یوتیوب تصمیم گرفته است تعداد نپسندیدن یا دیس لایک را در همه ویدیو های یوتیوب خصوصی کند. کاربران می توانند روی گزینه دیس لایک در ویدیو های یوتیوب کلیک کنند، اما تعداد دیسلایک ها نشان داده نخواهد شد. در ادامه بیانات و دلایل یوتیوب درباره حذف نپسندیدن یا دیس لایک از یوتیوب را بررسی می کنیم.

مروری بر دلایل حذف دیس لایک از یویتوب!

حذف دیس لایک از یوتیوب

ویدیوهای یوتیوب دیگر تعداد نپسندیدن یا دیس لایک عمومی را نشان نمی دهند، اما دکمه دیس لایک به طور کامل حذف نمی شود و کاربران یوتیوب می توانند هر ویدیویی را که نمی پسندند دیس لایک کنند اما تعداد این دیس لایک ها را فقط سازنده ویدیو می تواند ببیند.

این تغییر دائمی اما آزمایشی در اوایل امسال انجام شد که در آن یوتیوب موارد دیس لایک ها را حذف کرد تا ببیند آیا به کاهش «حملات دیس لایک» کمک می‌ کند یا خیر.

طبق گفته یوتیوب، دلیل اصلی این تغییر جلوگیری از حملات دیس لایک ها و کاهش آزار و اذیت است.

بیشتر بخوانید: آموزش ساخت کانال در یوتیوب (آموزش یوتیوب برای مبتدی ها)

یوتیوب اذعان می‌ کند که تصمیم حذف تعداد نپسندیدن‌ ها به نفع همه نخواهد بود:

«ما در طول آزمایش شنیدیم که برخی از شما از تعداد دیس لایک ها، برای تصمیم گیری در مورد تماشای یک ویدیو استفاده می کردید. ما می دانیم که شما ممکن است با این تصمیم موافق نباشید، اما معتقدیم که این کار درستی است که باید برای پلتفرم انجام داد.»

یوتیوب ادعا می‌ کند که نتایج بررسی هایش نشان می‌ دهد که تعداد دیس لایک ها هیچ تأثیر قابل توجهی بر تصمیم کاربر برای تماشای یک ویدیو ندارد.

YouTube متعهد شده است که در آینده تغییرات بیشتری از این قبیل ایجاد کند:

ما می‌ خواهیم محیطی فراگیر و محترمانه ایجاد کنیم که در آن سازندگان فرصت موفقیت و احساس امنیت برای دیده شدن داشته باشند. این تنها یکی از گام‌ هایی است که برای ادامه محافظت از سازندگان در برابر آزار و اذیت انجام می‌دهیم.

منبع: searchenginejournal