طراحی لوگو در برندینگ تاثیر زیادی دارد لوگو ها المان های گرافیکی اند، که نشان دهنده برند و نوع فعالیت های شرکت هستند. به عنوان مثال، لوگوی مک دونالد یک M زرد غول پیکر با زمینه قرمز است که توسط همه قابل تشخیص است. لوگوی شرکت چیزی خاص و منحصر به فرد است، که به مشتریان اجازه می دهد تا با نوع کسب و کار برند آشنا شوند. لوگو ها بخش اساسی یک شرکت هستند و همه شرکت ها برای شناخته شدن، باید دارای لوگو باشند.

یک لوگوی خوب می تواند، به یک کسب و کار کمک کند تا مشتریان بالقوه خود را جذب کند، در حالی که یک لوگو غیر استاندارد می تواند تاثیر منفی نیز بر برندینگ و کسب و کار شما بگذارد. لوگو نمادی است، که هنگام چاپ کارت های ویزیت، بروشور ها و سایر محصولات چاپی قرار می گیرد و در حقیقت نشان کسب و کار شماست. لوگو ها در واقع به عنوان تجلی بصری هویت کلی یک شرکت مورد استفاده قرار می گیرند.

اساساً لوگو ها در همه جای دنیای تجارت وجود دارند. می توانید آن ها را در تلویزیون، روی سایت ها، روی محصولاتی که می خرید و حتی خوراکی هایی که می خورید، پیدا کنید. این ها دلایلی است که نشان می دهد لوگو ها دارای اهمیت بسیار زیادی هستند. طراحی لوگو در برندینگ بر افزایش دانش و اعتماد خریداران نسبت برند شما تاثیر گذاشته و باعث می شود آن ها تمایل بیشتری به خرید یا گرفتن خدمات از شرکت یا برند شما داشته باشند.

انتخاب لوگو

انتخاب یک لوگو خوب برای برندینگ سطح مهارت و توانایی ما را به مشتریان نشان داده و بر جذب مشتریان جدید تاثیر به سزایی می گذارد. سازمان های کوچک معمولاً ققط با نماد های مختلف بازی می کنند و تنها به اندازه قانونی لوگو دقت می کنند. اما برای کسب و کارهای بزرگ این کار توصیه نمی شود.

اگر شما سعی در ایجاد یک برندینگ بزرگ را دارید، به انواع خاصی از لوگوها نیز نیاز خواهید داشت. برند های بزرگ فقط برای یک هدف خاص مانند ساختن سربرگ، کارت ویزیت و اهداف چاپی یا آنلاین لوگو نمی خواهند بلکه اهداف بزرگ تری دارند. لوگو آن ها باید از همه نظر مناسب شرکت باشد و نه این که فقط از نظر ظاهری جذاب باشد.

لوگو های برند های بزرگ باید بدیع و قابل فهم و برای همه مشتریان باشند. هنگام ساخت یک لوگو تصمیمات زیادی برای انتخاب سایه ها، اجزای بصری و تایپوگرافی آن گرفته شود. یک لوگو باید برخی از اطلاعات مربوط به سازمان را به شکل بصری به مخاطب منتقل کند و به گونه ای طراحی شود که اهمیت کار آن سازمان یا صنعت را نشان دهد .آن به عنوان مثال، شرکتی که کار ساخت و ساز انجام می دهد، نباید از همبرگر برای طراحی لوگو برندینگ خود استفاده کند، زیرا این تصویر تاثیر اشتباهی را در ذهن مشتریان ایجاد می کند و این نوع لوگو با مشاغل تحت مدیریت شرکت ارتباط ندارد.

یک لوگو مؤثر حتی زمانی که یک واژه ای هم در خود ندارد، می تواند نام تجاری سازمان را در ذهن مخاطب زنده کند و این امر به تبلیغات شرکت نیز کمک می کند. به لوگو های زیر دقت کنید.

لوگو برند های مشهور

نکات مهم در طراحی لوگو و فرآیند برندینگ

هر روز از زمان بیدار شدن تا زمانی که به تخت خواب باز می گردید چندین برند تجاری را مشاهده می کنید. از تلفن همراه شما، مسواک، غلات صبحانه، روزنامه، ماشین، لوازم التحریر و حتی قهوه شما از برند های مورد علاقه شما می شوند.

شما برخی از آن ها را فقط با یک نگاه می شناسید در حالی که با برخی از آن ها به خوبی ارتباط برقرار نمی کنید. دقیقاً به همین دلیل انتخاب لوگو و برند مناسب برای کسب و کار شما بسیار مهم است. یک لوگو باید شما را از رقبای خود متمایز کند تا مشتری بتواند با آن ارتباط برقرار کرده و آن را به مدت طولانی به خاطر بسپارد. از این رو، فرآیند طراحی لوگو باید به درستی درک و اجرا شود تا از طراحی لوگوی موفق اطمینان حاصل شود.

هنگام انتخاب لوگوی برند خود نکات زیر را در نظر بگیرید:

 • جذابیت: لوگو باید توجه مخاطبین را به خود جلب کند و از نظر بصری برای همه جذاب باشد و نه فقط مشتریان.
 • منحصر به فرد بودن: طراحی لوگو برندینگ شما باید فقط منحصر به شرکت شما باشد. برای داشتن مزیت های رقابتی نیز، ما به یک لوگو منحصر به فرد نیاز داریم.
 • پایدار: اکثر شرکت ها سالیان سال لوگوی خود را تغییر نمی دهند. طراحی لوگو و نام برندینگ ما باید طوری باشید که در مدت زمان طولانی نیز تاثیر گذار باشد. اگر چیزی انتخاب کنید، که در حال حاضر شیک به نظر برسد ولی در چند سال آینده دیگر کارایی نداشته باشد، در طراحی لوگوی شکست خواهید خورد.
 • به یاد ماندنی بودن: لوگو باید در ذهن مشتری شما القا شود، طوری حتی با چشمان بسته نیز بتوانند لوگوی شما را تصور کند. در طراحی لوگو رنگ ها، فونت ها و نماد ها باید طوری طراحی شوند که به شکل دائمی در ذهن مخاطبان ثبت شوند.
 • حرفه ای باشد: تفاوتی ندارد تجارت شما کوچک یا بزرگ است، لوگوی شما باید حرفه ای به نظر برسد. لوگو به شرکت شما ظاهر بیزینسی می دهد و بر حرفه ای بودن شما نزد مشتریان تأکید می کند. لوگو های غیر حرفه ای خطرات بزرگی برای نام تجاری شما دارند. اگر لوگوی شما قوی و حرفه ای به نظر نرسد، مشتریان ممکن است شرکت یا تجارت شما را جدی نگیرند.
 • مقیاس پذیر: آرم و لوگو شما باید در هر اندازه ای مقیاس پذیر باشد. لوگو باید به اندازه قرار گیری بر روی یک کارت ویزیت کوچک تا یک پوستر بزرگ مقیاس پذیر باشد.
 • مرتبط: لوگو باید مربوط به تجارت شما باشد، نمی توانید چیزی متفاوت از موقعیت خود را به تصویر بکشد. ارتباط لوگو شما با کسب و کار شما یک نکته بسیار مهم در روند طراحی لوگو است.

چشم انداز رنگی لوگو مناسب برندینگ

انتخاب رنگ لوگو

برای آشکار کردن دیدگاه برند در پشت قاب لوگو و تاثیر بر مخاطب، باید درک کنید که برندینگ شما می خواهد چه احساساتی را به مخاطب منتقل کند و مخاطبان شما رنگ ها را چگونه تفسیر می کنند. یک مطالعه روانشناختی ارتباط قوی بین رنگ ها و احساسات را نشان می دهد. انتخاب صحیح یک رنگ بر افزایش معنا و مفهوم لوگو طراحی شده برای یک برندینگ تاثیر خوبی می گذارد.

برند خود را درک کنید

خود شما بیش از هر کس دیگری با معنا و مفهوم لوگو خود آشنا هستید. به عنوان مثال، شرکت اپل را در نظر بگیرید؛ ما فقط می دانیم که میوه سیب فاقد “گاز(بایت)” است. بهترین راه برای طراحی یک لوگو درخشان آشنایی با میزان درک مخاطبان از هدف کسب و کار شما است. در حقیقت لوگو مقدمه ای برای نام تجاری شما است و همه چیز را می گوید و برای ساخت یک لوگو پر معنا ابتدا شما باید خود از هدفتان آگاهی کامل داشته باشید. برای ایجاد یک لوگو خوب، شما می توانید ابتدا سوالات زیر را از خود بپرسید.

 • نظر شما در مورد کسب و کارتان چیست؟ لیستی از پاسخ های خود تهیه کنید
 • آیا کسب و کار شما سودمند است یا احساسات مردم را برمی انگیزد؟
 • آیا تجارت شما امروزی است یا عجیب و غریب است؟
 • مشتری شما به چه چیز هایی اهمیت می دهد؟

پیشنهاد می شود از یک شرکت طراحی لوگو حرفه ای برای ساخت هویت نام تجاری خود استفاده کنید. ممکن است هزینه آن کمی بیشتر باشد، اما به شما اطمینان می دهند که لوگو تاثیر گذاری برای برندینگ شما طراحی کنند.

آیا یک لوگو می تواند با نام تجاری شما ارتباط برقرار کند؟ بله! کار اصلی یک لوگوی موفق ارتباط با نام تجاری شما است. یک طراح لوگو با درک، تحقیق و برنامه ریزی هدف مشتری را به وضوح تجسم کند. سپس طرحی را ارائه می دهد که می تواند باعث شناخت برند شما توسط مشتری و ارتباط با آن شود.

چرا طراحی لوگو یک برند جنبه مهمی دارد؟

لوگو برندینگ شما بازتاب تجارت شما بوده و در شناسایی بصری شرکت شما تاثیر بسزایی دارد. لوگو به ارتقاء سطح شناخت و آگاهی مردم از نام تجاری شما کمک می کند، این امر در نهایت منجر به افزایش فروش کسب و کار شما می شود.

تفاوتی ندارد کسب و کار شما کوچک یا بزرگ باشد داشتن لوگو، محصولات و خدمات شما را به مشتریان بالقوه شما معرفی می کند. امروزه بازار پر از رقابت است و برای اینکه از رقبای خود پیشی بگیرید، باید یک لوگو مناسب داشته باشید که از نظر بصری زیبا، جذاب و مرتبط باشد.

لوگو شما نمایانگر شرکت شماست و از برند شما در بازار رقابتی تصویر مناسبی می سازد. همچنین شما می توانید از لوگوی خود در رسانه های مختلف مانند وب سایت ها، کارت ویزیت خود، بنر ها و غیره استفاده کنید. البته تنها داشتن یک لوگوی جذاب کافی نیست، بلکه لوگو باید به طور دقیق نشان دهد که کسب و کار شما در مورد چیست.

طراحان حرفه ای لوگو می توانند، بهترین لوگو برای کسب و کار شما را طراحی کنند. طراحان می دانند چگونه یک لوگو کاملاً متناسب با یک تجارت را ایجاد کنند. شرکت های طراحی، طراحان متخصصی دارند که اهداف، چشم انداز ها و مخاطبین شرکت شما را تجزیه و تحلیل کرده و یک لوگوی مناسب برای تجارت شما ایجاد می کنند.

شما می توانید نیاز های خود را با جزئیات با طراحان در میان بگذارید تا بتوانند ایده های مناسبی در مورد لوگوی برندینگ شما ارائه دهند. یکی از تیم های خوب طراحی تیم حرفه ای طراحی لوگو ممتاز دیزاین است، این شرکت خدمات عالی با قیمتی مناسب ارائه می دهند و می توانید به صورت آنلاین به سایت مراجعه کرده و با روند کار و سفارششان آشنا شوید.

اهمیت تعیین هویت برند چیست؟

هویت برندینگ

تصویر هر برندی در عصر اخیر با هویت برندینگش خود نشان داده می شود. بنابراین شما باید تمرکز زیادی بر اطلاع جامعه هدف خود از محصولات یا خدمات شرکتتان داشته باشید. از آنجا که بازار رقابتی شده است، برای گرفتن پاسخ مناسب و محبوبیت برندتان باید تمام تلاش خود را بکنید.

بنابراین در این مورد طراحی لوگو در ایجاد هویت برند نقش اساسی را ایفا می کند. لوگو ها تا حد زیادی برای ساخت کارت های تجاری، بنر ها، بروشور ها و سایر مواد تبلیغاتی ضروری اند. در بیشتر موارد، مشاوران برند نقش طراحان برند را ایفا می کنند. کمک گیری از مشاور های طراحی برند می تواند از ایجاد هزینه های اضافی جلوگیری کند.

چه چیز های دیگری در کنار لوگو اهمیت دارند؟

هر شرکت تجاری می خواهد یک تصویر خوب از خود بسازد تا مردم با نام تجاری و محصولاتش آشنا شوند. ساختن یک تصویر خوب از خود با ساخت یک لوگو خوب امکان پذیر است. همچنین ضرورت هایی وجود دارد که بر طراحی لوگو ما تاثیر گذاشته و می توانند به برندینگ ما کمک کنند.

 • به رسمیت شناختن مشتری: این امر یکی از مهم ترین جنبه های ایجاد یک برند تجاری در بازار است. شما تا زمانی که مشتری های خود را نادیده بگیرید، قادر نخواهید بود بهترین روش برند سازی شرکتی را انتخاب کنید. شما همچنین باید در مورد نیاز های اساسی، تمایلات یا ترجیحات مشتریان برای بازاریابی صحیح محصولات در بازار نیز مطلع باشید.
 • تعیین نام تجاری صحیح: اهداف اصلی هر شرکتی را می توان با استفاده از نام تجاری شرکت به طور مؤثر عنوان کرد. در واقع نام در کنار لوگو، می توانند پیام شرکت را به دست مشتریان رسانده و حجم فروش را زیاد کنند.
 • بازاریابی: همچنین می توان با بازاریابی منظم محصولات، وفاداری به نام تجاری و لوگو را ایجاد کرد و این برای افزایش فروش محصولات شرکت در کنار شناخت گسترده بسیار مؤثر است.
 • اعتبار: کسب اعتبار در بازار می تواند به ایجاد هویت برند در بازار فعال کمک کند.

لوگو فقط ایجاد یک تصویر خوب نیست

درست است که لوگو باید یک اثر هنری رنگارنگ و ظریف باشد، اما ایجاد یک تصویر بسیار زیبا قطعاً به معنی ایجاد یک لوگو خوب برای تجارت شما نیست، اغلب یک طراحی ساده به عنوان یک لوگوی خوب بهتر عمل می کند. وقتی مشتری احتمالی از وب سایت شرکت شما بازدید می کند تا خبرنامه یا کارت ویزیت شما را دریافت کند، می تواند لوگوی شما را ببیند، لوگوی شما در حقیقت نمایندگی کسب و کار شماست. اما اگر لوگو شما سنگین یا شلوغ باشد ممکن است قبل از ترک سایت توسط مشتری بارگیری نشده و مشتری اصلاً آن نبیند.

شرکت های بزرگی مانند مرسدس بنز، مایکروسافت، اپل، آدیداس و نایک تبدیل برند های مشهور شده اند. زیرا آن ها به درستی اهمیت طراحی لوگو را برای شرکت خود در نظر گرفته و از آن برای تبلیغ نام تجاری خود استفاده می کنند.

لوگو های مشهور

چرا لوگو اینقدر مهم است؟

 • یک لوگوی قوی می تواند تصور خوبی را برای مشتریان ایجاد کند.
 • لوگو می تواند به شناسایی محصول یا خدمات یک شرکت کمک کند.
 • حتی بدون ذکر نام شرکت هم می توان آن را از لوگو خلاقانه و منحصر به فردش تشخیص داد.
 • یک لوگو که خوب طراحی شده می تواند اعتماد مشتری را نسبت به محصولات و خدمات شرکت بیشتر کند.

اهمیت داشتن لوگوی منحصر به فرد

چرا داشتن لوگوی منحصر به فرد ضروری است؟ پاسخ ساده است. این کار به ایجاد هویت نام تجاری شما کمک می کند، بنابراین بهتر است که از خدمات طراحی و علامت لوگویی استفاده کنید که بتواند 100٪ طرح اصلی منحصر به فردی را به شما ارائه دهد. همچنین این لوگو کاملاً با هدف کسب و کار شما ترکیب می شود و محصولات یا خدمات شما را به روش صحیح تعریف می کند.

با کمک یک لوگوی مناسب، کسب و کار شما می تواند به سمت مخاطبان مورد نظرتان حرکت کند. بنابراین شما باید یک متخصص طراحی لوگویی راپیدا کنید، که بتواند یک طراحی حرفه ای متناسب با بازار هدف شما ایجاد کند. این کار پیام برند شما را به روش صحیح منتقل کرده و چشم انداز شرکت را به افراد مناسب نشان می دهد، که در نهایت این روند به شما در ایجاد درآمد کمک می کند.

نتیجه

امیدواریم این مقاله به شما در درک تاثیر یک لوگو مناسب در موفقیت برندینگ شما کمک کند. لوگوی یک شرکت تصویر زیبایی است که نام، تاریخ، هویت و ارزش های آن را نشان می دهد. لوگو باید قدرت برانگیختن احساسات و عواطف را در بین مخاطبان داشته باشد.

منبع:

educba.com