گوگل به صاحبان سایت از یک پروژه آزمایش بتا آتی که در آن داده های دو پلتفرم گوگل سرچ کنسول و گوگل آنالیتیکس در یک گزارش واحد جمع شده است، اطلاع داده است.

گوگل برای دسترسی به اطلاعات از گوگل سرچ کنسول و گوگل آنالیتیکس در یک گزارش کار می کند که از هر دو سرویس قابل دسترسی است.

وب مسترها از طریق گوگل سرچ کنسول اطلاعاتی درباره این پروژه جدید از طریق بخش اعلامیه های ایمیل، دریافت کرده اند.

این نسخه تستی بتا از گوگل جالب و بسیار مورد نیاز به نظر می رسد که اطلاعات موقعیت رقیب است اما من راهی ساده تر را برای دیدن اینکه کلید واژه ها به کدام صفحه هدایت می شود، دارم.

Andrew Girdwood

در این ایمیل اعلام شده است که گوگل اجازه استخراج داده ها از آنالیتیکس و ویژگی مرتبط با گوگل سرچ کنسول را می دهد.

این یک گزارش آزمایشی است که فقط روی یک ویژگی سرچ کنسول تأثیر می گذارد که در ایمیل نشان داده خواهد شد.

صاحبان سایت با در دسترس بودن گزارش جدید، اعلان دیگری دریافت می کنند. گوگل تخمین می زند که این گزارش تا چند هفته دیگر برای راه اندازی آماده می شود.

اگر به هر دلیلی صاحبان سایت بخواهند از این آزمایش امتناع ورزند، می توانند ویژگی های سرچ کنسول و گوگل آنالیتیکس خود را جدا کنند.

تنها وضعیتی که ما می توانیم در مورد آن فکر کنیم که برای قطع ارتباط این خصوصیات می تواند مفید باشد، این است که دسترسی چند نفر افراد مختلف، سطوح متفاوتی داشته باشد.

به عنوان مثال ممکن است به کسی دسترسی گوگل آنالیتیکس دهید، در حالیکه بخواهید به ویژگی سرچ کنسول شما دسترسی پیدا نکند.

در این مثال شخص می تواند هنگامی که گزارش یکپارچه تمام می شود، داده های هر دو ویژگی را مشاهده کند.

قبل از شروع آزمایش، می توانید با غیر فعال کردن خصوصیات از بروز این امر جلوگیری کنید.

مزایای استفاده از گزارشات یکپارچه

مزایای گزارشات سرچ کنسول و آنالیتیکس

چرا از یک گزارش یکپارچه برای مشاهده هر دو مجموعه داده جداگانه استفاده می کنید؟

شما در این روش قادر به مشاهده هر دو مجموعه داده به صورت یک جا هستید که باعث می شود تا ارتباط هایی که ممکن است از دست داده باشید را راحت تر دوباره بررسی کنید.

گوگل آنالیتیکس فعالیت کاربر را در یک وب سایت ردیابی می کند و سرچ کنسول فعالیت کاربر را در SERP ردیابی می کند، بنابراین موارد استفاده احتمالی ترکیب داده ها تقریباً بی پایان است.

همانطور که Andrew Girdwood در توئیت خود در ابتدای این مقاله اظهار داشت، یک گزارش یکپارچه می تواند باعث شود راحت تر ببینید که کدام کلمات کلیدی ممکن است باعث ترافیک در کدام صفحه شوند.

هنوز ناشناخته های زیادی در این مرحله وجود دارد، زیرا گوگل هیچ اطلاعاتی راجع به این ویژگی فراتر از آنچه در ایمیل اولیه موجود است ارائه نکرده است.

از آنجا که این مورد مربوط به دوره آزمایشی است، ما نمی دانیم که آیا این محدود به یک مخاطب منتخب خواهد بود یا اینکه همه فرصتی برای مشارکت خواهند داشت.

ما امیدوار هستیم که با نزدیک شدن گوگل به راه اندازی گزارش یکپارچه طی هفته های آینده اطلاعات بیشتری کسب خواهیم کرد.

در ضمن اگر اعلان های نامه الکترونیکی را غیرفعال کرده اید، حتماً مرکز پیام خود را در سرچ کنسول بررسی کنید تا جزئیات مهم را از دست ندهید.