تولید محتوا یا Content Creation دغدغه‌ ی تازه‌ ای نیست.

بدون محتوا نمی توانید به نتایج برتر جستجو برسید و اگر استراتژی بهینه ای برای SEO در نظر نگرفته باشید، محتوای شما به اندازه کافی نمی تواند تاثیر گذار باشد.
معمولا اولین مرحله ایجاد محتوای SEO است، اما همانطور که می دانید، هدف شما نباید تنها ایجاد محتوا برای خوش حال سازی موتورهای جستجو باشد.
ایجاد محتوای SEO باید به صورت متعادل باشد. شما باید هنگام تولید هر نوع محتوا، با درنظر گرفتن خواننده ها، مطالبی را ایجاد کنید که در صفحات نتایج جستجو رتبه بالایی داشته باشد.

ایجاد محتوا SEO چیست؟

قبل از اینکه به روند تولید محتوا برای SEO بپردازیم، بیایید نگاهی دقیق تر به SEO بیندازیم.

تاثیر تولید محتوا بر سئو
تاثیر تولید محتوا بر سئو

moz.com

SEO یک رشته بازاریابی است که بر افزایش دید در نتایج موتورهای جستجوگر به صورت ارگانیک (بدون نیاز به پرداخت) متمرکز است.

Search Engine Land

SEO روند دریافت ترافیک از نتایج جستجو رایگان و ارگانیک در موتورهای جستجو می باشد. به عبارت ساده ، تولید محتوای SEO، روشی برای دستکاری در ساختار محتوا و چند جنبه فنی آن، به گونه ای که موتورهای جستجو همانند یاهو، گوگل و بینگ را به سمت سایت شما جلب کند.

هنگامی که کار به درستی انجام شود، محتوای SEO ترافیک رایگان را به وب سایت شما به صورت خودکار هدایت می کند.

دلیل اهمیت ایجاد محتوا SEO

تولید محتوا و سئو
سئو الزامات را بیان می کند. بازاریابی محتوا آنها را برآورده می کند.

همانطور که در بالا اشاره شد، ایجاد محتوای موفقیت آمیز SEO منجر به ترافیک رایگان می شود. جدا از این مسئله، چند دلیل دیگر وجود دارد که چرا برندها و بازاریابان محتوا باید به سئو اهمیت دهند.
شاید بزرگترین دلیل اهمیت سئو این باشد که تجربه مشتری یا مخاطبان را به سمت جلو و مرکز هدایت می کند. تغییر و به روزرسانی سریع الگوریتم های مورد استفاده موتورهای جستجو (عمدتا موتور جستجو گوگل،Bing و سایر موتورهای جستجو)، به این معنی می باشد که این روزها تمرکز بیشتری روی تجربه کاربر وجود دارد.
وقتی محتوا را برای موتورهای جستجو بهینه می کنید، همزمان برای مخاطبان خود نیز بهینه می کنید.
دلیل دیگری که وجود دارد این است که، مسئولیت اکثر ترافیک وب سایت جستجوی ارگانیک می باشد.
مطمئناً، محتوای شما ممکن است تعداد معدودی بازدید کننده را از رسانه های اجتماعی ، از جستجوی پولی یا شخصی که لینک را مستقیماً در یک مرورگر تایپ کرده است، دریافت کند – اما بسیار محتمل است که بیش از 60 درصد از ترافیک شما به لطف نتایج جستجو به شما برسد.

ایده های جذاب جهت تولید محتوا
ایده برای تولید محتوا

اولین قدم ایجاد ایده تولید محتوا می باشد. شما اول باید موضوع وب سایت و مقالات خود را تعیین کرده و بعد براساس آنها شروع به تولید ایده و یک موضوع جدید کنید. 

نقش کلمات کلیدی در تولید محتوا
نقش کلمات کلیدی

یکی از دلایل فنی که شما به تولید محتوا می پردازید، استفاده از کلمات کلیدی در وبسایت می باشد. بهتر است لیست کلمات کلیدی که می خواهید بر روی آنها برنامه ریزی کنید را بنویسید و شروع به نوشتن کنید.

توجه به بک لینک ها در تولید محتوا
توجه به بک لینک ها

بک لینک ها، لینک هایی هستند که از سمت سایت های دیگر به سایت شما متصل می شوند و باعث معرفی سایت شما به موتور جست و جوی گوگل و نشان دهنده اقتدار و مهم بودن سایت شما می باشد. پس سعی کنید تا می توانید محتوای با کیفیت تهیه کنید تا سایت های دیگر سایت شما را به عنوان یک سایت معتبر بشناسند و با معرفی شما به دیگر سایت ها تعداد بک لینک هایتان بالا برود.

توجه به اسنیپت ها در تولید محتوا
توجه به اسنیپت ها در تولید محتوا

اسنیپت (snippet) یک تکه از متن وب سایت می باشد که در نتایج جستجو قابل مشاهده می باشد و شامل برخی از کلمات کلیدی است که کاربر به عنوان بخشی از Query در نوار جستجو تایپ می کند.
بنابراین، یک شخص می تواند ارتباط یک منبع وب را بدون باز کردن لینک پیشنهادی، تخمین بزند.

توجه به سایت رقیب در تولید محتوا
توجه به سایت رقیب در تولید محتوا

توصیه می شود قبل از تولید محتوا، مقالات وبسایت های رقیب را بررسی کرده و سعی کنید که کاستی هایی که در تولید محتوا آنها وجود دارد را در بخش محتوای وبسایت خود رفع کنید.

تولید محتوا قانونمند
تولید محتوا قانونمند

سئوی کلاه سیاه نوعی کلاه برداری است که به مجموعه ای از استراتژی ها، تکنیک ها و روش های غیراخلاقی مورد استفاده برای افزایش رتبه سایت یا صفحه در موتورهای جستجو با استفاده از معیارهایی که شرایط خدمات موتورهای جستجو را نقض می کند، اشاره دارد.

لینک سازی در تولید محتوا
لنک دهی در محتوا

شما زمانی که یک صفحه را ایجاد می کنید، بعد از مدتی توسط گوگل ایندکس می شود. اگر این صفحه بعدا خوانده نشود، رتبه ای که وبسایت شما توسط این صفحه بدست آورده است، کم کم از بین می رود، پس شما باید با استفاده از تکنیک هایی مجدد این صفحه را به گوگل نشان دهید و بهترین تکنیک ایجاد لینک های داخلی بین بین مقاله های مختلف می باشد.

تولید محتوا آموزشی
تولید محتوا آموزشی

همیشه مردم دنبال جواب سوال “چگونه ” هستند، پس باید در تولید محتوای خود بتوانید به اینگونه سوالات پاسخ دهید.

استفاده از متا در تولید محتوا
استفاده از متا در تولید محتوا

اولین قسمتی که توسط گوگل خوانده می شود، متا تگ ها می باشند. پس باید مرتبط با متن باشند، چون اگر گوگل متوجه شود که مطالب متا ربطی به محتوای شما ندارد، وبسایت شما را جریمه خواهد کرد. 

جذاب سازی تولید محتوا با شکل
جذاب سازی محتوا با شکل

بهتر است سعی کنید متن خود را با قرار دادن عکس های مرتبط برای خواننده جذاب تر کنید. برای هر قسمت یک زیرعنوان جداگانه و عکس به کار ببرید چون باعث بهتر خوانده شدن متن می گردد و کاربر متن شما بهتر درک میکند.

خدمات طلایی ممتاز سئو

تولید محتوا (1)
1

این مرحله، مرحله شناخت می باشد. در این مرحله ما در مورد نیازهای خاص شما برای ایجاد محتوا آشنا شده و یک استراتژی محتوا را توسعه می دهیم که ضمن ایجاد یک مسیر مشخص در هر مرحله از فرآیند، اهداف تجاری مدنظر شما را نیز پشتیبانی می کند.

تولید محتوا (2)
2

پس از تنظیم استراتژی ایجاد محتوا، نمونه ای ایجاد می شود تا تیم شما فرصتی برای بررسی و اظهار نظر داشته باشد و پیشنهادات خود را اعلام کنید.

تولید محتوا (3)
3

در مرحله بعد، محتوا توسط تیمی از نویسندگان باتجربه محتوای سئو و کارشناسان موضوع ایجاد می شود.

تولید محتوا (4)
4

پس از نوشتن محتوا، به صورت دقیق ویرایش می شود تا از کیفیت بالایی برخوردار باشد و تمام موارد لازمه در آن رعایت شده باشد.