آیا گوگل تعداد تصاویر یک صفحه وب را در الگوریتم های رتبه بندی جستجوی خود در نظر می گیرد؟ در این پست به مسئله ای مرتبط با سئوی تصاویر می پردازیم. افزودن تصاویر به محتوای متنی می تواند به خوانندگان زمینه ای در مورد موضوع اصلی بدهد و آن ها را برای مدت طولانی تری درگیر نگه دارد. در کل، این کار می تواند منجر به صرف شدن زمان بیشتری در سایت شما شود، که پتانسیل بازدید بیشتر از صفحه را افزایش می دهد.

مزایای سئوی محتوای بصری نیز وجود دارد، مانند توانایی کسب ترافیک از سطوح بیشتر در گوگل. اما همه ما می دانیم که در مورد سئو چیز های بسیار بیشتری وجود دارد که می توانیم از آن ها استفاد ه کنیم. قطعاً چند کلمه کلیدی عالی وجود دارند، که بخواهیم آن ها را در گوگل بگیریم. استفاده از برخی داده های ساختاریافته مانند How To و بلوک FAQ نیز مفید است، اما زیاده روی می تواند منجر به نقض دستورالعمل های گوگل شود.

آیا خطراتی در رابطه با استفاده از تصاویر بیش از حد وجود دارد؟ این ادعایی است که در این فصل به آن می پردازیم و پاسخ می دهیم. بیایید ببینیم آیا تعداد تصاویر در یک محتوا یک عامل رتبه بندی است یا خیر.

ادعا: تعداد تصاویر موجود در یک صفحه وب می تواند بر رتبه بندی گوگل تأثیر بگذارد

گفته می شود که تعداد تصاویر در یک محتوا از چند راه بر رتبه بندی تأثیر می گذارد. ادعا می شود که استفاده بیش از حد از تصاویر به طور منفی بر رتبه بندی تأثیر می گذارد. این به این دلیل است که تصاویر می توانند بر سرعت صفحه تأثیر بگذارند و صفحات کند تر معمولاً به اندازه صفحات سریعتر، خوب رتبه بندی نمی شوند.

ادعای دیگری وجود دارد که نشان می‌دهد کمبود تصاویر در محتوای وب می‌ تواند بر سئوی سایت باز هم به طور منفی تأثیر بگذارد، یک صفحه وب برای رتبه‌ بندی شدن بهتر در موتور های جستجو به تصاویر نیاز دارد. آیا هر یک از این ادعا ها حقیقت دارد؟

شواهد: آیا واقعاً تعداد تصاویر یک صفحه وب بر رتبه بندی آن تأثیر می گذارد؟

در تئوری، همانطور که ادعا ها نشان می دهد، تعداد تصاویر در یک صفحه وب می تواند بر رتبه بندی تأثیر منفی بگذارد. با این حال، این یک قانون همیشگی و سفت و سخت نیست، و هیچ آستانه دقیقی برای تعیین تعداد تصاویر “خیلی زیاد” وجود ندارد. میزان تأثیر تصاویر بر رتبه بندی جستجو بستگی به مدت زمان بارگذاری آن ها دارد.

استفاده از تعداد زیادی از تصاویر با اندازه فایل های بزرگ می تواند صفحات را کند تر کند، که ممکن است بر رتبه بندی تأثیر منفی بگذارد زیرا سرعت صفحه یک عامل رتبه بندی است که برای دریافت اطلاعات بیشتر در مورد آن توصیه می کنیم به پست دیگر ما در مورد Core Web Vitals مراجعه کنید. به هر حال سرعت لود شدن صفحه به عنوان یک عامل رتبه‌ بندی تایید شده است، اگرچه یک عامل “کوچک” است.

از طرفی دیگر، اگر یک وب سایت از تکنیک هایی استفاده کند که به تصاویر اجازه بارگذاری سریع تر می دهد، می تواند گالری های زیادی از تصاویر را بدون مشکل منتشر کند. برای این کار کافیست کمی مهارت در سئوی داخلی برای محتوا و مخصوصاً تصاویر داشته باشید و نکاتی مانند استفاده از فشرده ساز ها یا Lazy Load وردپرس برای دستیابی به سرعت صفحه را رعایت کنید.

این ادعا که تصاویر برای کسب رتبه های بهتر در گوگل مورد نیاز اند، اصلاً صحت ندارد. برای مثال به صفحه اول هر SERP نگاه کنید. تقریباً مطمئناً صفحاتی بدون تصویر نیز وجود دارد. ویکی پدیا نمونه بارز سایتی است که علیرغم اینکه بسیاری از صفحات آن هیچ تصویری ندارند، برای کسب رتبه های برتر مشکلی ندارد.

نتیجه گیری

تعداد تصاویر رتبه بندی گوگل

هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد تعداد تصاویر در یک صفحه وب، چه بسیار زیاد و چه بسیار کم، ذاتاً عاملی برای رتبه بندی جستجو باشد.

بنابراین نیازی به کم تر کردن تعداد تصاویر رد محتوای خود برای کسب رتبه خوب ندارید. از طرف دیگر، خود را موظف به اضافه کردن تصاویر بیشتر در تمام صفحات خود برای جلب توجه الگوریتم های گوگل نکنید. درست مانند تعداد کلمات و طول مقاله، هیچ تعداد استانداردی از تصاویر وجود ندارد که به شما در رتبه بندی بهتر کمک کند.

منبع: SEJ