می خواهیم تاثیر داشتن وبلاگ در سئو سایت را بررسی کنیم تا ببینیم که آیا وبلاگ نویسی یکی از راه های کارآمد برای تقویت سئو سایت شماست یا خیر. برای داشتن سئو مناسب باید فاکتورهای سئو را رعایت کنید و داشتن وبلاگی که این فاکتورها در آن رعایت شود، هزینه بر است.

در این مقاله، خواهید آموخت که چگونه وبلاگ نویسی به ما کمک می کند که ترافیک وب سایت خود را افزایش دهیم. توضیح خواهیم داد که چگونه می توان در یک بازه زمانی کوتاه، ترافیک ارگانیک Google را بیش از 372٪ افزایش دهیم.

همچنین خواهید خواند:

  • چرا داشتن وبلاگ برای سئو مهم است؟
  • نحوه استفاده از وبلاگ نویسی برای بهبود سئو چگونه است؟

قبل از این که بدانید چرا وبلاگ برای SEO مهم است، بیایید چند نمونه در مورد چگونگی استفاده از وبلاگ برای افزایش ترافیک ارگانیک برای تعدادی از وب سایت ها در صنایع مختلف را، ببینیم.

چند مثال از افزایش ترافیک ارگانیک با وبلاگ نویسی

ترافیک ارگانیک گوگل با وبلاگ نویسی در 6 ماه 106٪ افزایش یافته است!

تصویر 1 تاثیر وبلاگ در سئو سایت

آنچه در بالا مشاهده می کنید گزارش ترافیک ارگانیک گوگل برای یکی از سایت ها است. که در واقع یک وب سایت تجاری می باشد.

ما ترافیک گوگل را با استفاده از وبلاگ نویسی، از 6665 کاربر در هر ماه به 12742 کاربر در ماه، فقط در طی 6 ماه افزایش دادیم. این یک افزایش 106 درصدی است!

وبلاگ نویسی به ما کمک کرد تا در مدت 5 ماه 372٪ ترافیک ارگانیک را افزایش دهیم!

تصویر 2 تاثیر وبلاگ در سئو سایت

این نمونه دیگری از وب سایت تجاری در صنعت مسافرتی است.

تنها 5 ماه پس از شروع بلاگ نویسی، از 4280 کاربر در هر ماه به 15960 کاربر در ماه افزایش یافته است. که یعنی افزایش 372٪ درصدی داشته است!

نکته مهم: دلیل اینکه URL وب سایت های فوق را فاش نکردیم، مربوط به توافق نامه NDA من با مشتریان است. بیشتر مشتری ها این نوع تبلیغات را نمی خواهند زیرا نمی خواهند رقبای آن ها درباره ترافیک آن ها چیزی بدانند.

اما حال که دانستیم داشتن وبلاگ تا چه میزان می تواند در افزایش ترافیک وب سایت شما تاثیر گذار باشد، حال باید به بررسی این نکته بپردازیم که چگونه می توانیم وبلاگ خود را بهینه تر کنیم.

بهینه سازی وبلاگ برای گرفتن ترافیک

در تمام مراحل، چرخه خرید کاربران را ضبط کنید

زیبایی وبلاگ این است که می توانید از آن برای جذب کاربران در مراحل مختلف چرخه خرید خود استفاده کنید.

فکر کنید که شما در تهران هستید، می توانید در پست های وبلاگ خود کلمات کلیدی مانند “فعالیت های تفریحی در تهران” را هدف قرار دهید و یکی از گزینه های ذکر شده را بازدید از کاخ سعد آباد ذکر کنید.

اگر این رویکرد را دنبال کنید و وقتی این کار را بطور مداوم انجام دهید، به تعدادی از پست های مفید در مورد تمام موضوعات مرتبط با محصولات یا خدمات خود می رسید.

این همان رویکردی است که ما در وب سایت های ذکر شده در بالا دنبال کردیم و به ما کمک بسیاری کرد.

در عناوین خود سؤال نکنید بلکه جواب دهید

هنگام نوشتن عناوین پست وبلاگ خود، سوالی از کاربر نپرسید بلکه جواب آن ها را بدهید.

به عنوان مثال، عنوان این پست وبلاگ را در نظر بگیرید که “بررسی تاثیر وبلاگ در سئو سایت و اثبات آن” است. این عنوان به این سؤال پاسخ می دهد که “آیا وبلاگ نویسی به SEO کمک می کند؟”. به این معنی که بهتر است عنوان را سوالی قرار ندهید.

اکنون هر کس روی عنوان کلیک می کند تا پست وبلاگ را بخواند، می داند که از نظر محتوا چه انتظاری باید داشته باشد و باعث می شود عناوین شما از بقیه متمایز شود.

انجام این کار با عناوین پست وبلاگ شما، عناوین شما را جالب تر کرده و خواننده را تشویق می کند تا هنگام مشاهده آن در SERPS یا در رسانه های اجتماعی، روی آن کلیک کند.

تصویر 3 تاثیر وبلاگ در سئو سایت

یک برنامه برای داشتن SEO مناسب

از انتشار مطالب بدون هدف خودداری کنید. پیشاپیش کارهای مقدماتی را انجام دهید و تصمیم بگیرید که در مورد چه چیزی می خواهید بنویسید. کدام کلمات کلیدی را هدف قرار دهید، چگونگی تبلیغ هر پست و چگونگی سنجش اثربخشی وبلاگ خود را بررسی کنید.

همه این موارد باید بخشی از یک برنامه، برای داشتن SEO مناسب، تعریف شده باشد. داشتن یک استراتژی روشن و یک برنامه گام به گام از قبل، کل روند را بسیار آسان تر و کارآمدتر می کند.

SEO پست های وبلاگ خود را قبل از انتشار، بهینه کنید

پس از نوشتن یک پست وبلاگ، در صورتی که سئو آن درست بود، دکمه انتشار را بزنید. یادگیری چگونگی نوشتن پست های وبلاگ براساس سئو کار سختی نیست، تنها کاری که باید انجام دهید پیروی از برخی قوانین اساسی سئو است تا مقالات شما توسط موتورهای جستجو به آسانی قابل درک باشد.

پست های وبلاگ خود را بعد از انتشار تبلیغ کنید

در یک سناریو ایده آل، پس از انتشار یک پست وبلاگ، شما باید زمان کافی را برای تبلیغ آن اختصاص دهید و برای افزایش رتبه های خود سعی کنید برخی از بک لینک ها را بدست آورید.

در واقعیت، افراد زیادی این کار را نمی کنند. اکثر مردم دکمه انتشار را فشار داده و منتظر هستند که جادو اتفاق بیفتد. اگر همین رویکرد را دنبال کنید، شانس خود را برای دریافت هرگونه بازگشت (از نظر رتبه بندی و بازدید از وب سایت) از تلاش های وبلاگ نویسی به حداقل می رسانید.

آنچه حداقل باید انجام دهید این است که پست وبلاگ را در فیس بوک منتشر کنید و از تبلیغات فیس بوک (Boost Post) استفاده کنید.

فیس بوک اجازه می دهد تا مخاطبان مورد نظر خود را بر اساس علاقه ها و اطلاعات جمعیتی انتخاب کنید و می توانید از این طریق برای کم کردن مخاطبان خود استفاده کنید تا با حداقل هزینه، به افراد مناسب برسید.

اگر می خواهید این کار را به درستی انجام دهید، علاوه بر تبلیغ در فیس بوک، باید لیستی از وبلاگ نویسان ایجاد کنید که درمورد موضوعات مشابه وبلاگ می نویسند و قبلاً به مقاله های مشابه پیوند می زنند و به آنها ایمیل می دهند. همچنین سعی کنید با آنها مکالمه برقرار کرده و از آنها بخواهید که پیوند برقرار کنید.

تأثیر وبلاگ نویسی، بر روی سئو را جستجو کنید

یکی از دلایلی که باعث می شود بسیاری از مردم اعتقاد داشته باشند که وبلاگ نویسی به SEO کمک نمی کند، به این دلیل است که آن ها اثربخشی وبلاگ نویسی در سئو را به درستی اندازه گیری نمی کنند.

مشاهده ترافیک ارگانیک کلی شما راهی برای اندازه گیری چگونگی کمک به وبلاگ شما در رتبه بندی و ترافیک شما نیست.

دلیل این امر این است که در یک دوره معین، ترافیک شما به دلیل تغییرات الگوریتمی و فصلی Google تغییر می کند (حجم جستجوی یک کلمه کلیدی در هر ماه متفاوت است).

آنچه شما باید انجام دهید این است که راهی برای پیگیری عملکرد پست های خاص وبلاگ پیدا کنید و ببینید که چگونه آنها به مرور زمان بهبود می یابند.

شما می توانید این کار را با استفاده از Google Analytics با فیلتر کردن ترافیک ارگانیک خود در هر صفحه یا بهتر از طریق Google Data Studio انجام دهید.

یادگیری اصلی

شکی نیست که تاثیر وبلاگ در سئو سایت بسیار زیاد است. با انتشار پست های هدفمند و با کیفیت بالا و به طور مرتب، شما مزایای زیادی برای به دست آوردن آن می توانید داشته باشید که فراتر از سئو است.

این یک راه عالی برای تعامل با کاربران، تازه نگه داشتن مطالب خود و کمک به موتورهای جستجو برای بازدید بیشتر از وب سایت شما است.

از نظر سئو، وبلاگ نویسی می تواند به شما در افزایش بازدید شما در موتورهای جستجو با گسترش تحقیقات کلمات کلیدی، کمک کند. همچنین می تواند در ساخت لینک و ذکر نام های تجاری به شما کمک کند.

هنگام شروع وبلاگ، اطمینان حاصل کنید که این کار را براساس برنامه انجام داده اید، پست های وبلاگ خود را برای SEO بهینه کنید و آنها را به درستی تبلیغ کرده و یاد بگیرید که چگونه عملکرد آن ها را به درستی اندازه گیری کنید.

اگر هنوز به تاثیر وبلاگ در سئو سایت شک دارید، حداقل 6 ماه آن را امتحان کنید و ببینید که چه نتیجه ای می توانید بگیرید. مطمئناً، اگر کارها را به درستی انجام دهید، از نتایج متعجب خواهید شد.