اینستاگرام با بیش از 1 میلیارد کاربر فعال ماهانه، جذاب ترین پلتفرم رسانه های اجتماعی، پس از فیس بوک است. با تغییر مداوم الگوریتم اینستاگرام، برای بازاریابان رسانه های اجتماعی، بسیار مهم است که پیگیر باشند و استراتژی مؤثر در اینستاگرام را بیابند. استراتژی ای که نه تنها “دنبال کنندگان” بیشتری برای شما به ارمغان می آورد، بلکه میزان مشارکت شما را نیز افزایش می دهد و باعث می شود افراد، کامنت های بیشتری در زیر محتوای پست های شما در اینستاگرام ارسال کنند.

به بیان ساده، هرچه میزان تعداد و میزان کامنت ها، در زیر پست های شما بیشتر شود، اینستاگرام بیشتر شما را دوست دارد. نظریه این الگوریتم اینگونه است که وقتی افراد بیشتری با اکانت شما ارتباط برقرار می کنند، لایک ها، کامنت ها و موارد زیر نشان می دهد که تمایل به ماندن در اینستاگرام دارند. آمار و حقایق مهم اینستاگرام در سال 2021، را در این مقاله بخوانید.

دریافت کامنت ها و بازدید های بیشتر در اینستاگرام.

دریافت کامنت و لایک بیشتر در اینستاگرام

برای دریافت کامنت بیشتر، گذاشتن پست های منظم ممکن است کافی نباشد. با این حال، بسیاری از ترفند های ساده وجود دارد که می توانید از آن ها برای به دست آوردن کامنت بیشتر، لایک بیشتر و در نهایت فالوور بیشتر، استفاده کنید.

توجه داشته باشید که از خرید کامنت در اینستاگرام خودداری کنید. زیرا این کار نه تنها اشتباه است بلکه بیهوده نیز هست. باید کامنت های واقعی از افراد واقعی دریافت کنید.

هشتگ گذاری در استوری ها و پست ها اینستاگرام.

استفاده از هشتگ های خاص

استفاده از هشتگ های خاص به جای هشتگ های پر بازدید اینستاگرام، در اینستاگرام می تواند به شناخته تر شدن صفحه شما کمک کند و کامنت در اینستاگرام را سریع تر دریافت کنید. سعی کنید از هشتگ ها محدود تر استفاده کنید تا پیدا کردن آدرس صفحه شما برای افراد، آسان تر شود.

به عنوان مثال، به جای برچسب گذاری محتوای خود با #مبلمان که تقریباً در 20 میلیون از پست های اینستاگرام وجود دارد، سعی کنید مکان کسب و کار خود را به هشتگ اضافه کنید تا آن را محدود کرده و به مردم در یافتن شما کمک کند.

طرح نظر نسنجی و یا سوال های چالش برانگیز در استوری اینستاگرام.

از استوری های اینستاگرام استفاده کنید

استوری اینستاگرام، راهی بسیار آسان برای تعامل با مخاطبان و دریافت کامنت بیشتر در اینستاگرام است. چرا؟ تا حدودی به این دلیل است که وقتی استوری می گذارید عکس پروفایل شما در بالای صفحه اینستاگرام ظاهر می شود و این به گونه ای اعلام حضور برای دنبال کنندگان شما محسوب می شود.

دلیل دیگر این است که استوری، دارای ویژگی های جالب بسیاری است که به شما امکان می دهد مستقیماً با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنید. می توانید نظرسنجی ایجاد کنید، سؤال بپرسید و پاسخ دهید، احساس مردم را در مورد چیزی بسنجید، یک مسابقه را انجام دهید و… .

این نوع محتوا یک راه عالی، برای شناخته شدن صفحه اینستاگرام شما با استفاده از رسانه های اجتماعی و دریافت دنبال کنندگان و کامنت های بیشتر در اینستاگرام، است. استوری هایی که می گذارید، همچنین در مرورگر هشتگ یا در صفحه کاوش(Explor) ظاهر می شوند. بنابراین می توانید هشتگ هایی را نیز در استور های خود، قرار دهید و محتوای خود را با کسانی که شما را دنبال نمی کنند، به اشتراک بگذارید.

پست های خود را در استوری های خود به اشتراک بگذارید

این روند اخیراً بسیار محبوب شده است و دلیل خوبی نیز دارد. به دلیل الگوریتم اینستاگرام، ظاهر شدن در فید خبری دنبال کنندگان، سخت تر و سخت تر می شود.

به همین دلیل است که شما باید پست های معمولی خود را در استوری های خود نیز به اشتراک بگذارید. به این ترتیب افراد بیشتری مطالب جدید شما را می بینند و در نهایت کامنت های بیشتری در اینستاگرام دریافت خواهید کرد.

افراد، برند ها و مکان ها را تگ کنید.

افراد، برند ها و مکان ها را تگ کنید

شما افراد، دوستان، برند ها یا سایر حساب های اینستاگرام را برچسب گذاری می کنید و به این صورت، به آن ها اطلاع داده می شود. بنابراین جلب توجه کاربران دیگر و ظاهر شدن مطالب شما در مکان های مختلف آسان تر است.

نکته

بهتر است کاربران را در عکس یا ویدیوی خود تگ کنید تا در زیرنویس، بدین ترتیب، بسیار راحت تر متوجه می شوند که آن ها را تگ کرده اید. این امر به ویژه در مورد کاربرانی که دنبال کننده و ترافیک زیادی دارند صدق می کند.

کامنت بگذارید

در اینجا یک ترفند ساده دیگر وجود دارد که باید در نظر بگیرید. اگر کامنت های بیشتری در مورد پست های اینستاگرام خود می خواهید، کافی است شما نیز کامنت (نظر) بگذارید. کامنت های بیشتر به معنای تعامل بیشتر در اینستاگرام و دید بیشتر است. مخصوصا اگر در زمینه دیجیتال مارکتینگ، تلاش می کنید، روش کامنت مارکتینگ، برای استارت مناسب است.

کپشن طولانی بنویسید

شما می توانید داستان های زندگی خود را به اشتراک بگذارید، چالش ایجاد کنید، از مردم سؤال بپرسید و… . فقط به یاد داشته باشید که عنوان شما نه تنها باید جالب باشد، بلکه کاربران را تشویق کند تا در مورد پست های اینستاگرام شما نظر دهند.

برای دریافت کامنت بیشتر، سوال های چالش برانگیز، مطرح کنید.

سؤال بپرسید

کامنت های بیشتر در اینستاگرام به صورت رایگان! شاید پیش از این تاکید بر این کار زیاد نبوده است، اما همیشه می توانید از سایر کاربران اینستاگرام در قسمت کپشن پست، سوالات مستقیم بپرسید و سپس برای افراد کامنت بگذارید.

مرتبط با موضوعی که در اینستاگرام روی آن کار می کنید، میم بسازید.

الگوهای رفتاری(memes) بسازید

memes به خاطر سرعت محبوبیت، معروف هستند و مردم دوست دارند دوستان خود را زیر آن ها تگ کنند. این تصاویر و محتوای بصری می توانند مشارکت زیادی در پروفایل اینستاگرام شما ایجاد کنند. هر چه افراد بیشتری در زیر پست های شما تگ شوند، کامنت های بیشتری در اینستاگرام، برای شما به ارمغان می آورند.

منبع: napoleoncat