برای رقابت در سئو اگر بخواهید از رقبای خود پیشی بگیرید، چه کاری انجام می دهید؟

اول از همه باید همه کار هایی را که انجام می دهند را کنترل کنید. از رتبه بندی مطالبی که می نویسند گرفته تا لینک هایی که می سازند و کلمات کلیدی که هدف قرار داده اند و فهمیدن اینکه چه کاری می خواند انجام دهند کلید کار است.

بعد از اینکه استراتژی را فهمیدید، شما باید محتوای بیشتری تولید کنید، لینک های بیشتری بسازید و سایت تان را بهینه تر کنید و یا اینکه با یک شرکت سئو قرارداد ببندید که اکثر ما قادر به انجامش نیستیم.

پس راه بهتری باید وجود داشته باشد، درسته؟

آنالیز رقبا

اول از همه وقتی که صحبت از سئو می شود، بسیاری از افراد نمی دانند رقبایشان چه کسانی هستند.

به همین دلیل، گزارشی از تجزیه و تحلیل رقبا آماده کرده ام که رقابت شما را نشان می دهد.

competitor

در این گزارش می توانید رقبای خود را براساس کلمات کلیدی که هر دو برایشان رتبه بندی می کنید را ببینید.

همین طور می توانید ببینید که چطور رتبه بندی شما با رتبه بندی آن ها در طول زمان مقایسه می شود، همچنین ترافیک سئو، بک لینک ها، نمرات دامنه و بهتر ازهمه، فرصت های کلمه کلیدی (اختلاف کلمات کلیدی) نیز مقایسه می شوند.

منظور از فرصت های کلمه کلیدی، همه کلمات کلیدی که رقیبتان رتبه بندی می کند و شما انجام نمی دهید است.

این روش شما را قادر می سازد تا کلمه کلیدی ای را که هرکسی هدف قرار داده و شما آن را مدنظر قرار نداده اید را ببینید.

competitorkeywords

مجدداً گزارش بالا (هرچند که طراحی نیاز است پیچیده باشد) همه کلمات کلیدی است که رقبای شما هدف قرار داده اند و رتبه بندی می کنند اما شما هنوز این کار را نکرده اید… آن هایی که در بالاترین جایگاه قرار دارند، سودمند ترین کلمات کلیدی هستند و پایین ترین ها کم ارزش ترین.

ردیابی رتبه رقبا

در بالا نشان دادن فرصت های جدید کلمات کلیدی بدون اینکه کاری انجام دهید یا جستجویی کنید، ما شروع به ردیابی رتبه رقبایتان کرده ایم.

competitors

شما می توانید رتبه بندی های خودتان را همانند رتبه بندی رقبایتان ببینید.

در حال حاضر بالا و پایین رفتن رتبه بندی تان را در هر روز نشان می دهیم. اگر هنوز شروع به ردیابی نکرده اید، از این لینک می توانید یک پروژه ردیابی بسازید.

rankings

این گزارش را در آینده اصلاح خواهیم کرد تا بتوانید رتبه بندی رقبایتان را هم ببینید … طراحی آن در حال کار شدن است.

بدین ترتیب اگر اوضاع برای شما بد پیش می رود، می توانید ببینید که آیا شما تنها کسی هستید که اوضاع برایتان این چنین است یا رقبایتان نیز تحت تاثیر قرار گرفته اند.

اما چیزهای بیشتری وجود دارد

می دانم که 60 روز زمان زیادی برای صبر کردن است، اما در هفته های آتی قرار است با انتشار چیزی زندگی را برای شما راحت تر کنم آن هم زمانی که صحبت از آنالیز رقبا می شود.

قرار است که نسخه 2.0 Ubersuggest Chrome Extension منتشر شود. اگر هنوز آن را نصب نکرده اید، می توانید به صورت رایگان از لینک بالا دانلود کنید.

اکنون می توانید با سرچ کردن در هر زمان اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آورید اما این کار اطلاعات کافی به شما نمی دهد، خصوصا درمورد رقبایتان، بنابراین قرار است این مشکل را بر طرف کنم.

اول از همه اطلاعات بر روی ترافیک را به دست می آورید. نه تنها اطلاعات سایت خودتان بلکه همچنین اطلاعات رقبایتان را می توانید به دست آورید.

domaintraffic

بنابراین هر وقت جستجویی انجام می دهید، می توانید ببینید که هر دامنه معینی چقدر ترافیک سئو به دست می آورد.

و اگر جزئیات بیشتری بخواهید، در سمت راست نتایج جستجوی گوگل، یک گراف حاوی مروری بر نحوه رقابت شما در مقابل خودتان، خواهید دید.

trafficgraph

همچنین مرور مشابهی بر روی اطلاعات بک لینک دارید.

backlinkchart

و قطعا من اینجا متوقف نمی شوم.

محبوب ترین تجارت الکترونیک در اینترنت سایت Amazon است.

بنابراین خوب نیست که داده های مربوط به کلمات کلیدی در آمازون را بدست آورید؟

amazon

هر زمان که جستجویی را در آمازون انجام دهید، داده های مربوط به همه کلمات کلیدی پیشنهادی را می توانید ببینید.

و زمانی که به دومین موتور جستجوی محبوب، یوتیوب سر بزنید من به شما داده های کلمه کلیدی و داده های رقابت را می دهم.

برای مثال زمانی که برای پیدا کردن یک کلمه کلیدی جستجو می کنید، در تمام پیشنهادات داده هایی را می بینید.

youtubesuggestions

و اگر بر روی دکمه “view all” کلیک کنید، می توانید داده های قدیمی مربوط به آن کلمه کلیدی را نیز ببینید.

viewall

در صفحه لیست های جستجوی یوتیوب، پیشنهاداتی از دیگر کلمات کلیدی که ممکن است مدنظرتان باشد را بوسیله YouTube SEO دریافت می کنید.

youtubekeywords

و اگر بر روی ویدیو کلیک کنید (حتی یک ویدیو رقیب) شروع به دیدن اطلاعات بیشتری بر روی کلمات کلیدی ای که مدنظرتان هست می کنید.

video

نتیجه

امیدوارم در ماه های آتی همراه نسخه های جدید Ubersuggest باشید.

من واقعاً از ویژگی های تجزیه و تحلیل رقابتی موجود در برنامه هیجان زده هستم زیرا دیدن رتبه بندی کلمات کلیدی در رقابت تان، آن هایی که شما رتبه بندی نمی کنید، باید آسان تر شود. مهم تر از همه، این افزونه نیاز به تکمیل بیشتری دارد. هدف من انتشار نسخه جدیدی از افزونه در هر ماه، با ویژگی های جدید است که سئو را برای شما آسان تر می سازد.

درباره نیل پتل

او یکی از بنیانگذاران NP Digital و Subscribers می باشد. مجله وال استریت او را اینفلوئنسر برتر در وب می نامد، فوربس می گوید که او یکی از 10 بازاریاب برتر است و مجله کارآفرین می گوید که او یکی از 100 شرکت درخشان را ایجاد کرده است. نیل یکی از نویسنده های پرفروش نیویورک تایمز است و توسط رئیس جمهور اوباما به عنوان یکی از 100 کارآفرین برتر زیر 30 سال شناخته شده است.

بهترین راهکار های رقابت در سئو موضوعی بود که در این مقاله برای شما به اشتراک گذاشته ایم و امیدواریم که این مطلب برای شما مفید واقع شود، موفق باشید. 😊