می توانید حداکثر تا یک ساعت یک فیلم زنده یا لایو به اشتراک بگذارید تا در زمان واقعی با دنبال کنندگان خود ارتباط برقرار کنید. پس از پایان لایو، دیگر در برنامه قابل مشاهده نیست، مگر اینکه آن را ذخیره کرده و به صورت استوری به اشتراک بگذارید. در این مقاله قصد داریم نحوه دانلود و ضبط لایو اینستاگرام دیگران را در اندروید، آیفون و کامپیوتر به شما آموزش دهیم.

چگونه لایو اینستاگرام را ضبط کنیم؟

شخصی که در اینستاگرام لایو برگزار می کند، می تواند آن را بعد از ضبط در قالب استوری ذخیره کند و به اشتراک بگذارد و شما می توانید آن را به روش دانلود استوری اینستاگرام دانلود و ذخیره کنید. همان طور که می دانید استوری های اینستاگرام بعد از 24 ساعت از بین می روند و اگر موفق به دیدن لایو مورد نظر خود نشوید، دیگر نمی توانید آن را دانلود کنید.

این را نیز در نظر بگیرید که شخصی که لایو می گذارد ممکن است نخواهد آن را به صورت استوری ذخیره کند به همین دلیل در این مقاله می خواهیم روش های ذخیره لایو اینستاگرام را به شما بگوییم.

نحوه دانلود و ضبط لایو اینستاگرام در آیفون

ویژگی ضبط صفحه نمایش iOS 11 به کاربران امکان می دهد لایوها (فیلم های زنده) اینستاگرام را بر روی آیفون به صورت رایگان ضبط کنند. اگر از iOS 11/12/13 استفاده می کنید، می توانید لایو های اینستاگرام را مستقیماً در آیفون ضبط کنید. اما برای iOS 10 و ورژن های قبلی آن نیاز به نصب یک برنامه ضبط صفحه برای ضبط ویدیوی لایو در اینستاگرام دارید. در اینجا می توانید ویدیو زنده شخصی را از طریق خود آیفون ضبط کنید.

نحوه انجام کار:

تنظیمات آیفون را باز کنید. بخش Control Center را باز کرده و سپس Customize Controls را انتخاب کنید و گزینه screen recorder را بیابید.

وقتی کاربر مورد نظر اینستاگرام شما شروع به آغاز لایو اینستاگرام کند، پیغامی را دریافت می کنید و در آن زمان می توانید ضبط کردن را شروع کنید. صفحه گوشی تان را به سمت بالا بکشید و روی آیکون Screen Recording در Control Center ضربه بزنید.
ضبط کردن لایو اینستاگرام شروع می شود. می توانید مجددا روی این آیکون ضربه بزنید و ضبط را متوقف کنید.

نحوه دانلود و ضبط لایو اینستاگرام در آیفون

نحوه دانلود و ضبط لایو اینستاگرام در اندروید

در اکثر گوشی های اندرویدی برنامه ضبط صفحه نمایش داخلی وجود ندارد. بنابراین، اگر می خواهید لایو های اینستاگرام را در اندروید ذخیره کنید، باید نرم افزارهای screen recorder را روی گوشی خود نصب کنید. می توانید نرم افزار Mobizen Screen Recorder را برای ضبط لایو نصب کنید. همچنین می توانید از ضبط کننده های دیگری مانند AZ screen recorder و DU Recorder نیز استفاده کنید.

  • مرحله 1: برنامه Mobizen Screen Recorder را از فروشگاه Google Play دانلود کنید.
  • مرحله 2: برنامه را پس از نصب باز کنید. می توانید یک نماد شناور در بالای صفحه مشاهده کنید.
  • مرحله 3: اینستاگرام را باز کنید. لایو زنده ای را که می خواهید ضبط کنید، پیدا کنید.
  • مرحله 4: برای شروع ضبط لایو زنده اینستاگرام روی نماد ضبط کننده (Record) صفحه نمایش ضربه بزنید.
  • مرحله 5: زمانی که مراحل ضبط لایو به پایان رسید، به طور پیش فرض در گالری ذخیره می شود.
نحوه دانلود و ضبط لایو اینستاگرام در اندروید

نحوه دانلود لایو اینستاگرام در کامپیوتر

متاسفانه امکان مشاهده استوری اینستاگرام در نسخه تحت وب آن وجود ندارد اما می توانید با نصب Chrome IG Story Plus در مرورگر خود، لایو اینستاگرام را روی دسکتاپ خود تماشا کنید. بنابراین اگر می خواهید فیلم های زنده اینستاگرام را روی رایانه شخصی ضبط کنید، می توانید از Vidmore Screen Recorder برای ضبط ویدیوی زنده و صوتی اینستاگرام با کیفیت بالا استفاده کنید. نرم افزار ضبط صفحه نمایش برای مبتدیان مناسب است.

نحوه دانلود و ضبط لایو اینستاگرام در کامپیوتر

لایو اینستاگرام را با هر اندازه صفحه روی رایانه خود ضبط کنید.
پخش زنده اینستاگرام را به صورت GIF ، MP4 ، MOV ، WMV ، AVI ، F4V ، TS ذخیره کنید.
کلیدهای میانبر را برای شروع ضبط، مکث ضبط، ضبط صفحه و موارد دیگر تنظیم کنید.

نکاتی برای ضبط لایو اینستاگرام بدون کامنت

برخی از افراد می خواهند لایو های اینستاگرام را بدون کامنت ضبط کنند. اگر این مشکل را دارید، می توانید قبل از ضبط، نظرات را در اینستاگرام پنهان کنید.

مرحله 1: برنامه Instagram را باز کنید. حساب اینستاگرام خود را انتخاب کنید.

مرحله 2: بر روی نماد دوربین کلیک کنید تا به عملکرد دوربین در اینستاگرام دسترسی پیدا کنید.

مرحله 3: روی دکمه Live ضربه بزنید. سپس Start Live Video را انتخاب کنید.

مرحله 4: روی نماد سه نقطه در قسمت نظر ضربه بزنید.

مرحله 5: برای پنهان کردن نظرات ویدیوی اینستاگرام، خاموش کردن نظر را انتخاب کنید. اکنون می توانید اینستاگرام را بدون نظر یا کامنت در اندروید و آیفون با روش های فوق به صورت زنده ضبط کنید.

منبع: virlan