اگر وب سایتی دارید که محتوا منتشر می کند، می دانید که یک چیز فوق العاده مهم است: “کسب درآمد از ترافیک شما“. شما برای ایجاد یک سایت عالی وقت و تلاش زیادی صرف کرده اید و هیچ چیز بهتر از تبدیل این همه تلاش سخت به پول نقد نیست. اما کسب درآمد از سایت به همان آسانی نیست که در ابتدا به نظر می رسد. برای استفاده بیشتر از آن، باید از چند استراتژی جامع استفاده کنید. برای اطلاعات بیشتر درباره ی تبدیل و ارتقاء سایت تجاری تا انتها با ما همراه باشید.

راهکار هایی برای کسب درآمد از ترافیک وب سایت

روش های زیادی برای کسب درآمد از وب سایت وجود دارد. من در زیر چند مورد از رایج ترین آن ها را توضیح خواهم داد. اما ابتدا اجازه دهید در مورد ترافیک صحبت کنیم:

هرچه میزان بازدید شما بیشتر باشد، درآمد زایی از سایت شما راحت تر خواهد بود.

برخی از روش های معمول کسب درآمد از یک وب سایت (مانند اجرای تبلیغات) لزوماً ارزش آن را نخواهد داشت تا زمانی که میزان بازدید خاصی داشته باشید.

هنوز هم روش هایی وجود دارد که می توانید از وب سایتی درآمد زایی کنید که بازدید زیادی نداشته باشد. به عنوان مثال شما می توانید محصولات خود را به مخاطبان موجود خود بفروشید.

با این حال با بازدید کنندگان سایت بیشتر، گزینه های بیشتری خواهید داشت.

چگونه می توانید در وب سایت خود ترافیک ایجاد کنید؟ استراتژی های زیادی وجود دارد که می توانید استفاده کنید. یک کتاب الکترونیکی بنویسید، یک وبینار برگزار کنید، لیست ایمیل خود را رشد دهید، سئو خود را بهبود ببخشید … اساساً هر چیزی برای کمک به افراد در یافتن شما و علاقه مند کردن آن ها به مطالب شما.

از سایت خود کسب درآمد کنید

هنگامی که برای وب سایت خود مخاطب ایجاد کردید، در اینجا فقط تعدادی از تکنیک هایی است که می توانید برای کسب درآمد از ترافیک خود استفاده کنید.

عضویت پرداخت شده یا Paywalls

ساده ترین راه برای کسب درآمد از وب سایت شما درخواست از مردم برای پرداخت شما است.

از آنجا که چیز های رایگان زیادی در اینترنت وجود دارد، مردم در پرداخت هزینه مردد هستند. با این حال اگر نام تجاری شما از قدرت کافی برخوردار باشد، ممکن است مخاطبان شما تمایل به پرداخت هزینه داشته باشند.

بسیاری از ناشران مهم اخبار تنها چند مقاله رایگان ارائه می دهند و بقیه وب سایت های خود را در پشت یک paywall نگه می دارند. آنچه به نظر می رسد در بررسی تجاری هاروارد به شرح زیر است:

برای وبلاگ نویسان و بازاریابان، رویکرد متداول تر، یک سیستم عضویت طبقه بندی شده است که در آن بیشتر محتوای وب سایت رایگان است، اما برخی از آن ها فقط برای اعضا است.

بازاریابی وابسته

بازاریابی وابسته به معنای استفاده از پیوند های وابسته برای ارجاع افراد به وب سایت های دیگر است. هنگامی که مردم از آن سایت ها محصولی خریداری می کنند، فروش شما قطع می شود.

اگر از پیوند های وابسته در سایت خود استفاده می کنید، باید این موضوع را به مردم اطلاع دهید. سعی کنید فقط محصولی را پیشنهاد کنید که فکر می کنید مخاطب شما را ترجیح می دهد.

تعداد زیادی شرکت با برنامه های وابسته وجود دارد. آمازون یکی از محبوب ترین ها را دارد.

پست های اسپانسر شده

روش سوم برای کسب درآمد از ترافیک انجام پست های تبلیغاتی برای برند ها است. ممکن است شرکت ها با شما تماس بگیرند و از شما بخواهند که یک پست برای ارتقا تم آن ها، با لینک به سایتشان، درست کنید. این تبلیغات را گاهی تبلیغات بومی می نامند.

در اینجا مثالی از پست حمایت شده از مجله HR را مشاهده می کنید:

مجله HR

نمایش تبلیغات

سرانجام یکی از رایج ترین راه های کسب درآمد از وب سایت و تبدیل آن به یک سایت تجاری ، استفاده از تبلیغات نمایشی است.

تبلیغات نمایشی بسیار محبوب هستند و تقریباً در همه وب سایت های موجود در عنوان، ستون های فرعی و مکان های دیگر نمایش داده می شوند. در واقع Google Display Network به 90٪ کاربران اینترنت در سراسر جهان می رسد. با استفاده از تبلیغات نمایشی، می توانید فضای سایت خود را به تبلیغ کنندگان “اجاره” دهید.

در اینجا مثالی از شکل ظاهری تبلیغات نمایشی در Speedtest.net آورده شده است:

 تبلیغات نمایشی در Speedtest.net

تبلیغات نمایشی راهی آسان برای کسب درآمد از ترافیک است. اما برای استفاده بیشتر از آن ها، باید آن ها را بهینه کنید.

برای انجام این کار شما باید بفهمید که تبلیغات نمایش چگونه کار می کند و کدام نوع تبلیغات بهترین عملکرد را دارند. اگر تبلیغات را اشتباه انجام دهید، ممکن است برای کاربران آزار دهنده باشد.

برای کسب درآمد بیشتر از تبلیغات نمایشی بدون از بین بردن تجربه کاربری، ادامه مطلب را بخوانید.

برای تبدیل سایت خود به یک سایت تجاری و کسب درآمد از چه نوع تبلیغاتی استفاده کنیم؟

ابتدا اجازه دهید در مورد انواع تبلیغات نمایشی موجود در این زمینه صحبت کنیم. قالب های مختلف زیادی برای تبلیغات وجود دارد. دفتر تبلیغات تعاملی رهنمود هایی برای اندازه و مشخصات آگهی دارد.

در اینجا چند نوع تبلیغات نمایشی وجود دارد که ممکن است در وب سایت های ناشران مشاهده کنید:

تبلیغات استاتیک در مقابل تبلیغات متحرک

تبلیغات استاتیک ساده ترین و سنتی ترین نوع تبلیغات نمایشی است. تبلیغ ایستا یک تصویر است و بس.

یک تبلیغ نمایشی متحرک معمولاً از 2-3 تصویر ثابت تشکیل شده است که یکی پس از دیگری نمایش داده می شوند.

این نوع تبلیغات را گاهی بنر تبلیغاتی می نامند و در قالب های مختلفی ارائه می شوند. ممکن است اصطلاحاتی مانند “تابلوی بزرگ“، “تابلو تبلیغاتی“، “مربع“، “بنر کامل” یا “نیم صفحه” را شنیده باشید: این ها اندازه های مختلفی برای تبلیغات نمایشی هستند.

گوگل راهنمایی دارد که متداول ترین اندازه تبلیغات (بر حسب پیکسل) را برای موبایل و دسک تاپ نشان می دهد.

راهنمای گوگل  متداول ترین اندازه تبلیغات

تبلیغات ویدیویی

نوع دیگر تبلیغات نمایشی، تبلیغات ویدیویی است.

ممکن است شما یک تبلیغ ویدیویی را به عنوان چیزی نشان دهید که در یوتیوب نشان داده می شود، اما تبلیغات ویدیویی گوگل اگر شریک ویدیوی گوگل باشد، در وب سایت های ناشر نیز ظاهر می شود.

تبلیغات ویدئویی ممکن است در محتوای تعبیه شده یا در کنار صفحه نمایش داده شوند.

تبلیغات لایت باکس

تبلیغات لایت باکس زمانی پاسخ می دهد که کاربران با آن ها درگیر شوند. وقتی افراد روی آگهی کلیک می کنند یا آن را نشان می دهند، این ویدیو را گسترش می دهد یا نمایش می دهد. تبلیغ کنندگان فقط زمانی پرداخت می کنند که افراد با تبلیغات خود درگیر شوند.

تبلیغات نمایشی ریسپانسیو

تبلیغات نمایشی ریسپانسیو شکل ظاهری خود را متناسب با فضا های مختلف تبلیغاتی تنظیم می کنند.

تبلیغ کنندگان می توانند مجموعه ای از دارایی ها (فیلم ها، تصاویر، آرم ها یا عناوین اصلی) را بارگذاری کنند و شبکه تبلیغات به طور خودکار ترکیبی از این موارد را برای جا دادن اسلات تبلیغات مختلف انتخاب می کند.

تبلیغات مجدد

آیا تا به حال به یک وب سایت نگاه کرده اید و پس از چند ساعت که در حال مرور آنلاین هستید، تبلیغاتی برای همان وب سایت مشاهده کرده اید؟

می توانید برای این کار از هدفگذاری مجدد (که به عنوان بازاریابی مجدد نیز معروف است) یاد کنید.

هدف گذاری مجدد به شما امکان می دهد تبلیغ کنندگان تبلیغات را به افرادی نشان دهند که قبلاً به طریقی با وب سایت خود ارتباط برقرار کرده اند یا در لیست ایمیل خود ثبت نام کرده اند.

تبلیغات بومی

اصطلاح تبلیغات بومی به معنای تبلیغاتی است که با محتوای پیرامون آن ترکیب شده و باعث می شود کاربران کلیک کنند.

اگرچه ممکن است شما یک تبلیغ بومی را به عنوان یک پست تبلیغاتی تصور کنید، اما ممکن است تبلیغات نمایشی وقتی بهینه می شوند که با محتوای اطراف مطابقت داشته باشند، تبلیغات بومی نیز خوانده شوند.

در اینجا یک تصویر صفحه (از The Independent) از شکل ظاهری تبلیغات بومی وجود دارد. به نظر می رسد مقاله است، اما برچسب “حمایت شده” را در پایین یادداشت وجود دارد:

کدام نوع تبلیغات را باید اجرا کنم؟

همانطور که مشاهده می کنید، انواع مختلفی از تبلیغات برای انتخاب وجود دارد. کدام نوع را باید در وب سایت خود اجرا کنید؟

به عنوان ناشر به نفع شماست که تبلیغات را به شکلی انجام دهید که عملکرد خوبی داشته باشد. شما می خواهید افراد را وادار به کلیک کنید، بنابراین می توانید آن دلار تبلیغاتی را به دست آورید.

اما همچنین شما نمی خواهید تجربه کاربری خود را خراب کنید. اجرای بیش از حد تبلیغات تهاجمی می تواند تأثیر بدی بر روی سایت شما بگذارد: این می تواند سرعت بارگیری صفحه شما را کم کند، به طور بالقوه سئو شما را تحت تاثیر قرار دهد و خوانندگان شما را کاهش دهد.

بنابراین چگونه می توانید بفهمید کدام تبلیغات بهترین عملکرد را دارند؟ اساساً شما باید تبلیغات خود را آزمایش کنید و باید از ابزار های مناسب استفاده کنید.

برای کسب راهنمایی بیشتر در مورد چگونگی به دست آوردن بهترین تجربه تبلیغاتی ممکن برای وب سایت و تبدیل آن به یک سایت تجاری ، ادامه مطلب را بخوانید.

نکاتی برای بهینه سازی تجربه تبلیغات وب سایت

برای درآمدزایی موثر از ترافیک، باید تجربه تبلیغاتی را که کاربران در وب سایت شما دارند بهبود ببخشید.

در اینجا چند روش مختلف برای انجام این کار وجود دارد:

برای وب و موبایل بهینه سازی کنید

کاربران قرار است از دستگاه های مختلف به سایت شما دسترسی پیدا کنند، تجربه تبلیغات در وب و تلفن همراه متفاوت خواهد بود.

در حالت ایده آل باید تجربه بازدید از تبلیغات را برای بازدید کنندگان براساس دستگاهی که استفاده می کنند، بهینه کنید، پس برای تبدیل شدن به یک سایت تجاری حتما این نکته را در نظر داشته باشید.

نمایش تبلیغات را بهینه کنید

نحوه نمایش تبلیغات در سایت شما می تواند بر سودآوری تأثیر بگذارد. این شامل اندازه آن ها، محل قرارگیری آن ها در صفحه، نوع تبلیغات و وجود تبلیغات دیگر است.

آیا می دانید تبلیغات بیش از حد در واقع می تواند اثربخشی سایر تبلیغات را کاهش دهد؟ اگر تبلیغات بیش از حد در یک صفحه وجود داشته باشد، ممکن است هرکدام از آن ها تأثیر کمتری داشته باشند. تصور نکنید که فقط افزودن تبلیغات بیشتر منجر به درآمد بیشتر می شود.

تجربه تبلیغات منحصر به فرد و سفارشی را به کاربران ارائه دهید

یک عامل دیگر برای اینکه بتوانید سایت خود را به یک سایت تجاری تبدیل کنید این است که با هر بازدید کننده متفاوت رفتار کنید و بسته به ترجیحات وی تبلیغات مختلفی را به او ارائه دهید. با این حال بیشتر ناشران با هر کاربری یکسان رفتار می کنند.

سفارشی کردن تجربه تبلیغات خود بسته به کاربر می تواند شما را به نتیجه بهتر برساند. این کار را می توانید با کمک نرم افزار خودکار کسب درآمد از وب سایت انجام دهید.

اهمیت تست A / B برای تبلیغات یک تجربه کاربری یکپارچه

هنگام بهینه سازی تجربه تبلیغ خود، آزمایش A / B مزایای خود را دارد، اما در واقع ممکن است نرخ تبلیغات را کاهش دهد.

تست A / B چیست؟

تست A / B دقیقاً همان چیزی است که به نظر می رسد: اجرای آزمایشی که در آن شما دو نسخه از یک چیز را کنار هم مقایسه می کنید (نسخه A در برابر نسخه B)، تا ببینید کدام یک نتیجه بهتری می گیرد.

آزمایش A / B به شما شواهد محکمی درباره اینکه از کدام نوع تبلیغات باید استفاده کنید، می دهد. با این حال قرار نیست همه را راضی کند. محدودیت های آزمایش A / B بدان معنی است که شما هرگز نخواهید توانست بازدید کنندگان طرف B را راضی کنید.

چگونه می توانم آزمون A / B را اجرا کنم؟

برای اجرای آزمون A / B، باید یک متغیر را که می توانید به عنوان ناشر کنترل کنید (به عنوان مثال نوع تبلیغات یا موقعیت محتوا) با متغیری که نمی توانید کنترل کنید مقایسه کنید (مانند منبع ترافیک).

به شما این امکان را می دهد که ببینید کدام محتوای آگهی در منابع ترافیکی، دستگاه ها، ساعات روز و … عملکرد بهتری دارد.

کدام عناصر تبلیغات را باید تست کنم؟

همانطور که در بالا ذکر کردم، متغیر های زیادی وجود دارد که می توانید هنگام اجرای تست A / B برای آن ها آزمایش کنید تا مطمئن شوید سایت شما آمادگی لازم برای تبدیل شدن به یک سایت تجاری را دارد. بعضی از این ها را می توانید کنترل کنید، در حالی که برخی دیگر را نمی توانید.

قرار دادن آگهی

یکی از متغیرهای مهم برای آزمایش جایگذاری آگهی است. این مربوط به جایی است که تبلیغ شما در صفحه قرار دارد… آیا در بالا، پایین، نوار کناری یا درون محتوا است؟ جایگذاری تبلیغ بر قابلیت مشاهده تبلیغ شما برای کاربران تأثیر می گذارد.

سایز عکس

متغیر دیگر اندازه تصویر است. بدیهی است که تبلیغات بزرگتر در صفحه بیشتر دیده می شوند. با این حال این لزوما به معنای عملکرد بهتر آن ها نیست. به یاد داشته باشید، همه چیز در مورد تجربه کاربر است.

منبع ترافیک

کدام منبع ترافیک بیشترین کلیک تبلیغ را ایجاد می کند؟ بهینه سازی برای منبع می تواند به شما کمک کند از ترافیک خود درآمد بیشتری کسب کنید، با درک اینکه کدام ترافیک برای شما با ارزش ترین است. شاید ارزش آن را داشته باشد که بیشتر در منابع خاص ترافیک پرداخت شده سرمایه گذاری کنید، یا شاید شما باید تمام کار خود را در مورد SEO انجام دهید.

رنگ تبلیغات

این مورد کاملاً قابل توضیح است … تبلیغات شما چه رنگی است؟ آیا شما می خواهید آن ها را با هم مخلوط کنید یا برجسته نمایش دهید؟

روانشناسی رنگ می تواند بر میزان تبدیل تأثیر بگذارد ، بنابراین این در واقع فاکتور، مهمتر از آن چیزی است که فکر می کنید.

تراکم

تبلیغات شما در صفحه چقدر متراکم است؟ ما قبلا بحث کردیم که چگونه تبلیغات می توانند یکدیگر را کمرنگ کنند، بنابراین تراکم تبلیغات می تواند یک عامل اصلی برای بررسی باشد.

مکان یابی

آیا برای نشان دادن تبلیغات به کاربران که مربوط به منطقه محلی آن ها است، از هدف گذاری موقعیت مکانی استفاده می کنید؟

شبکه تبلیغات

متغیر نهایی که می توانید برای آن بهینه سازی کنید، شبکه تبلیغات است. شبکه های تبلیغاتی مختلف ممکن است برای تبلیغات خاص هزینه کم یا بیشتری به شما پرداخت کنند.

ابزار هایی برای تست تبلیغات

ابزار های مختلفی وجود دارد که می توانید برای آزمایش تبلیغات استفاده کنید، این بخش یکی از عامل های تاثیر گذار در موفقیت تبدیل سایت غیر تجاری به تجاری است. من به سرعت از محبوب ترین ها استفاده می کنم و سپس به شما در مورد سلاح مخفی خود که برای کسب درآمد از ترافیک استفاده می کنم اطلاع می دهم.

Google Optimize

اگر یک ابزار ساده برای اجرای تست های A / B می خواهید، می توانید از Google Optimize استفاده کنید.

Google Optimize

نکته مثبت این است که Google Optimize رایگان است. نکته منفی این است که شما مجبورید همه کارها را دستی انجام دهید که برای همیشه طول می کشد.

اساساً می توانید وارد Google Optimize شوید و آن را با حساب Google Analytics خود متصل کنید. سپس باید اطلاعات مربوط به هر تستی را که می خواهید اجرا کنید وارد کنید.

Optimizely

همچنین برخی از سیستم عامل های بهینه سازی تبلیغات پولی وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید. Optimizely یک نمونه است که در صنعت بسیار محبوب است.

با این حال من طرفدار Optimizely نیستم، زیرا استفاده از آن را بسیار شهودی یا آسان نمی دانم. پلاگین رایگان Ad Inserter جایگزینی برای Optimizely است که بسیاری از بازاریابان دوست دارند از آن استفاده کنند.

Ezoic

سرانجام می خواهم در مورد سلاح مخفی خود برای شما بگویم: ابزاری به نام Ezoic .Ezoic با استفاده از آزمایش چند متغیره به دستگاه ها اجازه می دهد تا مکان / تراکم تبلیغات را به طور خودکار شخصی کنند.

Ezoic بسیار جذاب است، زیرا در واقع به شما امکان می دهد تجربه تبلیغات خود را مطابق خواسته کاربر خود تنظیم کنید. این می تواند به شما کمک کند تا به طور موثرتری از ترافیک کسب درآمد کنید.

برای اجرای تست های تبلیغات خودکار می توانید از Ezoic استفاده کنید.

Ezoic

این نرم افزار با استفاده از هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی به شما در بهینه سازی تبلیغات کمک می کند، بنابراین براساس میلیارد ها داده تصمیم می گیرد. این تصمیمات موثرتر از کاری است که می توانید به تنهایی انجام دهید.

خودکار کردن تست شما باعث صرفه جویی در وقت می شود: شما می توانید هزاران متغیر را در عرض چند دقیقه آزمایش کنید. اگر سعی کنید این کار را به صورت دستی انجام دهید، ممکن است ماه ها طول بکشد.

Ezoic به برخی از وب سایت ها کمک کرده است که 93٪ در کل درآمد ماهانه و 87٪ در درآمد متوسط ​​در هر جلسه افزایش داشته باشند. از نظر من، این نتایج بسیار شگفت انگیزی است.

اما Ezoic نه تنها از نظر درآمد عالی است، بلکه به شما کمک می کند تا تجربه کاربری خود را برای هر بازدید کننده بهینه کنید. اگر تبلیغات نمایشی شما تجربه کاربر را کم می کند، Ezoic تبلیغ را از صفحه خارج می کند.

به دلیل تجربه کاربری پیشرفته ای که Ezoic ارائه می دهد، کاربران احتمالاً زمان بیشتری را در سایت شما سپری خواهند کرد. در حال حاضر شرکت ها در واقع نتایج بسیار خوبی را از این طریق دیده اند.

Simplypsychology.org پس از شروع به کار با سیستم عامل Ezoic، به میزان 84٪ افزایش حضور در محل را مشاهده کرد.

لازم نیست فقط از Ezoic با Adsense استفاده کنید. می توانید از آن با هر سیستم عامل تبلیغاتی موجود استفاده کنید و به هزاران شریک تقاضا دسترسی پیدا کنید و به شما کمک می کند تا سریعتر پول بیشتری کسب کنید.

نتیجه

اگر ناشر هستید، اجرای تبلیغات نمایشی در وب سایت شما راهی عالی برای کسب درآمد از ترافیک است. اما انواع مختلفی از تبلیغات و متغیرهای مختلف وجود دارد که باید هنگام اجرای آن ها فکر کنید. اگر واقعاً می خواهید از طریق تبلیغات نمایشی درآمد کسب کنید و سایت خود را به یک سایت تجاری تبدیل کنید، باید مطمئن شوید که برای بهترین عملکرد ممکن بهینه شده اند.

مطمئن شوید که آزمایشات درستی را انجام می دهید، بنابراین می توانید از تبلیغات خود بیشترین بهره را ببرید.