گوگل روز به روز در مدیریت جستجو های “نزدیک من” بهتر می شود. امروزه جستجو در تلفن همراه روش اصلی اکثر مردم برای جستجوی مشاغل و محصولات به خصوص در خارج از منزل است. هنگام بهینه سازی سئو محلی برای مشاغل وابسته به مکان، همه چیز باید مبتنی بر مکان در نظر گرفته شود و واضح است که گوگل هم اکنون در حال تقویت خود در سئو محلی است. در این مقاله، اطلاعاتی در مورد جستجو های “نزدیک من” و کار هایی که می توانید انجام دهید تا مطمئن شوید، سئو محلی شما به درستی تنظیم شده است، به شما ارائه می دهیم.

در ادامه با تمام این مطالب به طور کامل آشنا خواهیم شد:

چه چیزی می توانم در نزدیک خود پیدا کنم؟

جستجو های نزدیک من، جستجو هایی هستند که وقتی مصرف کنندگان همین الان به دنبال چیزی هستند، آن را انجام می دهند. برای جستجو های زیادی، گوگل به شما می گوید که کدام کسب و کار به مکان شما نزدیک تر است. در جستجو های “نزدیک من” اغلب، جستجو گران سؤالاتی دارند که باید در لحظه به آن ها پاسخ داده شود، زیرا در حال حاضر به چیزی نیاز دارند.

بنابراین در سئو، جستجو های “نزدیک من” نه تنها جنبه محلی دارند، بلکه یک جنبه مبتنی بر زمان نیز دارند، زیرا مردم به چیزی نیاز دارند که هم اکنون آن را می خواهند. فرض کنید به دنبال پمپ بنزینی در یک شهر ناشناخته می گردید زیرا بنزین شما تقریباً تمام شده است. احتمالاً تا به حال یک جستجوی گوگل، مانند این را از طریق تلفن خود انجام داده اید. معمولاً در پیشنهاداتی که گوگل به شما می دهد، کلمات کلیدی مانند این ظاهر می شود:

  • نزدیک من
  • نزدیک ترین
  • باز است
  • در محدوده

همه این موارد بلافاصله با موقعیت مکانی یا نیاز های شدید شما در آن زمان مرتبط هستند. جستجوگران همچنین می توانند این عبارات را ترکیب کنند: [پمپ بنزین باز نزدیک من] یا [فیلم هایی که امشب در نزدیکی من پخش می شوند]. در اینجا چند نمونه وجود دارد که در صورت جستجو کردن ممکن است در تلفن همراه خود مشاهده کنید:

جستجوی پمپ بنزین های نزدیک من

نکته: جستجو های “نزدیک من” به نتایج جستجو محلی بسیار خاصی منجر می شوند که به سوال شما پاسخ می دهند.

هم اکنون نزدیک من است

در حین آزمایش، متوجه خواهید شد که ترکیبات بازگشتی زیادی از کلماتی که مردم برای یافتن این مشاغل محلی استفاده می کنند وجود دارد. این ها همان چیزی است که ما در سئو محلی به آن جستجو های “نزدیک من” می گوییم. در طول سال های گذشته، ترافیک این عبارات جستجو افزایش یافته است:

ترند واژه نزدیک من

اهمیت جستجو های نزدیک من و جستجوی صوتی در سئو محلی

در حالی که جستجوی صوتی هم چنان در حال افزایش است، می توانید لیست های محلی خود را نیز برای آن ها بهینه کنید. هر روز، مردم با تلفن یا دستگاه های هوشمند خود صحبت می کنند و در مورد مقصد یا خرید های محلی خود از آن ها راهنمایی می خواهند.

در اولین مثالی که به اشتراک گذاشتیم، ممکن است در امتداد بزرگراه رانندگی کنید و از تلفن خود بخواهید که به شما کمک کند پمپ بنزینی در نزدیکی خود پیدا کنید. با این عنوان:

“OK Google, find a gas station near me that’s open right now (به معنی، خب گوگل، یک پمپ بنزین در نزدیکی من پیدا کن که در حال حاضر باز است.”

شما می توانید این کار را در حالی انجام دهید که دستان خود را با خیال راحت روی فرمان گذاشته و در حال رانندگی هستید. حتی می توانید از گوگل بخواهید که شما را به مکان مورد نظر نیز هدایت کند.

اگر می خواهید دفعه بعد که کسی این سؤال را می پرسد، شانس نشان دادن کسب‌ و کار شما به او توسط Google افزایش یابد، باید راه هایی برای پاسخ به این سؤالات پیدا کنید. برای این کار ابتدا هدف جستجوی کاربران را درک کنید، به این فکر کنید که کاربران قبل از ورود به کسب و کار شما چه سوالاتی می توانند بپرسند.

سپس، باید محتوایی بسیار خوانا ارائه دهید که برای بات های گوگل به راحتی قابل درک باشند. مثلاً می توانید با استفاده از بلوک FAQs (سؤالات متداول) در Yoast SEO و با افزودن سؤالات متداول با پاسخ دادن به سؤالات خاصی که بسیاری از کاربران دارند کار خود را شروع کنید. به علاوه، داده های ساختاری که توسط افزونه اضافه می شود، سایت شما را برای موتور های جستجو قابل درک تر می کند.

چگونه جستجو های “نزدیک من” را برای سئو محلی بهینه سازی کنیم؟

بهینه سازی جستجو های اطراف من

بهینه سازی برای جستجو های نزدیک من شبیه فرآیند سئو محلی شما است. همانطور که قبلاً گفته شد، برای جستجو های نزدیک من، همه چیز بسته به هدف جستجو است. اغلب، مردم یک هدف دارند، آن ها به چیزی نیاز دارند، که اکنون به دنبال آن اند. پس شما باید آن را به آن ها پیشنهاد دهید و به عنوان قابل اعتماد ترین گزینه ظاهر شوید. در این باره چند مرحله وجود دارد که حتماً باید آن ها را انجام دهید:

1. سایت خود را فوق العاده موبایل پسند کنید

جستجو های نزدیک من بیشتر در تلفن همراه انجام می شود، زیرا در زمانی که مصرف کننده بیشترین نیاز را به آن دارد، احتمالاً موبایل در دسترس تر است. اگر می خواهید Google شما را برای نتایج جستجو در تلفن همراه در نظر بگیرد، سایت شما باید یک تجربه کاربری موبایلی عالی ارائه دهد. مردم نمی توانند برای بارگذاری یک صفحه در سایت شما یک دقیقه صبر کنند، درست است؟ پس باید روی تجربه کاربری و سرعت سایت خود تمرکز کنید.

2. جزئیات NAP و ساعات کار خود را به سایت خود اضافه کنید

ما در مورد فهرست بندی کردن نام، آدرس و شماره تلفن شما را در قالبی مناسب برای خواندن آسان صحبت می کنیم. اگر بیش از یک صفحه دارید، می گوییم ترجیحاً به ازای هر مکان، یک صفحه اضافه کنید. همچنین، ساعات کاری خود را به لیست اضافه کنید و فراموش نکنید که صفحات فرود را برای مکان های مختلف بهینه کنید، حتی اگر چندین مکان دارید. این کار هنگام جستجو های “نزدیک من” به سئو محلی شما کمک بسیاری می کند

3. NAP را به پروفایل بیزینسی خود در Google اضافه کنید

یعنی جزئیات دقیق مانند آدرس، شماره تلفن، ساعات کار و URL وب سایت خود را به صفحه پروفایل های کسب و کار خود در Google اضافه کنید. سپس، کسب و کار خود را به دسته بندی صحیح اضافه کرده و مطمئن شوید که عکس های خوبی به آن اضافه می کنید.

اگر چندین مکان دارید فقط باید یکی را به عنوان دفتر مرکزی تبلیغ کنید و چندین مکان دیگر را به صورت یک فهرست اضافه کنید. اگر کسب و کار شما از تعدادی کسب و کار کوچک تر تشکیل شده است، به راحتی می توانید چندین صفحه یا حساب پروفایل کسب و کار اضافه کنید. فراموش نکنید که هر زمان که چیزی را تغییر می دهید، فهرست خود را نیز به روز کنید.

4. مطمئن شوید که داده های ساختار یافته LocalBusiness را به آدرس خود اضافه کنید

افزونه یواست یک بخش با عنوان Local SEO برای ساخته است. این نشانه گذار داده های ساختار یافته Local Business مناسب را به آدرس فهرست شده در وب سایت خود، از جمله شماره تلفن و ساعات کار اضافه می کند. این امر باعث می شود فهرست بندی و درک کامل این جزئیات برای موتور های جستجو مانند گوگل و بینگ آسان تر شود.

5. نظرات مثبت را دریافت کنید

ما نمی توانیم این واقعیت را انکار کنیم که نظرات مثبت در Google یا وب سایت های مشابه به رتبه بندی محلی شما کمک می کند. این دقیقاً مانند بازار است، اگر مردم محلی کسب و کاری را توصیه کنند، ما بیشتر وسوسه می شویم که به آنجا برویم. البته موتور های جستجو این موضوع را بررسی خواهند کرد. همچنین فیسبوک و اینستاگرام را در این مورد فراموش نکنید، مردم از آن ها نیز برای جستجو مشاغل محلی استفاده زیادی می کنند.

6. محتوای عالی بنویسید و لینک های محلی دریافت کنید

راه دیگری برای جلب توجه کسب و کار محلی شما در نتایج جستجو، نوشتن محتوایی با کیفیت بالا در مورد شما، محصول یا موقعیت مکانی شما است. محتوای خوب شانس زیادی برای لینک شدن توسط رسانه های مرتبط را دارد، حتی ممکن است لینک های شما متن لنگر (anchor text) مناسب با نام و مکان شما دریافت کنند.

یکی از مهم ترین چیز هایی که باید به خاطر بسپارید این است که باید جزئیات خود را همیشه ثابت کنید. اگر بین حساب Google Business Profile و وب سایت شما اختلافی وجود داشته باشد، ممکن است Google نداند به چه چیزی اعتماد کند. در نتیجه، ممکن است برای آن جستجو هایی که برای آن تلاش می کنید، ظاهر نشوید.

آپدیت Google’s Possum

Google’s Possum

در حالی که گوگل برای سال ها روی نتایج جستجوی محلی خود کار می کرد، سر انجام در سال 2016 به‌روزرسانی بزرگی انجام داد که مدیریت خود را با جستجو های محلی بهبود بخشید. این به روزرسانی الگوریتم دوست داشتنی ای به نام Possum بود و رتبه بندی های جستجو محلی را از سپتامبر همان سال هدف قرار داد و اثرات بسیار قابل توجهی داشت.

به گفته جوی هاوکینز، کارشناس سئو محلی، این به روز رسانی عمدتاً برای مبارزه با هرزنامه ها و لیست های تکراری در نتایج جستجو های محلی تمرکز داشته. در میان چیز های دیگر، گوگل شروع به فیلتر کردن لیست هایی کرد که وابستگی را در جزئیات خود به اشتراک گذاشته بودند. علاوه بر این، گوگل در درک مناطق خدمات بهتر شد و رتبه بندی کسب و کار هایی که در این مناطق واقع شده اند را بهبود بخشید و در نتیجه، نتایج جستجو محلی بسیار متنوع تر شد.

همه موارد فوق به این معنی است که اگر یک کسب و کار محلی دارید، باید مطمئن شوید که بهینه سازی محلی خود را مرتب کرده اید. سعی نکنید سیستم را بازی دهید، زیرا گوگل در فیلتر کردن هرزنامه ها هر روز بهتر و بهتر می شود. فقط بر این تمرکز کنید که در جستجو ها بهترین نتیجه برای برند، کسب و کار یا محصول خود باشید.

بهبود جستجوهای نزدیک من

برای یک کسب و کار محلی، توجه به سه ستون سئو و نتایج جستجوی ارگانیک برای یافتن آن ضروری است. از آنجایی که هر روزه افراد بیشتری در “نزدیک من” را جستجو می کنند، نیاز به شرکت ها برای نمایش در این جستجو ها نیز افزایش می یابد. شما با یک نمایه کسب و کار Google و یک وب سایت سازگار با تلفن همراه و پر از جزئیات واقعی NAP، ممکن است در راه رسیدن به آن موفق باشید.

منبع:

yoast.com