به طور پیش فرض، WordPress از ‘WordPress’ به عنوان نام فرستنده برای همه ایمیل های اعلان وردپرس خروجی استفاده می کند. بنابراین نیاز است تا بدانیم چگونه تغییر نام فرستنده در ایمیل خروجی وردپرس را انجام دهیم.

در این مقاله، ما به شما نشان خواهیم داد که چگونه به راحتی نام فرستنده و آدرس ایمیل پیش فرض را در ایمیل های خروجی وردپرس تغییر دهید.

چرا باید اطلاعات فرستنده پیش فرض را در وردپرس تغییر دهید؟

وردپرس چندین اطلاعیه ایمیل برای مدیر سایت و همچنین سایر کاربران در وب سایت شما ارسال می کند که شامل اعلان های بسیار مهمی مانند ایمیل های رمز عبور فراموش شده، خطاهای وب سایت و ایمیل های بازیابی، ثبت نام کاربر جدید و موارد دیگر است. از طرفی به طور پیش فرض، از “WordPress” به عنوان نام فرستنده و یک آدرس ایمیل موجود (wordpress@yourdomain.com) به عنوان ایمیل فرستنده استفاده می کند.

بسیاری از فیلترهای هرزنامه ایمیل های وردپرس شما را مسدود می کنند و به این ها اسپم می گویند در حالی که حتی گاهی اوقات به پوشه اسپم نمی رسد.

اعلان های ایمیل خروجی مهم هستند و شما باید از مارک و آدرس ایمیل خود استفاده کنید. این موضوع باعث می شود اصالت برند شما افزایش یابد و شناخت نام در بین کاربران افزایش یابد. به عنوان مثال، اگر فروشگاه اینترنتی راه اندازی می کنید، مشتریان شما باید ایمیل های دریافتی را به نام شرکت شما دریافت کنند.

اکنون به بخش رسیدیم که تغییر نام فرستنده در ایمیل خروجی وردپرس چگونه انجام می شود.

روش اول : تغییر نام و ایمیل فرستنده پیش فرض با استفاده از WP Mail SMTP

تغییر نام فرستنده در ایمیل وردپرس توسط WP Mail SMTP

این روش برای همه کاربران وردپرس ساده تر و توصیه شده است. برای این روش، از پلاگین WP Mail SMTP Pro استفاده خواهیم کرد. این افزونه بهترین SMTP وردپرس در بازار است که بیش از 1 میلیون صاحب وب سایت از آن استفاده می کنند.

این افزونه به شما امکان می دهد نام فرستنده و آدرس ایمیل پیش فرض ایمیل های خروجی وردپرس را به راحتی تغییر دهید. همچنین به شما کمک می کند مشکل تحویل ایمیل وردپرس را برطرف کنید.

اولین کاری که باید انجام دهید نصب و فعال سازی افزونه WP Mail SMTP Pro است. پس از فعال سازی، برای پیکربندی تنظیمات پلاگین باید از تنظیمات WP Mail SMTP »Settings استفاده کنید. در بخش Mail، می توانید آدرس ایمیل و نامی را که می خواهید برای ارسال ایمیل های وردپرس استفاده کنید وارد کنید.

تنظیمات افزونه  WP Mail SMTP Pro برای تغییر نام فرستنده ایمیل

در این بخش می توانید گزینه های راه اندازی یک سرور SMTP برای ارسال ایمیل های وردپرس را پیدا کنید. به طور پیش فرض، این افزونه از روش PHP ارائه شده توسط شرکت میزبان وردپرس شما استفاده می کند که از اعتبار کمتری برخوردار است. توصیه می کنیم برای ارسال صحیح ایمیل های وردپرس برای قابلیت تحویل بالاتر، از هر یک از خدمات SMTP ذکر شده استفاده کنید.

تنظیمات ارسال ایمیل فرستنده که در اختیار دارید

اگر سرویس SMTP را انتخاب کردید، دستورالعمل های روی صفحه را دنبال کنید تا افزونه را با ارائه دهنده خدمات SMTP خود متصل کنید. فراموش نکنید که برای ذخیره تغییرات روی دکمه “Save Settings” کلیک کنید.

WP Mail SMTP Pro به شما امکان می دهد تنظیمات ایمیل وردپرس خود را نیز آزمایش کنید. کافی است به صفحه تنظیمات WP Mail SMTP بروید و به برگه Test Email Test ’وارد شوید.

WP Mail SMTP Pro به شما امکان می دهد تنظیمات ایمیل وردپرس خود را نیز آزمایش کنید.

از اینجا، فقط باید یک آدرس ایمیل ارائه دهید که بتوانید به آن دسترسی پیدا کنید و سپس بر روی دکمه “Send Email” کلیک کنید.

اکنون این افزونه نامه الکترونیکی آزمایشی را به آدرسی که ارائه داده اید ارسال می کند. می توانید صندوق ورودی خود را بررسی کنید و مطمئن شوید که می توانید ایمیل های وردپرس را دریافت کنید و این نام دارای نام فرستنده و آدرس ایمیل فرستنده صحیح است.

WP Mail SMTP با تمام افزونه های محبوب وردپرس مانند WooCommerce ، WPForms و موارد دیگر کار می کند.

روش دوم : تغییر نام و ایمیل فرستنده پیش فرض با استفاده از CB Change Mail Sender

این روش فقط درصورتی توصیه می شود که از سرویس SMTP استفاده نکنید یا روش اول برای شما مناسب نباشد. استفاده از این روش قابلیت تحویل ایمیل وردپرس شما را بهبود نمی بخشد و یا عیب یابی مشکلات ایمیل را آسان نمی کند. با این حال، اگر ایمیل های وردپرس شما کار می کنند، به شما این امکان را می دهد که نام فرستنده و آدرس ایمیل را تغییر دهید.

اولین کاری که باید انجام دهید نصب و فعال سازی افزونه CB Change Mail Sender است. سپس در نوار مدیریت وردپرس خود متوجه یک مورد جدید در منو با عنوان CB Mail Sender خواهید شد. با کلیک بر روی آن، به صفحه تنظیمات افزونه منتقل می شوید.

نحوه تغییر نام فرستنده ایمیل توسط CB Change Mail Sender

شما باید نام و آدرس ایمیلی را که می خواهید برای ایمیل های خروجی وردپرس استفاده شود وارد کنید. فراموش نکنید که برای ذخیره تنظیمات، روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید. ایمیل های اعلان وردپرس شما اکنون نام و آدرس ایمیل وارد شده در تنظیمات افزونه را نشان می دهد.

هیچ روشی توسط این افزونه برای آزمایش تنظیمات ایمیل شما ارائه نشده است. این کار را می توانید با انجام اقداماتی که ایمیل های اطلاع رسانی وردپرس ایجاد می کند مانند ایجاد کاربر جدید، درخواست بازنشانی رمز عبور و موارد دیگر انجام دهید.

روش 3: تغییر نام فرستنده و آدرس ایمیل به صورت دستی

این روش برای مبتدیان توصیه نمی شود. این روش شما را ملزم می کند که کد را در پرونده های وردپرس خود وارد کنید. همچنین هیچ مشکلی در زمینه تحویل ایمیل برطرف نمی شود و عیب یابی آن دشوارتر است.

شما باید کد زیر را در پرونده functions.php طرح زمینه خود یا یک پلاگین مخصوص سایت اضافه کنید.

// Function to change email address
function wpb_sender_email( $original_email_address ) {
    return 'tim.smith@example.com';
}
 
// Function to change sender name
function wpb_sender_name( $original_email_from ) {
    return 'Tim Smith';
}
 
// Hooking up our functions to WordPress filters 
add_filter( 'wp_mail_from', 'wpb_sender_email' );
add_filter( 'wp_mail_from_name', 'wpb_sender_name' );

این کد به سادگی نام فرستنده و آدرس ایمیل پیش فرض وردپرس را با نام فرستنده و آدرس ایمیل سفارشی شما جایگزین می کند. می توانید با افزودن کاربر جدید، تغییر رمزهای عبور یا هر اقدامی که ایمیل اعلان وردپرس را ارسال می کند، این مورد را امتحان کنید.

منبع : wpbeginer