بولد کردن بخش های مهم متن در یک پاراگراف می تواند باعث بهبود سئو صفحه شده و به گوگل کمک می کند تا محتوای شما را آسان تر درک کند.

جان مولر، یکی از کارکنان گوگل تأیید می کند که بولد کردن بخش مهم متن در یک پاراگراف می تواند به سئوی سایت شما کمک کند، زیرا به گوگل امکان می دهد محتوا را بهتر درک کند.

این موضوع در طول ساعات اداری که در 12 نوامبر 2021 ثبت شده است، بیان شده است. یک سوال در مورد مزایای استفاده از متن بولد ارسال شده است.

آیا بولد کردن متن صرفا فقط انتخاب استایلی از متن است؟ یا می توان از آن برای اهداف سئو نیز استفاده کرد؟ مولر به طور قطع بیان می کند که بولد کردن متن به سئو کمک می کند. با این حال، میزان کمک آن نسبت به بقیه محتوای صفحه است.

بیشتر بخوانید: روش های افزایش رتبه سایت با 3 تکنیک کاربردی

تاثیر بولد کردن متن در سئو از نظر گوگل

بیانات جان مولر در مورد تاثیر بولد کردن متن برای سئو

متن بولد شده می‌ تواند به یک صفحه ارزش اضافه کند. خزنده‌ های گوگل به دنبال متنی می‌ گردند که به صورت پررنگ (Bold) یا مورب (Italic) باشد تا بفهمند چه مواردی در آن صفحه مهم است.

مولر، همچنین می گوید که گوگل معمولاً می‌ تواند به تنهایی بفهمد موارد مهم در یک صفحه چه چیزهایی هستند، اما متن بولد، پیام را برای گوگل واضح تر می‌ کند. بنابراین گوگل سعی می کند بفهمد محتوای یک صفحه در مورد چیست و به بخش های مختلفی نگاه می کند تا بفهمد چه چیزی تاکید می شود و این شامل مواردی مانند سرفصل های یک صفحه است.

همچنین مواردی که بولد شده اند نیز به آن ها ارزش اضافه می شود. به این ترتیب که بولد کردن علامت واضحی است که نشان می دهد این صفحه یا این پاراگراف در مورد این موضوع مانور می دهد.

جان مولر

مزایای سئو برای متن بولد شده نسبی است

مولر تصریح می کند که ارزش متن بولد شده نسبت به بقیه محتوای صفحه است.

بولد کردن بخش هایی از متن در سراسر مقاله می تواند سیگنال های قوی تری به گوگل ارسال کند. اما بولد کردن تمام متن در یک صفحه هیچ ارزشی اضافه نمی کند.

نکته دیگر این است که این تا حد زیادی در داخل صفحه وب نسبی است. بنابراین، اگر فکر کنید که خوب، من تمام متن مقاله خود را بولد می کنم و سپس گوگل فکر می کند که صفحه من مهم ترین صفحه است، کاملا در اشتباه هستید.
وقتی کل متن را بولد کنید، هیچ قسمت مهمی مشخص نمی شود زیرا کل محتوا یکسان است. بنابراین این کار بیهوده ای است.

وقتی بخش هایی از متن را بولد کنید، برای گوگل مشخص می کنید که این بخش ها برای شما واقعا مهم هستند و این به گوگل نشان می دهد که قسمت های متن بولد شده به طور بالقوه یکی از مهم ترین نکات این صفحه است و می توانند به آن ارزش بیشتری بدهند.

در واقع شما با بولد کردن متن معنای بیشتری به صفحه می دهید که از دیدگاه گوکل این خوب است و کمک می کند تا محتوای صفحه را بهتر درک کند.

در پایان مولر، پاسخ خود را با جمع بندی بیانه قطعی بولد کردن متن و تاثیر آن در سئو به پایان می رساند:

بنابراین، اگر بخواهم پاسخ این سوال را در یک کلمه ساده خلاصه کنم که آیا بولد کردن نکات مهم متن در یک پاراگراف به سئو کمک می کند یا خیر؟ بله کمک می کند. درواقع به گوگل کمک می کند که آن پاراگراف یا آن صفحه را بهتر درک کند.”

منبع: searchenginejournal