متفاوتی استفاده می کنند، اما هر دو با برند خود تناسب دارند.
  • خوانایی: دومین اصل مهم، خوانایی است. یک قلم فانتزی یا تیز رنگ قطعاً ممکن است با برند شما متناسب باشد، اما اگر بازدید کنندگان شما نتوانند آن را بخوانند، سریع سایتتان را ترک می کنند. بنابراین، فونت های شما باید حرفه ای و خوانا باشند.
  • طبقه بندی فونت: گرچه صد ها روش برای طبقه بندی فونت وجود دارد، این پنج نوع اصلی است: serif sans-serif ،script ،monospace و decorative. فونت اسکریپت یا serif ظرافت را منتقل می کند، در حالی که فونت های monospace در سایت های فناوری محبوب هستند. دانستن این طبقه بندی ها نقطه شروع بهتری در جستجوی شما خواهد بود.
  • Display یا Body Font: فونت های نمایش برای اندازه های بزرگ، هدر ها یا پروژه های چاپی هستند. آن ها می توانند به خاطر طراحی منحصر به فرد کمتر خوانا باشند. دستورالعمل اصلی Body Font خوانایی است، زیرا قسمت عمده ای از سایت شما را تشکیل می دهد.
  • حالت و قصد: درست مانند هر کار هنری، هنرمندان برای حالت ها و تنظیمات خاص فونت طراحی می کنند. بیشتر فونت ها با یادداشت هایی در مورد نحوه طراحی و نحوه استفاده از آن ها همراه هستند. از آن ها برای تصمیم گیری در مورد متناسب بودن قلم با پروژه تان استفاده کنید.

چند تا از بهترین فونت های گوگل در سال 2021

بنابراین، وقتی بسیاری از این موارد ذهنی است، چگونه لیستی از بهترین فونت های گوگل را تهیه کنید؟ ما نمی خواهیم همه این لیست مغرضانه باشد، بنابراین می خواهیم با استفاده از داده ها لیستی از محبوب ترین فونت های گوگل را بسازیم.

Roboto

فونت Roboto

فونت Roboto یک پیشنهاد کاملاً رایگان از Christian Robertson است که گوگل به عنوان فونت سیستم برای اندروید توسعه داده است. اکنون بسیار محبوب است، در 12 سبک مختلف ارائه می شود و در تجزیه و تحلیل فونت های گوگل چندین بار ظاهر می شود.

به عنوان مثال، Roboto محبوب ترین فونت است. اما Roboto Condened ششمین و محبوب ترین فونت است و Roboto Slab نیز در جایگاه 12 ظاهر می شود!

Open Sans

فونت Open Sans

Open Sans Condens یک فونت بسیار خوانا است که توسط گوگل ساخته شده و از نسخه قبلی خود Droid Sans الهام گرفته است. گوگل از Open Sans در برخی از وب سایت ها و تبلیغات چاپی و وب خود استفاده می کند. Open Sans Condens، قلم خواهر آن در اینجا، سیزدهمین مکان بهترین در فونت های گوگل را نیز در اختیار دارد.

Lato

فونت Lato

Lato یکی دیگر از گزینه های محبوب fromukasz Dziedzic است. این کاملاً داستانی در پشت طراحی خود دارد و اهداف متناقضی را متعادل می کند و در نتیجه یک فونت سبک و سبک sans-serif ایجاد می کند.

Montserrat

فونت Montserrat

Montserrat یک فونت sans-serif از ژولیتا اولانوفسکی است که در محله همنام مونتسرات در بوینس آیرس زندگی می کند. با داشتن 18 سبک مختلف از سبک تا سنگین، شما انتخاب زیادی دارید.

Oswald

فونت Oswald

Oswald یک فونت sans-serif است که در اصل توسط ورنون آدامز ساخته شده است. این با سبک متمایز گوتیک Alternate در ذهن طراحی شده است، که توسط شکست های جسورانه آن در طراحی مشخص شده است.

 Source Sans Pro

فونت  Source Sans Pro

Source Sans Pro یک فونت sans-serif است که برای اولین فونت منبع باز Adobe ایجاد شده است. حروف سبک آن توسط پاول هانت ساخته شده و آن را تمیز و خوانا می کند.

Slabo 27px/13px

فونت Slabo 27px13px

Slabo یک فونت serif است که توسط جان هادسون از Tiro Typeworks ساخته شده است. این قلم به طور خاص برای اندازه های خاص طراحی شده است – بسته به نیاز شما یا 27 پیکسل یا 13 پیکسل.

Raleway

فونت Raleway

با 18 سبک مختلف، Raleway یکی دیگر از بهترین فونت های بزرگ خانواده sans-serif است که در ابتدا توسط Matt McInerney ایجاد شده است. اگر فونت گوگل Raleway را دوست دارید و به دنبال چیزی منحصر به فرد هستید، Raleway Dots یک سبک مشابه را با رویکرد نقطه چین ارائه می دهد که می تواند برای عناوین بزرگ مفید باشد.

PT Sans

فونت PT Sans

PT Sans برای انواع عمومی فدراسیون روسیه ساخته شده است و به همین ترتیب شامل هر دو حرف لاتین و سیریلیک است. همچنین چندین فونت دیگر در خانواده PT وجود دارد، از جمله برخی گزینه های serif.

Merriweather

فونت Merriweather

نام Merriweather ایده یک طراحی دلپذیر را تداعی می کند و این دقیقاً همان چیزی است که طراحان آن قصد داشته اند. گرچه کاملاً محبوب نیست، Merriweather Sans یک پروژه خواهرانه است که به طرز فوق العاده ای با آن جفت می شود و یکی از بهترین فونت های گوگل محسوب می شود.

فونت های بزرگ پر دانلود

با توجه به اعداد، ده فونت بالا بهترین فونت های گوگل هستند. اما فقط نشان دادن محبوب ترین گزینه ها باعث ضرر فونت های بزرگ و جدید می شود که در معرض نمایش و تجزیه و تحلیل ها قرار نگرفته اند. در اینجا برخی از موارد دلخواه وجود دارد که در بالای تجزیه و تحلیل ظاهر نمی شوند.

Noto Sans / Serif

فونت Noto Sans  Serif

Noto یک قلم به سفارش گوگل است که در دو نسخه serif و sans-serif وجود دارد. این فونت به روزرسانی های منظم را دریافت می کند و اکنون بیش از 100 فونت Noto وجود دارد، که بیشتر به صورت مداوم ارائه می شوند!

هدف Noto این است که تمام حروف و اعداد را از زبان های مختلف پوشش دهد در حالی که طراحی متمایز آن از صد ها خانواده مختلف فونت متناسب است. این مشتقات شامل Noto Sans KR محبوب و Noto Sans JP هستند.

Nunito Sans

فونت Nunito Sans

Nunito Sans یک گزینه sans-serif است که به سرعت محبوبیت پیدا می کند. استفاده از آن بین سال های 2018 و 2019 سه برابر شده است و هر ساله محبوبیت بیشتری پیدا می کند.

Prompt

فونت Prompt

Prompt پیشنهادی sans-serif از شرکت طراحی ارتباطات تایلندی Cadson Demak است. ابن فونت شامل هر دو حروف تایلندی و حروف لاتین است.

Concert One

فونت Concert One

Concert One یک نوع حروف گروتسک گرد است که گزینه ای عالی برای عناوین اصلی محسوب می شود. طراحی غیرمتعارف آن مطمئناً چشم ها را به خود جلب می کند.

Work Sans

فونت Work Sans

Work Sans یک فونت sans-serif است که برای استفاده در صفحه نمایش بهینه شده است. طراحان استفاده از سبک های وزن متوسط را برای هر چیزی از 14px-48px توصیه می کنند.

سخن آخر

فونت های گوگل فوق العاده هستند و توسط میلیون ها وب سایت مورد استفاده قرار می گیرد. آن ها از طریق تایپوگرافی محکم و اصول شمایل نگاری، وب را دلپذیر، باز، سریع و قابل دسترسی می کنند. برای اطمینان از یک تجربه کلی بهتر برای بازدیدکنندگان، توصیه می کنیم بهترین فونت گوگل را برای کسب و کار خود انتخاب کنید.

اکنون از شما می پرسیم، کدام فونت های گوگل مورد علاقه شما است و به نظر شما بهترین است؟ در زیر در مورد نظرات خود به ما اطلاع دهید!