تبلیغات بنری که به عنوان تبلیغات نمایشی یا تبلیغات تصویری نیز شناخته می شوند، تبلیغات مبتنی بر تصویر هستند که به طور گسترده در اینترنت محبوب هستند. در ادامه توضیحات بیشتری در این رابطه به شما می دهیم. به همین دلیل مقاله را تا پایان مطالعه نمایید.

تبلیغات بنری چیست؟

تبلیغات بنری یا نمایشی به معنی استفاده از تصاویر دینامیک یا استاتیک تبلیغاتی در وب سایت ها یا اپلیکیشن ها و همچنین ویدئو هایی است که امکان نمایش تبلیغات گوگل (مربوط به Google Ads) را فراهم می کنند.

در واقع این تبلیغات در قالب گرافیکی و فرمت های مختلف مانند متن، تصاویر، ویدئو و غیره برای کاربران نایش داده می شوند و در صورت کلیک بر روی آن ها، مرورگر اینترنت شما را به وب سایت تبلیغ کننده هدایت می کند.

تبلیغات بنری چیست؟

انواع بنرها در تبلیغات بنری:

  • بنرهای تعاملی: این بنرها با کاربران تعامل برقرار می کنند. مثلا توسط گزینه هایی که روی آن قرار دارد، اطلاعاتی را از کاربران دریافت کرده و با توجه به اطلاعات وارد شده، اطلاعات نمایش داده می شود. این نوع بنرها بیشتر در ثبت نام های اینترنتی و مانند این موارد استفاده می شوند.
  • بنرهای ثابت: بنرهایی هستند که تبلیغ را به صورت یک تصویر و در اندازه ای ثابت نمایش می دهند.
  • بنرهای متحرک: بنرهای متحرک یا انیمیشن دار از فناوری انیمیشن در طراحی و ساخت آن ها استفاده شده است. این بنرها به دلیل متحرک بودن نرخ کلیک بیشتری دارند.

هدف از اینگونه تبلیغات چیست؟

هدف از تبلیغات بنری، انتقال پیام برند و تبلیغات به بازدیدکنندگان وب سایت مورد نظر است. این تبلیغات در بخش های مختلفی از وب سایت ها که برای تبلیغات در نظر گرفته شده اند، نمایش داده می شوند. این بنرها معمولا به صورت مستطیل هستند و هر چقدر مستطیل ها عریض تر باشند، تاثیرگذاری بیشتری دارند.

چرا تبلیغات بنری این قدر محبوب هستند؟

این یک روش مقرون به صرفه است که به تبلیغ کنندگان اجازه می دهد، محصولات و خدمات خود را به صورت آنلاین در میان مجموعه ای از وب سایت ها به صورت جذاب نمایش دهند. علاوه بر این، تبلیغات بنر امکان افزایش برند تجاری و هدف قرار دادن تبلیغات را فراهم می کند.

نحوه عملکرد تبلیغات بنر وب چگونه است؟

در این روش شما باید یک تصویر حرفه ای که خدمات و محصول شما را معرفی کند طراحی کنید و این تصویر را در کانال های اینستاگرام، تلگرام یا سایت هایی که بازدید زیادی دارند، قرار دهید.

اگر وب سایت دارید باید به گونه ای بنر خود را طراحی کنید که مخاطبان با مشاهده و کلیک روی بنر شما وارد صفحه فرود (لندینگ پیج) سایت تان شوند. با این حال، بیشتر آگهی ها قابل کلیک هستند و عملکرد اصلی آن ها کلیک بر روی آن ها است.

چرا باید از تبلیغات بنر استفاده کنیم؟

1. آگاهی از برند: شما می توانید با استفاده از تبلیغات بنر آگاهی از برند خود را افزایش دهید تا افراد بتوانند با محصول یا خدمات شما بیشتر آشنا شوند. برندهایی مانند IBM ،Apple ،Target یا Nike از تبلیغات بنر استفاده می کنند تا کسب و کار خود را از طریق تبلیغات تجاری گسترش دهند.

2. مخاطبان خود را هدف بگیرید: اگر کسی به وب سایت شما آمد اما در خبرنامه شما ثبت نام نکرده است، می توانید با تبلیغات بنر آن ها را هدف خود قرار دهید. به طور کلی، تبلیغات بنر در وب سایت های پر بازدید قرار می گیرند که محتوای جالب یا مفیدی را ارائه می دهند.

اما علاوه بر بازدید، جنبه های مهم دیگری نیز وجود دارند که باید هنگام انتخاب یک وب سایت برای تبلیغ در نظر گرفته شود. به همین دلیل است که ما توصیه می کنیم در وب سایت هایی که به حیطه کاری شما مرتبط هستند، تبلیغ کنید.

چرا تبلیغات بنری موثر است؟

یکی از مزایای تبلیغات آنلاین نسبت به تبلیغات سنتی این است که می توان به راحتی اثربخشی آن را ارزیابی کرد. در مورد تبلیغات بنری، شاخص اصلی اثربخشی نرخ کلیک است. نرخ کلیک (CTR) با تقسیم تعداد کاربرانی که روی تبلیغ کلیک کرده اند، بر تعداد دفعات نمایش آگهی (تعداد نمایش) محاسبه می شود.

نکات ایجاد بنر برای تبلیغات

چند اصل ساده وجود دارد که باید هنگام طراحی تبلیغات بنر به آن توجه کنید:

بنر تبلیغاتی

1. هدف اصلی شما کیست و از آن ها چه می خواهید؟

قبل از طراحی یک بنر باید بدانید که مخاطب اصلی شما چه کسی است و از آن ها چه می خواهید. شاید شما می خواهید آن ها بر روی وب سایت شما کلیک کنند یا محصولات محدود در حراج شما را بخرند یا خدمات و محصولات شما را به صورت رایگان امتحان کنند. در مورد آن فکر کنید.

2. اندازه بنر را با توجه به اندازه های استاندارد انتخاب کنید

اغلب ناشران معمولاً از اندازه های استاندارد بنر در وب سایت های خود استفاده می کنند. بنابراین شما نیز باید اندازه بنر را طبق استاندارد انتخاب کنید.

3. از عکس های با کیفیت بالا استفاده کنید

استفاده از عکس ها و تصاویر بی کیفیت در یک بنر، می تواند باعث ایجاد بی اعتمادی بین برند و کاربر شود. معمولا 54% از کاربران بر روی تبلیغات بنری کلیک نمی کنند، زیرا به آن ها اعتماد ندارند.

4. از فونت های خوانا استفاده کنید

شما می خواهید کاربر بفهمد که شما می خواهید چه چیزی را ارائه دهید و در صورت کلیک بر روی تبلیغات بنر شما، چه چیزی می تواند دریافت کند. 

5. از رنگ های مخصوص برند خود استفاده کنید

اگر می خواهید تبلیغات بنر حرفه ای ایجاد کنید که مردم برند شما را در فضای اینترنت بشناسند، باید بنر خود را به گونه ای طراحی کنید که رنگ آن به رنگ بنر شما نزدیک باشد.

6. بنر را بیش از حد شلوغ نکنید

هر چه بنر ساده تر باشد، به راحتی می توانید پیام خود را به مخاطبین هدف خود برسانید.

7. از عناصر برند در طراحی بنر استفاده کنید

باید از یکی از المان های برند مانند (لوگو، نام شرکت یا وب سایت) در طراحی بنر استفاده کنید تا به کاربر نشان دهید که شرکت شما متعلق به این بنر تبلیغاتی است.

نتیجه

اگر بدانید که چگونه می توانید آن را بهینه کنید و از آن بهترین بهره را ببرید، تبلیغات بنری می تواند یک معامله واقعی برای کسب و کار شما باشد. تبلیغات بنری در حال توسعه و پیشرفت و استفاده از آن رو به رشد است. بنابراین اگر هدف مشخص و واضحی دارید، از امروز برای تحقق آن برنامه ریزی کنید.

امیدوارم این مطلب برایتان مفید باشد. موفق و پیروز باشید.😊🌹

منبع: creatopy