یکی از راه های افزایش امنیت اکانت های ما در شبکه های اجتماعی، فعال سازی تایید دو مرحله ای می باشد. پیش تر از این موضوع، ما با مقاله ” راهکار های بالا بردن امنیت اینستاگرام ” همراه شما بودیم؛ امروز می خواهیم در مورد نحوه فعال سازی تایید دو مرحله ای تلگرام با شما صحبت کنیم. همراه وبلاگ ممتاز سئو باشید.

تلگرام نیز همانند اینستاگرام جزو شبکه های اجتماعی محبوب کاربران محسوب می شود و کاربران زیادی را به خود جلب کرده است. به همین علت مسلتزم رعایت یک سری نکات امنیتی است تا اطلاعات کاربران را از آسیب های احتمالی دور کند. در نتیجه با اضافه کردن تایید دو مرحله ای امنیت کاربران را افزایش داده است. اگرچه همه شبکه های اجتماعی از این قابلیت برخوردار نیستند و فقط تعداد محدودی از این قابلیت پشتیبانی می کنند؛ اما تلگرام به این موضوع توجه ویژه ای داشته و امنیت اطلاعات شخصی کاربران را افزایش داده است.

ما در این مطلب قصد داریم نحوه ی فعال سازی تایید دو مرحله ای تلگرام را به شما آموزش دهیم که با استفاده از آن بتوانید امنیت اکانت تلگرام خود را تا حد بسیار زیادی افزایش بدهید.

تایید هویت دو مرحله ای که از آن با عنوان احراز هویت دو عاملی نیز یاد می شود، فرآیندی است که طی آن، کاربر برای ورود به حساب کاربری خود نیاز به گذشتن از دو مرحله امنیتی دارد که در لینک مطلب “احراز هویت دو مرحله ای” به طور کامل به تعریف آن پرداخته شده است.

اهمیت تایید دو مرحله ای تلگرام

فعال سازی تایید دو مرحله ای تلگرام، کار بسیار آسانی است و تنها کافی است چند دقیقه زمان بگذارید. اما شاید این سوال در ذهن شما نیز به وجود بیاید که این کار به چه منظور است و فعال سازی تایید دو مرحله ای تلگرام چه کاربردی دارد؟؟؟

در پاسخ به این سوال باید گفت: تایید دو مرحله ای تلگرام به این منظور است که برای وارد شدن به اکانت تلگرام خود از طریق سایر دستگاه ها، به غیر از دستگاه فعالتان، علاوه بر کد اصلی ورود به اکانت، که تلگرام برای شما می فرستد کد دومی را نیز خواهید داشت که خودتان آن را تعیین می کنید. به زبان ساده تر، برای ورود به اکانت تلگرام خود، به دو کد مجزا برای فعال سازی اکانت نیاز دارید که یکی از آن ها از طریق خود تلگرام برای شما ارسال می شود و دیگری را خودتان، با توجه به رمز عبوری که انتخاب کرده اید، وارد می نمایید.

تاییدیه دو مرحله ای تلگرام

کد دوم شما دقیقا همانند رمز عبور هایی است که برای تلفن همراه خود و یا لپ تاپ و … تعیین می کنید. بهتر است قبل از انتخاب رمز عبور آن را به حافظه خود بسپارید و یا آن را در جایی یادداشت کنید. سوال دیگری که ممکن است در ذهن شما به وجود بیاید این است که این کد تایید دو مرحله ای، چگونه موجب افزایش امنیت حساب کاربری تلگرام ما می شود؟؟

پاسخ به این سوال ساده است، به عنوان مثال تلفن همراه خود را در مکانی قرار داده اید که در دسترس افراد غیر قابل اطمینان است، فرد غیر قابل اطمینان به راحتی می تواند با نصب تلگرام بر روی تلفن همراه خود به حساب کاربری شما دسترسی داشته باشد و به گونه ای در حساب کاربری شما جاسوسی کند. بعد از نصب تلگرام چون به راحتی فرد جاسوس به تلفن همراه شما دسترسی دارد از طریق کدی که ارسال می شود می تواند تلگرام شما را بر روی تلفن همراه خودش نصب کند و اقدام به خواندن اطلاعات و وارد کردن آن در گوشی خود نماید و به عبارتی شما را هک کند. اما حال تصور کنید شما رمز عبور دومی را برای تلگرام خود انتخاب کرده اید. چگونه می تواند به تلگرام شما دسترسی پیدا کند؟؟

با انتخاب کد دوم هکر نمی تواند دسترسی به اطلاعات شما داشته باشد، زیرا فقط شما از کد دوم حساب کاربری تان مطلع هستید. به این ترتیب هکر در انجام این کار شکست خورده و دیگر به این سادگی نخواهد توانست به اکانت تلگرام شما متصل گردد. بنابراین ما با انجام چند مرحله ساده، از دسترسی دادن به حساب کاربری به افراد ناشناس و هکر ها جلوگیری کرده ایم.

آموزش تایید دو مرحله ای تلگرام

با توجه به توضیحاتی که در بالا داده ایم تا به الان باید متوجه اهمیت این موضوع شده باشید، برای انجام این کار ساده فقط کافی است تا چند مرحله زیر را طی کنید، تا با این کار از دسترسی افراد غیر مجاز را به حساب تلگرام تان جلوگیری کنید.

زمان مورد نیاز: 3 دقیقه.

مراحل انجام تایید دو مرحله ای تلگرام

 1. مرحله اول

  ورود به برنامه تلگرام و مراجعه به منوی تنظیمات یا Settings
  تاییدیه دو مرحله ای تلگرام

 2. مرحله دوم

  انتخاب گزینه Privacy and Security
  تاییدیه دو مرحله ای تلگرام

 3. انتخاب گزینه Two-Step verification

  در پنجره باز شده گزینه Two-Step verification را انتخاب نمایید. تاییدیه دو مرحله ای تلگرام

 4. انتخاب گزینه Set Additional Password

  گزینه Set Additional Password را انتخاب نموده و یک رمز عبور دلخواه را از اعداد و حروف تشکیل شده است را انتخاب کنید و در قسمت مربوطه وارد کنید. تاییدیه دو مرحله ای تلگرام

 5. مرحلهه پنجم

  رمز عبور خود را مجددا وارد نمایید و وارد مرحله بعد شوید.
  تاییدیه دو مرحله ای تلگرام

 6. انتخاب Hint برای یادآوری و به خاطر آورد رمز عبور

  شما می توانید با انتخاب یک Hint جهت یادآوری پسورد تان در هر زمان که فراموش کردید رمز خود را به یاد آورید. به عنوان مثال Hint، می تواند دو شماره اول از رمزتان باشد که در صورت فراموشی، بتوانید آن را به یاد آورید.

  تاییدیه دو مرحله ای تلگرام

 7. انتخاب ایمیل برای بازگردانی رمز عبور

  شما می توانید در این قسمت ایمیل تان را قرار دهید که در صورت فراموش کردن رمز عبورتان، بتوانید اکانت خود را بازیابی کنید. تاییدیه دو مرحله ای تلگرام

 8. مراجعه به صندوق ایمیل

  بعد از وارد کردن ایمیل، تلگرام یک ایمیل حاوی لینک فعال سازی تایید دو مرحله ای برای شما ارسال می کند و شما باید به این قسمت مراجعه کنید و بر روی لینک کلیک کنید.تاییدیه دو مرحله ای تلگرام

 9. مرحله آخر

  بعد از کلیک روی لینک اگر کلیه مراحل را طی کرده باشید، باید با تصویر زیر روبه رو شوید. در غیر این صورت شما تایید دو مرحله ای خود را به درستی انجام نداده اید و فعال سازی انجام نشده است. تاییدیه دو مرحله ای تلگرام

همانطور که در بالا گفتیم شما می توانید برای تلگرام تان ایمیلی را انتخاب کنید تا در صورت فراموش کردن پسورد امکان بازیابی رمز عبور وجود داشته باشد. اما در باب این این موضوع بهتر است این نکته را یادآورشویم که ایمیلی که فاقد امنیت باشد و هکر بتواند آن را هک کند باز هم قادر است که به اطلاعات شما دسترسی داشته باشد، بنابراین برای امنیت در هر شبکه اجتماعی، امنیت ایمیل حرف اول را خواهد زد.

امیدوارم از این مقاله ممتاز سئو نیز به اندازه کافی لذت برده باشید.