قبل از شروع آنالیز کانتنت گپ، باید تمپلیت تجزیه و تحلیل شکاف محتوا را ایجاد کنیم تا بتوانیم همه رقبا و کلمات کلیدی تازه کشف شده برای وب سایت خود را ردیابی کنیم. خوشبختانه این کار دشواری نیست و می توانید نسخه ای را که ما از آن استفاده می کنیم کپی کرده و سپس با توجه به نیاز خود تغییر دهید. در ادامه تمپلیت آنالیز Content Gap را بررسی خواهیم کرد که شما می توانید با ساخت تمپلیت های مختلف کار خود را آسان تر کنید.

تجزیه و تحلیل شکاف محتوا به شما کمک می کند “سهم بازار جستجو های مصرف کنندگان” خود را مرور کنید. شما این کار را با مقایسه تعداد جستجو های انجام شده برای کلمات کلیدی مورد نظر با تعداد واقعی بازدیدکنندگانی که از طریق فهرست موتور های جستجوی ارگانیک به سایت خود وارد می کنید، مقایسه می کنید.

در مواردی که تقاضای زیادی برای محصولات یا عبارت جستجویی وجود دارد اما سهم نسبتاً کمی از بازدید های سایت شما از جستجوی ارگانیک را در بر می گیرد، این یک “Gap” است که باید برای “پر کردن” آن تلاش کنید. برای انجام این کار، باید تکنیک های SEO را بفهمید و مرور کنید تا بازدیدکنندگان خود را افزایش دهید.

هنگام مشورت با مشاغل دیگر، متوجه شدیم که بسیاری از آن ها کلمات کلیدی هدف ضعیفی دارند که یا به اندازه کافی دقیق نیستند یا ساختار ضعیفی دارند. تمپلیت Content Gap به شما نشان می دهد که چگونه یک گزارش جامع کلمات کلیدی هدف ایجاد کرده و عملکرد را برای شناسایی استراتژی های جدید سئو و بازاریابی محتوا بررسی کنید. ما خودمان از آن به عنوان بخشی از استراتژی SEO خود استفاده می کنیم و به ما کمک بسیاری می کند.

تمپلیت تجزیه و تحلیل Content Gap شامل چه مواردی است؟

یک فایل master که به شما امکان می دهد تعداد واقعی بازدید کاربران از سایت خود را برای کلمات کلیدی هدف مختلف خود با تعداد کل جستجو های (نمایش) اندازه گیری شده به عنوان exact match مقایسه کنید. قالب بندی شرطی به شما این امکان را می دهد تا به سرعت مواردی را که فرصت بهبود موقعیت SERP یا بهبود نرخ کلیک (سهم جستجو) برای آن ها وجود دارد، مرور کنید.

تمپلیت های آنالیز Content Gap

یک فایل مقایسه کلمات کلیدی مشابه برای هر جستجویی که حاوی یک عبارت باشد نیز وجود دارد. ما فکر می کنیم این مفید ترین ویژگی تمپلیت Content Gap است زیرا می توانید به سرعت عبارات اصلی (مانند دسته بندی محصولات) یا عبارات جستجوی long-tail (مانند بررسی ها یا ویژگی های دقیق محصول) مورد نظر را تجزیه و تحلیل کنید.

اکسل داده های شکاف محتوا

می توانید worksheet هایی را وارد کنید که می توانند برای وارد کردن سریع داده ها از منابع داده Google Analytics و Keyword Planner و Google Search Console استفاده کنند.

سئوکار هایی که به طور مرتب روی تجزیه و تحلیل کلمات کلیدی کار می کنند، به احتمال زیاد Google Docs یا spreadsheet خود را برای این کار خواهند داشت. سایت smartinsights این spreadsheet را برای صرفه جویی در وقت اعضا و کاوش داده ها در عمق بیشتر از آنچه در Google Analytics امکان پذیر است ارائه می دهد زیرا از توابع VLOOKUP () بسیار پیشرفته Excel برای جستجوی کلمات کلیدی در یک لیست و یک تابع SUMIF () استفاده می کند که گاه به گاه کاربران اکسل استفاده می کنند.

اهمیت استفاده از تمپلیت ها

تمپلیت های آنالیز داده مانند تمپلیت Content Gap به ما کمک می کنند تا در تجزیه و تحلیل خود سریع تر عمل کنیم و همچنین درصد خطا را تا حدود قابل توجهی کاهش می دهند. بسیار پیش می آید که در هنگام تجزیه و تحلیل شکاف داده های سایت خود بسیاری از کلیدواژه ها را فراموش کنید و یا کلیدواژه های تکراری پیدا کنید و در نهایت به کنیبالیزیشن برسید.

با استفاده از تمپلیت ها شما می توانید از اینگونه خطاها جلوگیری کنید و همچنین برای ارائه نتایج سئوی خود برای مشتری و کارفرمای خود داده های مرتب و سازمان یافته ای داشته باشید.

یکی از تمپلیت هایی که در این زمینه وجود دارد تمپلیت وبسایت smartinsights است که از spreadsheet ها برای آنالیز داده های شما استفاده می کند.

منبع: smartinsights.com