جان مولر از گوگل توضیح داد که چرا نباید به ترافیک Google Discover به عنوان منبع اصلی ترافیک اعتماد کرد. او به سوالی درباره داده های ترافیک Discover که حذف شد، پاسخ داد. وی دلایل متعددی را ارائه کرد که چرا ترافیک Discover ممکن است از بین برود شود و سپس نسبت به برنامه ریزی کسب و کار بر اساس ترافیک Discover هشدار داد.

Google Discover چیست؟

اگر «فعالیت وب و برنامه گوگل» روشن باشد، Google Discover یک فید محتوایی است که بر اساس وب کاربر و فعالیت جستجوی گوگل است. Google Discover فهرستی شخصی سازی شده از محتوای مورد علاقه کاربران را نشان می دهد. اگر کاربران به دنبال جستجوی نحوه درست کردن غذا ها هستند، سایت هایی در مورد آن دستور پخت ها در فید Discover برایشان ترند خواهند شد.

اما به طور کلی، از آنجایی که افراد زیادی چیز های مختلف را جستجو می کنند، هیچ وب سایتی نمی خواهد در Google Discover تسلط داشته باشد، زیرا این فید شخصی است. این همان چیزی است که علت ماهیت تصادفی ترافیک Google Discover است. جان مولر دلایل دیگری را نیز ارائه می کند که چرا نمی توان به Google Discover در بحث ترافیک ثابت اعتماد کرد.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد گوگل دیسکاور و نحوه کارکرد آن در سئو می توانید به پست دیگر ما مراجعه کنید.

تجارب وب سایت در ترافیک Google Discover فرو می ریزد

شخصی از مولر سوالی پرسید و توضیح داد که او دارای یک وب سایت خبری برزیلی است که به طور مداوم از ترافیک ثابت Google Discover برخوردار بوده است. او می خواهد بداند که چرا ترافیک ناگهان کاملاً از بین می رود.

آن شخص وضعیت خود را توضیح داد:

“ما با افت شدیدی در ارائه محتوای خود از طریق Google Discover روبرو هستیم. Google Discover کانال اصلی ما است. اما در ده روز گذشته تحویل محتوای ما از طریق Discover عملاً به صفر رسیده است. مخاطب عادی ما به نوعی هزار کاربر فعال در لحظه بود. و اکنون حدود نود یا صد کاربر فعال است. و ما هیچ چیز فنی یا سرمقاله ای را تغییر ندادیم. و سرچ کنسول ما هیچ مشکلی را گزارش نکرده است.”

شخصی که این سوال را می‌ پرسد در ادامه توضیح داد که عملکرد Core Web Vitals و گزارش‌های CrUX آن ها همه در سطوح بالا هستند و سایت آن ها با AMP ارائه می‌ شود. او در مورد اینکه چرا وقتی همه چیز ثابت است و هیچ چیز تغییر نکرده است، ترافیک دیسکاوری ناپدید می شود، ابراز سردرگمی کرد.

ترافیک گوگل سازگار نیست

آن شخص پرسید: فکر می کنی چه اتفاقی می تواند برای ما بیفتد؟ جان مولر پاسخ خود را با تأیید اینکه ترافیک Google Discover به طور کلی منبع ثابت ترافیک نیست، آغاز کرد. جان مولر پاسخ داد:

“فکر می‌ کنم افراد زیادی همیشه با Discover مشکل داشته اند، زیرا حداقل چیزی که من از مردم می‌ شنوم، بسیار باینری است که یا ترافیک زیادی دریافت می‌ کنید یا ترافیک کمی از Discover دریافت می‌ کنید. و این بدان معناست که هر تغییری در آنجا بسیار قابل مشاهده است. بنابراین توصیه اصلی من این است که برای ترافیک به Google Discover تکیه نکنید، بلکه آن را به عنوان یک منبع ترافیک اضافی و نه به عنوان منبع اصلی ببینید.”

چرا ترافیک Google Discover ناپدید می شود؟

جان مولر در مرحله بعدی به بحث در مورد مسائل کلی که ممکن است بر ترافیک Google Discover تأثیر بگذارد تغییر داد.

“وقتی صحبت از Discover به میان می‌ آید، چند چیز وجود دارد که نوعی مسئله در آن وجود دارد. شما به برخی از موارد فنی اشاره کردید که فکر می‌ کنم تمرین‌ های خوبی هستند. یکی از چیز هایی که در آنجا نیز نقش ایفا می کند، به روز رسانی های اصلی هستند.”

به‌ روز رسانی های اصلی می‌ توانند بر ترافیک Google Discover تأثیر بگذارد

گوگل دیسکاور

جالب اینجاست که مولر گفت که به‌ روز رسانی های اصلی می‌ توانند بر ترافیک Google Discover تأثیر بگذارند. او نگفت که چه چیزی در یک به‌ روز رسانی اصلی ممکن است بر ترافیک تأثیر بگذارد، اما می‌ توان حدس زد که ممکن است به بهبود الگوریتم‌ های مرتبط با درک محتوا مرتبط باشد. می تواند خیلی چیز های دیگر باشد مولر پاسخ خود را ادامه داد:

“ما اخیراً یک به‌ روز رسانی اصلی داشتیم، شاید این علت وضعیتی که شما مشاهده کرده اید باشد، از نظر زمان تقریباً همخوانی دارد.”

جان مولر

دستورالعمل های محتوای Google Discover

مولر در ادامه به دستورالعمل‌ های محتوای Google Discover اشاره کرد که بر نوع محتوایی که ترافیک Google Discover را دریافت می‌ کند تأثیر می‌ گذارد.

“نکته دیگر این است که به طور خاص با Discover، ما مجموعه‌ ای از دستورالعمل‌ برای محتوا داریم که سعی می‌ کنیم به روشی الگوریتمی به آن‌ ها پایبند باشیم. بسته به خود وب سایت، ممکن است با توجه به برخی از این دستورالعمل های محتوا، وب سایت شما به نوعی در مرز مناسب بودن یا ناماسب بودن باشد.

من دستورالعمل‌ های محتوا را کاملاً نمی‌ دانم، اما فکر می‌ کنم چیزی در مورد عناوین clickbait-y یا محتوای clickbait-y به طور کلی یا نوعی محتوای ویژه بزرگسالان وجود دارد. و ممکن است وب سایت شما در ارزیابی، در این زمینه به نوعی شامل محتوای حساس باشد.

همچنین ممکن است که الگوریتم‌ های ما بگویند اوه، خوب، بخش بزرگی از این وب‌ سایت فقط تبلیغات کلیکی یا مورد غیر ضروری دیگری است که در دستورالعمل‌ های محتوا ایندکس می‌ کنیم. و سپس در مورد نحوه نمایش وب سایت در Discover بسیار محافظه کارتر خواهیم بود. بنابراین، بدون اینکه نوع وب سایت شما را بدانم، این مسیری است که ما در گوگل می روم.

از یک طرف، می توانید به روز رسانی های اصلی را در نظر بگیرید. از سوی دیگر دستورالعمل های محتوایی که ما داریم. و در نهایت همچنان مطمئن شوید که به طور کلی برای کسب و کار خود به Discover متکی نیستید زیرا ابن می تواند به سرعت تغییر کند. و این موضوعی است که معمولاً دلایل فنی منشخصی پشت آن وجود ندارد.”

جان مولر

Google Discover یک منبع ترافیک غیرقابل اعتماد است

نکته مهم این است که Google Discover یک منبع ترافیک بسیار غیرقابل اعتماد است. بنابراین قطعاً چیزی نیست که بتوانید برای ایجاد یک کسب و کار روی آن حساب باز کنید. با این وجود، جان مولر برای افزایش شانس دریافت ترافیک Google Discover و جلوگیری از حذف شدن از دیسکاور، نکاتی را ذکر کرد که باید از آن ها آگاه باشید.

منبع: searchenginejournal