تبلیغات چاپی نوعی بازاریابی است که از رسانه های چاپی فیزیکی برای دستیابی به مشتریان خاص خود در مقیاس وسیع استفاده می کند. تبلیغات به صورت چاپی در انواع مختلف نشریات مانند روزنامه ها، مجلات، بروشورها یا به صورت نامه مستقیما چاپ می شوند. با اینکه این نوع تبلیغات در دهه گذشته تا حدودی نسبت به پلتفرم های تبلیغات آنلاین کاهش یافته است، اما هنوز یک شکل با‌دوام از بازاریابی است و در بازارهای خاصی این نوع تبلیغات ضروری است.

با به کار گیری این تبلیغات می توانید به مشتریان بالقوه ای دست یابید که بازاریابی دیجیتال نمی تواند. در این مقاله به توضیح جامع و کامل تبلیغات چاپی می پردازیم که امیدواریم برای شما مفید واقع شود.

4 نوع تبلیغات چاپی قدرتمند

تبلیغات چاپی در مجله

رسانه های چاپی به شما امکان می دهد برند و محصولات خود را در قالب های مختلف به نمایش بگذارید. برخی از موثرترین انواع تبلیغات چاپی عبارتند از:

روزنامه

تبلیغات روزنامه‌ای همچنان به عنوان یک ابزار بازاریابی مفید برای رساندن پیام به مخاطب خاص مورد توجه قرار می گیرد. مردمی که روزنامه می خوانند معمولا فعال هستند و تعامل خوبی با انواع رسانه دارند. تبلیغات روزنامه همچنین مقرون به صرفه و قابل اعتماد هستند و تاثیری ماندگار ایجاد می کنند.

مجله

تبلیغات مجلات می تواند برند شما را در مرکز نشریات محبوب در منطقه ای نزدیک یا ایالات متحده قرار دهد. نمایشگر های با کیفیت بالا می‌توانند جمعیت‌شناسی یا صنعت خاصی را هدف قرار دهند و مدت‌ها پس از بستن مجله با خوانندگان همراه شوند. به علاوه، وقتی صحبت از تبلیغات در مجلات می شود، شما فقط و فقط با خلاقیت خود شناخته می شوید.

ارسال مستقیم

اگر تحقیق خود را برای تبلیغات چاپی موثر به درستی انجام دهید، می توانید یک جمعیت خاص را هدف قرار داده و به صورت مستقیم تبلیغات کاغذی خود را به منزل آن ها بفرستید. شما همچنین می توانید با استفاده از روش های مختلف نتیجه تبلیغات خود را اندازه گیری کنید. ارسال مستقیم مقرون به صرفه است و برای گیرنده بسیار شخصی است. به علاوه، گزینه های انعطاف پذیر زیادی بر اساس معیار های شما در این نوع تبلیغات وجود دارد.

بروشور

حتی در دنیای فناوری محور، ابزارهای بازاریابی اندکی مانند بروشورها هنوز هم شما را در ارتباط مستقیم با مخاطبان قرار می دهند. بروشورها قدرت، اعتبار و نام تجاری شما را در قالب یکسان به مخاطب می شناسانند. آن ها اطلاعات زیادی را در اختیار دارند که می توانید در یک جلسه بین صدها نفر توزیع کنید. به علاوه، بروشورها یکی از مقرون به صرفه ترین راه ها برای اطلاع رسانی درباره کسب و کار شما هستند.


آیا تبلیغات چاپی هنوز هم موثر است؟

پاسخ ما مثبت است. درست است که تبلیغات دیجیتال از تبلیغات چاپی به عنوان شکل پیشرو بازاریابی در همه جای جهان پیشی گرفته است، اما فناوری چاپ به این زودی ها از بین نمی رود. نرخ تبدیل بالا، جمعیت قوی مخاطب، شهرت شرکت و قالب تعاملی منحصر به فرد چاپ آن را سال به سال در جریان اصلی بازاریابی نگه می دارد. بیایید کمی بیشتر به برخی از مزایای چاپ نگاهی بیندازیم.

تاثیرات تبلیغات چاپی

1. تبلیغات چاپی به روشی منحصر به فرد به دست مردم می رسد

افراد با تبلیغات چاپی به روش هایی متفاوت از تبلیغات دیجیتال تعامل دارند. به طور کلی تبلیغات در فرمت چاپی نسبت به دیجیتالی ماندگاری بیشتری در ذهن مخاطب دارد. همچنین، مصرف کنندگان به طور کلی ارزش بیشتری برای محصولات و خدماتی که در چاپ می بینند نسبت به آنلاین ارزش قائل هستند. این ترند های فعلی در بازاریابی را در نظر بگیرید:

 • مشتریان زمان بیشتری را صرف بررسی تبلیغات چاپی می کنند.
 • میزان اطلاعاتی که مشتری جذب می کند با print ads بیشتر است.
 • واکنش احساسی پس از خواندن یک آگهی چاپی بسیار بیشتر است.
 • مصرف کنندگان مایلند پس از مشاهده یک آگهی چاپی بیشتر هزینه کنند.
 • بینندگان ناخودآگاه محصولات موجود در آگهی چاپی را ارزشمند می بینند.

2. تبلیغات چاپی نرخ تبدیل بالایی دارند

یکی از دلایلی که باعث می شود بازاریابی چاپی بیشتر از بازاریابی دیجیتال هزینه داشته باشد، این است که سرمایه گذاری قابل توجه تری می خواهد. به عنوان مثال، طبق گفته شورای CMO، تقریباً 80 درصد از مصرف کنندگان در تبلیغات ارسال مستقیم اقدام به عمل می کنند در حالی که کمتر از 50 درصد از مصرف کنندگان به تبلیغات ایمیلی پاسخ می دهند.

شرکت‌ها همچنین می‌توانند تقریباً در هر نوع دیگر از رسانه‌های چاپی روی سطح بالایی از پاسخگویی حساب کنند. رسانه های چاپی چه بنر باشد یا کارت ویزیت، تبلیغات روزنامه و بروشور باشند، اقدامات مصرف کننده را تحریک می کند و نرخ تبدیل را بسیار بالاتر می برد.

3. تبلیغات چاپی باعث ایجاد اعتبار و اعتماد می شود

یک شرکت می تواند سرمایه زیادی برای ایجاد یک وب سایت، تنظیم دقیق یک کمپین ایمیلی یا گسترش دامنه بازار خود در رسانه های اجتماعی هزینه کند. با این حال، آن ها ممکن است هنوز در ایجاد نوع اعتباری که اعتماد به برند را ایجاد می کند، شکست بخورند. بخشی از دلیل این امر این است که اینترنت مملو از اطلاعات نادرست و گمراه کننده است.

به همین دلیل، صنعت چاپ همچنان قابل اعتمادترین منبع تبلیغات است. هنگامی که یک مصرف کننده یک آگهی چاپی را مشاهده می کند، به طور خودکار تصور می کند که این تبلیغات از یک شرکت معتبر تهیه شده است. طبق نظرسنجی نیلسون، 10 قالب برتر رتبه بندی شده که بیشترین درصد اعتماد مصرف کننده را به دست آورده اند عبارتند از:

 • تبلیغات تلویزیونی
 • آگهی های روزنامه
 • تبلیغات مجلات
 • بیلبورد/تبلیغات در فضای باز
 • تبلیغات رادیویی
 • ویدیوهای آنلاین
 • بروشورها
 • نتایج موتور های جستجو
 • شبکه های اجتماعی
 • تبلیغات در دستگاه های تلفن همراه

در حالی که تلویزیون و رادیو هنوز بر بخش بزرگی از تبلیغات تسلط دارند، روزنامه ها، مجلات و بروشورها همچنان بالاترین سطح اعتماد مصرف کننده را به خود جلب می کنند.

4. هدف گیری جمعیتی قوی مخاطبان

اهداف تبلیغات چاپی

این تصور غلط وجود دارد که تبلیغات چاپی مخاطبان خاصی را هدف قرار نمی دهد. درست است که فناوری به شرکت‌ها اجازه می‌دهد تا تلاش‌های بازاریابی خود را در پلتفرم‌های دیجیتال اصلاح کنند. با این حال، مقدار قابل توجهی از تحقیقات و استراتژی بازاریابی برای رسیدن به جمعیت هدف در تبلیغات چاپی انجام می شود.

به عنوان مثال، یک شرکت ممکن است یک هشتگ اجتماعی ایجاد کند یا از یک شماره تبلیغاتی یا کد رهگیری منحصر به فرد استفاده کند یا یک نقطه تماس مشخص را برای نظارت بر موفقیت کمپین بازاریابی خود تنظیم کند. همچنین، یک کسب و کار ممکن است کد پاسخ سریع (QR) یا نظرسنجی مشتری را برای تعیین اثربخشی یک استراتژی معین تنظیم کند.

منبع: lucidadvertising.com