در این مقاله قصد داریم برای شما عزیزان در مورد خطای رفع خطای Serve resources from a consistent URL در GTmetrix صحبت کنیم. در ادامه برای آشنایی با این خطا و روش های حل آن با ما همراه باشید.

این نیز یکی از فاکتور های گوگل برای بهبود سرعت وب سایت می باشد. این فاکتور ها در قالب یک سری ابزار قدرتمند ارائه می شوند که شما می توانید از آن ها استفاده کنید. هنگامی که شما سایتتان را در GTmetrix.com آنالیز می کنید، گزینه ای به نام PageSpeed Score در GTmetrix نیز وجود دارد که به شما عددی بین 0 تا 100 را نشان میدهد، هرچه عدد نمایش داده شده به 100 نزدیک تر باشد، یعنی سایت شما از سرعت بهتری، برخوردار می باشد.

بررسی اجمالی خطای رفع خطای Serve resources from a consistent URL در GTMetrix

این خطا به معنی به کار بردن منابع از یک آدرس سازگار می باشد. این خطا مربوط به لود شدن یک فایل تکراری می باشد.

خطای Serve resources from a consistent URL

جزئیات Google

بعضی اوقات لازم است که از چندین عنصر در یک صفحه به همان منبع مراجعه کنند. تصاویر یک نمونه بارز می باشند. حتی بیشتر لازم است که شما در یک صفحه مانند فایلهای css و js، همان منابع را در چندین صفحه به اشتراک بگذارید. اگر صفحات شما به همان منبع نیاز دارند، باید همیشه از یک URL ثابت استفاده شود. اطمینان از این که همیشه یک منبع به یک URL اختصاص داده می شود، مزایای بسیاری دارد. این باعث کاهش حجم کلی بار سایتتان می شود، زیرا مرورگر نیازی به بارگیری نسخه های اضافی از همان بایت ها را ندارد و این باعث افزایش سرعت سایتتان خواهد شد.

همچنین، اکثر مرورگرها بیش از یک درخواست HTTP را برای یک URL واحد در یک برگه صادر نمی کنند، این نکته را باید در نظر بگیرید که آیا این منبع قابل ذخیره است یا خیر، بنابراین شما می توانید بارهای اضافی برای لود شدن سایتتان را نیز ذخیره کنید. به ویژه برای جلوگیری از مجازات عملکرد سایر جستجوهای DNS اضافی، اطمینان از عدم ارائه همان منبع، از نام میزبان دیگر، نکته ای مهم می باشد.

رفع خطای Serve resources from a consistent URL

توجه داشته باشید که اگر نام میزبان URL مطلق، مطابق با سند حاوی باشد، یک URL نسبی و یک URL مطلق، سازگار هستند. به عنوان مثال، اگر صفحه اصلی در www.example.com به منابع /images/example.gif و www.example.com/images/example.gif مراجعه می کند، URL ها سازگار هستند. اما اگر این صفحه به /images/example.gif و mysite.example.com/images/example.gif ارجاع دهد، این URL ها سازگار نیستند.

لیست خطاهای page speed

در این بخش برای شما عزیزان لیستی از خطاهای page speed را آماده کرده ایم:

 • خطای Optimize images
 • خطای Specify a cache validator
 • خطای Minify HTML در gtmetrix
 • خطای (Configure entity tags (ETags
 • خطای Serve scaled images در GTMetrix
 • خطای Minimize request size در gtmetrix
 • خطای Specify image dimensions در gtmetrix
 • خطای Specify a character set early در GTmetrix
 • خطای Put CSS in the document head در gtmetrix
 • خطای Remove query strings from static resources در gtmetrix

امیدوارم از مقاله رفع خطای Serve resources from a consistent URL در GTmetrix نهایت لذت را برده باشید. همانگونه که در مقالات قبلی ماند رفع خطای Avoid a character set in the meta tag در GTmetrix را برایتا توضیح دادیم، در مقالات آینده خطا های دیگر را نیز برای شما عزیزان توضیح خواهیم داد. با ما همراه باشید.