تقریباً همه این احساس را می شناسند: شما جالب ترین ویدیوی آنلاین را مشاهده می کنید و آن ویدیویی است که می خواهید آن را ذخیره کنید. در دنیای آنلاین از دست دادن هر چیزی بسیار ساده است، زیرا ممکن است تا فراموش کنید صفحه را علامت گذاری کنید، همچنین ممکن است مالک صفحه ویدیو را تغییر دهد و یا شاید از همه بدتر آن ویدیو حذف شود. به همین دلیل است که اگر ویدئویی را که دوست دارید پیدا کنید شاید بخواهید آن را دانلود کنید تا مطمئن شوید که می توانید دوباره به آن دسترسی داشته باشید. اما اگر در اینستاگرام قصد دانلود ویدئویی را دارید راهی آسان برای انجام این کار ارائه داده نشده است و مواردی وجود دارد که باید برای دانلود فیلم از اینستاگرام به خاطر بسپارید.

  • شما فقط می توانید فیلم ها را برای استفاده شخصی خود دانلود کنید.
  • اگر از نرم افزار خاصی برای این کار استفاده می کنید، اطمینان حاصل کنید که از چه وب سایت هایی استفاده می کنید، تحقیق کنید و از امنیت آن ها مطمئن شوید و محتوای مخرب را بر روی دستگاه خود نصب نکنید.

دانلود در کامپیوتر شخصی

1) لینک دانلود را از سورس کد دریافت کنید.

  • بر روی ویدیویی را که می خواهید دانلود کنید کلیک راست کرده و “inspect element” یا “view page source” را انتخاب کنید.
  • Ctrl + F را فشار داده و .mp4 را جستجو کنید، سپس بخش کدی را که به .mp4 ختم می شود کپی کنید و آن را در برگه جدید بچسبانید. سپس می توانید بر روی ویدیو راست کلیک کرده و آن را در رایانه ذخیره کنید.

2) از ابزار های دانلود فیلم از اینستاگرام استفاده کنید.

دانلود فیلم از اینستاگرام
دانلود فیلم از اینستاگرام با استفاده از نرم افزار های آنلاین
  • URL ویدیویی را که می خواهید دانلود کنید کپی کنید.
  • ابزاری را که می خواهید استفاده کنید باز کنید و لینک را در آن جای گذاری کنید.
  • از کجا می توانید فایل را ذخیره کنید، انتخاب کنید و سپس آن را دانلود کنید.

3) افزونه ای را برای مرورگر خود پیدا کنید که به شما امکان می دهد تا فیلم ها را دانلود کنید. این به مرورگر و افزونه شما بستگی دارد، اما معمولاً پس از نصب افزونه باید برخی از گزینه ها را در صفحه ویدیو مشاهده کنید که به شما امکان می دهد تا آن ویدئو را دانلود کنید.

دانلود در اندروید

4) شاید این ساده ترین حالت باشد زیرا اندروید به طور خودکار ویدیوهایی را که می بینید ذخیره می کند، بنابراین تنها کاری که باید انجام دهید این است که آن ها را پیدا کنید.

  • ابتدا فیلم کامل را به طور کامل تماشا کنید. اندروید فقط فیلم هایی را که مشاهده کرده اید دانلود می کند.
  • با استفاده از مدیریت فایل در تلفن خود به Data > com.instagram.android > Cache > Videos بروید.
  • پسوند فایل مربوطه را به MP4 تغییر دهید، اکنون شما باید بتوانید ویدئوی مورد نظر خود را مشاهده کنید.

دانلود در دیگر سیستم ها

5) اگر اندروید ندارید و یا نمی خواهید فایل ها را از این طریق پیدا کنید، ممکن است برای دانلود فیلم ها نیاز به برنامه های شخص ثالث داشته باشید. بسیاری از این برنامه ها وجود دارد که می توانید از آن ها استفاده کنید، بنابراین امتحان کنید و ببینید که کدام یک از آن ها را دوست دارید.

به apps store بروید و یکی از برنامه های دلخواه خود را دانلود کنید.

بیشتر این ها فقط از شما می خواهند که URL ویدیو را در کادر مخصوصی در صفحه آن ها جایگذاری کنید، در این مرحله آن ها مستقیماً این ویدئو را در دستگاه شما دانلود می کنند.

امیدوارم این مبحث که در رابطه با دانلود فیلم ها از اینستاگرام بود، به شما کمک کند.