“هیچ جایی مانند خانه برای تعطیلات وجود ندارد”، امسال بیش از هر زمان دیگری صدق می کند. با توجه به بیماری همه گیر، مشتریان از ازدحام زیاد در فروشگاه اجتناب می کنند و به جای آن، برای تکمیل خرید در تعطیلات، خرید آنلاین را انتخاب می کنند. خریداران می توانند با خیال راحت در خانه خرید کنند و این هیچ خطری برای آن ها ندارد. این بار قصد داریم تجربه بهتر کسب و کار آنلاین در این دوران را با روش هایی جذاب و کاربردی بررسی کنیم.

Deloitte پیش بینی می کند که فروش تجارت الکترونیکی در این فصل 25 تا 35 درصد افزایش یابد و این میزان فروش بین 182 تا 196 میلیارد دلار است. مارک های دارای حضور تجارت الکترونیکی فرصت زیادی دارند تا با افزایش تعداد مصرف کنندگان آنلاین درگیر شوند و سهمی نصیبشان شود. برای به دست آوردن سهم بازار در یک فضای رقابتی، کسب و کار های آنلاین باید بر روی ابزارهای دیجیتال مناسب سرمایه گذاری کنند تا یک تجربه آنلاین جذاب برای مشتری ایجاد کنند.

در اینجا چند روش ساده وجود دارد که برند ها می توانند کسب و کار های الکترونیکی خود را افزایش دهند تا در این تعطیلات و حتی فراتر از آن با مشتریان ارتباط برقرار کنند.

بگذارید خریداران تمامی زاویه ها و نماهای محصولات را حس کنند

با پرهیز مشتریان در این تعطیلات از فروشگاه های فیزیکی، تهیه گزارش درست و دقیق از محصولات آنلاین برای دارندگان کسب و کار های اینترنتی بیش از هر زمان دیگری مهم خواهد شد. از آنجا که خریداران قادر به لمس، احساس، چشیدن یا بوییدن محصولات نیستند، ضروری است آنچه در وب سایت نمایش داده می شود، به آن ها حس حضوری از آنچه می توانند هنگام دریافت سفارش خود انتظار داشته باشند، بدهد. برای این کار، برندها می توانند از دو ابزار اصلی مشاهده محصول بهره ببرند.

چرخش نماهای محصول

در یک فروشگاه فیزیکی، خریداران می توانند کالایی را بردارند و از هر زاویه محصول را نگاه کنند. خرده فروشان می توانند با افزودن نماهای صاف و چرخش 360 درجه محصول، این تجربه را تکرار کنند و به بینندگان اجازه دهند تا با انگشت یا ماوس مورد را برگردانند. این کار را می توان از طریق تصاویر تنظیم چرخش ثابت یا فیلم های تعاملی 360 درجه انجام داد. از آنجا که می توان به صورت مجازی هر کالایی را مشاهده کرد، خریداران می توانند از آنچه می خرند مطمئن باشند و شما نیز می توانید از کاهش نرخ بازده و افزایش رضایت مشتری اطمینان داشته باشند.

قابلیت های بزرگنمایی

روش دیگر برای تجربه بهتر کسب و کار آنلاین ارائه قابلیت های دقیق بزرگنمایی است که به مشتریان امکان می دهد از نزدیک نمای هر قسمت از محصول را ببینند. به عنوان مثال، شخصی که برای یک کیف دستی لوکس خرید می کند می تواند روی بندها، زیپ و سایر موارد بزرگ نمایی کند. نسخه کامل و با وضوح بالا از تصویر محصول برای این امر مهم خواهد بود. با داشتن یک تصویر واضح از تمام جزئیات دقیق و بزرگنمایی دقیق می تواند اثربخشی وب سایت را افزایش داده و مشتریان را به خرید از شما ترغیب کند.

ویدیوهای قابل خرید و خرد به شهر می آیند

ویدئو یک پلتفرم قدرتمند و متقاعد کننده است که به راحتی یکی از مؤثر ترین راه ها برای برقراری ارتباط با مصرف کنندگان است. ویدئوها به سادگی یک پیام را به روش هایی می رسانند که تصاویر نمی توانند به آن برسند. ویدیو ها فراتر از یک تصویر ثابت اند و یک داستان کاملاً جذاب که ویژگی هایی مانند صدا و حرکت را در خود جای داده است را دارند. در این فصل تعطیلات، برندهای تجاری می توانند ویدیوها را با یک ویدیوی قابل خرید و فیلم های میکرو، یک گام جلوتر ببرند.

ویدیو های قابل خرید

ویدیوهای قابل خرید محصولات را در کنار ویدیو در یک نوار محصول قابل ارتقا لیست می کند، بازدید کنندگان را قادر می سازد با محصولات تعامل داشته باشند و از جزئیات بیشتر مطلع شوند. این ابزار با پیوند دادن بازدیدکنندگان به صفحات مربوطه برای خرید و افزودن هات اسپات های قابل کلیک که مکان دقیق محصول را برجسته می کنند، تجربه کاربر جذاب تری را ایجاد می کند. به جای اینکه فقط هنگام توقف پخش ویدیو، لینک ها نشان داده شوند، در کل ویدیو ظاهر می شوند، که باعث زنده شدن محصولات از طریق تعامل، افزایش نرخ کلیک و افزایش آگاهی از برند می شود.

میکرو فیلم ها

میکرو فیلم ها

دامنه توجه مصرف کنندگان کوتاه است و برند ها برای رسیدن به آن ها باید سر و صدا را کاهش دهند. به همین دلیل است که محتوای میکرو ویدیو، فیلم های کوتاه پنج تا 20 ثانیه ای، می تواند نقش مهمی در جذب بیننده و تحریک مخاطب داشته باشد. برای پاسخگویی فیلم، ویدئو باید ضمن حفظ نسبت اصلی، عرض صفحه را پر کند. اگر به درستی انجام شود، این قالب کوتاه می تواند فرصتی شیرین اما قدرتمند برای تقویت تعامل و تبدیل در عرض چند ثانیه ایجاد کند.

فصل مربوط به مرورگرهای میکرو

با تفکر خارج از وب سایت تجارت الکترونیکی واقعی، همچنین فرصتی برای باز کردن قفل “ترافیک اجتماعی” یا ترافیک وب ایجاد شده هنگام ایجاد ارتباط بین افراد از طریق کانال های خصوصی وجود دارد. به عنوان مثال، مردم به منظور دریافت هدیه، لیست خواسته های خود را برای خانواده و دوستانشان ارسال می کنند، به این امید که هدیه دلخواهشان را دریافت کنند. مصرف کنندگان به احتمال زیاد از برنامه های ارتباطی خصوصی مانند تلگرام، اینستاگرام و واتساپ برای ارسال لینک های محصولات مورد نظرشان برای عزیزان استفاده می کنند.

هنگام طراحی فروشگاه تجارت الکترونیکی خود، برند ها باید اطمینان داشته باشند که وقتی لینکی به پیش نمایش تصویر کوچک باز می شود، یک تصویر یا فیلم بهینه نمایش داده شود. گزارش یک مجله تکنولوژی نشان داد که پیش نمایش لینک ها فرصت های زیادی را برای تعامل فراهم می کند، با این حال بسیاری از برند ها اغلب از تأثیر طراحی سایتشان بر پیش نمایش تولید شده غافل هستند. اگر برندها به این چشم انداز مهم توجه نکنند، خطر از دست دادن فرصت های ارزشمند را که به فروش تبدیل می شوند، از دست می دهند.

مژده برای برندهایی که تجربیات بصری آنلاین را به همراه دارند

این یک سال برای مارک ها غیرمعمول بوده است، و پیش بینی آینده دشوار است. با این حال، چیزی که به طور قطع می دانیم این است که کسانی که با این نکات تجربه جذاب و همه گیر تجارت الکترونیکی را ایجاد می کنند، مطمئناً در این فصل تعطیلات مشتریان را به دست خواهند آورد. در آخر می توان گفت می توانید به راحتی با انجام این کارهای کوچک تجربه بهتر کسب و کار آنلاین را داشته باشید و از آن لذت ببرید.