خطا Optimize the order of styles and scripts ، به معنای ترتیب صحیح قرار گیری فایل‌ های CSS و JavaScript  می باشد.

شایان ذکر است که هنگامی با این خطا مواجه می شوید که فایل های CSS و JavaScript سایت به ترتیب بارگزاری نشوند، بنابراین جهت بهبود سرعت سایت، توصیه می شود ابتدا کلیه فایل ‌های CSS و پس از آن JS فراخوانی شوند.

هنگامی که کاربر از طریق مرورگر وارد صفحه سایت می شود، مرورگر ابتدا کد های HTML و کلیه محتوای آن مثل کد های CSS و JS ، عکس ها و … را جهت بارگزاری سریع تر سایت برای کاربر، از سرور درخواست می کند، بنابراین جهت تسریع این فرآیند و منتظر نماندن کاربر، ابتدا کد هایی که تشکیل دهنده ظاهر کلی سایت می باشند، فراخوانی شده و پس از آن اسکریپت های سایت بارگزاری می شوند.

چیدمان صحیح فایل‌ های CSS و JavaScript جهت رفع Optimize the order of styles and scripts
چیدمان صحیح فایل‌ های CSS و JavaScript

دلیل این کار این می باشد که کد های CSS به نسبت سبک تر هستند و سریع تر بارگزاری می شوند و باعث می شود که کاربر زمان زیادی را جهت بارگزاری صفحه منتظر نماند و در نتیجه منجر به کاهش میزان نرخ پرش می شود و صدمه ‌ای نیز به سایت وارد نمی شود، پس از آن کد های سنگین JS فراخوانی می شوند.

 توصیه می شود که استایل ها خارجی (external stylesheets) در کد نویسی، دراولویت بالاتری از اسکریپت های خارجی (external scripts)  قرار بگیرند.

  اگر در طراحی سایت خود از وردپرس استفاده کردید، جهت رفع خطا Optimize the order of styles and scripts ، بهتر است فایل header.php را بررسی کرده و فایل های CSS و JavaScript را به ترتیب فراخوانی کنید.

یکی دیگر از راه هایی که جهت رفع این خطا کمک شایانی می کند، افزونه WP Scripts & Styles Optimizer، در وردپرس می باشد که ابتدا باید اقدام به شناسایی فایل های بارگزاری شده در صفحه سایت کرد و سپس چیدمان درستی را جهت بارگزاری آن ها انتخاب کنیم.