گوگل در تلاش برای کمک به کارشناسان SEO در حل خطا های نتایج غنی (rich results)، جزئیات بیشتری را به گزارش های Search Console اضافه می کند، تا بتواند به حل مشکلات خاص کمک کند. این شرکت به تازگی در حساب توییتر خود اعلامیه ای پست کرده است که در آن عنوان می کند:

امروزه ما جزئیات بیشتری را به برخی خطا ها در گزارش های وضعیت Search Console Rich Results اضافه می کنیم تا آن ها را کاربردی تر کرده و به شما در درک نحوه حل این مسائل کمک کنیم. درباره استفاده از این گزارشات نتایج غنی (rich results) بیشتر بدانید و آن را امتحان کنید! “

جدید ترین اخبار گوگل

این توییت در توییتر لینک به صفحه ای می دهد که توضیح می دهد نتایج غنی در Search Console چیست و چگونه از آن استفاده می شود.

به طور خلاصه، این برنامه برای شناسایی هرگونه خطا در داده های ساختار یافته وب سایت شما طراحی شده است. این خطا ها می توانند از ارائه صفحات شما به عنوان نتایج غنی (rich results) در SERP جلوگیری کنند.

اگر شما هم پس از خواندن این اعلان Google در توییتر متوجه نشدید دقیقاً چه چیزی به روز شده است، تنها نیستید. این توییت از جزئیات بسیار اندکی برخوردار است، اما دانیل وایسبرگ از گوگل، پس از این توییت اطلاعات بیشتری را ارائه کرده است. در ادامه اطلاعاتی از این موضوع را در اختیار شما قرار خواهیم داد.

چه چیزی در گزارشات، نتایج غنی سرچ کنسول گوگل تغییر کرده است؟

در مورد استفاده از گزارش نتایج غنی در Search Console برای شناسایی و رفع خطا ها، باید بگوییم هیچ چیز در این قسمت تغییر نکرده است. در حقیقت با این به روز رسانی Google Search Console خطا های جدید را به شما گزارش نمی دهد، فقط در مورد خطا هایی که قبلاً هم آن ها را بررسی می کرد اطلاعات بیشتری را به شما ارائه می دهد.

به عبارتی در این به روز رسانی تنها، جزئیات بیشتری در مورد انواع خطا ها اضافه شده است، این خطا ها عبارت اند از:

  • نامعتبر بودن ویژگی طول رشته. (Invalid attribute string length)
  • مقدار ویژگی enum نامعتبر (Invalid attribute enum value)
  • ارور شی نامعتبر . (Invalid object)
  • تبدیل نوع انجام نمی شود. (Type conversion failed)
  • خارج از محدوده عددی بودن. (Out of numeric range)

اگر هر یک از این خطاها را دارید، اکنون می توانید مستقیماً در Search Console درباره آن ها بیشتر بدانید.

این تغییرات در سرچ کنسول گوگل چگونه می تواند به شما کمک کند؟

کمک سرچ کنسول گوگل به سئو

اطلاعات اضافه شده باید شامل هر آنچه که کارشناسان SEO برای تنظیم، اعتبار بخشی و پیاده سازی داده های ساختار یافته وب سایت خود نیاز دارند، باشد. توجه کنید که فقط داده های ساختار یافته و معتبر واجد این شرایط هستند که به عنوان یک صفحه غنی در نتایج جستجوی Google ارائه شوند.

با این حال، حتی داده های ساختار یافته معتبر هم تضمین نمی کنند که Google نشانی اینترنتی صفحه شما را به عنوان یک نتیجه غنی در SERP ها نشان دهد.

گاهی شما به گزارش های خطای خود که نگاه می کنید، با خود فکر می کنید: “همه داده های ساختار یافته من معتبر هستند، پس چرا صفحات من به عنوان نتایج غنی ارائه نمی شوند؟” خب، این سؤالا کمی پیچیده است و پاسخ ساده ای برای این سوال وجود ندارد. این سوال مانند این است که بپرسید “چرا صفحه من رتبه اول نیست؟”

این یکی از مواردی است که توسط تئوری رتبه بندی و الگوریتم گوگل بر اساس عوامل متعددی تعیین می شود. اگر داده های ساختار یافته شما معتبر باشد، این به این معنی است که شما تمام تلاش خود را از نظر فنی انجام داده اید و باید از جهات دیگر صفحات خود را تقویت کنید.

آنچه در مرحله بعد شما باید روی آن تمرکز کنید بهبود کیفیت کلی و ارتباطات صفحات شما است. این می تواند شامل افزودن محتوای بهتر و بیشتر برای مخاطبان، یا دریافت پیوندهای بیشتر از طریق محتوای تعاملی یا چنین چیزی به سمت صفحه خود یا هر چیزی در همین راستا باشد.

منبع:

www.searchenginejournal.com