مارکترها همواره سعی کرده اند تعیین کنند که گوگل هنگام رتبه بندی نتایج در SERP چه عواملی را در نظر می گیرد. در این وایت برد فرایدی، “راس جونز” در مورد تئوری این فاکتورهای رتبه بندی در گوگل بحث می کند و برخی از تعاریف و واژگان بهبود یافته را به ما توضیح می دهد تا هنگام بحث درباره رتبه بندی به درستی از آن ها استفاده کنیم.

متن ویدئو

سلام، به یک وایت برد فرایدی دیگر خوش آمدید. امروز، در مورد فاکتورهای رتبه بندی گوگل و تئوری پشت آنها صحبت خواهیم کرد، برخی از این موارد – فرض کنید مباحث جنجالی – را در طول سال ها پشت سر گذاشته ایم و درمورد آن ها پشت سر هم حرف زده ایم.

می بینید که از روز اول بهینه سازی موتور جستجو، عوامل رتبه بندی با ما بوده اند. ما به عنوان سئوکار سعی در شناسایی دقیق آنچه در الگوریتم تأثیر می گذارد را داریم. خوب، این همان چیزی است که امروز قرار است از آن استفاده کنیم، اما سعی خواهیم کرد تعاریف و واژگان بهتری را ارائه دهیم تا دیگر از گذشته حرف نزنیم و دائماً یکدیگر را درمورد همبستگی و نه علت آن ها مورد حمله قرار ندهیم، یا نوع دیگری از تفاوت های ظریف که واقعاً اهمیتی ندارند.

Direct (مستقیم)

بنابراین بیایید در ابتدا با تئوری فاکتورهای رتبه بندی مستقیم (Direct) در گوگل شروع کنیم. این محدود ترین نوع درک از فاکتورهای رتبه بندی است. اینطور نیست که بگوییم اشتباه است – فقط بسیار محدود کننده است. فاکتور رتبه بندی مستقیم چیزی است که گوگل اندازه گیری می کند و به طور مستقیم بر عملکرد نتیجه جستجو تأثیر می گذارد.

بنابراین یک مثال کلاسیک در واقع فایل robots.txt شما خواهد بود. اگر تغییری در پرونده robots.txt خود ایجاد کنید و فرض کنید Google را disallow کنید، تأثیر مستقیمی بر عملکرد خود در گوگل خواهید داشت. یعنی سایت شما ناپدید می شود.

در اکثر موارد، این مورد صدق می کند. اکنون، ممکن است دقیقاً ندانیم که گوگل برای اندازه گیری میزان مرتبط بودن از چه چیزی استفاده می کند، اما می دانیم که اگر میزان ارتباط محتوای خود را بهبود ببخشید، احتمال دارد که از رتبه بالاتری برخوردار شوید. بنابراین این ها مواردی هستند که می توانیم از آن ها به عنوان عوامل رتبه بندی مستقیم یاد کنیم. اما بدیهی است که چیزهای زیادی بیش از این وجود دارند.

گوگل ویژگی های بیشتر و بیشتری را به موتور جستجوی خود اضافه کرده است. آن ها شیوه کار الگوریتم خود را تغییر داده اند. آن ها بیشتر و بیشتر یادگیری ماشین را اضافه کرده اند. بنابراین من تمام تلاش خود را کرده ام تا واژگان جدیدی را امتحان کنم که ممکن است بتوانیم برای توصیف انواع مختلفی از فاکورهای رتبه بندی که معمولاً در جوامع مختلف خود یا بصورت آنلاین مورد استفاده قرار می دهیم استفاده کنیم.

Indirect (غیرمستقیم)

اکنون، بدیهی است، اگر فاکتورهای رتبه بندی مستقیم وجود داشته باشد، به نظر می رسد باید فاکتورهای رتبه بندی غیرمستقیم نیز وجود داشته باشد و این ها فقط فاکتورهای رتبه بندی یا مداخلات حذف شده ای هستند که می توانید بدون تاثیر مستقیم بر الگوریتم انجام دهید ، اما برخی از فاکتورهای رتبه بندی مستقیم که بر الگوریتم تأثیر می گذارند را تحت تأثیر قرار می دهد.

من فکر می کنم نمونه کلاسیک این هاستینگ است. فرض کنید سایتی دارید که شروع به محبوب شدن می کند و زمان آن فرا رسیده است که از هاستینگ cPanel ماهانه که برای اولین بار در راه اندازی وبلاگ خود در آن ثبت نام کرده اید، خارج شوید. خوب، ممکن است تصمیم بگیرید که به یک میزبانی اختصاصی بروید که RAM و CPU بیشتری دارد و می تواند رشته های بیشتری را مدیریت کند بنابراین همه چیز سریعتر حرکت می کند.

زمان اولین بایت سریعتر است. خوب ، گوگل الگوریتمی ندارد که سرور شما را چک کند و دقیقاً تعداد هسته های پردازنده را شناسایی کند. اما تعدادی از عوامل رتبه بندی مستقیم وجود دارد، آنهایی که شاید به تجربه کاربر یا شاید یا سرعت صفحه مرتبط باشند، که ممکن است تحت تأثیر محیط میزبانی شما باشد.

متعاقباً، دلیل خوبی داریم که معتقدیم بهبود محیط هاستینگ شما می تواند تأثیر مثبتی در رتبه بندی جستجوی تان داشته باشد. اما تأثیر مستقیم نخواهد داشت. غیرمستقیم خواهد بود.

این امر در مورد شبکه های اجتماعی نیز صادق است. گرچه کاملاً مطمئن هستیم که گوگل نمی گوید: “خوب، هر کسی که در توییتر محبوب ترین باشد قرار است رتبه بندی شود”، اما دلیل خوبی وجود دارد که باور کنیم سرمایه گذاری وقت، پول و انرژی خود و بهبود بخشیدن محتوا در رسانه های اجتماعی می تواند در نتایج جستجوی شما تأثیر بگذارد.

یک مثال عالی برای این مورد، منتشر شدن یک مقاله در فیس بوک است که بعداً توسط برخی از نشریات آنلاین انتخاب شده و سپس دوباره به سایت شما لینک می خورد. بنابراین در حالی که فعالیت رسانه های اجتماعی به طور مستقیم بر نتایج جستجوی شما تأثیر نمی گذارد، بر لینک ها تأثیر می گذارد و این لینک ها بر نتایج جستجوی شما تأثیر می گذارند.

بنابراین می توانیم این فاکتورهای رتبه بندی را غیرمستقیم بنامیم. به خاطر ادب ، لطفاً ، وقتی کسی در مورد شبکه های اجتماعی به عنوان یک عامل رتبه بندی صحبت می کند ، فقط بلافاصله تصور نکنید که منظور آنها یک فاکتور رتبه بندی مستقیم است. ممکن است به معنای غیر مستقیم بودن آنها باشد و می توانید از آنها بخواهید که واضح تر صحبت کنند: “خوب، منظورت چیست؟ آیا فکر می کنید گوگل فعالیت رسانه های اجتماعی را اندازه گیری می کند، یا اینکه می گویید انجام یک کار بهتر در شبکه اجتماعی احتمالاً در نتایج جستجو به روشی یا روش دیگر تاثیر گذار خواهد بود؟ “

بنابراین این بخشی از روند تشخیص تفاوت بین فاکتورهای رتبه بندی است. این به ما توانایی برقراری ارتباط با آنها را می دهد به گونه ای که کلمات را از یکدیگر اشتباه نمی گیریم.

Emergent (اضطراری)

نوع سوم احتمالاً نوع دیگری است که بحث برانگیزترین خواهد بود و من در واقع با آن مشکلی ندارم. خیلی دوست دارم در نظرات یا توییتر در مورد دقیقاً منظورم از فاکتورهای رتبه بندی فوری صحبت کنم. فکر می کنم مهم است که ما این را به نوعی، شکل یا فرم مشخص کنیم چون که فکر می کنم که اهمیت یادآوری ماشین به عنوان بخشی از الگوریتم گوگل بیشتر و بیشتر می شود.

چندین سال پیش، سئوکاران مانند خودم متوجه شده اند که به نظر می رسد صفحات وب در دامنه هایی که دارای لینک قدرتمندی هستند، در نتایج جستجوی ارگانیک خوب عمل می کنند، حتی درصورتی که صفحه به خصوص خوبی نبود، لینک های خارجی خاصی نداشت و یا حتی لینک های داخلی خاصی هم نداشت.

یعنی اینکه صفحه ای تقریباً بی کسی بود. بنابراین سئوکاران شروع به تعجب کردند که آیا نوعی ویژگی در سطح دامنه وجود دارد که گوگل از آن به عنوان عامل رتبه بندی استفاده می کند یا خیر. ما دقیقا نمی دانیم اما از گوگل می توانیم بپرسیم، اما امیدواریم که آنها نیز به ما بگویند.

بنابراین در Moz، آنچه ما تصمیم گرفتیم انجام دهیم این بود که یک سری معیارهای لینک در سطح دامنه را شناسایی کنیم که در واقع احتمال عملکرد یک صفحه در نتایج جستجو را پیش بینی می کند. این را یک فاکتور رتبه بندی اضطراری می نامیم، یا حداقل من آن را یک فاکتور رتبه بندی اضطراری می نامم، زیرا بدیهی است که تئوری این مورد در گوگل در الگوریتمش از ویژگی خاصی مانند اعتبار دامنه برخوردار نیست.

اما برعکس، آنها دارای اطلاعات زیادی در مورد لینک هایی هستند که به صفحات مختلف در همان دامنه اشاره می کنند. آنچه من معتقدم در جریان است همان چیزی است که من می توانم از آن به عنوان یک فاکتور رتبه بندی اضطراری یاد کنم، این جایی است که، بیایید بگوییم، تأثیر چندین معیار مختلف – هیچ یک از آنها هدف خاصی را برای ایجاد چیزی ندارند – در نهایت باید آن را به عنوان اندازه گیری آسان و بخشی از عناصر تشکیل دهنده آن بدانیم، به جای اینکه از آن به عنوان یک عامل رتبه بندی اضطراری صحبت کنیم.

این نوعی صحبت دهان پر کن بود، بگذارید مثالی بزنم. وقتی در حال پخت سس هستید، یکی از رایج ترین قسمت های آن درست کردن roux است. roux مخلوطی یکسان از آرد و روغن است، که از این ماده برای غلیظ شدن سس استفاده می کنید.

حالا می توانم یک کتاب کامل دستور العمل در مورد سس ها بنویسم و هرگز از کلمه “roux” استفاده نکنم. فقط از آن استفاده نکنید و فرآیند تولید roux را صد بار توصیف کنید، اما هرگز در واقع از کلمه “roux” استفاده نکنید، زیرا “roux” یک حالت متوسط را توصیف می کند. اما به عنوان یک آشپز، بسیار مفید است که بتوانید فقط به یک آشپز دیگر بگویید (یا یک آشپز یا به یک آشپز در کتاب آشپزی خود بگویید)، “یک roux درست کن” و سپس هر روغن خاصی که دارید را استفاده می کنید، می خواهد کره یا روغن و یا هر چیز دیگری باشد.

بنابراین تشبیه در اینجا این است که در واقع چیزی به نام roux درون سس وجود ندارد. آنچه در سس وجود دارد روغن و آرد است. اما درعین حال، بسیار راحت است که از آن به عنوان roux نام ببرید. در واقع، ما می توانیم از کلمه “roux” استفاده کنیم تا در مورد یک غذای خاص چیزهای زیادی بدانیم بدون اینکه در مورد مواد آرد و روغن صحبت کنیم.

به عنوان مثال، ما می توانیم کاملاً مطمئن باشیم که اگر در یک غذای خاص roux درخواست شود، آن غذا احتمالاً بیکن نیست زیرا سس نیست. بنابراین حدس می زنم آنچه که من در اینجا می خواهم به آن برسم این است که بسیاری از مواردی که ما با فاکتورهای رتبه بندی در مورد آن صحبت می کنیم استفاده از زبانی است که برای اهداف خاص مناسب و با ارزش تر است.

مانند DA که برای کمک به پیش بینی نتایج جستجو ارزشمند است، اما در واقع برای انجام این کار لازم نیست که بخشی از الگوریتم باشد. در حقیقت، فکر می کنم یک مثال جالب وجود دارد که در حال حاضر در جریان است – و ما در حال مشاهده تغییر در این دسته هستیم – نیازهای اساسی هسته وب.

گوگل مدتی است که به سرعت صفحه فشار می آورد و چندین معیار مختلف اندازه گیری را برای تعیین سرعت لود شدن یک صفحه به ما ارائه داده است. با این حال، آنچه به نظر می رسد این است که گوگل تصمیم گرفته است که اقدامات شخصی خاصی را که یک وب سایت می تواند برای سرعت بخشیدن انجام دهد به عنوان ارتقا در نظر نگیرد اما در عوض می خواهد که شما مقداری خاص را که از مجموع همه آن مراحل ناشی می شود را به حداکثر یا حداقل برسانید.

ما می دانیم که سه نوع مختلف نیازهای اساسی هسته وب وجود دارند که عبارتند از: تأخیر ورودی، بزرگترین رنگ محتوایی و تغییر چیدمان تجمعی است. بنابراین بیایید در مورد گزینه سوم صحبت کنیم. اگر تا به حال در تلفن خود متوجه شده اید که متن قبل از موارد دیگر لود می شود و شروع به خواندن آن می کنید، سعی می کنید به پایین صفحه بیایید و به محض اینکه انگشت خود را در آنجا قرار دهید، تبلیغی ظاهر می شود زیرا تبلیغ انجام شده دیرتر لود می شود و فقط صفحه را نشان می دهد، خوب، این تغییر چیدمان است و گوگل یاد گرفته است که کاربران آن را دوست ندارند. بنابراین، حتی اگر آنها از همه فاکتورهای فردی که عامل تغییر چیدمان تجمعی هستند، چیزی نمی دانند، می دانند که این اندازه گیری وجود دارد، که همه این موارد را توضیح می دهد، که کوتاه نویسی بهتر است و یک روش واقعا موثر برای تعیین اینکه یک کاربر قرار است یا نه از تجربه خود در آن صفحه لذت ببرد.

این یک عامل رتبه بندی اضطراری است. جالب اینجاست که گوگل حالا تصمیم گرفته است که این فاکتور رتبه بندی اضطراری را در سال 2021 به یک فاکتور رتبه بندی مستقیم تبدیل شود. آنها قصد دارند این عوامل توصیفی را که با هم ادغام کنند، چیزهای کوچک را جابجا کنند و آنها را تحت تأثیر نتایج مستقیم جستجو قرار دهند.

بنابراین می توانیم ببینیم که چگونه انواع مختلف فاکتورهای رتبه بندی می توانند از دسته ها به عقب و جلو حرکت کنند. برگردیم به سوال اعتبار دامنه. اکنون، گوگل به صراحت اعلام کرده است که آنها از اعتبار دامنه Moz استفاده نمی کنند – البته که این کار را نمی کنند – و همچنین معیاری مانند دامنه ندارند. با این حال، چیزی برای گفتن وجود ندارد که در برخی از زمان ها آنها نتوانستند دقیقاً همان نوع معیار مبتنی بر لینک را در سطح دامنه ایجاد کنند که برای اطلاع از نحوه رتبه بندی صفحات خاص استفاده می شود.

بنابراین فاکتور رتبه بندی اضطراری در آن دسته قرار نمی گیرد. امکان تغییر وجود دارد. خوب، در مورد عوامل رتبه بندی اضطراری کافی است. امیدوارم بتوانیم در قسمت کامنت ها بیشتر صحبت کنیم.

Validating (اعتبار سنجی)

نوع بعدی که می خواستم درباره تئوری آن صحبت کنم چیزی است که من آن را فاکتور رتبه بندی اعتبار سنجی در گوگل می نامم. این مورد دیگری است که بسیار بحث برانگیز شده است، راهنمای رتبه بندی کیفیت است و احتمالاً گزینه ای که بیشتر مورد بحث قرار می گیرد، E-A-T است: تخصص، اعتبار و قابل اطمینان.

خوب، گوگل به صراحت گفته است که آنها نه تنها EAT را اندازه گیری نمی کنند (یا حداقل ، همانطور که من بهتر فهمیدم، آنها معیاری ندارند که بطور خاص EAT را هدف قرار دهند)، نه تنها چنین کاری نمی کنند، بلکه هنگامی که داده ها را از رتبه دهندگان کیفیت جمع آوری می کنند که آیا SERP هایی که مورد بررسی قرار می دهند این شرایط را دارند یا نه، الگوریتم خود را در برابر داده های بر چسب خورده توسط رتبه دهندگان کیفیت خود آموزش نمی دهند، که به نظر من تعجب آور است.

به نظر می رسد اگر اطلاعات بر چسب خورده زیادی در زمینه کیفیت، تخصص و اعتبار داشته باشید، ممکن است بخواهید آن را بر خلاف الگوریتم آموزش دهید، اما شاید گوگل متوجه شده است که چندان مثمر ثمر نیست. با این وجود، ما می دانیم که Google به E-A-T اهمیت می دهد و همچنین شواهدی داریم.

این بدان معناست که وب مسترها به مرور زمان، به ویژه در انواع صنایع “پول شما یا زندگی شما” ، متوجه شده اند که تخصص و اعتبار به نوعی در بعضی از روش ها، اشکال و حالت ها مهم هستند. بنابراین دوست دارم این فاکتورهای رتبه بندی معتبر را نام ببرم زیرا گوگل از آنها برای تأیید کیفیت SERP ها و سایت هایی که رتبه بندی می کند استفاده می کند، اما در واقع از آنها به هیچ وجه به صورت مستقیم یا غیرمستقیم برای تأثیرگذاری بر نتایج جستجو استفاده نمی کند.

من یک مورد جالب در اینجا پیدا کرده ام، همان چیزی است که من آن را تعامل کاربر می نامم و دلیل اینکه آن را اینجا قرار داده ام این است که هنوز هم یک عامل رتبه بندی نسبتاً بحث برانگیز باقی مانده است. ما کاملاً مطمئن نیستیم که گوگل دقیقاً چگونه از آن استفاده می کند، هرچند هر از گاهی نکاتی را مانند نیازهای اساسی هسته وب دریافت می کنیم.

اگر این داده ها، از رفتار واقعی کاربر در Chrome جمع آوری شود، ایده ای دقیقاً از نحوه تعامل کاربر با تأثیر غیرمستقیم بر الگوریتم داریم ، زیرا تعامل کاربر نیازهای اساسی هست وب را اندازه گیری می کند، که در سال 2021 ارائه می شود و به طور مستقیم بر نتایج جستجو تأثیر می گذارد.

Correlation (همبستگی)

بنابراین اعتبار سنجی، گروه چهارم از تئوری فاکتورهای رتبه بندی در گوگل است و آخرین – یکی از مواردی که به نظر من بحث برانگیزترین است- همبستگی است . ما هر بار که وارد این بحث می شویم: “همبستگی با علیت برابر نیست” و به نظر من این جمله که کسی که فقط یک چیز راجع به آمار می داند همه چیز را می داند و بنابراین آنها همیشه این جمله را هر زمان که چیزی درمورد همبستگی به وجود می آید می گویند.

بله، همبستگی به معنای علیت نیست، اما به این معنی هم نیست که خیلی مفید نیست. بنابراین بیایید در مورد فاکتورهای شبکه های اجتماعی صحبت کنیم. این یکی از موارد کلاسیک است. چندین بار ما مطالعات مختلفی را درباره فاکتورهای رتبه بندی انجام داده ایم و یک رابطه مستقیم – یک رابطه قوی – بین مواردی مانند لایک های فیس بوک یا امتیازات گوگل در رتبه بندی را کشف کرده ایم.

خیلی خوب. اکنون، تقریباً همه بلافاصله فهمیدند که دلیل داشتن یک سایت مثبت بیشتر در + Google و لایک بیشتر در فیس بوک، رتبه بندی آنها خواهد بود. به عبارت دیگر، گوگل بسته به API فیس بوک تعیین نمی کند که چگونه سایت ها را در موتور جستجوی خود رتبه بندی می کند.

برعکس، عملکرد خوب در موتور جستجوی آنها باعث ایجاد ترافیک می شود و پس این ترافیک نشون میده صفحه را دوست دارند. بنابراین وقتی مشتری ها شروع به پرسیدن می کنند، من ناامیدی شان را درک می کنم ، خوب، این دو چیز با هم ارتباط دارند. “چرا لایک بیشتری نمی گیریم؟ “

من این را فهمیدم، اما به این معنی نیست که راه های دیگر مفید نیستند. بنابراین یک مثال خوب برای شما می زنم. اگر رتبه بندی خوبی برای یک کلمه کلیدی دارید اما هنوز معیارهای رسانه های اجتماعی شما ضعیف تر از رقبای تان هستند، خوب، این بدان معنی است که در آن شرایط چیزی اتفاق می افتد که باعث می شود کاربران شما با سایت های رقبا نسبت به سایت شما بیشتر تعامل داشته باشند و مهم است که آن را بدانید.

این ممکن است رتبه بندی شما را تغییر ندهد، اما ممکن است نرخ تبدیل شما را تغییر دهد. این ممکن است احتمال پیدا شدن شما را در شبکه های اجتماعی افزایش دهد. حتی بیشتر از آن، در واقع می تواند بر نتایج جستجوی شما تأثیر بگذارد. وقتی که دلیل عدم دریافت لایک در صفحه تان این است که کد خود را تخریب کد، تشخیص داده اید، بنابراین دکمه فیس بوک کار نمی کند، سپس آن را اضافه می کنید و اشتراک گذاری می کنید و افراد بیشتری درگیر می شوند و به محتوای شما لینک می دهند، خوب ، پس ما شروع به تأثیر غیر مستقیم روی رتبه بندی تان می کنیم.

بله، همبستگی همان علیت نیست، اما ارزش زیادی در آنجا وجود دارد. ناحیه جدیدی وجود دارد که فکر می کنم واقعاً برای آن بسیار مهم خواهد بود. این معیارهای پردازش طبیعی زبان است. اینها فناوری های پیشرفته مختلفی هستند. خوب، برخی قدیمی تر هستند و برخی جدیدتر. اما آنها به ما این امکان را می دهند که به نوعی پیش بینی کنیم که محتوای خوب چیست.

اکنون، این احتمال هم وجود دارد که ما دقیقاً روش اندازه گیری کیفیت محتوا توسط Google را حدس نزنیم. منظورم این است، مگر اینکه سندی درز کرده یا چیزی نشان داده شود، احتمالاً اینقدر خوش شانس نیستیم. اما این بدان معنا نیست که اگر تعداد زیادی همبستگی داشته باشیم نمی توانیم واقعاً مثمر ثمر باشیم و سپس می توان از این همبستگی ها برای راهنمایی استفاده کرد.

بنابراین من در اینجا یک نقشه کوچک ترسیم کردم تا به نوعی به عنوان نمونه عمل کنم. تصور کنید که عصر است و در حال اردو هستید و تصمیم دارید یک پیاده روی سریع انجام دهید و یک پرچم یا یک سری پرچم را با خود می برید و مسیر را علامت گذاری می کنید تا وقتی که بعداً تاریک شد، می توانید چراغ قوه خود را روشن کنید و فقط پرچم ها را دنبال کنید، آنها را بردارید، تا شما را به کمپ برگردانند.

اما هوا خیلی تاریک می شود و بعد متوجه می شوید که چراغ قوه خود را در اردوگاه جا گذاشته اید. چی کار می خواهید بکنید؟ خوب، ما باید راهی برای هدایت خود به اردوگاه پیدا کنیم. بدیهی است که پرچم ها بهترین وضعیت بوده اند، اما مکان های بسیاری وجود دارند که اردوگاه نیستند و مسیر آن نیستند، اما باز هم برای بازگشت ما به اردوگاه بسیار مفید هستند. به عنوان مثال، بگذارید بگوییم که شما پس از ترک اردوگاه آتش را خاموش کرده اید. خوب، بوی دود راهی عالی برای یافتن راه بازگشت به اردوگاه است، اما دود کمپ نیست. اردوگاه ایجاد نکرده. اردوگاه را نساخته است. این مسیر نیست. مسیر ایجاد نکرده است. در واقع، دنباله دود احتمالاً کامل از مسیر خارج شده است، اما اگر جایی را پیدا کنید که از آن عبور می کند، می توانید آن عطر را دنبال کنید. خوب، در این صورت، واقعا ارزشمند است حتی اگر به طور ملایم دقیقاً با جایی که باید بروید ارتباط دارد.

خوب، وقتی در مورد چیزی مانند معیارهای NLP یا معیارهای شبکه های اجتماعی صحبت می کنیم، این مسئله درست است. اگرچه ممکن است از نظر تأثیر مستقیم بر نتایج جستجو اهمیتی نداشته باشند، اما می توانند راه را به شما نشان دهند. آنها می توانند در تصمیم گیری بهتر به شما کمک کنند. چیزی که می خواهید از آن دور بمانید دستکاری این نوع معیارها به خاطر خودشان است، زیرا می دانیم که همبستگی ها دورترین فاکتور از عوامل رتبه بندی مستقیم هستند – حداقل می دانیم که همبستگی خود یک عامل رتبه بندی مستقیم نیست.

خیلی خوب. من می دانم که بحث طولانی ای بود و چیزهای زیادی هنوز لازم دارد. بنابراین امیدوارم، در قسمت نظرات با ما صحبت کنید و من مشتاقانه منتظر صحبت بیشتر با شما هستم. موفق باشید. خداحافظ.

منبع: moz.com