ما در این مقاله با نام ” نحوه ثبت مکان در گوگل مپ و افزودن کسب و کار در آن ” به دنبال بررسی نحوه ثبت مکان در گوگل مپ هستیم. یکی از راه هایی که می تواند به رشد کسب و کار شما کمک کند این است که محل کسب و کار خود را در گوگل مپ ثبت کنید. ما دراین مقاله این کار را به صورت پله ای به شما آموزش می هیم. با ما همراه باشید.

زمان مورد نیاز: 7 دقیقه.

نحوه ثبت مکان در گوگل مپ

 1. مرحله 1 )

  در ابتدا ادرس (https://www.google.com/maps) را وارد مرورگر خود کنید. مرحله 1 ثبت مکان در گوگل مپ

 2. مرحله 2 )

  در سمت چپ صفحه ای که برای شما باز شد، نواری وجود دارد. آن را باز کنید و در قسمت سرچ آن نام محل مورد نظر خود را بنویسید. نام محل و خیابن حل کسب و کار خود را به طور دقیق پیدا کنید.
  ***نکته ***
  به دلیل تغییراتی که در Google Maps ایجاد شده است، بهتر است قبل از سرچ زبان فارسی را انتخاب کنید. اما با گوگل با تغییر ندادن زبان هم مشکلی برای ثبت آدرس شما پیش نمی آید. مرحله 2 ثبت مکان در گوگل مپ

 3. مرحله 3 )

  از میان پیشنهادات گوگل دقیق ترین آدرس را انتخاب کنید. البته این نکته را هم مد نظر بگیرید که می توانید بعد از پیدا کردن محدوده محل کارتان، کوچه و محل دقیق آن را به طور دستی با کلیک بر روی محل مورد نظرتان پیدا کنید. مرحله 3 ثبت مکان در گوگل مپ

 4. مرحله 4 )

  بعد از پیدا کردن محل قیق کسب و کارتان منو کشویی که در پایین و سمت چپ صفحه شما قرار دارد را باز کنید. سپس گزینه (add a missing place) را انتخاب کنید. مرحله 4 ثبت مکان در گوگل مپ

 5. مرحله 5 )

  در این مرحله صفحه ای به شکل زیر برای شما باز می شود. مرحله 5 ثبت مکان در گوگل مپ

 6. مرحله 6 )

  در این صفحه نام محلی را که می خواهید آن را در Google Maps ثبت کنید، وارد کنید. دراین صفحه دسته بندی هیی وجود دارد که باید آن ها را با دقت وارد کنید. در قسمت Category نام صنف مدنظر را وارد کنید. در بخش Location آدرسی را که وارد کرده اید، مشاهده می کنید. سپس نشانگر قرمز را جا به جا کرده و در محل مورد نظر خود قرار دهید. در نهایت بعد از انتخاب محل دقیق باید بر روی گزینه Done کلیک کنید.
  ***نکته ***
  اگر می خواهید آدرس را تغییر دهید، آدرسی را که از قبل وارد کرده اید، تغییر ندهید و تنها بر روی نشانگر قرمز کلیک کنید.
  مرحله 6 ثبت مکان در گوگل مپ

 7. مرحله 7 )

  به تصویر قبل بازگردید، در بخش بعدی within location چنانچه مکان مدنظر شما از پیش با نام دیگری در گوگل ثبت شده است جهت تغییر آن نام مکان فعلی را وارد نمایید چنانچه خیر این بخش را خالی بگذارید.

 8. مرحله 8 )

  در این قسمت (add phone ، hours و …) اطلاعاتی همچون شماره تماس، وبسایت، ساعت های فعالیت و تصاویر را می توانید، وارد کنید. بر روی نوار بازشو که در شکل نشان داده شده است، کلیک کنید. مرحله 8 ثبت مکان در گوگل مپ

 9. مرحله 9 )

  سپس تصویر زیر را مشاهده می کنید. مرحله 9 ثبت مکان در گوگل مپ

 10. مرحله 10 )

  در قسمت add hour همانطور که در تصویر زیر نشان داده شده است، روزها و بازه زمانی را مشخص کنید. در قسمت بالا میتوانید تصویری از ساعات شروع و پایان فعالیت خود را برای Google آپلود کنید تا این بخش توسط ربات گوگل کامل گردد. پیشنهاد ما این است که برای جلوگیری از خطا از قسمت زیرین ساعات و روزها را به صورت دستی وارد کنید.
  این نکته هم در نظر بگیرید که اگر ساعات کاری متفاوتی در ایام تعطیل دارید، می توانید آن ها را نیز در این قسمت وارد کنید. در نهایت بر روی Done کلیک کنید. مرحله 10 ثبت مکان در گوگل مپ

 11. مرحله 11 )

  در این بخش در قسمت contact شماره تماس را وارد کنید. در این بخش علاوه بر شماره تماس باید در قسمت website آدرس سایت محل کسب و کار مدنظرتان را وارد نمایید.
  ***نکته***
  توجه داشته باشید شماره تماس را با کد ایران و سپس کد شهر وارد نمایید مانند… 98021+ یا … 98918+
  در قسمت opening data میتوانید تاریخ بازگشایی محل کسب و کار مدنظرتان را وارد نمایید و یا با کلیک بر روی گزینه I don’t know می توانید بگوئید که از تاریخ تاسیس آن اطلاعی ندارید.
  و در آخرین قسمت می توانید تصویری از مکان مدنظر خود منتشر کنید. این تصویر برای همه کسانی که به دنبال کسب و کار شما در گوگل مپ هستند، نمایش داده می شود. در نهایت بر روی گزینه send کلیک کنید.
  پیام تشکری به همراه این عبارت “پس از بررسی پیشنهاد شما از طریق ایمیل اطلاع رسانی میگردد” از طرف گوگل مپ برای شما ارسال می شود. در نهایت برروی Done کلیک کنید.
  غالبا بین چند دقیقه تا چند روز پس از ثبت درخواست، محل کسب و کار شما در گوگل ثبت گردیده و از طریق یک ایمیل به اطلاع شما می رسد. مرحله 11 ثبت مکان در گوگل مپ