گوگل موضع خود را در مورد استفاده از ایموجی ها در عناوین صفحه و توضیحات متا به روز می کند و ادعا می کند که آنها نه آسیبی می رسانند و نه سئو را بهبود می بخشند. این را جان مولر، مدافع جستجوی گوگل، در جریان پاتوق ساعات اداری سئوی مرکزی جستجوی گوگل در 28 ژانویه گفت.
وب سایت ها می توانند از ایموجی ها استفاده کنند. زیرا هیچ یک از استانداردهای گوگل را نقض نمی کنند. اما سوال اینجاست که آیا با این وجود، استفاده از آنها صلاح است؟
به نظر می رسد بهینه سازی صفحات وب با استفاده از ایموجی ها اتلاف وقت باشد، اما ممکن است پس از خواندن بیانیه مولر در مورد تاثیر استفاده از ایموجی در سئو سایت که در ادامه گفته شده است، تصمیم خود را بگیرید.

موضع گوکل در مورد تاثیر استفاده از ایموجی ها در عنوان و توضیحات صفحه

تاثیر ایموجی بر سئو از نظر گوگل

ایموجی ها ممکن است در همه جای یک وب سایت، از جمله عنوان، توضیحات متا و متن اصلی استفاده شوند. با این حال، هیچ تضمینی وجود ندارد که گوگل آنها را در نتایج جستجوی خود قرار دهد.

گوگل به طور خودکار اکثر عناوین را بازنویسی می کند، اما حتی اگر عنوانی را که نوشته اید نمایش دهد، ممکن است ایموجی ها را نادیده بگیرد.

مولر ادعا می‌ کند که اگر ایموجی‌ ها مخرب باشند یا بخشی از جستجو را گمراه کننده جلوه دهند، گوگل آن‌ ها را نمایش نمی‌ دهد. در عوض، گوگل سعی خواهد کرد تا کلمه مشابهی را پیدا کند و به جای آن از آن استفاده کند.

شما قطعا می توانید از ایموجی ها در عنوان و توضیحات در صفحات خود استفاده کنید. ما همه این‌ ها را در نتایج جستجو نشان نمی‌ دهیم، به‌ ویژه اگر فکر کنیم که به نوعی در نتایج جستجو گمراه کننده به نظر می رسند.

اما مطمئنا می توانید از آن ها استفاده کنید و اینطور نیست که آن ها مشکلی ایجاد کنند. فکر نمی کنم که در استفاده از آن ها مزیت قابل توجهی بدست آورید. زیرا حداکثر چیزی که ما سعی می کنیم بفهمیم معادل آن شکلک است.

در حالی که ایموجی ها به سئو سایت شما آسیب نمی رسانند، اما هیچ کاری برای بهبود آن نیز، انجام نمی دهند.
گوگل به عناوین و توضیحاتی که شامل ایموجی ها هستند، فقط به این دلیل که از نظر بصری جذاب تر از متن ساده هستند، اهمیت بیشتری نمی دهد.

مولر مدعی است:

«اگر می خواهید عنوان رنگارنگ و متفاوت تری داشته باشید، می توانید از آن ها استفاده کنید، اما اگر برای بهبود سئو می خواهید از آن ها استفاده کنید، فکر نمی کنم به سئو آسیب برساند یا به سئو کمک کند.»

با توجه به همه این ها، عموماً بهتر است عناوین و توضیحات را به صورت متن ساده بنویسید. همچنین استفاده از ایموجی ها تاثیر و هیچ مزیتی برای سئو ندارد. تنها مزیت احتمالی ایموجی ها نرخ کلیک بالاتر است که هنگام انتخاب استفاده از آنها یا عدم استفاده از آنها باید ارزیابی کنید.

بیشتر بخوانید: افزایش نرخ CTR و کلیک به کمک 13 راهکار

منبع: searchenginejournal