ترند های بازاریابی محتوای بصری در حال حاضر چگونه استراتژی محتوای برند ها را تحت تأثیر قرار می دهد؟ شما احتمالا می خواهید این ترند های برتر را زیر نظر داشته باشید. بازاریابی امروز مانند پنج سال پیش، یا حتی فقط یک سال پیش نیست. بیماری همه گیر همه دنیا را تغییر داد اما حقیقت این است که ما مدتی است که به این سمت گرایش پیدا کرده ایم.

بیماری کرونا به سادگی دکمه حرکت سریع به جلو را زد. در یک وضعیت بلاتکلیف، قرنطینه سازی و اقدامات فاصله گذاری اجتماعی برای ایمنی بهداشت عمومی، نحوه مشاهده، تعامل و خرید از برند ها تأثیر گذاشته است. به بیان ساده، جامعه تغییر کرده است به سمت:

  • اشتیاق بیشتر به تعاملات جذاب با برند ها نسبت به قبل.
  • نگاه به اعتماد و اخلاق تجاری در سطح جدید.
  • تمرکز بیشتر روی مشاغل کوچک و پایدار.

این پایگاه مصرف کننده بسیار متفاوت از آنچه در گذشته می دیدیم است. سوال این است که این ترند ها چگونه بر بازاریابی محتوای بصری تأثیر می گذارند؟ محتوای بصری ارتباط صمیمانه و معتبری بین برند ها و مصرف کنندگان را ایجاد می کند.

محتوای بصری ارتباط صمیمانه و معتبری بین برند ها و مصرف کنندگان ایجاد می کند

تحقیقات Edelman Trust نشان می دهد که 70٪ مصرف کنندگلن می گویند اعتماد به یک برند امروزه از اهمیت بیشتری نسبت به گذشته برخوردار است. به طور خاص محتوای ویدئویی فرصتی منحصر به فرد به برند ها می دهد تا به صورت حضوری (تقریباً) حضوری با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنند.

این یک خلاء در عصر فاصله اجتماعی است و این دلیل بزرگی است که 91 درصد از بازاریابان معتقدند ویدیو برای برند ها با توجه به همه گیری مهم تر است.

داستان ها و مطالب معتبر باعث جذب مخاطب می شود

مصرف کنندگان می خواهند افراد پشت این برند را ببینند. این می تواند به صورت زیر باشد:

  • مدیر عامل شرکت در مورد ریشه های شرکت صحبت می کند.
  • نگاهی به پشت صحنه تیم CX تا افراد بتوانند با نماینده ای که با او صحبت کرده اند چهره ای روبرو کنند.

برای نمایش این سمت از نام تجاری خود از Instagram Stories ،Reels و حتی قسمت های کوتاه ویدیویی استفاده کنید. در انجام آن ثابت قدم باشید و این گونه مورد توجه قرار می گیرید (در یک راه خوب). مخاطبان امروز کمتر به فکر عکس های تمیز و مرتب و مدل های کاملا زیبا و عکس های محصولات فوق العاده هستند. آن ها می خواهند شخص واقعی را ببینند.

به جای استفاده از ترفند ها و معاملات فروش برای جلب توجه برند خود، مستقیماً با مشتریانی صحبت کنید که می خواهند تلاشی واقعی برای برقراری ارتباط در سطح شخصی و انسانی داشته باشند. از به اشتراک گذاشتن دیدگاه های خود و آن ها نترسید.

لیست های خود را به تصاویر گرافیکی تبدیل کنید

تبدیل لیست های شما به گرافیک، مزیت ایجاد علاقه بصری را افزایش می دهد در حالی که مهم ترین اطلاعات را از یک بلوک متنی جدا می کند و جلوه بهتری به آن می دهد. مغز ما برای پردازش بصری بسیار سریع تر است. در حقیقت، تصاویر بصری توسط مغز انسان 60،000 برابر سریع تر از متن پردازش می شوند.

با انواع محتوای بیشتری که شامل گرافیک زیبا و متناسب با محتوای نوشته شده شما باشند، تعامل خود را بیشتر کنید و زمان سشن ها را در سایت خود افزایش دهید.

تصاویر برند دار سفارشی خود را برای تصاویر گوگل بهینه کنید

ایجاد داده ها، نمودار ها و مفاهیم بصری خود نه تنها نام تجاری شما را به عنوان یک مرجع در داخل سایت تقویت می کند، بلکه دروازه پیوند ها و نقل قول ها را نیز باز می کند. اگر هر تصویری را که بارگذاری می کنید با ویژگی alt به درستی بهینه سازی کنید، همه این گرافیک ها می توانند توسط گوگل در جستجو و تصاویر ایندکس شوند. ناشران نیز می توانند آن ها را پیدا کنند و به شما لینک دهند.

شما حتی می توانید تصاویر و گرافیکی را که برای دارایی های برند خود ایجاد می کنید بهینه کنید، بنابراین تمام قالب های محتوای شما، نه فقط برخی، بلکه همه در تصاویر گوگل نشان داده می شوند. گوگل مانند سیستم Dewey Decimal است. اطلاعات صحیح مربوط به هر قسمت از محتوای تصویری را که بارگذاری می کنید، به آن بدهید و در همه جا رتبه بندی خواهید شد.

به عنوان مثال، بگذارید بگوییم شما پادکست دارید. اگر هر قسمت پادکست را با همبستگی محتوای وب سایت شامل گرافیک و تصاویر بهینه کنید، پادکست شما می تواند در تصاویر گوگل نشان داده شود. بررسی کنید که چگونه موتور جستجوگر در این امر موفق می شود.

ترند محتوای بصری - تصاویر برند دار سفارشی خود را برای تصاویر گوگل بهینه کنید

محتوای ویدئویی لایو استریم

من قبلاً این را گفته ام، اما دوباره این را می گویم زیرا بسیار مهم است، مخاطبان از محتوای خیلی تمیز و ویرایش شده ای که به نظر معتبر نیستند رویگردان می شوند. این مورد در مورد محتوای ویدئویی لایو استریم در مقایسه با فیلم های از پیش ضبط شده وجود دارد. محتوای ویدئویی لایو استریم به معنای بی واسطه بودن است که باعث می شود مخاطب احساس ارتباط و اطمینان بیشتری داشته باشد زیرا وقایع به صورت زنده اتفاق می افتند، به ویژه با افزایش رویداد های مجازی.

کاربران اغلب قادر به ارسال نظرات و تعامل مستقیم با میزبان هستند و این امر باعث افزایش تعامل بیشتر می شود. با در نظر گرفتن این مزایا، جای تعجب نیست که فیلم های زنده معمولاً دو برابر جذابیت فیلم های از پیش ضبط شده را کسب می کنند.

ترند محتوای بصری - محتوای ویدئویی لایو استریم

محتوای گرافیکی تعاملی

این نوع محتوای بسیار جذاب به ویژه در استوری های شبکه های اجتماعی رایج است، اما لازم نیست فقط به اینستاگرام و فیس بوک محدود شود. عملکرد اساسی این محتوای تصویری چالش مخاطبان برای تعامل مستقیم است، خواه امتیاز دهی یک لباس مورد علاقه باشد، یک مسابقه آنلاین، بازی “این یا آن”، شرکت در “انتخاب ماجراجویی خودت” پست سبک، یا گزینه های متنوع دیگر.

در واقع شما مخاطبان خود را دعوت می کنید تا نظر خود را به اشتراک بگذارند یا نوعی “بازی” را با شما انجام دهند.

فیلم های سبک TikTok

با طول استاندارد ویدیو TikTok حداکثر در یک دقیقه، محتوا باید سریع و در عین حال سرگرم کننده باشد. مصرف کننده خیلی بیشتر از این نوع محتوا لذت می برد!

در ژانویه 2021، TikTok دومین برنامه غیر بازی نصب شده با تقریبا 62 میلیون دانلود در آن ماه بود. سایر پلتفرم های رسانه اجتماعی (Instagram Reels) از این ترند محبوب استفاده می کنند.

چه چیزی این نوع محتوای بصری را بسیار هیجان انگیز می کند؟ بیشتر این ویدئو ها سرگرم کننده، عجیب و غریب هستند و خیلی جدی نیستند. آن ها با مخاطبان درگیر می شوند و سریع نظرشان را جلب می کنند. در حال حاضر یکی از محبوب ترین ترند های محتوای بصری همین ویدئو های استایل تیک تاک هستند.

محتوای بصری قابل خرید

خرید مستقیم محصولات از رسانه های اجتماعی زمانی مفهومی بدیع بود، اما به سرعت تبدیل به یک قاعده می شود. در سال 2020، 18.3 درصد از کاربران فیس بوک مستقیماً از طریق خود پلتفرم خرید کردند. کانال های رسانه های اجتماعی با ارائه ابزار های تجاری مانند تگ های خرید و تگ های محصولات، به این روند متمایل شده اند.

اما محتوای بصری قابل خرید محدود به شبکه های اجتماعی نیست. شرکت ها در حال خلاقیت هستند و لینک های فروشگاه را مستقیماً به کاتالوگ های دیجیتالی و بخش های جستجو، پست های وبلاگ و هر مکان دیگری که می تواند لینک داشته باشد اضافه می کنند.

مطالب زودگذر

محتوای زودگذر، قبل از اینکه ناپدید شود، به طور موقت در یک پنجره 24 ساعته قابل دسترسی است. اگر با استوری های Snapchat و Instagram / Facebook آشنا هستید، از قبل با مطالب زودگذر آشنا هستید.

از آنجا که این محتوا بسیار کوتاه مدت است، احساس فوریتی ایجاد می کند که مردم را به تماشا وا می دارد. این به ویژه در نمایش محتوای تولید شده توسط کاربر (UGC) بسیار عالی است که لازم نیست نگران تطابق زیبایی با نام تجاری باشد، زیرا در نمایش دائمی ثابت نخواهد ماند.

اینستاگرام گزارش داده است که 58٪ از مردم پس از دیدن برند یا کالایی در استوری، علاقه بیشتری به آن نشان می دهند، بنابراین در مورد قدرت محتوای زودگذر، مخصوصاً هنگامی که قابل خرید است، حرف هایی برای گفتن وجود دارد. همانطور که ذکر شد، مطالب زودگذر یک ترند قدیمی تر محتوای بصری است که از 2020 به جای مانده داست.

انیمیشن ها و گیف ها

این نوع محتوای تصویری مدتی محبوب بوده و به احتمال زیاد به روند خود ادامه می دهد. از گیف و انیمیشن می توان به روش های مختلفی استفاده کرد، مانند نمایش یک قدم در یک پست آموزشی، چاشنی یک تصویر یا اضافه کردن یک پیچ و تاب و حرکت کوتاه و ساده به محتوای شما. برای هر چیزی که فکرش را بکنید یک گیف یا انیمیشن وجود دارد.

تصاویر 360 درجه

مخاطبان از توانایی “بازدید” از یک مکان لذت می برند و می توانند با تغییر دید با کشیدن انگشت خود یا کشیدن ماوس، بر آنچه می بینند کنترل کنند و بلافاصله با ایجاد کنجکاوی محتوای فلت بسیار جذاب تر می شود.

از دیدگاه تجارت الکترونیکی، محصولات می توانند از هر زاویه ای نشان داده شوند تا به مصرف کننده ایده بهتری از آنچه که می خرند، ارائه دهد و به طور کلی تجربه خرید آنلاین را ارتقا دهد. فرصت های زیادی برای این نوع محتوا وجود دارد. شما می توانید در صورت امکان از این ترند جذاب محتوای بصری استفاده کنید.

ترند محتوای بصری - تصاویر 360 درجه

سخن آخر

  • اعتبار
  • اینگیجمنت
  • قابل اطمینان

ترند های محتوای بصری همان چیز هایی هستند که مصرف کننده امروزی به دنبال آن است. محتوای بصری در همه پلتفرم ها و کانال ها در حال تکامل است تا این نیاز ها را برآورده کند و نحوه درک و تعامل مخاطبان با برند ها را تغییر دهد. مشاغلی که برای برآورده ساختن این انتظارات افزایش می یابند، مشاغلی هایی هستند که نه تنها در بازار پس از COVID زنده می مانند بلکه در آن رونق می گیرند.

منبع: searchenginejournal