یکی از قابلیت هایی که در وبلاگ های اینترنتی مختلف معمولا از آن استفاده می شود و یا حداقل امکان استفاده از آن وجود دارد، بیوگرافی نویسنده محتوا است. اما همه ما می دانیم که توضیحات اضافه و متای محتوا معمولا تاثیر مثبتی در سئو دارد اما آیا باکس بیوگرافی نویسنده هم به همین ترتیب مهم است؟ ما در این مطلب نسبتا کوتاه، می خواهیم نشان دهیم که بیوگرافی نویسنده محتوا چه تاثیری بر رتبه بندی سئو دارد و تاثیر آن چگونه است.

نویسندگی یک عامل رتبه بندی نیست

یک مورد که بیل اسلاوسکی (یکی از تاثیر گذاران دنیای سئو) به آن اشاره کرده است این است که بعید به نظر می رسد که نویسنده، جزئی از عوامل رتبه بندی الگوریتمی باشد. هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد یک سایت صرفاً به دلیل اینکه به نویسنده مقالات اشاره ای نکرده است رتبه بندی را از دست می دهد.

با این حال، بیل اسلاوسکی تصور می کند که این موضوع ممکن است تأثیرات غیرمستقیم برای کمک به وب سایت ها داشته باشد.

مزایای بیوگرافی نویسنده محتوا

مزایای روشنی برای ایجاد بخش بیوگرافی نویسنده در وب سایت ها وجود دارد که در ادامه به آن ها اشاره شده است.

یک نام نویسنده یا یک زندگی نامه نویسنده حداقل دارای سه مزیت است:

  1. نویسنده با خواننده رابطه برقرار می کند. خوانندگان با نویسنده ای که از خواندن مقالات او لذت می برند پیوند برقرار می کنند و به دنبال مقاله های او برای مطالعه بیشتر هستند.
  2. نام نویسنده می تواند به عنوان اثبات اعتبار چیزی که ارزش خواندن دارد (مانند مهر کیفیت) باشد. این مانند سیگنال اعتماد برای خوانندگان است.
  3. نبود نویسنده باعث می شود یک مقاله تا حدودی غیر شخصی باشد و می تواند باعث شود اعتماد کمتری به وجود آید.

این سه دلیل همه برای نویسنده و وبلاگی که مقالات او در آن ها منتشر می شود خوب است.

بیل اسلاوسکی موارد زیر را در مورد مزایای وجود بیوگرافی نویسنده بیان کرده است:

  1. ایجاد پایه ای صحیح برای شخصی که اطلاعاتی را ارائه می دهد تا به خوانندگان یا بینندگان نشان دهد که تحصیلات یا تجربه ای در این زمینه دارد تا از آنچه که او می گوید پشتیبانی کنند.
  2. مطابق دستورالعمل های اعتبار وب سایت استنفورد برای نشان دادن وجود تخصص و افراد قابل اعتماد در پشت سایت، انجام این کار بسیار مفید می باشد. این اقدامات خوب است و ارزش آن را دارد که اطلاعاتی را نشان دهد که چه کسی محتوا را ایجاد کرده است و چرا آنچه می نویسد دارای ارزش است. زیرا این امکان را به افراد می دهد تا تصمیمات آگاهانه ای بگیرند.

من 100٪ معتقدم تحریک اعتماد، یک سیگنال قدرتمند برای الهام بخشیدن به وفاداری و فروش است. این یک استراتژی شناخته شده است و راهبردی است که حتی در ساختن لینک نیز می تواند موثر باشد.

دلیل اینکه یک مقاله از یک نویسنده محبوب می تواند رتبه خوبی داشته باشد به این دلیل است که نویسنده بر روی ایده های موجود در آن مقالات و همچنین سبک نگارش تاثیر می گذارد و افراد با پیوند به این ایده ها پاسخ می دهند.

بازاریاب جستجو گوردون کمپبل تجربه شخصی خود را با بیوگرافی نویسندگی ارائه داده است که در زیر بیان کرده ایم:

من فکر نمی کنم که داشتن شرح حال نویسنده باعث افزایش رتبه بندی برای کلیدواژه ها و کوئری های جستجو شود، اما من هنوز معتقدم استدلال های منطقی سئو برای استفاده از آن ها وجود دارد.

اخیراً در یک شرکت در رابطه با PPC به من احتیاج پیدا کرده اند. آن ها شرکت های بسیاری را برای این کار مد نظر قرار داده بودند، اما با تحقیق درباره گذشته من و گذشته افرادی که با من کار می کرده اند، تصمیم گرفتند من را برای این کار انتخاب کنند.

آن ها موفق به یافتن اطلاعاتی در مورد من شدند زیرا در گذشته در تعداد معدودی از سایت ها این اطلاعات را منتشر کرده بودم. این کار به من کمک کرد زیرا به اعتماد سازی برای این افراد کمک کرد.

در برخی شرایط ضروری نیست اگر شخصی از نام واقعی خود استفاده کند. آنچه اهمیت دارد کیفیت نگارش و چگونگی سازگاری کیفیت نگارش است.