نزدیک سال جدید است و می دانم که شما از قبل خود را آماده کرده اید، زیرا این پست و پست های بسیاری دیگر را خواهید خواند. ما در این مقاله ترند های برتر دیجیتال مارکتینگ در سال 2020 را به شما خواهیم گفت.

اما مسئله این است که من اکثر وبلاگ ها و کانال های بازاریابی را دنبال می کنم و همان پادکست هایی که شما گوش می دهید را می شنوم.

من دریافتم که تعداد بسیار کمی از افراد درباره آنچه که واقعاً در سال 2020 اتفاق می افتد صحبت می کنند.

مطمئناً آن ها به شما خواهند گفت که چیزهایی مانند جستجوی صوتی در سال آینده بیش از 50٪ از نتایج جستجو ها را به خود اختصاص می دهد، در حالیکه همه این موارد قبلاً در مورد آن ها صحبت شده است.

در واقع ترند های جالب تری وجود دارد که بازاریابی شما را تحت تأثیر قرار می دهد که هیچ کس در مورد آن صحبت نمی کند.

بنابراین این ترند ها چیست و در سال 2020 چه اتفاقی می افتد؟

1 Trend: شرکت هایی که به تحلیل های Google Analytics اعتماد می کنند، در رقابت خود پیروز می شوند

ترند های برتر دیجیتال مارکتینگ 2020

این یک ابزار عالی است، به خصوص با توجه به اینکه این برنامه رایگان است.

مهمتر از همه این است که روش های زیادی وجود دارد که می توانید برای کسب و کار آنلاین خود از طریق آن ها درآمد کسب کنید، مانند مشارکت، بازاریابی وابسته و حتی وبینار.

در سال 2020، شرکت های زیادی را مشاهده خواهید کرد که راه حل های اطلاعاتی کسب و کار را اتخاذ می کنند… از شرکت های پرداختی گرفته تا شرکت های رایگان مانند Google Data Studio.

2 Trend: جستجوی صوتی

طبق گفته ComScore، بیش از 50٪ از جستجوها در سال 2020 از طریق جستجوی صوتی انجام می شود. اما واقعاً ترند جدیدی نیست … سال هاست که در مورد آن صحبت می کنند.

بهینه سازی برای جستجوی صوتی راهی عالی برای آگاهی از برند شما است.

من تا کنون راه حل های زیادی را برای سرمایه گذاری در جستجوی صوتی ندیده ام، اما Jetson.ai یک وب سایت است که در این زمینه بسیار کمک می کند. اگر با Jetson.ai آشنا نیستید، باید به شما بگوییم که باعث می شود تا افراد بتوانند با استفاده از جستجوی صوتی از سایت شما خریداری کنند.

مهم نیست که الکسا باشد یا Google Home، زیرا با اکثر دستگاه های محبوب کار می کند. نکته جالب در مورد Jetson.ai این است که می تواند از هر مشتری الگو بگیرد و تعامل را سفارشی کند.

به عنوان مثال، اگر من مرتباً با استفاده از جستجوی صوتی یک خمیر دندان را از یک فروشگاه خاص سفارش می دهم، Jetson.ai آن را پیگیری می کند و بنابراین می تواند مرتباً همان محصول را برای سفارش به من پیشنهاد دهد.

مطمئنا این یک روش بسیار آسان برای یک خرید همیشگی است.

3 Trend: رسانه های اجتماعی

ایمیل چیزی است که همه ما در دنیای شرکت ها از آن استفاده می کنیم. اما در اینجا صحبت از ایمیل های بازاریابی است.

من در یک گروه با بیش از 109 بازاریاب ایمیل در صنایع مختلف در نقاط مختلف جهان در ارتباط هستم. نرخ باز ما تقریباً یکسان است و این دقیقاً به این دلیل است که همه ما می دانیم چگونه آن را بهینه کنیم.

اما نرخ کلیک ما پایین می رود. تاکنون به صورت گروهی شاهد بوده ایم که نرخ کلیک ما در سال 2019 با 9.4٪ کاهش یافته است.

این یک گروه بزرگ است که بیش از 146 میلیون آدرس ایمیل در آن وجود دارد. اما آنچه شرکت ها باید در سال 2020 انجام دهند، اهرم کردن کانال های ارتباطی بیشتر است.

ManyChat و MobileMonkey از فیس بوک استفاده می کنند و با اتصال به اینستاگرام و واتس اپ، محبوبیت بیشتری پیدا می کنند.

4 Trend: برند سازی کنید

احتمالاً قبلاً کلمه “moat” را شنیده اید. اگر اینطور نیست، فقط به آب اطراف یک قلعه فکر کنید.

ترند های برتر دیجیتال مارکتینگ 2020

در گذشته، در اطراف قلعه آب وجود داشت که برای ورود و خروج از قلعه از پل متحرک استفاده می کردند و اینگونه آن ها از خطر مهاجمان در امان بودند.

ممکن است شما نیز برای کسب و کار خود یک خندق ایجاد کنید. این می تواند یک ویژگی، ساختار هزینه، یک مزیت تکنولوژیکی یا حتی یک مزیت بازاریابی باشد.

کپی کردن این روزها برای هر کسی آسان است، بنابراین چه چیزی شما را در رقابت خود متمایز می کند؟

بله، ایجاد یک برند سازی.

شما می خواهید یک برند در سال 2020 ایجاد کنید. چه شخصی و چه شرکتی، این بهترین کاری است که می توانید در بازاریابی خود انجام دهید.

5 Trend: شخصی سازی کنید

مشکلی که امروزه در بازاریابی وجود دارد این است که 95٪ بازدید کنندگان شما هرگز به مشتری تبدیل نمی شوند. اما از طریق شخصی سازی، می توانید تعداد بیشتری از بازدید کنندگان خود را به مشتری تبدیل کنید.

نمونه اصلی این امر آمازون است. هنگامی که به آمازون می روید، آن ها الگوهای شما و آنچه را که معمولاً خریداری می کنید، می دانند و در نتیجه آن ها را به شما نشان می دهند.

ترند های برتر دیجیتال مارکتینگ 2020

به عنوان مثال اگر شما لوازم خانگی زیاد خریداری می کنید، خواهید دید که هنگام ورود آن ها را به شما نمایش خواهد داد.

بازاریابی به یک شخصی سازی تبدیل می شود.

نتیجه

بسیاری از مطالبی که در بالا به آن ها اشاره کرده ایم مباحث محبوبی برای بازاریابی نیستند و اغلب در مورد آن ها صحبت نمی شود، اما در آینده به این سمت پیش خواهد رفت.

برخی از این ها ترند های برتر دیجیتال مارکتینگ هستند که در سال 2020 به حقیقت می پیوندند و شما باید با آن ها سازگار باشید.