G Suite مجموعه ای از محصولات مبتنی بر سازمان است مانند Gmail ،Drive ،Docs ،Sheets و موارد دیگر. اما تفاوت آن با برنامه های رایگان چیست؟ جی سوئیت یکی از سرویس های گوگل می باشد که دارای ویژگی های بسیاری است که در ادامه بیشتر این موضوع را بررسی می کنیم.

G Suite چیست؟

G Suite

جی سوئیت که قبلاً با عنوان Google Apps for Work شناخته می شد، نرم افزاری به عنوان سرویس (SaaS) است که تمام بهره وری مبتنی بر ابر و ابزارهای همکاری ایجاد شده توسط Google را برای مشاغل، مؤسسات و غیرانتفاعی ها گروه بندی می کند.

با هر اشتراکی می توانید به آدرس های Gmail سفارشی، اسناد، برگه ها، اسلایدها، تقویم، درایو، سایت ها و موارد دیگر دسترسی پیدا کنید.

تفاوت بین جی سوئیت و برنامه های رایگان Google چیست؟

تفاوت بین G Suite و برنامه های رایگان Google

به نظر می رسد بسیاری از همان برنامه های Google به صورت رایگان در دسترس هستند، اما چند ویژگی اصلی وجود دارد که به جی سوئیت کمک می کنند تا کاملاً با شرکت شما ادغام شود.

در حالی که اکثر این محصولات برای همه رایگان است، جی سوئیت ویژگی های سطح شرکت را برای مشترکین خود اضافه می کند.

برخی از این ویژگی ها شامل تقویم های اشتراکی، فضای ذخیره سازی نامحدود اختیاری ابری، کنترل های پیشرفته سرپرست مانند اضافه کردن و حذف کاربران، تأیید صحت دو مرحله ای و تک ورود به سیستم و ابزارهای انتقال اطلاعات ساده برای انتقال کلیه داده های ارزشمند شرکت شما به G Suite است.

بعلاوه، G Suite با مدیریت دستگاه تلفن همراه است و به شما امکان می دهد دستگاه های تلفن همراه را فعال یا غیرفعال کنید و کنترل کنید که برنامه ها فعال شده اند یا خیر.

علاوه بر تمام ویژگی های فوق العاده ای که بیان کردیم، در حال حاضر جی سوئیت آدرس های ایمیل سفارشی برای دامنه شما دارد.

به عنوان مثال، برخلاف یک حساب Google معمولی، هنگام ثبت نام در جی سوئیت، ایمیل هر کاربر حاوی دامنه شما خواهد بود و شبیه “person@yourdomain.com” است.

توجه: برای استفاده از آن با جی سوئیت باید از قبل دامنه مورد نظر خود را تهیه و تأیید کنید.

اگر از Outlook Yahoo یا هر سرور دیگر تبادل ایمیل استفاده می کنید، نگران نباشید. با استفاده از G Suite، می توانید از ابزار انتقال داده برای انتقال همه ایمیل، تقویم و مخاطبین خود استفاده کنید و مستقیماً همه موارد را با سهولت وارد کنید.

G Suite چقدر هزینه دارد؟

G Suite چقدر هزینه دارد

قبل از 6 دسامبر 2012، گوگل نسخه استاندارد G Suite با کیفیت پایین را ارائه داد. اما اکنون قیمت بستگی به تعداد کاربران در شرکت شما دارد که از این سرویس استفاده می کنند، در حالی که هر ردیف از نسخه قبلی، امکانات و ذخیره بیشتری را ارائه می دهد.

سه نسخه برای مشاغل کوچک و بزرگ به طور یکسان وجود دارد:

اساسی: 30 گیگابایت فضای ذخیره مشترک در Drive و Gmail برای هر کاربر وجود دارد که شامل همه برنامه های تولیدی Google است اما فاقد Cloud Search (امکان جستجو در کل محتوای شرکت شما در جی سوئیت)، App Maker (ایجاد برنامه های سفارشی برای تجارت شما) و Vault (حفظ داده ها و eDiscovery برای G Suite) است.
تجارت: اساساً مشابه برنامه اولیه است اما برای همه کاربران دارای فضای نامحدودی است و شامل Vault و Cloud Search و app development است.
تصدی: تمام ویژگی های یکسان در برنامه کسب و کار و همچنین کنترل های امنیتی پیشرفته و مدیریتی، eDiscovery و جلوگیری از از بین رفتن داده ها را اضافه می کند.

اگر یک موسسه را مدیریت می کنید یا مسئولیت تصمیم گیری در زمینه فناوری اطلاعات موسسه خود را بر عهده دارید، می توانید نسخه جی سوئیت مخصوص آموزش را برای اساتید و دانشجویان دریافت کنید. G Suite Education برای موسسه شما دو نسخه دارد:

می توانید G Suite آموزش را برای اساتید و دانشجویان دریافت کنید

G Suite for Education: شامل تمام ابزارهای تولیدی مانند G Suite Basic بوده و همچنین دارای فضای ذخیره اضافی برای سایت ها، درایو و Gmail و دسترسی رایگان به Google Vault است. G Suite for Education همیشه رایگان خواهد بود.
G Suite Enterprise for Education: دارای قابلیت های اضافی است که برای موسسات بزرگ و در سطح سازمانی ارائه می دهد. شامل کنترل پیشرفته، تجزیه و تحلیل پیشرفته و جستجو و … است.

توجه: قیمت مقدماتی در اختیار مشتریانی است که محصول سال 2018 یا 2019 را خریداری می کنند. تمدیدها برای یک دوره سه ساله از تاریخ امضای قرارداد اولیه قرار می گیرند، تا زمانی که شرایط پیشنهاد مقدماتی برآورده شود.

در نهایت اگر شما یک سازمان غیرانتفاعی را مدیریت کنید، Google نسخه رایگان دیگری را برای افراد غیرانتفاعی واجد شرایط ارائه می دهد که دارای عملکرد و ویژگی های مشابه نسخه G Suite Basic هستند و تقریباً با G Suite for Education یکسان است.

G Suite

توجه: به حساب Google Nonprofits احتیاج دارید و تأیید می کنید که مالک دامنه غیرانتفاعی هستید و برای ثبت نام استفاده می کنید.

بررسی ویژگی های G Suite

چگونه ثبت نام کنیم؟

تمام کاری که شما باید انجام دهید اینست که مراحل ثبت نام استاندارد را طی کنید. از این رو لازم است اطلاعات کارت اعتباری خود را وارد کرده و حساب خود را فعال کنید، سپس دامنه خود را تأیید کنید. پس از آن، قبل از پایان دوره آزمایشی، اگر دیگر نمی خواهید از جی سوئیت استفاده کنید، فقط عضویت خود را لغو کنید. به طور پیش فرض، آزمایش رایگان 14 روزه برای همه حساب های جدید فعال است.

اگر از جی سوئیت لذت می برید و می خواهید به استفاده از آن ادامه دهید ، کاری نکنید. بسته به نسخه جی سوئیت که شما انتخاب کرده اید، هزینه آن از کارت اعتباری شما کسر می شود.

زمان مورد نیاز: 5 دقیقه.

مراحل ثبت نام در جی سوئیت

 1. دسترسی به حساب مدیر G Suite خود

  ورود به سیستم تجاری کوچک در کنسول Google Admin جایی است که سرپرستان خدمات Google را برای افراد یک سازمان مدیریت می کنند.
  دسترسی به حساب مدیر G Suite

 2. دامنه خود را تأیید کنید

  باید تأیید کنید که مالک دامنه خود هستید. دامنه همان چیزی است که بعد از www می آید. در یک آدرس وب دامنه شما احتمالاً نام سازمان یا شرکت شماست و پس از آن .com مانند yourbusiness.com دنبال می شود. برای ارسال ایمیل به صندوق ورودی Gmail ، باید سوابق MX دامنه خود را تغییر دهید.دامنه خود را تأیید کنید

 3. داده تیم خود را به G Suite منتقل کنید

  تمامی اطلاعات مورد نیاز خود را به جی سوئیت منتقل کنید. داده تیم خود را به G Suite منتقل کنید

 4. تیم خود را مدیریت کنید

  تیم مدیریت کسب و کار کوچک Get با راهنمایی های سریع برای همکاری و مدیریت یک تیم شروع به کار کرد.
  تیم خود را مدیریت کنید

 5. مدیریت جلسات و ایمیل خود

  مشاغل کوچک مدیریت جلسات و ایمیل را کسب کنید و بیشترین استفاده از Gmail ، مخاطبین Google و Hangouts را برای جلسات تیم و مشتری خود انجام دهید.
  مدیریت جلسات و ایمیل خود

 6. استفاده از فضای cloud storage

  مشاغل کوچک از فایلهای ذخیره شده و پوشه های اشتراکی ذخیره سازی cloud استفاده کرده و با Google Drive بهتر همکاری می کنند.
  استفاده از فضای cloud storage

 7. کار با اسناد آنلاین

  کار تجاری کوچک با اسناد آنلاین پیدا کردن مجموعه قدرتمندی از برنامه های اسناد ، صفحه گسترده و ارائه.
  کار با اسناد آنلاین

 8. مدیریت دستگاه های تلفن همراه برای تیم خود

  مشاغل کوچک مدیریت دستگاه های تلفن همراه اجازه دهید تیم خود را از دستگاه G تلفن همراه خود در حال حرکت با دستگاه های تلفن همراه مدیریت شده خود استفاده کنید.
  مدیریت دستگاه های تلفن همراه برای تیم خود

 9. نکات اضافی را برای سرپرستان G Suite یاد بگیرید

  کسب و کار کوچک نکات اضافی را برای سرپرستها استفاده کنید بهترین روشها برای مدیریت حساب G Suite تیم شما.
  نکات اضافی را برای سرپرستان G Suite یاد بگیرید

 10. کسب و کار خود را رشد دهید

  کسب و کار کوچک رشد کسب و کار شما آماده است برای بیشتر؟ حضور وب آنلاین خود را ایجاد و تقویت کنید ، سپس G Suite را با نیازهای رو به رشد کسب و کار خود سازگار کنید.
  کسب و کار خود را رشد دهید

 11. به کاربران خود آموزش دهید

  مشاغل کوچک به کاربران خود آموزش می دهد راهنماهای آموزشی ، نکات ، مثال مشتری و سایر منابع را برای کمک به کاربران خود در هوشمند سازی و کارشناسی ارشد G Suite برای محیط کار استفاده کنید.به کاربران خود آموزش دهید