همان طور که می دانید اینستاگرام دومین شبکه اجتماعی محبوب بعد از فیس بوک در سراسر جهان است که بیش از 1 میلیارد فالوور فعال دارد. این شبکه اجتماعی در سال های اخیر توانسته است رشد زیادی داشته باشد و امروز به یکی از راه های کسب درآمد نیز تبدیل شده است. امروزه دانستن راهکار های تبلیغ در اینستاگرام امری ضروری برای تمام کسب و کار های کوچک، شرکت ها و … است. ما در این مقاله قصد داریم به شما راهکار های تبلیغ در اینستاگرام را آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

روش های تبلیغ در اینستاگرام

زمانی که صحبت در مورد تبلیغ در اینستاگرام می شود ابتدا باید موضوع و هدف از تبلیغ را مشخص کنیم، دومین نکته بودجه ای است که برای تبلیغ در نظر گرفته اید. بنابراین، این 3 اصل جزو مهم ترین نکاتی است که همواره باید قبل از شروع تبلیغ در اینستاگرام به آن توجه داشته باشیم.

در کنار روش پولی برای تبلیغات، روش دیگری نیز وجود دارد که به پول احتیاج ندارد و رایگان است؛ ولی در قبال آن شما باید کار هایی را انجام بدهید تا فالور های شما بالا برود و به فروش بالا دست پیدا کنید. اما چه کار هایی باید انجام دهید تا به نتیجه برسید؟؟؟

به عنوان مثال شما می توانید بنر های تبلیغاتی مناسب برای پست های اینستاگرام تهیه کنید. طراحی یک بنر تبلیغی کاربر پسندانه می تواند کاربران زیادی را جذب خود کند و از این طریق به افزایش فالوور اینستاگرام شما کمک کند.

یکی دیگر از راه های جذب فالوور، فالو کردن و دنبال کردن صفحاتی است که در زمینه کسب و کار شما فعالیت دارند. شما از طریق کامنت گذاشتن زیر پست های دیگران به راحتی می توانید کسب و کارتان را به دیگران معرفی کنید؛ زیرا از این طریق است که گاهی اوقات کامنت شما برای سایر کاربران جلب توجه می کند و شما را به فالوور های خود اضافه می کنند و از همین طریق است که تعداد دنبال کننده های شما نیز بالا می رود.

روش دوم برای تبلیغ در اینستاگرام، روش پولی یا غیر رایگان است که به گونه ای است که شما بودجه ای را برای تبلیغات در اینستاگرام در نظر می گیرید. سپس با مراجعه به اینفلوئنسرهای اینستاگرام از آنها تقاضای تبلیغ می کنید که البته این روش پربازده ترین روش تبلیغات است.

تبلیغ در اینستاگرام

اینفلوئنسر کیست؟

اینفلوئنسر ها در اصطلاح افراد مشهور و معروفی هستند که در شبکه اجتماعی اینستاگرام حضور دارند و پست هایشان لایک فراوانی دارد، ضمن اینکه تعداد بی شماری کامنت در زیر پست هایشان دارند و استوری هایشان بازدید کننده زیادی دارد. این دسته افراد در زمینه های مختلف اجتماعی، شخصیتی، مدنی، سیاسی، هنری، طنز و … فعال هستند.

تبلیغ اینفلوئنسر ها چگونه است؟

اینفلوئنسر ها معمولا چند روش مختلف تبلیغاتی دارند. که ما در ادامه این بخش به بررسی هر کدام می پردازیم.

روش اول تبلیغ: اینفلوئنسر تبلیغ مورد نظر را در قالب پست به صورت دائم در صفحه ی خود قرار می دهند، که این روش بسته به اینفلوئنسر است. البته در بسیاری از موارد اینفلوئنسر ها پست دائم را قبول نمی کنند، اگر هم قبول کنند قیمت خیلی بالایی را برای این کار دریافت می کند. این مبلغ نیز بسته به محبوبیت اینفلوئنسر و تعداد فالور بستگی دارد.

روش دوم تبلیغ: تبلیغ اینفلوئنسر ها از طریق استوری های اینستاگرام. در این روش با توجه به تعداد استوری ها هزینه دریافت می شود و به صورت 24 ساعته هستند.

روش سوم تبلیغ: این روش توسط شرکت هایی انجام می شود که در حوزه تبلیغات اینستاگرام فعالیت دارند و به گونه ای است که پست مورد نظر شما را در قسمت سرچ اینستاگرام قرار می دهند و از این طریق کاربران زیادی جذب شما می شوند و شما را دنبال می کنند و شما به راحتی می توانید خدماتتان را به بقیه ارائه دهید.

کمپین تبلیغاتی چیست؟

گونه ای دیگر از تبلیغات وجود دارد که با هدف های بزرگی همراه هستند و یا اصطلاحا هدفمند اند. به این گونه تبلیغات، کمپین تبلیغی اینستاگرام می گویند. هدف از کمپین های تبلیغاتی معمولا متفاوت است که ما در بخش بعدی در مورد اهداف و انواع کمپین های تبلیغاتی با شما صحبت می کنیم.

انواع کمپین های تبلیغاتی

یکی از هدف هایی که یک کمپین تبلیغاتی می تواند داشته باشد، این است که به کاربران یک برند جدید را معرفی کند و از طریق این کمپین های تبلیغاتی برند جدید را بشناساند. هدف در ایجاد این کمپین آگاهی دادن به کاربران است. به این کمپین نیز “کمپین آگاهی” می گویند.

کمپین بعدی که می خواهیم به شما معرفی کنیم “کمپین توجه” است که این کمپین به منظور جلب توجه کاربر و دریافت کلیک برای ورودی به وب سایت ها است. در واقع این کمپین نیز به معروفیت و محبوبیت وب سایت می انجامد و در آخر این کمپین نیز منجر به فروش بیشتر و ارائه خدمات و محصولات می شود.

کمپین بعدی که قصد داریم به شما معرفی کنیم “کمپین تبدیل” است. در این کمپین شما به دنبال این هستید که کاربران با شما تعامل داشته باشند و یا به عنوان مثال کاربر محتوایی را دانلود کند و یا مثلاً دنبال افزایش فروش هستید. این کمپین یکی از بهترین کمپین هاست.

نتیجه گیری کمپین ها ی تبلیغاتی:

لازمه موفقیت در این کمپین ها داشتن و ساختن یک برند قوی در اینستاگرام است. بهتر است برند شما دارای لوگو باشد، زیرا لوگو در تبلیغات اینستاگرام بسیار تاثیر گذار است. ضمنا برند سازی در اینستاگرام می تواند کمک قابل توجهی در بازاریابی هدفمند داشته باشد. در نتیجه بهتر است به عناصر بصری در اینستاگرام توجه ویژه ای داشته باشید.

تبلیغ در اینستاگرام

برگذاری مسابقات به همراه هدایا در اینستاگرام 

یکی دیگر از راهکارهای تبلیغی در اینستاگرام که به جذب فالوور کمک فراوانی می کند برگذاری مسابقات به همراه هدایا است. حتما شما نیز مسابقاتی در اینستاگرام را دیده اید که از کاربران می خواهد دوستان خود را زیر پست ها تگ کنند و از این طریق فالوور های بسیاری را جذب خود می کنند.

پر بازدید ترین روش مسابقات از طریق اینفلوئنسرها انجام می شود که در این روش اینفلوئنسر با گرفتن ویدئو از خود و توضیح دادن مسابقه به کاربران یا گذاشتن پستی در قالب قرعه کشی و معرفی شرایط قرعه کشی کاربران را ترغیب می کند که چند نفر از دوستانشان را زیر پست تگ کند و در مرحله بعد جوایز را اعلام می کند. سپس در زمان مشخصی قرعه کشی را انجام می دهد و به برندگان جوایز را اهدا می کند.

اگر قبل از شروع قرعه کشی به تعداد فالورهایتان توجه کرده باشید، متوجه خواهید شد که چه تعداد کاربر جدید را جذب خود کرده اید. این روش از پر بازده ترین روش های جذب کاربر است.

نکاتی که باید در هنگام تبلیغ به آن توجه کنید:

  1. تبلیغ در پیج های مرتبط: شما باید تبلیغات را در پیجی قرار دهید که به محصولات و خدمات شما مرتبط است در غیر این صورت تبلیغات شما بی ثمر خواهد بود و بازدهی نخواهد داشت. انتخاب پیجی مرتبط با موضوع کاری خود جزو مهمترین نکاتی است که همواره باید به آن توجه داشته باشید؛ زیرا دانستن این موضوع که کاربران به دنبال چه هستند مهم است.
  2. قرارگیری لینک پیج در توضیحات پست: زمانی که پست شما تبلیغ شد، حتما لینک پیج خودتان را در قسمت توضیحات پست تبلیغی قرار دهید.
  3. تبلیغ از طریق فیلم در اینستاگرام: بهترین روش برای تبلیغ در اینستاگرام گرفتن یک فیلم چند ثانیه ای است. به این علت که تماشای فیلم ها این روز ها به نسبت تصاویر بازخورد بیشتری دارد. البته شما می توانید از تصاویر نیز بهره بگیرید، که بهتر است این تصاویر را با رعایت اصول روان شناسی بازاریابی منتشر کنید. ضمن اینکه نام پیج خودتان را تگ کنید.
  4. پیج های پر کاربر: همانطور که گفتیم انتخاب پیجی که با خدمات ما ارتباط داشته باشد بازخورد بهتری به نسبت سایر پیج ها دارد. علاوه بر رعایت این موضوع باید پیج هایی را انتخاب کنید که پر کاربر باشند؛ زیرا این پیج ها تاثیر گذار تر هستند. البته به نسبت سایر پیج ها هزینه بیشتر نیز دارند.
  5. مدت زمان قرارگیری پست تبلیغاتی: ضمن رعایت تمامی موارد بالا شما باید به این نکته نیز توجه کنید که پست شما تا چه مدت زمانی در پیج تبلیغ کننده قرار می گیرد، زیرا ممکن است کاربری به پیج شما سر بزند و پست شما در آن جا قرار نداشته باشد. بنابراین دانستن این موضوع یک فاکتور مهم در تبلیغ است که باید به آن توجه کنیم. ضمن اینکه مدت زمان بسته به تعرفه تبلیغات دارد.
  6. ساعت های ارسال پست در اینستاگرام: به ساعت ارسال پست تبلیغی شما حتما توجه کنید و زمان نشر پست را زمانی انتخاب کنید که بازدید بیشتری دارد. به عنوان مثال 4 صبح ساعت مناسب برای بازدید کاربران نیست.
  7. نمایش چندباره پست ها: نمایش چند باره پست ها جزو آن دسته از فاکتور هایی است که به بهبود موثر تبلیغ شما کمک ویژه ای می کند. بهتر است چندین بار تبلیغات را repost کنید.
  8. خرید تبلیغات طولانی مدت اینستاگرام: با خرید تبلیغات طولانی مدت شما می توانید تخفیف خوبی را کسب کنید. اما قبل از خرید طولانی مدت بهتر است چندین پیج را امتحان کنید تا بدانید کدام پیج بازدهی بیشتری دارد.
  9. قیمت تبلیغات در اینستاگرام: قیمت تبلیغات در اینستاگرام متفاوت است و شما نمی توانید قیمت مشخصی را برای آن در نظر بگیرید. البته یکی از دلایل اختلاف قیمت بین پیج ها به عواملی مانند تعداد فالوور، نوع پیج، نوع خدمات و… بستگی دارد.

امیدوارم این مقاله نیز همانند سایر مقالات ممتاز سئو برای شما مفید بوده باشد و به اندازه کافی از آن لذت برده باشید.