در مقاله قبل نحوه ساخت اکانت لینکدین و فعالیت در این شبکه اجتماعی را برای شما تهیه کردیم. در این مقاله قصد داریم نحوه حذف اکانت لینکدین از کامپیوتر و موبایل را به شما آموزش دهیم. توجه کنید که بعد از حذف اکانت لینکدین، بعد از چند روز مشخصاتتان به طور کامل از موتورهای جستجو ناپدید می شود.

حذف اکانت Linkedin از اپلیکیشن موبایل (اندروید، IOS و …)

1- ابتدا به حساب کاربری تان در اپلیکیشن لینکدین وارد شوید و سپس از بالای صفحه، گزینه “Me” را که در تصویر مشخص شده است، انتخاب کنید.

ورود به اپلیکیشن لینکدین

2- در این مرحله به بخش تنظیمات وارد شوید و از بالای صفحه و سمت راست، گزینه “Settings” را انتخاب نمایید تا وارد تنظیمات حساب کاربری خود شوید.

انتخاب گزینه Settings

3- در این مرحله، از قسمت تب Account، صفحه را به پایین اسکرول کرده و گزینه “Close Account” (حذف اکانت) را از پایین صفحه انتخاب کنید.

انتخاب گزینه Close Account

4- در این مرحله با کلیک بر روی گزینه “Continue” عملیات حذف حساب را تایید می کنید و به مرحله بعدی وارد می شوید.

انتخاب گزینه Continue

5- در مرحله بعدی از شما می پرسد که چرا می خواهید حساب کاربری خود را حذف کنید. برای سرعت انجام کار، بهتر است گزینه اول را انتخاب کرده و روی گزینه “Next” کلیک کنید.

انتخاب گزینه Next

6- این مرحله آخرین مرحله حذف اکانت لینکدین می باشد و باید در آن پسورد ورود به حساب کاربری خود را وارد کنید. پس از وارد کردن پسورد، در صورت تمایل گزینه عدم دریافت ایمیل از طرف لینکدین را فعال کرده و سپس گزینه “Done” را انتخاب کنید تا عملیات حذف حساب کاربری به پایان برسد.

انتخاب گزینه Done

حذف اکانت لینکدین از دسکتاپ (کامپیوتر و لپ‌ تاپ)

برای حذف اکانت لینکدین از کامپیوتر، لپ تاپ و پلتفرم دسکتاپ با مرورگر خود به سایت LinkedIn.com بروید و وارد حساب خود شوید.

1- ابتدا به حساب کاربری تان در لینکدین وارد شوید و سپس از بالای صفحه، گزینه “Me” را که در تصویر مشخص شده است، انتخاب کرده و بر روی گزینه “Settings & privacy” کلیک کنید.

ورود به حساب لینکدین

2- در این مرحله، از قسمت تب Account، صفحه را به پایین اسکرول کرده و گزینه “Closing your LinkedIn account” یا گزینه “Change” در مقابل آن را کلیک نمایید.

انتخاب گزینه Closing your LinkedIn account

3- در مرحله بعدی از شما می پرسد که چرا می خواهید حساب کاربری خود را حذف کنید که تغییری در فرایند پاک کردن حساب نخواهد داشت. می‌توانید دلیل حذف حساب خود را انتخاب کنید و با کلیک بر روی گزینه Next به مرحله بعد بروید.

انتخاب گزینه Next

4- این مرحله آخرین مرحله حذف اکانت لینکدین می باشد و به دلیل مسائل امنیتی و برای تایید اقدام حذف، باید رمز ورود حساب خود را در این مرحله وارد کنید.
✔ پس از وارد کردن رمز عبور، برای تایید نهایی بر روی دکمه “Close Account” کلیک نمایید و اگر منصرف شده‌اید؛ گزینه “Back to Settings” را انتخاب نمایید.
✔ بهتر است تیک گزینه “Unsubscribe me from LinkedIn email communications, including invitations” را فعال کنید تا از این پس ایمیلی با عنوان این حساب دریافت نکنید.

گزینه Close Account

5- مطمئن شوید که پیام تایید حذف حساب مانند تصویر زیر را دریافت کنید. با این کار حساب شما در عرض 24 ساعت از دسترسی عمومی حذف و در عرض چند هفته، اطلاعات ثبت شده در موتورهای جستجو و سرور لینکدین نیز پاک خواهد شد.

حذف اکانت لینکدین از کامپیوتر

سوالات متداول درباره حذف اکانت لینکدین

1- با حذف اکانت لینکدین چه اطلاعاتی از بین می‌ رود؟

اطلاعات عمومی با حذف اکانت لینکدین در عرض 24 ساعت و اطلاعات دیگر تا 30 روز حذف خواهند شد. با حذف اکانت لینکدین:
تمامی مخاطبین ثبت ‌شده در حساب که به نقطه دیگر منتقل نشده‌اند حذف می شود.
حذف تمامی پیشنهاد‌ها، تأییدیه‌ها و ارتباط‌ ها
حذف تمامی پیام‌های رد وبدل شده با دیگر مخاطبان
حذف شناسه کاربری از لینکدین
و نتایج شناسه کاربری شما از موتورهای جستجو نیز حذف خواهد شد.

2- آیا پس از حذف اکانت لینکدین می توانم حساب کاربری و اطلاعاتم را بازگردانم؟

تا 20 روز پس از تایید حذف حساب، امکان بازگردانی آن وجود دارد. با این کار اطلاعات ضروری حساب بازگردانده خواهد شد اما به هر حال ارتباطات، تاییدیه ها، اعضای گروه، پیشنهادها، دعوت نامه ها و شرکت های دنبال شده را از دست خواهید داد.

3- خط‌ مشی لینکدین در مورد حفظ داده کاربران چگونه است؟

با حذف اکانت لینکدین اطلاعات شما به طور آنی از سطح اینترنت برداشته نخواهد شد. طبق خط ‌مشی و قوانین حریم خصوصی این شرکت، اطلاعات شما تا 30 روز در سرور به جهت مقاصد امنیتی، رفع اشکال و فنی حفظ خواهد شد.
همچنین ممکن است موتورهای جستجو مانند گوگل،یاهو و بینگ نیز برای 72 ساعت یا بیشتر از این مدت لینک‌های غیر معتبر یا حذف ‌شده را همچنان در فهرست نتایج خود نگه ‌دارند. گاهی شناسایی عدم اعتبار لینک‌ها برای مدتی طول خواهد کشید و در این مدت جستجو اطلاعات عمومی شما ممکن خواهد بود.
با این کار اطلاعات شما از حساب اصلی لینکدین حذف خواهد شد و اگر شما، سرویس یا کاربر دیگری اطلاعات خود را در محل دیگری به اشتراک گذاشته باشید؛ این عمل شامل این موارد کپی شده نخواهد بود.